X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 19 listopada 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za życzenia, tzn. Wiga!
    U nas idą 3 zeby na raz. Raczki, raczki i maruda na maxa. Noc kiepska, ale co zrobic.
    Ja podaje wszystko co mozliwe do picia, Le jeszcze cycus najlepszy.
    Kosmonauta cudny ! ❤️Ja jakos nie moge znaleźć odpowiedniego.
    Dorotko 74 za małe? :O duza ta Twoja pyza!
    Jak robie nu nu nie wolno ,to sie śmieje na głos.

    Tak dodatkowo gdyby któraś chciała gęsinę to dajcie znac na prv:)
    Co z ciemiaczkiem to tez nie wiem.
    A co sie stało z Aga? Ta ktora ma dwóch synów ? Zapomniałam imion... pamietam, zr szuka nosidło itp?

    Magdzia85F, APrzybylska, Etoilka lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona wczoraj o Agiii też myślałam. Ona pracuje, więc pewnie nie ma czasu. Ale też jestem ciekawa co u Niej i synkow.

    Machirude też cisza. Halooo!

    Monnn też zero. Hop hop.

    U mnie też Ada reaguje na nunu śmiechem. Na "zostaw to" już nie. Tylko patrzy na mnie wtedy i się wycofuje.

    A gesine jak się przygotowuje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 08:38

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mówię "nie wolno" patrzy na mnie i czeka czy się uśmiechnę. Jeśli tak to dalej broi, a jeśli nie zmienia kierunek. Staram się nie uśmiechać, ale jak? Wystarczy na nią spojrzeć i już gęba się cieszy :D

    Znowu miałam o coś Was pytać, ale zapomniałam ;)

    Tak, trochę brakuje reszty dziewczyn. Ale to zrozumiałe, że nie zawsze jest czas. Ja żeby nie było planuję tu zostać :)

    Za to chcę się pochwalić osiągnięciem. Od ponad tygodnia mamy stały plan dnia:

    8.00 śniadanko kaszka z lub bez owoców
    11.00 butla i lulu na czasem nawet 2h
    14.00 obiadek
    17.00 podwieczorek owocki lub jogurt
    20.00 butla i lulu.

    Z tym lulu w nocy to jeszcze bardzo różnie. Wiem, że wszystko może się zaraz zmienić, ale na razie jestem dumna :)

    Magdzia85F, Ilona92, Etoilka, ibishka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym w porannej kawie objawił mi się kot ;)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/025d4aa6cb77.jpg

    Magdzia85F, Ilona92, Etoilka, aga_90, grzanewino lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu i to całe jedzenie czy pierś pomiędzy? A jeśli całe to ile ona wcina? U nas jest kaszka z owocami na drugie śniadanie tak 10-11, ale zje i później cyc. Obiadki to w ogóle są symboliczne. My mamy 3 drzemki. Pierwsza o 8

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całe jedzenie. Cyca jemy już tylko w nocy. Kaszki na śniadanie zjada na 60 ml mm. Przed drzemkę wypija 170ml. Na obiad pojemność tego większego słoiczka to jest 190-200g. Po południu czasem zje 1 lub 2 te długie chrupki. A no i w nocy o 3.00 lub 4.00 pije znowu 170ml mm.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja pieje w całości albo wykrakam piersi i smażę s pozniej piekarnik lub porcja rosołowa na rosół bo gęś tłusta jest. Z przerobionego tłuszczu impregnuje skórzane buty haha.
    Kupiłam camilie na ząbkowanie i noc duzo lepsza.
    My plan dnia mamy tez w miare ustabilizowany. Dzis pobudka po 7 i oczywiscie cyc, pozniej zabawa , robie kaszkę i dopija w większości cycem, idzie dpac na około godzine, pozniej znow cyc lub jesli sie idą dac cos do przekaszsnoa to dobrze, zup nie chce, drugie kiepsko, ale je czesto bułki z serkami , wędlinę dla niej to cieżko bo moja peklowana sie nie nadaje dla niej.
    A co myślicie o kapuśniaku? Jakby tak sama zupe z ziemniaki i marchewka dac?
    Na drugie dzis pieczona gęś moze sie skusi.
    Wiga akurat usnęła na siedząco, na kolanach jak posze do Was ...
    d51a5a029e7669d5med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 09:39

    APrzybylska, Etoilka, aga_90, myszkaka, Magdzia85F, grzanewino lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona śliczności!!!

    Myślę, że warzywa z kapuśniaku będą ok. Robisz smaka tą gęsiną ;)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam że kapusta nie polecana dla takich maluchów. Ale wydaje mi się że spróbować można. O ogórkach kiszonych też różne rzeczy czytałam, a podałam (i same i w zupie), smakowały i nic mu nie było ;)

    Piękne dzieciaczki! I Gabrysia wcinająca że smakiem i mały kosmonauta cudny i 7miesieczna Wigusia :D
    Edit:oczywiście że 8miesieczna Wiga! Grube palce źle kliknely :d

    Skusiłyscie mnie tym pepco, jutro napadam xD chociaż mam już 2 bodziaki jeden czerwony z balwankiem, a drugi w pasy biało-czerwone z reniferkiem. "więęęceeej, więcej, więcej, więcej" xD (z ramówki tvn :p)

    Z ciemieniuchą zakończyliśmy walkę niedawno. Odkryłam, może i późno, no ale cóż.. Żeby po kąpieli opłukać główkę czystą wodą. Wcześniej spłukiwałam tą z wanienki. Niby logiczne, a nie wpadłam na to wcześniej. I kilka razy zamiast oliwką, posmarowalam główkę balsamem/kremem. Zeszło i nie wraca :)

    Reszty nie pamiętam..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 12:01

    Ilona92, grzanewino lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Ilona przybij piatke! Ja "uspalam" młodą czytając forum :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 21:54

    myszkaka, APrzybylska, Ilona92, Magdzia85F, aga_90, Tusianka, Etoilka lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona i ona da radę takie mięso zjeść? Ile ma zębów?
    Mój to w ogóle nie chce kawałków, wczoraj dostał mikro kawałki ziemniaków to od razu było bleee.
    Aniu to sporo zjada. Ja robię kaszkę na 30ml MM i dodaję jakieś 60g owoców. Kiedyś robiłam na wodzie, ale wydaje mi się że schudł więc zaczęłam na mleku :D A obiadku jak zje 80 g to jest wielkie święto. Raczej zjada 60 albo i to nie. Wczoraj wieczorem mnie nie było to mąż mu dał butlę na kolację i wypił raptem 120ml, a to już kolejny raz z kolei więc zakładam że więcej nie je.

    Ja mam nadzieję, że w pepco mi się uda kupić koc, poduszki i ozdoby świąteczne. Plus mam upatrzone jedno ubranko dla niego, bluzę dla siebie, najchętniej jeszcze kapcie i piżamę :D

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ilona!

    U mnie Ada je co dam. Szok. A indyka daję kawałeczki i sobie radzi. Oczywiście często woda do popicia, żeby się nie przytkała.

    O moja też lubi w ciągu dnia na mnie spać.
    Jadzia fajniutka!

    Iza, Gabi jak fajnie wyglada hihi

    Ilona92, ibishka lubią tę wiadomość

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma 8miesiecy skończone:) moja mama ostatnio tez była miesiąc do tylu:)
    Ja daje kawałki małe i jak chce to zje , nie to nie daje na sile. Dziecko musi byc gotowe. Niektóre potrawy chce z łyżki inne z ręki. Tak jak dzis kalafior był z ręki, a zupa be i bądź pan mądry.
    My mamy jedna jedynkę. A trzy wychodza powoli.
    Gabi super usnęła.
    Przydała by sie tu funkcja nagrywania jak w whats app :) szybciej by sie dodawało posty :)
    Aga bardziej mi chodziło a sama
    Zupe bez kapusty
    Największy ubaw mam jak daje jej jedzenie do ręki, boi sie jak nie wiem czego ;)

    A i ewentualnie gdybyście chciały „wędlinę” to bede w wawie w piatek. Akurat bede miec świeże w czwartek.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jsk czytam to do toku czasu podstawa jedzenia jest mleko, a reszta to poznawanie smaku i zywnosci. Dopiero id jakiegoś roku dziecko rozumie, ze to co ma na talerzu zaspokaja głód. A nie, ze tylko ladnueveyglsda i smakuje :)

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie dziewczynki :* już edytowalam. Głupia ja, przecież wiem że Wiga to już prawie dorosła panna, gdzie tam 7 miesięcy :d

    Ja bym chciała taką wedlinkę! Ale DO Warszawy to mam troszkę daleko :(

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_90 wrote:
    Wybaczcie dziewczynki :* już edytowalam. Głupia ja, przecież wiem że Wiga to już prawie dorosła panna, gdzie tam 7 miesięcy :d

    Ja bym chciała taką wedlinkę! Ale DO Warszawy to mam troszkę daleko :(
    Moge wyslac kurierem ;) teraz krst zimno. Nie zepsuje sie

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie mamy cudne dzieciaczki! Dobrze, że są telefony, to chociaż czasem uda mi się Was poczytać. Laptopa nie odpalałam chyba z 2 miesięce. Jak mała nie śpi, to muszę mieć oczy naokoło głowy, bo sekunda i jest gdzie indziej. Wszędzie wstaje, chodzi przy meblach albo za rączki. Jak zaśnie w ciągu dnia, to wnoszę rzeczy z kuchni, bo od poniedziałku rusza remont, a my z małą jedziemy do rodziny.

    Ciemiączko ostatnio było u nas 0,5 x 0,5. Z jedzeniem jest super, też wszystko je z chęcią. Aktualnie zajada się ogórkową :D

    Mleko jest 4 razy dziennie i mamy 3 posiłki stałe. Czasem dodatkowo dostaje coś nowego. W tygodniu na śniadanie zawsze kaszka (zjada porcje jak na opakowaniu - 150 ml wody plus 5 łyżek kaszki), w weekendy jest większe szaleństwo kulinarne.

    Ilona92, Etoilka lubią tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga moja jutro 7:P

    Ilona a co za wedlinka?

    U nas stałych por jedzenia nie ma. Ale je zupki codziennie te które robię i warzywo. Czasem daję banana lub jabłka,bo mam smaczne od rodziców.
    Wczoraj pomidorowej zjadła z 70ml. Na
    Nią szaleństwo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 12:58

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wracamy z kolejnego wyjazdu wiec mam chwile zeby cos napisac :)
    U nas na stanie 6 zebow, przebija sie 7my :o
    Je wszystko co mu podam, choc konsystencja twarogu mu srednio podchodzi.
    Ale na wyjezdzie jadl pierwszy raz grapefruita i pieknie go pochłonal :)

    Staje przy czym sie tylko da, juz powoli kuma tez jak wrocic na ziemie :) ale zdarzaja sie nam jeszcze upadki bolesne :(

    Mierzylam dwa nosidla- Lenny Up i Kavka i powtórzę to po raz milionowy - trzeba mierzyc nosidlo do siebie i dziecka i wybrac to najlepsze bo pomimo ze sa podobne to maja mikro różnice ktore dla jedych moga byc na plus a dla innych zupelnie odwrotnie :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie wracamy z carry love, kupiliśmy kavkę właśnie. Leny Lamb dla mnie za duże nawet mi babka nie dała mierzyć. Wahałam się między fidellą a kavką ale w końcu ta druga, bo jakoś łatwiejsza regulacja do dziecka plus bardziej wycięte.

    f2wli09k0vt5rkls.png
‹‹ 736 737 738 739 740 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ