X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 26 listopada 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez noce ciezkie w tym tygodniu byly. Prawa gorna jedynka w koncu przebila, lewa juz kropki porobila, wiec mam nadzieje ze jeszcze tylko chwilai znowu sie troszke poprawi
    Poza tym Maxior wczotaj piereszy raz samodzielnie usiadl. Na pare sekund ale sie udalo :)
    Iza podziwiam za te uszka!
    Madzia najlepszosci dla Adusi :)
    Kawy dajcie! Ledwo oczy dzis trzymam otwarte a goscie pozniej przychodza :)

    Ilona92, Magdzia85F, APrzybylska, aga_90, Etoilka lubią tę wiadomość

    dxomclb10296nsxe.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo dla Maxa!
    Magda jak po chrzcie?
    Mu mamy kryzys „mamowy”. Mama mama, cieżko sue ja odkłada do pierwszej drzemki bo ryk, to nie płacz tylko ryk.
    Nic
    Nawet ok. Tylko 3 karmienia! W tym jedno juz nad ranem. A wstałam przed 8.

    Magdzia85F, BP 02, Etoilka lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, byłyśmy w Wola Parku, była prawie cała oferta ze świątecznej gazetki.
    U nas noce cały czas są złe. Dziś się budził co 1,5h i wstał o 5. W sumie, co 1,5 to i tak lepiej niż co pół, no ale szału nie ma. Głowa mnie coś boli :/

    Wczoraj i dzisiaj zjadłam twarożek i go póki co nie wysypało.. Może już mu zaczyna ta nietolerancja przechodzić?

    Ilona92, Magdzia85F, BP 02, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wykorzystuję chwilę, że Panna Maruda śpi a ja już wstawiłam jej zupkę ;)
    wczoraj był wielki dzień, przebiła się pierwsza prawa dolna jedynka ;D
    niestety dzisiaj od rana jakaś masakra, ale jak jej zajrzałam w paszczę to tam jedynka i dwójka się już szykuje także tego :P dałam jej w końcu paracetamol i się trochę uspokoiła i padła.
    wczoraj też obniżyłam jej poziom materaca w łóżeczku i dzięki Izie Mała zaliczyła pierwszą kąpiel w dużej wannie ;D na początku była mocno spięta ale pod koniec już było ok :)
    a dzisiaj w nocy od północy do 2 bez snu więc ja się położyłam dopiero o 2 :P
    piję kawę i na razie jest ok ale kryzys przyjdzie koło 17 kiedy będę miała kupę roboty :P no cóż, życie ;)

    Kinga, super, trzymam kciuki żeby problemy Grzesia w końcu się oddaliły skutecznie :)

    Sandra, gratulacje dla Maxia :D

    a mam pytanie do Was, piszecie czasem że Wasze Maluchy jedzą jajecznicę, ale w jakiej postaci? takie smażone jajo dajecie? samo? czy z czymś?

    Magdzia85F, myszkaka, BP 02, Ilona92, Etoilka lubią tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 26 listopada 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Maxia :D

    Oby Grzesiowi mijały te nietolerancje, będziecie mogli oboje jeść bez obaw ;)
    Ale te nocki to dramat. Długo już to U was trwa? Ja mam wrażenie że u nas jest lepiej. Tzn jest zdecydowanie lepiej niż było, ale gdzie te noce gdzie mi dziecko spało od 20-9 z 1 pobudką ok 5 na jedzenie :P
    Najgorsze jest to że nie ma znaczenia ile było drzemek w ciągu dnia, jakie były długie i jak późno była ostatnia :/

    Dorota ja robię zwykłą jajecznice na maselku, tylko tak mu ją trochę dziabię widelcem żeby były mniejsze kawałki. Czasami zagryza bułą, ale samą też lubi.

    Aaaa.. Kończymy dziś 9 miesięcy!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 10:26

    myszkaka, Magdzia85F, Sylwiaa95, BP 02, APrzybylska, Ilona92, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 26 listopada 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja namoczylam odrobine chlebek w kawalkach woda, jajecznice zrobilam na parze i razem z chlebem lekko zblendowałam bo jeszcze nie ogarnia wiekszych kawalkow. Bardzo mu smakowało :D

    xk81pfk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra dziękuję :-)

    gratulacje dla Maxia!

    Ilona było w miarę ok. Gdyby nie Ada to byłoby beznadziejnie haha

    Aga wszystkiego Naj! Ale wyprzystojniał synuś!

    Ada to jest mega mały dzielny pacjent. Miała pobierana krew z żyły w zgieciu ręki i nawet nie jeknela!

    Myślicie że Ada może już jajecznicę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 16:36

    Ilona92, aga_90, Etoilka, BP 02 lubią tę wiadomość

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego naj dla Wiktorka!

    Jajka mozna wprowadzać od 8 miesiąca, akurat. Zreszta zobaczysz czy bedzie chciała czy bedzie miała wysypkę czy cos:)
    Każde dziecko jedt inne. Jeszcze niedawno nie chciała brokulowy, śle samego brokuła zje ...
    Ja jajecznicę robie bez tłuszczu, ale nie przepada narazie za jajkami :/ moze jej przejdzie niedługo.

    aga_90, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 26 listopada 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla Wiktorka, śliczny chłopczyk :)
    Aga, no u nas to trwa od sierpnia.. Są jakieś pojedyncze noce gdzie jest lepiej, tzn. dwie pobudki i wstawanie o 6, ale generalnie pobudek jest w okolicach 6, nasila się to szczególnie rano, tak od 4-6 potrafi się budzić co 15-20 minut.

    Dziś zauważyłam, że przebija nam się prawa, dolna jedynka! Czyli mamy pierwszy ząbek powoli.

    aga_90, BP 02 lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 26 listopada 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za życzenia ;)

    Magda synuś dla mnie od zawsze był najprzystojniejszy na świecie, ale dopiero po zdjęciach widzę jak bardzo się zmienił. Strasznie ten czas zapierdziela..

    Myślę że możesz spróbować z jajecznicą, zapewne Adzie posmakuje. Oby nie było żadnych alergii ;)

    Kinga a jak Grześ się budzi to zauważasz powód pobudki? Tzn. Budzi się na jedzenie czy przytulenie? Czy np. żeby się napić?
    Oczywiście powodów może być więcej, niestety..

    Etoilka, Ilona92, BP 02 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 26 listopada 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właściwie to powody są chyba dwa, albo zaczyna kwękać, biorę go i je, albo biorę i widzę że tylko się chciał przytulić. Dzisiaj może być ciężka noc, bo ten ząbek. Już się 3 razy wybudzał, przy ostatnim mocno płakał więc dostał paracetamol, może będzie lepiej.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 26 listopada 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie.. Gratuluję ząbka. Spokojnej nocy życzę!
    Za mną póki co 1 pobudka. Przed snem zjadł konkretnie. Spał 1,5h i obudził się i jadł. Ech..

    U nas nadal zębów ani widu, ale może u Was się coś poprawi jak już wyjdą ;)

    myszkaka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 26 listopada 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, zdrówka dla Twojego słodziaka!

    Sandra, gratulacje dla Maxa! No i zazdro :))

    Dorota, my jajecznicę na razie jemy na parze. Ale następną już planuję normalną na masełku.

    Dziś z mężem zajmowaliśmy się po południu córką znajomych - miesiąc starszą od Wojtka. Kochane te dzieciaki jak nie wiem! Najlepszą zabawą było zabieranie drugiemu zabawki ;)

    U nas noce dalej super.

    No i Wojtek uwielbia mandarynki (wiem, wiem, cytrusy dopiero po roku) :)

    aga_90, Magdzia85F, Ilona92, BP 02 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 26 listopada 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etoilka ale ze kto tak uwaza z tymi cytrusami??:p
    U nas juz poznal cytryne, kiwi, pomarancze i grapefruita :)

    Jajko na twardo i jajecznice tez w 7 msc zycia dostal :) poza miodem i sola nie patrze na zadne regulki :)

    U nas Mlody 3 noc spi na podlodze. Budzi sie tak samo jak zawsze co 40-60 minut ale juz go nie dzwigam z lozeczka i nie odkladam tam. No i plus taki ze zasypia na materacu wiec nie ma problemu z odkładaniem :))

    Magdzia85F, BP 02 lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 26 listopada 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila, sporo ludzi tak uważa :p ostatnio się krzywym okiem na mnie patrzyli jak mówiłam o pomidorze.
    Ja też już nie patrzę na żadne regułki, dojrzałam do tego! A i mojemu łasuchowi się lepiej żyje ;)

    Jak to jest, że jedno dziecię się budzi co 40 min a drugie śpi 8 godzin. Niepojęte.

    aga_90, Ilona92, BP 02 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 26 listopada 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też już kiwi dawałam :d
    Kupiłam nawet ostatnio mandarynki żeby mu dać, ale jakoś tak zjedliśmy wieczorem jak spał :d muszę kupić znowu xD

    Na mnie też patrzą dziwnie, ale co tam :d

    Przecież te wszystkie musy owocowe z tubki są od 6m a są i z kiwi, i z pomaranczą i z winogronem ;)

    Etoilka, Magdzia85F, Ilona92, BP 02 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada w kopytku jajo zjadła. Ale ogólnie widzę, że Ada lubi jeść. Co dam to zje.
    A jajecznicę w takim razie zrobię w weekend. Żebyśmy w 3 zjedli.

    U nas znów noce kiepskie. Ale czy to sk9k, zęby, czy tata wraca po urlopie do pracy. Hehe

    Aga dokładnie. Ada jadła już z tubki
    truskawki, kiwi.

    Ach no i na chcinach teściowa męża mego a syna swego zaatakowała, że dziecku nic jeść nie dajemy i dlatego takie drobne. I że ciasta powinniśmy dać. Czemu mnie wtedy przy nim nie było...
    Zjadła chlebka trochę, bardzo lubi i melona. Wszystko było z solą albo cukrem. To sorry

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 07:55

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 27 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, ze gorsze od soli i miodu sa owoce Morza.
    Niestety każde dziecko jak inne we wszystkim poprostu.
    Kazdy mnie tez straszył, ze zobaczysz teraz ładnie śpi, a pozniej lambada przez 3 h w nocy...bo jak zacznie chodzi to rozkładają dywany, bo to i tamto... bo jak zabkije to płacz, ślina, katar...
    Róbcie po swojemu:)
    Kazdy wie, ze tyjemy od nadmiaru kalori a nie objętości jedzenia ;)
    A ja chyba jestem przed pierwsza miesiączka ! Endometrium grube, ostatnio zauważyłam podwyższona temperature, także dobrze by było przy tych moich nieszczęsnych jajnikach :)

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 27 listopada 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mam 10 sekund na tego posta. Dołączam do wszystkich życzeń :) niestety nie dam rady wszystkich wymienić.

    Jestem cicho, ponieważ Zuzia zaczęła stać na własnych nogach i chodzi trzymając się tylko jedną ręką. Buszuje po całym mieszkaniu. Jak tylko się odwrócę jest już zupełnie gdzie indziej niż wcześniej i tak cały dzień z przerwą na jedną drzemkę.

    Wieczorem padam na twarz. Ale to i tak cudowne :) mój mały człowiek myśli, wymyśla i kombinuje.

    Wiktorek przystojniak :)

    Ja też jedynie miód, sól i cukier ograniczam. Poza tym Zuzia też wcina wszystko.

    Magdzia85F, aga_90, Etoilka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 27 listopada 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam o truskawkach. Wydają mi się takie normalne :d a przecież też na mnie na początku tesciowie patrzyli jak na kosmitke :d Wiktor uwielbia wszystko co zawiera truskawki ;)

    Pamiętam jak mi mama opowiadała że zaczęłam chodzić mając 10miesiecy. To było wtedy takie woooow, że jak to tak wcześnie :O a dzisiejsze pokolenia takie do przodu że chodzą i wcześniej i nikogo to tak bardzo już nie dziwi :d
    Z jednej strony po cichutko zazdraszczam mobilności Waszych pociech, ale z drugiej cieszy mnie ze mam jeszcze możliwość zrobić spokojnie siusiu jak jesteśmy sami :P

    Magdzia85F, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
‹‹ 740 741 742 743 744 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ