X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy pierwsze USG?
Odpowiedz

Kiedy pierwsze USG?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    No ja będę dokładnie 8tyd1dz :) Mam nadzieje dziewczyny ;) Strasznie się stresuje tym. Ale będę mieć w końcu zakładaną karte ciąży więc to "badanie" nie powinno mnie ominąć :)

    I jak USG?? :)Na kiedy Ci wskazali termin porodu wg USG?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2013, 13:58

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 13 marca 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro mam drugie usg. raniutko pędzę do lekarza:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2013, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee wrote:
    sla.s wrote:
    No ja będę dokładnie 8tyd1dz :) Mam nadzieje dziewczyny ;) Strasznie się stresuje tym. Ale będę mieć w końcu zakładaną karte ciąży więc to "badanie" nie powinno mnie ominąć :)

    I jak USG?? :)Na kiedy Ci wskazali termin porodu wg USG?

    Suzy totalna porażka :( Mimo potocznego "początku 9 tygodnia" maleństwo ma ok 6-7 tygodni. Powiedzili, że dopiero na następnej wizycie, czyli 26go założą mi karte ciąży. USG miałam robione wszytsko niby rozwija się prawidłowo ale nic więcej.. Wszystkie wyniki (krew,mocz) mam bardzo dobre, dodatkowo dostałam skierowanie na badania prenatalne, które mam umówione na 10 kwietnia. I znów 2 tygodnie czekania na kolejną wizytę :(
    edit# Co do terminu mam ustalony na 21.X.13r. Czyli dokladnie tak jak wg dokładnych obliczeń.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2013, 20:22

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 14 marca 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i po usg:) super przeżycie podziwiać jak taka mała istotka o długości paru centymetrów macha rączkami:)maluszek nadal tam jest, serduszko bije i małe pokazuje jakie jest sprytne;) w poniedziałek ide na dokładniejsze już usg, bo te prenatalne i w lepszej jakości obejrzę maluszka:)wyniki w normie, ale mamusia przytyła 2,6kg i musi się wziąć za siebie;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2013, 13:03

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    Suzy Lee wrote:
    sla.s wrote:
    No ja będę dokładnie 8tyd1dz :) Mam nadzieje dziewczyny ;) Strasznie się stresuje tym. Ale będę mieć w końcu zakładaną karte ciąży więc to "badanie" nie powinno mnie ominąć :)

    I jak USG?? :)Na kiedy Ci wskazali termin porodu wg USG?

    Suzy totalna porażka :( Mimo potocznego "początku 9 tygodnia" maleństwo ma ok 6-7 tygodni. Powiedzili, że dopiero na następnej wizycie, czyli 26go założą mi karte ciąży. USG miałam robione wszytsko niby rozwija się prawidłowo ale nic więcej.. Wszystkie wyniki (krew,mocz) mam bardzo dobre, dodatkowo dostałam skierowanie na badania prenatalne, które mam umówione na 10 kwietnia. I znów 2 tygodnie czekania na kolejną wizytę :(
    edit# Co do terminu mam ustalony na 21.X.13r. Czyli dokladnie tak jak wg dokładnych obliczeń.

    A nie przsuneła Ci sie owulacja? Serduszko jeszcze nie biło? Skoro wyszlo, że płód jest młodszy, to skąd ta sama data porodu? Obliczali z daty ostatniej miesiaczki pewnie, a nie na podstawie USG... Trzymaj się!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No date wstępnie obliczała na podstawie ostatniej @. Ale no jakby nie patrzeć tak samo jest na kalkulatorze.
    "Jesteś w 9 tygodniu ciąży
    (8 tyg. i 5 dni)
    Miesiąc: 2
    Trymestr: 1
    Wiek płodu: 6 tydzień"
    A ona sugeruje się wiekiem płodu. No nic.. Nie wiem w ogóle czemu tak a nie inaczej.. Suzy jak wyglądały u Ciebie peirwsze wizyty i co widziałaś?
    Ja na pierwszej wizycie dostałam tabletki dopochwowe z powodu upławów od nadżerki, miałam robione USG dopochwowe i było widać pęcherzyk "w wieku" 4 tygodni. (Byłam na samym początku 7 tygodnia wg ovu), następną wizytę miałam 12go czyli na początu 9 tygodnia i pęcherzyk miał ok. 6 tygodni. Karty ciąży nie chciała mi zakładać "żeby nie zapeszać". Omówiła mi tylko wszystkie wyniki badań i powiedziała, że na następnej wizycie za 2 tygodnie założymy, bo zakładają dopiero kiedy maleństwo osiąga 8 tydzień. Nie rozumiem tej logiki, nie wiem czego mam się spodziewać i czy wszystko co robią jest w porządku czy może ja jako niedoświadczona nie nalegam.. Sama już nie wiem o co chodzi w tym wszystkim i dlaczego tak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i teraz sprawdziłam wg kalkulatora licząc "od tyłu" czyli od daty porodu - datę poczęcia to przy wpisaniu 24.X wychodzi 31 styczeń :)

  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 15 marca 2013, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s, ja jeszcze nie miałam usg, ale według owu moja owulacja była 1 lutego, choc ja uwazam ze raczej 31 stycznia-czyli tak jak Twoja:)
    Termin mam na 24 pazdziernika.
    Ostatnia moja miesiaczka to 17 stycznia.
    Owu wyznaczyl mi dzis 8 tydz i 2 dzien ciąży.
    Usg bede miała 9 kwietnia.

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 16 marca 2013, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co lekarz to inaczej patrzy. mój sugeruje się tylko i wyłącznie terminem ostatniej miesiączki, pomimo tego , że owulka wystąpiła 12dc,a nie 14dc:) już te 2 dni mnie nie zbawią;)i tak te terminy są przybliżone

  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 25 marca 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :) . udało sie test pokazał 2 kreseczki. Teraz przerażenie miesza mi sie ze szczęściem.

    Wychodzi dziś, że to 4 tydzień i 7 dni, moje pytanie do was dziewczyny kiedy 1 wizyta u lekarza wg was najlepiej?

    Dlaczego pytam,
    To moja 3 ciąża, pierwsze 2 poroniłam (12tc i 9tc) - wiem jak to głupio zabrzmi ale zostałam zakrzyczana przez starsze pokolenie żeby do lekarza sie nie śpieszyć im później tym lepiej -chodzi tu np o 8tc -czyli tak w 2 miesiącu pod koniec
    bo jak tłumaczyli może mi takie badanie zaszkodzić biorąc pod uwagę moje dotychczasowe ciąże.

    Zawsze ufałam lekarzom i sądze że gdyby badanie usg było szkodliwe to by go nie robili ale chciałaby zapytać was o opinie.
    Na razie nikomu nic nie mówiłam i nie mam sie z kim swoimi obawami podzielić :( help

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2013, 12:58

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 25 marca 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziol wrote:
    Witam dziewczyny :) . udało sie test pokazał 2 kreseczki. Teraz przerażenie miesza mi sie ze szczęściem.

    Wychodzi dziś, że to 4 tydzień i 7 dni, moje pytanie do was dziewczyny kiedy 1 wizyta u lekarza wg was najlepiej?

    Dlaczego pytam,
    To moja 3 ciąża, pierwsze 2 poroniłam (12tc i 9tc) - wiem jak to głupio zabrzmi ale zostałam zakrzyczana przez starsze pokolenie żeby do lekarza sie nie śpieszyć im później tym lepiej -chodzi tu np o 8tc -czyli tak w 2 miesiącu pod koniec
    bo jak tłumaczyli może mi takie badanie zaszkodzić biorąc pod uwagę moje dotychczasowe ciąże.

    Zawsze ufałam lekarzom i sądze że gdyby badanie usg było szkodliwe to by go nie robili ale chciałaby zapytać was o opinie.
    Na razie nikomu nic nie mówiłam i nie mam sie z kim swoimi obawami podzielić :( help

    Ja bym na twoim miejscu poszła już żeby wszystko było pod kontrolą :) Głowa do góry musi być dobrze.

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 25 marca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 20:03

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 25 marca 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem jeśli nie krwawisz ani nic takiego to poczekaj do tego 7 tyg żeby było widać serduszko. Teraz chyba lekarz nic ci nie przypisze tylko każe poczekać aż będzie widać czy to na pewno żywa ciąża. A koło 7 tyg powinno już być wszystko wiadomo :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2013, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwoń i umów się jak najszybciej. Jeśli już dwa razy poroniłaś i może dostaniesz leki podtrzymujące. :)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 25 marca 2013, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziol zgadzam sie z sla.s zeby isc jak najszybciej bo najprawdopodobniej dostaniesz progesteron na podtrzymanie,lepsze przyczepienie sie zarodka.Ja tez po poronieniu dostalam odrazu tabletki ;)
    Gliwa do gory i nie sluchaj straszyzny oni troche inaczej na to patrza i to ty stracilas dzidziusie dwa razy a nie inni.Ktos kto tego nie przezyl nie zrozumie naszych obaw ;)
    Trzymaj sie cieplo!!

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 25 marca 2013, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki, dziewczyny.
    Poprzednio za każdym razem dostałam luteine. Czuć dobrze sie czuje. Pójde chyba po świętach to bedzie 6,5 tc. Marzę żeby usłyszeć zdrowe serduszko.

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 marca 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziol to staraj sie duuuzo odpoczywac i przede wszystkim nie dzwigac.powiem ci ze ja poszlam od razu jak sie dowiedzialam no gdzies 5-6 tydz i bylo ok,a tydzien po wizycie dostalam plamienia i lekarz przepisal duphaston 3x1 i lezenie w domu albo w szpitalu..zawzielam sie,to moj pierwszy dzidziul,lezalam tabletki bralam i udalo sie jest wszystko ok.na twoim miejscu po dwoch poronieniach poszlabym od razu po tabletki do lekarza zeby czuc sie spokojniej..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • agaciaz Przyjaciółka
    Postów: 61 55

    Wysłany: 29 marca 2013, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc
    Wczoraj byłam na pierwszym USG w 5tyg.4dc. Było widać tylko pęcherzyk, sprzęt był słaby, ale trochę się przejmuje, że nie było widać zarodka. Gin. powiedziała że widzi zarys ciałka żółtego i żeby przyjść za 2 tygodnie. Czy mam się już przejmować czy jeszcze nie?

    20121212580114.png
    lcvo2ph.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 29 marca 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaciaz to normalne na tym etapie ciąży. Nie denerwuj się tylko cierpliwie poczekaj!

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • yennefer Autorytet
    Postów: 904 1091

    Wysłany: 29 marca 2013, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaciaz - ja mogę swoim przykładem potwierdzić, że to zupełnie normalne :) na pierwszej wizycie byłam w 5t2d i też było widać tylko pęcherzyk. A sprzęt był raczej dobrej jakości.
    Wczoraj (7t1d) widziałam już zarodek i bijące serduszko.
    Też się stresowałam przez te dwa tygodnie, ale jak widać niepotrzebnie :) Więc tak jak pisze Kleopatra - trzeba po prostu cierpliwie czekać :)

    82do20mm8gkktux6.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ