X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Emily :) Dobrze pamiętasz z glutenem. Jak jadłam to on miał zielone, śluzowe kupy z krwią, jak przestałam to się bardzo poprawiło więc mu jeszcze glutenu nie podałam.
    Dziś się starałam coś zmienić, dałam kaszę bez owoców i o innej porze. Znowu pluł, tak mnie wkur.. że szok. Ja już nie mam ochoty go karmić.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniało mi się co od Was chciałam ;) kochane czy Wy robicie swoje słoiczki z jedzonkiem? Jeżeli tak to jak? Jakie słoiczki? Jak pasteryzujecie? Gdzie trzymacie?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja nie. Np obiady robię na 2-3dni. I Adzie odkładam Jej porcje.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, jak mi wyjdzie więcej niż na 2 dni, to mrożę. Mam plastikowe kubeczki z Canpola 180ml i na razie są wystarczające. Mrożę też musy owocowe.

    Kinga, może za wcześnie po mleku proponujesz jedzenie Grzesiowi? Albo coś mu nie pasuje innego... Staraj się nie denerwować (wiem, łatwo się mówi, jak mój wszystko je), siadajcie razem do stołu, niech widzi, że jecie to samo. I nie zniechęcaj się - podawaj nawet to, czego nie zjadł wcześniej, może za kolejnym razem załapie. A, a skoro je wafelki ryżowe, to próbuj jak najwięcej do rączki - może to mała Zosia Samosia :)

    U nas wczoraj wieczorem przy zasypianiu zostawiłam go na chwilę samego w łóżeczku i zaraz słyszę "ma-ma ma-ma" - ach, miód na uszy <3 nawet jeśli to jeszcze nie jest świadome, to i tak cieszy.

    APrzybylska, Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, u nas kasza, twarog, serki sa ble.

    Ale kostki z kaszy jaglanej juz sa super xD

    Bierze do lapki i sam je.
    Polecam rzeczy ktore sam moze włożyć do buzi. Mam przepis na dobre pulpety z kasza .

    I ja robie zazwyczaj wiecej i mroze.

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu oj to słodkie :)

    Moja jak jest szczęśliwa to babababa a jak nie to mamama :P

    U Nas Ada woli łyżeczką do buzi wkładać jedzenie. Ale muszę Jej nabierać, bo się wkurza :P

    I zupę z doidy pije, ale jeszcze nie umie sama.

    Etoilka, Ilona92 lubią tę wiadomość

  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila, dasz przepis na Twoje pulpety? My chętnie też zjemy :)

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily, też poproszę przepis na pulpety :)

    Właśnie jadłam kanapki i bardzo mi się przyglądał. Postanowiłam go wsadzić do krzesełka i mu podać owoce i wafle do rączki. Zjadł oba wafelki,ładował do buzi kawałki jabłka i gruszki i popijał wodą.. Nie wiem ile tego połknął, ani nawet jak dużo dostał, za to chętnie to sam pakował do buzi. W sumie zjedliśmy razem całe jabłko i gruszkę. Muszę mu kupić znowu te wafelki bo miał tylko 2 (mama z tatą mu zjedli bo pyszne :D)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/31e0b876da82.jpg

    aga_90, APrzybylska, Magdzia85F, Etoilka, Katy, ibishka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I pięknie <3
    Daj dziecku do łapki, niech się sam karmi, a Ty w spokoju możesz też zjesć wtedy :)

    Poniżej przepis na pulpety :)
    Mam masę innych przepisów, bo mam paśniczek i alaantkowe blw więc jak byście miały jakieś potrzeby, to dajcie znać :)

    edaaee092515b691med.jpg

    myszkaka, Etoilka lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada dziś zjadła dwa kopytka :D

    myszkaka, Etoilka, aga_90 lubią tę wiadomość

  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba tezkura domowa się stałam. Właśnie skonczylam lepic uszka.. Skromne 765szt :)

    Etoilka, aga_90, Ilona92 lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza? Ile?????:-o

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o matko O_o
    Dziewczyny kiedy Wy macie czas? :D Ja gotuję jak mąż jest w domu bo inaczej to mi Grzegorz nic nie da zrobić, wszystko takie ciekawe, musi oglądać. Dziś co prawda spał 3h, ale na naszym łóżku więc musiałam go pilnować. Poza tym się budzi w międzyczasie z krzykiem i muszę mu wetknąć szybko cycka żeby spał dalej :D

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko u mnie mąż ma 3 tygodnie urlopu. Jak Go nie ma, mało co robię. Więc korzystam.

    myszkaka lubi tę wiadomość

  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 22 listopada 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas hmm.. Częściowo jak mała się Bawi na ziemi obok, częściowo jak drzemki :) teraz odpadlo mi odkurzanie i mopowanie podłóg bo mężu mi kupił robota sprzątającego więc więcej czasu na kuchnię :)

    A mnie naszło na leniwe.ser się rozmraza i postanowione że jutro zrobię :)

    myszkaka, Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 22 listopada 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ibishka, u nas tez jutro leniwe będą :) :D

    ibishka lubi tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza o właśnie a jakiego masz robota??? i czy na serio daje radę? (interesuje mnie funkcja mopowania)

  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 23 listopada 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia mam roborock s55(to jest xiaomi) i jestem zadowolona. Oczywiście nie ma co liczyć że wymyje podłogę jak starodawny typ robota "robożona" ale na pobieżne wytarcie wystarcza.
    Odkurza dokładnie. Moze zaplanować które pomieszczenia kiedy itp z telefonu. No i ma filtr hepa i fajnie kurz zbiera. Dla mnie olbrzymią pomoc:)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 23 listopada 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam fazę na tego robota mopujacego jakieś 2 miesiące temu, ale się naczytalam i odpuscilam. Akurat wczoraj kupiliśmy za to odkurzacz pionowy z ręcznym na szybkie akcje :D
    Ale Iza jeśli polecasz tego mopujacego to jeszcze temat do przemyślenia :d

    Byliśmy wczoraj na badaniu krwi, hemoglobina 10,7 pani dr zadowolona, kazała zmniejszyć już dawkę żelaza na profilaktyczną, więc super ;)
    Za to mój syn nauczył się krzyczeć i piszczec- dla zabawy, a mnie szlag trafia. W mózgu mi się aż przewraca po kilku minutach takiej zabawy. Ech..

    Wykapalismy go wczoraj ok 19.30, zasnął jakoś o 22. Mial w sobie tyle energii że szalał na macie. Nie było sensu na siłę usypiać. Ale za to w nocy obudził się raz, przed 4, zjadł i dospał do 7. Lezakowalismy do 8. Widac nie można mieć wszystkiego :d

    Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 23 listopada 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Znowu pluł, tak mnie wkur.. że szok. Ja już nie mam ochoty go karmić.
    Znam to uczucie doskonale. Łatwo powiedzieć "zluzuj" jak własne dziecko je bez problemu, albo chociaż przebiera w kawałkach z zainteresowaniem. Przerabiam to samo. Zanim zbliżyłam łyżeczkę on już się krzywil i pluł. Szlag mnie trafiał. Nie ważne co na niej było, reakcja była ta sama. Tzn. Owoce i kaszki jadł, obiadów nie chciał :/ nie mam złotej rady, u nas po prostu samo się naprawiło. Ostatnio je ładnie i to prawie całe sloiczki (te 125g). U nas za to problem z inną formą niż papka..
    Te wafelki co Grześ zjada, Wiktor wymeczy, rozciapie, po czym wkłada cały do dziuba, przykleja mu się do podniebienia i akcja. Za każdym razem.

    Iza WOW!!!

    Podziwiam że macie czas na gotowanie, o tych uszach nie wspominając. U mnie jak uda mi się ugotować obiad to się cieszę jak dziecko.. Tylko że większość dni siedzę z Wiktorem sama w domu, a on niby zabawki się chwilę sam, ale tak szaleje na macie że nie zdążę mrugnąć a on jest poza nią :d

    Edit: przypomniało mi się że jednak mam małą radę /pomysł :)
    Jak nie chcial jeść to nakladalam sobie do swojej miski jego zupke, zjadłam jakieś 2-3 łyżeczki i wtedy nagle chciał :d że 2 razy zdarzyło się że nie chciał jeść że swojej łyżeczki, musiała być moja.
    I te wszystkie artykuły gdzie piszą żeby nie zmuszać do jedzenia jak dziecko nie chce- spoko. Ale skoro u nas była taka anemia, a mleko już nie zaspakaja wszystkich potrzeb to.. siła wyzsza- trzeba dziecko przekonać że jednak chce jeść :d
    Ale żebym nie wyszła na terrorystke- Wiktor z automatu nie chciał nic, jak skosztować "na siłę" to potem jadł chętnie. Przekorne dziecko... po tatusiu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 09:47

    myszkaka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
‹‹ 738 739 740 741 742 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ