X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy pierwsze USG?
Odpowiedz

Kiedy pierwsze USG?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    31lat i 1tydzien to już 32 lata. Pełnoletność nie określa się kiedy zaczyna się 18lat tylko kiedy jest "ukończone 18 lat". Więc to tylko i wyłącznie zależy od osoby wpisującej dane.

    31 lat i 1 tydzień to 31 skończonych lat i rozpoczęty 32-gi ROK ŻYCIA a nie 32 lata :) 32 lata ma się od dnia 32. urodzin.

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 5 marca 2013, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sla.s - wg mnie 31 lat i 1 tydzień to oczywiście 31 lat, zawsze się tak podaje:) I dokłądnie tak samo lekarze licza z tygodniami ciąży.
    Sama potem napisałaś, że pełnoletniość osiąga sie po ukończeniu 18 roku życia, czyli 17 lat i 1 dzień to jeszcze nie jest "18";))

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh mój ojciec zawsze miał z tym problem, co roku :D Teoretycznie w naszym społeczeństwie przyjęte jest mówić oczywiśćie że ma się 18 lat, kiedy przeszło się już 18 urodziny, a nie 17ste, jednak na logikę gubimy gdzie ś ten pierwszy rok życia w rachubie od 0-1 po urodzeniu i faktycznie po 17 stych urodzinach leci nam już 18sty rok życia. Z tymże nigdzie się tak nie mówi oczywiście. Sama tez mówię oczywiście dla jasności, ze mam 25, a nie 26 lat, bo dopiero miałam 25 urodziny. Nie mniej jednak jestem z sylwestra, więc może dlatego piszą mi rocznikowo, a nie ile powszechnie się powinno mówić... Nie wiem, ale to dziwne, że i w Częstochowie i w Warszawie na Bielanach i na Żelaznej i w Morągu na mazurach i jka z dzieckiem leżałam w Sochaczewie, zawsze wpisywano mi rocznikowo i jak się buntowałam, że nie mam jeszcze tyle, to mi wyłuszczali te swoje proceudry, niezależnie od siebie. Moja mama miala też dwie operacje, dużo latała po szpitalach i tez zawsze rocznikiem a nie faktycznym wiekiem jej wpisywali w karte. I to wszystko na przestrzeni kilkunastu lat a nie, ze jakas chwilowa moda u lekarzy. Nie rozumiem, ale chyba nie ma co w takim razie rozkminiać. To lekarze - mają swoją logikę. heh ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 20:01

    aiwlys lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego mówi się "skończyć" np. 18 lat - tzn. przeżyć całe te 18 lat, nie 17. Zaczynamy 19 rok życia, więc skończyliśmy 18 lat. Prawda?

    yoku lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda, bo pierwszy rok człowieka jest de facto zerowy i liczony nie na lata tylko na tygodnie i miesiące :)

    Suzy, no widzisz. Mnie odmładzają, Ciebie postarzają pewnie przez to, ze ja z połowy roku jestem a Ty z końcówki.
    Może jak będziesz w moim wieku to też będą Cię z litości liczyli na lata skończone a nie rocznikowo? ;)
    Swoją drogą, to Ty sporo w życiu obskoczyłaś szpitali, nie zazdraszczam....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 20:57

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

  • lisiaczek Koleżanka
    Postów: 53 37

    Wysłany: 6 marca 2013, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj u lekarza - póki co wszystko jest w porządku :) Plamienie prawdopodobnie było z niewielkiej nadżerki. Dostałam duphaston i mam się jak najwięcej lenić ;)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    mhsvj44j84z97xk3.png
    961lqps6kios555h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2013, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoku, troszke ich widzialam, bo czesto sie przeprowadzalam :) Na Bielanach diagnozowali mi PCOS 7 lat temu, na Zelaznej rodzilam, w Moragu tylko jakies badanie robilam, w Czestochowie lezalam 3 dni z plamieniem w 17 tc, a w Sochaczewie bo maly byl chory jak mial 5tygodni.

  • lisiaczek Koleżanka
    Postów: 53 37

    Wysłany: 9 marca 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - wracam od lekarza. Dzidzi ma 7,3 mm i bijące serduszko (130/min)! A co najważniejsze - wszystko jest w porządku :)

    KaRa, anilorak, Anka-Skakanka, darijka, Suzy Lee, pasia27, jatoja25, Paulina1986 lubią tę wiadomość

    mhsvj44j84z97xk3.png
    961lqps6kios555h.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 9 marca 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lisiaczek wrote:
    Dziewczyny - wracam od lekarza. Dzidzi ma 7,3 mm i bijące serduszko (130/min)! A co najważniejsze - wszystko jest w porządku :)

    to super, że wszystko jest ok i serduszko bije. ja mam wizyte 26 i to jeszcze tyle dni odliczam,a czas tak się dłuży jak nigdy, mam nadzieje, że też usłyszę serduszko mojej małej kruszynki

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka dalej nei ten kod wkleiłas, musi sie zaczynac od [url... pierwszy kod z gory pod nazwa BBcode.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lisiaczek wrote:
    Dziewczyny - wracam od lekarza. Dzidzi ma 7,3 mm i bijące serduszko (130/min)! A co najważniejsze - wszystko jest w porządku :)

    Ja wizytę mam we wtorek. Mam nadzieję, że też będę mogła pochwalić się mm i serduszkiem. Choć jak byłam pod konieć 6 tygodnia to był malutki pęcherzyk, teraz pójdę na początku 9tyg więc chciałabym bardzo już coś usłyszeć. :) Tylko strach mnie praliżuje na myśl o tym, że może być "za wcześnie" :(

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 10 marca 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 20:05

  • jatoja25 Znajoma
    Postów: 21 12

    Wysłany: 10 marca 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiaczek - super :D
    Sla.s w 9 tyg to na pewno zobaczysz serduszko :)

    Ja byłam w tym tygodniu po skończeniu 8tc i serducho biło pięknie :)

    x5bt1gt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2013, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja będę dokładnie 8tyd1dz :) Mam nadzieje dziewczyny ;) Strasznie się stresuje tym. Ale będę mieć w końcu zakładaną karte ciąży więc to "badanie" nie powinno mnie ominąć :)

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 10 marca 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    napewno będzie widać serduszko:)

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 10 marca 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 20:05

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 10 marca 2013, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wam zazdroszcze dziewczyny tych waszych usg:)

    event.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 10 marca 2013, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 20:04

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 10 marca 2013, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no niestety ja dopiero pierwsze usg bede mic miedzy 11 a 13 tygodniem:( a tak bardzo bym chciała juz zobaczyc to moje malenstwo:)

    event.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 10 marca 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 20:04

    ann2224 lubi tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ