X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy powiedzieć pracodawcy???
Odpowiedz

Kiedy powiedzieć pracodawcy???

Oceń ten wątek:
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 4 lipca 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też zostało powiedziane że zostanie ktoś zatrudniony na moje miejsce, minął miesiąc i każdy tylko myśli o urlopach, żaden pracownik nie jest poszukiwany, wszyscy myślą że ja będę chyba do zimy pracować. Do tego ostatnio źle się czułam i delikatnie o tym informowałam każdego dnia, i tylko powiedzieli mi że będzie ok, że zaraz mi przejdzie, że mam się nie stresować tylko w domu odpoczywać. Ehh...

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 5 lipca 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedzialam bardzo szybko pracodawcybo ok 6 tyg ciazy gdzie byl wydoczny jedynie pecherzyk ciazowy a to dlatego ze czulam sie roznie najgorzej z rana i zaczelo mi sie zdarzac przychodzic pozniej a wychodZic wczesniej tez ze wzgledu na zle samopocUcie, dodatkowo cZasem zwolnienie lub ewentualne podlaczenie zdalne gdy bylo cos pilnego a wczesniej z tej opcji nie korzystalam nigdy... Moj dyro i kierownik przyjeli bardzo pozytywnie pogratulowali, powiedzieli ze mam na siebie uwazac i jak tylko sie zle poczuje to isc na zwolnienie bez skrupolow bo zdrowie moje i dziecka najwazniejsze jest teraz :) dodatkowo powiedzieli ze beda mi dawac teraz zadania ktore nie beda mnie zobowiazywaly do pilnego ukonczenia bym w razie zlego samopoczucia nie czula sie zobligowana to siedzenia w pracy, moge tez jesli chce podlaczac sie zdalnie gdy tylko sie zle poczuje zamiast meczyc w pracy :) ogolnie super podejscie, ale to u mnie norma wiele kobiet bylo w ciazy juz, zagrozonej nawet gdzie od poczatku byly na l4 i wracaly potem spokojnie na swoja posadzke :) mialam spore obawy by powiedziec im o ciazy ze wzgledu na ryzyko poronienia ale z drugiej strony i tak zaczeliby cos podejrzewac a tak wiedza siedza cicho nikomu nie mowia a ja mam przez to latwiej gdy sie zle czuje...

    Lollis, Krysti lubią tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 5 lipca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar powiedzieć po urlopie, będę wtedy w połowie trzeciego miesiąca.
    Mam utrudnione zadanie, bo chciałabym poinformować szefa osobiście, a nie wiem czy akurat w lipcu się do nas wybierze.
    Już wiem, że będzie załamany, bo bez zastępstwa się nie obejdzie :P

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar powiedzieć dopiero na początku 2 trymestru. Teraz jest sezon urlopowy i nie ma dużego obciążenia w pracy. Poza tym czuję się całkiem nieźle więc nie ma jeszcze potrzeby! Na razie sama wolę poczekać aż sytuacja ciązowa b będzie bardziej pewna.

  • kasss Autorytet
    Postów: 2098 2407

    Wysłany: 6 lipca 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pracuje w Restauracji i jak ostatnio poprosiłam kolezanke żeby zmieniła mi beczkę z piwem to od razu się skapła o co chodzi nie chciałam mówić bo to za wcześnie więć długo juz nie będę ukrywać szefowi powiem może za 2 3 tyg.

    3i49io4pte9np2kc.png[/url]
    gann3e3k1ojenyv4.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 6 lipca 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie to kiedy powiedziec to kwestia indywidualna, jesli sie kobieta dobrze czuje nie ma ciazy zagrozonej to kczywiscie lepiej powiedziec po 1 trymestrze, jednak gdy ktos czuje sie zle wymiotuje, ma mdlosci, ogolne oslabienie ktore wymaga zwolnienia wypoczynku, to dobrze powiedziec pracodawcy, zwlaszcza ze czeste dluzsze zwolnienia same daja do myslenia...wszystko pewnie jest tez kwestia czy przelozony jest ludzki czy nie, ja mam to szczescie ze mam ludzkich przelozonych wiec nie mialam obaw by powiedziec wczesniej, wydaje mi sie ze wrecz to docenili bo wiedza ze moga sie spodziewac mojej nieobecnosci z dnia na dzien, wiec wieksze projekty wymagajace ukonczenia w terminie chwilowo do mnie nie beda trafiac, wg mnie to na plus, ja nie czyje sie zobowiazana do chodzenia i meczenia w pracy, oni maja szczerego pracownika :) obopolna korzysc :)

    Krysti lubi tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 6 lipca 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety jestem na stażu, miała bym szansę zostać tam na stałe ale ciąża niestety popsuła mi plany, na pewno nie zostanę zatrudniona. Staż mam do Października brzuszek powoli już odstaje więc już niedługo powiem przełożonemu, on powiadomi kadrową i tak to będzie wyglądało. Na szczęście nie wymiotuję, i na razie wszystko jest dobrze wiec na zwolnienie nie pójdę..

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 7 lipca 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwuska. Rozumiem że masz umowę o pracę na czas określony?

    Ja kierownikowi powiedziałam jak zrobiłam test, po tygodniu @ się spóźniała. Wzięłam L4 i czekałam na wizytę u specjalisty.

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 7 lipca 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam staż.. z Urzedu Pracy. Czyli to tak jak bym nie miała nic.. sama jestem sobie winna dziecka nie planowaliśmy a teraz w ciąży nie ma szansy że podpiszą ze mną jakąś umowę o pracę..

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • margoo Przyjaciółka
    Postów: 82 51

    Wysłany: 10 lipca 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja też jestem na stażu do października,a potem może jeszcze uda mi się załapać na jakieś trzy miesiące ,no zobaczymy. Teraz narazie troszkę się boję bo mam zbyt twardą macice i biorę luteine na wzmocnienie ciązy i czekam dwa tyg do kolejnej wizyty u gin, zobaczymy czy się poprawi...




    f2w33e3kbvgnxqo0.png

    margoo89
  • izadora Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 11 lipca 2014, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak wszystko będzie ok to ja powiem szefowi za ok 4 tygodnie (ok.11 tc), akurat będę miała rozmowę kwartalną to będzie dobra okazja. ale poproszę na pewno o dyskrecję z jego strony na kolejny mc;) po prostu niech ma świadomość i planuje pracę zespołu na przyszłość. Na szczęście ja w pracy nic nie muszę dźwigać, a praca przy komputerze przez 4h/dobę to już dawno mit, więc raczej się inni nie zorientują za wcześnie.

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak w tym tygodniu, do środy wybieram się do pracodawczyni z informacją o ciąży. Teraz jestem na urlopie, a powiem w 11 tyg. ciąży. Sama jestem ciekawa tej rozmowy, mam nadzieję że będzie ok :)

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam właśnie problem. Chciałam powiedzieć pod koniec I trymestru, ale czuję się fatalnie i już wiem,że nie ma opcji, żebym wytrzymała jeszcze miesiąc. Wymiotuję i mdli mnie całymi dniami, więc nie będę w stanie tego ukryć...

    Maracuja
  • joapaw Koleżanka
    Postów: 42 33

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja zastanawiam się, czy nie powiedzieć gdy lekarz potwierdzi. Koleżanka w zeszłym roku powiedziała w 11 tyg i szefowa komentowała, że czemu tak późno, przecież byśmy jej nie zwolnili. Fakt szefostwo jest mocno prorodzinne, ale u mnie jest inna sytuacja - mam umowę na zastępstwo. Dziewczyna z macierzyńskiego wraca w styczniu....
    Co robić?

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak to wygląda na umowie na zastępstwo czy w takiej sytuacji jesteś objęta ochroną będąc w ciąży. Ja jestem w 6 tc i na pewno wolałabym poczekać przynajmniej 3 tygodnie, ale moje samopoczucie jest tak złe, że obawiam się, że będę zmuszona powiedzieć wcześniej. Gdybym jednak czuła się normalnie na pewno bym poczekała.

    Maracuja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaje mi się ze spracodawcą można się dogadać im wcześniej się mu powie tym lepiej .

  • izadora Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysti to zależy od rodzaju umowy :) ja mam na czas nieokreślony i już powiedziałam tydzień temu. Nie żebym się tragicznie czuła (chociaż częściej kursuje do kuchni i łazienki ;)no i zaczęłam przychodzić na później do pracy, bo dopiero na 9, więc to się rzucało w oczy).Nie do końca rozumiem po co brać L4 jak nawet nie jest ciąża potwierdzona. Potem nie ma się co dziwić, że pracodawcy mają problem z kobietami w ciąży i zachowują się tak a nie inaczej. W każdym razie ja powiedziałam menagerowi,wie też szefowa piętro wyżej i obiecali nie rozpowszechniać tej informacji. Z kadrami nie mam problemu, bo są w centrali. A szefowi chciałam powiedzieć szybciej, niż przed samym jego urlopem (idzie za 3 tyg), albo żeby mu nie "doniósł uprzejmie" nikt pod nieobecność, tudzież po jego powrocie powitałabym go 16-tygodniowym brzucholem :D. No ale ja mam umowę na czas nieokreślony i unas podejście jest ok

    Agnesia lubi tę wiadomość

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izadora, w ktorym tygodniu powiedziałaś>? ja muszę niestety powiedzieć ze wzg na złe samopoczucie chociaż jest jeszcze bardzo wcześnie:(

    Krysti lubi tę wiadomość

    Maracuja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izadora
    kazdy robi jak uważa kazdy przechodzi ciąze inaczej ,jedne wymiotują non stop drugim się w glowie kreci itp więc tego w pracy nie da się ukryć i trza powiedziec ze wzgledu na bezpieczenstwo pracownika ,bo np dana osoba zemdleje w pracy i poroni a gdy z pogotowia przyjadą i zapytają to co szef nie wiedzial ze pracownica w ciązy i on jeszcze moze byc ciągany za to ze pracownica w danej chwili zemdlala czy oslabla i potem zdziwienie wielkie ,dlatego ja jestem zdania takiego ze warto mowic ale jak to się mów kazdy robi jak uważa wedle swojego bezpieczeństwa w pracy .Jak masz umowę na czas nieokreslony rozumiem cię .

  • izadora Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedziałam pod koniec 10 tyg.,wg usg pod koniec 9. Ale już tydzień wcześniej zasygnalizowalam szefowi, że czekam na rozmowę kwartalna,wiec zaczął mnie obserwować i i tak już wiedział:) co do bezpieczeństwa,jedna z koleżanek wiedziała od samego początku właśnie na ta okoliczność. Oczywiście nie neguje uprzedzenia o ciąży i pójścia na l4 przy silnych dolegliwosciach, bo różnie się to znosi. ale potem mało która ciężarna wraca do pracy. E to każdego sprawa i ryzyko zwolnienia "potem "

    Krysti lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ