X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kachna, Tęskniąca!

    Wiele z Nas jest tutaj na forum po stratach. Ja po ostatniej ciąży - pozamacicznej, straciłam i fasolkę, i jajowód. Ale udało się zajść znowu w ciążę, no i teraz na pewno będzie dobrze!!! Musimy trzymać się tej myśli.

    Ja pierwszej młodości też nie jestem, mam 32 lata. Pierwsze dziecko.

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 21 września 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie nowe Mamusie :) gratuluję i życzę bardzo spokojnych ciąż. Od samego początku powtarzam, że tylko spokój może nas uratować i Wam też go polecam. Wiem, że ciężko się opanować od wizyty do wizyty, ale pozytywne myśli mają zbawienny wpływ na nasze maluszki :)

    Ja też mam przeważnie bezobjawową ciążę, ale tak jest dobrze. Druga ciąża w tym roku (pierwsza stracona w 8t), 31 lat i brak dzieci.

    Mam pytanko do ogółu: zdarzyły się Wam zawroty głowy czy uderzenia gorąca? Ja wczoraj w nocy wstałam do wc i nie mogłam przez chwilę zrobić normalnie kroku, bo ciemno przed oczami mi się zrobiło i bardzo gorąco.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 18:24

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska mam zawroty od 2 tygodni i uderzenia gorąca też. Zwiększa się po prostu krew w żyłach, serce szybciej pracuje dla Dziecka, stąd takie atrakcje.

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 21 września 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    APrzybylska mam zawroty od 2 tygodni i uderzenia gorąca też. Zwiększa się po prostu krew w żyłach, serce szybciej pracuje dla Dziecka, stąd takie atrakcje.
    Jakie to przebrzydłe uczucie :/ chyba gorsze niż mdłości. Jak sobie z tym radzisz?

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyne na co mam w tym pomysł, to szybko usiąść albo się położyć a na uderzenia gorąca, to trochę się rozbieram. Bo w mieszkaniu zimno a my grzejniki zakręcone (Mąż i to Jego oszczędzanie).

    Nie wychodzę za często z domu. Nie wiem, co bym zrobiła, jakby mi się w sklepie coś takiego przytrafiło, to chyba bym padła.

  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 21 września 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, potwierdzam że bez objawów też jest zdrowo u mnie tak jest, chociaż cofa zapach kilku spożywczych przedmiotów i czasami występują bóle brzucha. Koniec końców dottoro kazał się uspokoić i niczym nie martwić. Polecam i trzymam kciuki. Będzie dobrze.

    P.s. dzisiaj mierzyłam pierwszy raz w życiu spodnie ciążowe i się zakochałam tylko dlaczego kosztują tyle co prenatalne z krwi?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 19:59

  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 21 września 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Kochane, pewnie jesteście już po genetycznym usg.
    Jaka jest u Was przezierność karkowa?
    U mnie kość nosowa jest ale nt 3,7...

    Umieram ze strachu!

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaMarie o podaj linka? Albo firmę.
    Wiesz jak jest jakieś inne, to ceny też z kosmosu.

  • Mikaaa19996 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 21 września 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja90 wrote:
    Czesc Kochane, pewnie jesteście już po genetycznym usg.
    Jaka jest u Was przezierność karkowa?
    U mnie kość nosowa jest ale nt 3,7...

    Umieram ze strachu!

    Hej u mnie NT 1.43 kości nosowe też widoczne :). A robiłaś dodatkowo badanie z krwi?

    Betahcg przyrost
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 22 września 2017, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam pappa wyniki we wtorek

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem jeszcze przed.

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 22 września 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem już po USG i czekam na wyniki pappa.

    NT wyszło 1,4, kość nosowa w porządku. Lekarz sprawdzał jeszcze zastawkę trójdzielną i też wszystko super.

    Patrycja ja znalazłam coś takiego:
    "Przede wszystkim lekarz dokonuje oceny przezierności fałdu karkowego (NT). Jest to zbiorniczek płynu na karku płodu, zanikający w późniejszym okresie rozwoju dziecka. Poszerzone NT wiąże się z wyższym ryzykiem wad wrodzonych. NT w normie zwykle mieści się w przedziale 1–2,5 mm. Przyjmuje się, że NT równe 3 mm wiąże się z trzykrotnym wzrostem ryzyka wady, a im wyższa wartość NT, tym to ryzyko jest wyższe. Ale trzeba pamiętać, że często zwiększona przezierność karkowa nie wiąże się z żadnymi nieprawidłowościami: 70 proc. płodów z NT między 3,5 mm a 4,5 mm rozwija się prawidłowo."

    Co powiedział Ci lekarz odnośnie tego wyniku? Nie martw się na zapas.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 22 września 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaMarie88 wrote:
    P.s. dzisiaj mierzyłam pierwszy raz w życiu spodnie ciążowe i się zakochałam tylko dlaczego kosztują tyle co prenatalne z krwi?!

    to porównanie mnie rozbroiło :D cudowne ;d

    witam nowe dziewczyny :) ja też z tych raczej bezobjawowych, chociaż z tego co widzę to nasze "bezobjawowe" oznacza: senność, czasem jakieś ukłucia, apetyt lub jego brak.. w sumie to też objawy ale nie aż tak uciążliwe :) i ja na palcach 1 ręki mogę policzyć ilość wymiotów, także nie jest źle :) za to bolą mnie krzyże..

    na zakupy wybieram się we wtorek zaraz po prenatalnych, marzą mi się już ciążowe spodnie, bo wszystkie mnie już cisną ;d

    i najważniejsze info z wczorajszej wizyty: moje Maleństwo ma już 4,75cm serduszko bije 180/min i lekarz co prawda nie chciał "wróżyć z fusów" ale całkiem możliwe że to dziewczynka :D

    a tu foto:
    222e88e45b242501med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 10:06

    APrzybylska, Magdzia85F, Tusianka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 22 września 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam linka ale spodnie znalezione w mega dużym sklepie ... H&m a dla kobiet w ciąży może z 5 wieszaków na cały asortyment. Fajne były portki, dziurawe boyfrendy z pasem pod cyc! mój się tak śmiał jak je ubierałam że prawie z przymierzalni wypadł no ale kupić trzeba. Tylko wolałabym tańsze... Wkurza mnie że wszystko co "dla mam" jest mega drogie... Jakaś dyskryminacja normalnie...

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 22 września 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga 90 - piękne foto ;) GRATULACJE ;)
    ja te słynne prenatalne mam we wtorek i jestem tak podeksytowana, że juz teraz nie moge się na niczym skupić, ze względu na mój wiek (36) moje obawy są ogromne, choć staram się być dobrej mysli.
    Tez marza mi sie juz zakupy, ale obiecalam sobie ze ie bede zapeszac i zrobie je dopiero po 1 trymestrze.
    Sciskam wszystkie ;)

    Magdzia85F, aga_90 lubią tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 22 września 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga - piękny Gumis i jaki, to znaczy jaka już duża :D Nasze maluszki rosną w podobnym tempie, u mnie 11t3d było 4.77 i też lekarz obstawia dziewczynkę :)

    Ja swoje spodnie kupiłam właśnie w H&M, u mnie było tego całkiem sporo na dziale. Zapłaciłam 129,90 zł. Są bardzo wygodne i na pewno dadzą radę przy duuużym brzuszku.

    tu jest link do sklepu online:
    http://www2.hm.com/pl_pl/ona/produkty/mama.html


    aga_90, AnaMarie88 lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 22 września 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska lekarz na razie kazala sie nie martwic ale dałą skierowanie do genetyka i powiedziała, ze moze warto zrobic amnio ale to genetyk zdecyduje. Pappa odbieram we wtorek. Na poniedziałek umowiłam się na NIFTY, wynik będzie do 6 października. Nie będę teraz czekan około miesiąca na ryzykowne amnio i potem 3 tygodnie na wynik wiec trudno. Zapłace i będę wsyztsko wiedziec.

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga jaka Dzidzia:-) super!

    No ja już przeglądałam w h&m ciuchy. Kupię po wypłacie w październiku akurat już 2 trymestr będzie.

    Tęskniąca ja też się stresuję badaniami. Mam we czwartek.

    aga_90 lubi tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 22 września 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja90 wrote:
    APrzybylska lekarz na razie kazala sie nie martwic ale dałą skierowanie do genetyka i powiedziała, ze moze warto zrobic amnio ale to genetyk zdecyduje. Pappa odbieram we wtorek. Na poniedziałek umowiłam się na NIFTY, wynik będzie do 6 października. Nie będę teraz czekan około miesiąca na ryzykowne amnio i potem 3 tygodnie na wynik wiec trudno. Zapłace i będę wsyztsko wiedziec.
    Mam nadzieję, że wszytko się ułoży po Twojej myśli i dzidzia będzie rosła zdrowo. Postaraj się nie stresować i nie szukaj za dużo w internecie, bo od tego można zwariować.
    Niestety nie miałam styczności z podobną sytuacją, ale na pewno wszystko będzie dobrze i będziesz dla innych pozytywnym przykładem :D

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja90 wrote:
    Czesc Kochane, pewnie jesteście już po genetycznym usg.
    Jaka jest u Was przezierność karkowa?
    U mnie kość nosowa jest ale nt 3,7...

    Umieram ze strachu!


    Trzymaj się! My trzymamy kciuki!!!! Będzie dobrze.

‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ