X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 24 lutego 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandro 1988
    LH i FSH to hor. przysadki. Fazy cyklu są przedzielone szczytem wydzielania obydwu hormonów (folitropiny FSH i lutropiny LH) tzw. pikiem.
    Pik LH wyznacza jajeczkowanie (wykrywają go testy ovu).To on pobudza owulację.Bardzo istotna jest zależność pomiędzy stężeniami obu hormonów. Stosunek poziomu LH do poziomu FSH powinien wynosić około 1. Mniejszy może świadczyć o niewydolności przysadki, a wyższy o zespole policystycznych jajników.


    Mi po zabiegu cykl skrócił się z 28 do 26 dni, także troszkę się pozmieniało.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2015, 11:24

    mi88, Anetka32 lubią tę wiadomość

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • sikorka@ Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 24 lutego 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe..witajcie po fioletowej stronie...nie myslalam ze kiedys tego doczekam:)
    jutro sama ide do lekarza po raz 1..troche sie boje bo nie mam sily na kolejne rozczarowanie..zobaczymy
    pozdrawiam goraco

    sikorka_
    m3sxskjoe9kewgnp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już miesiączkuję 3 dzień. Zwykle miałam obfite i lekko bolesne miesiączki i tak też mam w tym cyklu. Czekam aż się skończy aby móc zapisać się do mojej ginekolog na badania

    Izzy lubi tę wiadomość

  • sikorka@ Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobilam bete wczoraj i wyszla 44 czyli bardzo kiepsko, cos czuje ze wroce na rozowa strone mocy juz niedlugo

    sikorka_
    m3sxskjoe9kewgnp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sikorka@ wrote:
    zrobilam bete wczoraj i wyszla 44 czyli bardzo kiepsko, cos czuje ze wroce na rozowa strone mocy juz niedlugo
    Przypomnij mi proszę, bo biorę udział w kilku forach i już się gubię troszkę w naszych historiach. Po jakim czasie od poronienia rozpoczęłaś kolejne starania? Czy wyszedł Ci test pozytywy? Czy byłaś na USG potwierdzającym ciążę? Czy wcześniej robiłaś bete?

  • sikorka@ Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 26 lutego 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    Przypomnij mi proszę, bo biorę udział w kilku forach i już się gubię troszkę w naszych historiach. Po jakim czasie od poronienia rozpoczęłaś kolejne starania? Czy wyszedł Ci test pozytywy? Czy byłaś na USG potwierdzającym ciążę? Czy wcześniej robiłaś bete?
    lyzeczkowanie mialam 14.11, w sumie to rozpoczelismy starania od stycznia czyli 2 mce..teraz bylyby ksiazkowe 3:).. u lekarza bylam wczoraj powiedziala ze na usg jeszcze za wczesnie bo jestem w 4 tyg i 3, zrobila tylko bete i kazala powtorzyc w piatek czyli jutro no i na usg 16 marca zeby serce zobaczyc.
    ale to 44 to jak na ta dlugosc ciazy to chyba stanowczo za molo co?..ona nie byla zbyt optymistyczna przez telefon..zwlaszcza ze jestem po 2 poronieniach i wczoraj zapislala mi heparyne, aspiryne i progesteron bo mam przeciwciala antykardiolipinowe.
    coz..chyba wroce na rozowa strone mocy...przykro mi bo sama czulam troche ze objawy ciazowe zamiast sie nasilac troche sie zmniejszyly

    sikorka_
    m3sxskjoe9kewgnp.png
  • Tellina Znajoma
    Postów: 28 20

    Wysłany: 26 lutego 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sikorka@ wrote:
    zrobilam bete wczoraj i wyszla 44 czyli bardzo kiepsko, cos czuje ze wroce na rozowa strone mocy juz niedlugo

    taki wynik wcale nie musi oznaczać najgorszego. Przykładowe normy beta hCG dla poszczególnych tygodni ciąży, gdy ciąża liczona jest od dnia ostatniej miesiączki:

    3 tydzień ciąży: 5 – 50 mIU/ml
    4 tydzień ciąży: 5 – 426 mIU/ml

    tak więc Twój wynik może być w normie ponieważ ciąża może być młodsza.
    U mnie po zabiegu cykl z 29 zrobił się 24 dniowy.

    Twoja różowa strona będzie wyglądała w postaci różowych ubranek i gadżetów :) tak musisz myśleć!!!

    ce59ue6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak napisała Tellina to nic jeszcze nie oznacza. Tym bardziej po poronieniu nasze organizmy troszkę są rezgulowane. Poczekaj cierpliwie na jutrzejszą bete. Trzymam kciuki

  • sikorka@ Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 26 lutego 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny...moze jakos to bedzie..troche mnie ta lekarka wystraszyla

    sikorka_
    m3sxskjoe9kewgnp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sikorka@ wrote:
    dzieki dziewczyny...moze jakos to bedzie..troche mnie ta lekarka wystraszyla
    Jak tam u Ciebie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś próbowałam się zarejestrować do mojej ginekolog. Niestety zapomniałam, że w piątki gabinet nieczynny. Zadzwonię w poniedziałek, bo nie chcę dzwonić do niej na komórkę tym bardziej, że to nic pilnego. Mam nadzieję, że znajdzie się dla mnie jakiś szybki termin i że badanie wykaże, że wszystko się wygoiło. Fajnie jakbym dostała się do niej w przyszłym tygodniu, bo w przyszły czwartek zaczynają mi się dni płodne według moich obliczeń i będziemy z mężem działać :)

  • sikorka@ Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 28 lutego 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    Jak tam u Ciebie?
    niestety ..beta spadla do 12, sama zrobilam test rano i juz wyszedl negatywny
    ..Aniolek [*] 27 02 2015

    Pozdrawiam serdecznie i zycze wam wszystkim dziewczyny powodzienia szczegolnie tobie Aleksandro. wylaczam sie na jakis czas, musze troche dojsc do siebie zwlaszcza ze to moje 3 poronienie w przeciagu 12 miesiecy....cholera mnie czasem bierze bo tu widze baby pijace, palace w ciazy..ja to sie nawet boje oddychac i tyle mi z tego wszstkiego wyszlo.
    Gorace usciski !!!!!!trzymjacie sie cieplutko!!! wroce za jakis czas jak sie zbiore do kupy

    sikorka_
    m3sxskjoe9kewgnp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sikorka@ wrote:
    niestety ..beta spadla do 12, sama zrobilam test rano i juz wyszedl negatywny
    ..Aniolek [*] 27 02 2015

    Pozdrawiam serdecznie i zycze wam wszystkim dziewczyny powodzienia szczegolnie tobie Aleksandro. wylaczam sie na jakis czas, musze troche dojsc do siebie zwlaszcza ze to moje 3 poronienie w przeciagu 12 miesiecy....cholera mnie czasem bierze bo tu widze baby pijace, palace w ciazy..ja to sie nawet boje oddychac i tyle mi z tego wszstkiego wyszlo.
    Gorace usciski !!!!!!trzymjacie sie cieplutko!!! wroce za jakis czas jak sie zbiore do kupy
    Sikorka@ trzymaj się kochana! Jesteś silna dasz sobie radę. Czas leczy rany. Ja po poronieniu poszłam do psychiatry od którego aktualnie mam zwolnienie. Do tego specjalisty w przeciwieństwie do psychologa nie trzeba mieć skzwolnienie. Warto spróbować takiej pomocy. Ściskam Cię mocno chociaż się nie znamy...

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 28 lutego 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wpadłam w wir pracy i coraz rzadziej tu zaglądam, w sumie to już nie jest forum dla mnie, ale przyzwyczaiłam się do Was ;)
    Aleksandra u mnie po łyżeczkowaniu też wszystko było jak w zegarku, ale coś czuję, że teraz po tym metotreksacie wszystko będzie bardziej rozchwiane, ale mam pół roku, mogę sobie jeszcze odpocząć od miesiączki, w końcu to nic przyjemnego :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alciak przypomnij mi dlaczego odpuszczasz starania?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny..jestem tu drugi raz.
    Porobiłam c.biochemiczna 9 stycznia-to był nasz pierwszy cykl staran ..po poronieniu staraliśmy sie od razu i teraz jestem juz w 8 tc:) 23 lutego widziałam pierwszy raz serduszenko:) 27 bylam raz jeszcze i maluszek urósł,zmienił sie-wygląda jak bałwanek :) ma brzuszek i główkę i piekne serduszko:) teraz sie chyba uda...codziennie sie modlę...

    Aleksandra1988, alciak, KkasienkaA, Czarnaa94 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Czesc dziewczyny..jestem tu drugi raz.
    Porobiłam c.biochemiczna 9 stycznia-to był nasz pierwszy cykl staran ..po poronieniu staraliśmy sie od razu i teraz jestem juz w 8 tc:) 23 lutego widziałam pierwszy raz serduszenko:) 27 bylam raz jeszcze i maluszek urósł,zmienił sie-wygląda jak bałwanek :) ma brzuszek i główkę i piekne serduszko:) teraz sie chyba uda...codziennie sie modlę...
    Gratuluję i głowa do góry. Ja jestem na końcówce pierwszej @ po poronieniu i wyczekuje dni płodnych aby móc rozpocząć starania. A Tobie ginekolog pozwolił na starania od razu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,bo to byla ciaza biochemiczna,a wiec cos,co się zdarza...Mowil,ze po krwawieniu możemy dalej się starać,a wiec nie marnowalismy czasu..
    Myśleliśmy tez o tym,ze moze to przez niedojrzale plemniczki,bo staraliśmy się dzien w dzień,a tym razem co drugi dzien...:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty miałaś zabieg,tak? Bo ja dostała po prostu zwykły okres-sama sie oczyscilam,wiec szybko organizm doszedł do siebie itd,ale po zabiegu faktycznie trzeba odczekać,żeby wszystko się zagoiło ładnie.Chcesz sie juz starać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Ty miałaś zabieg,tak? Bo ja dostała po prostu zwykły okres-sama sie oczyscilam,wiec szybko organizm doszedł do siebie itd,ale po zabiegu faktycznie trzeba odczekać,żeby wszystko się zagoiło ładnie.Chcesz sie juz starać?
    Tak, miałam zabieg 27 stycznia i teraz jestem już praktycznie po pierwszej @ i chcemy się starać

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ