X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene u nas Ada tyje cały czas tak samo, a pewnie w przychodni to będą biadolić.
    A Patryk miał przejścia ze zdrowiem. Szpitale. Będzie dobrze!

    Myszko wiem, że to irytuje, ale olej tą kuzynke. Bo nerwów szkoda. Na serio.

    Co do jedzenia z cyca i wygibasow, to jakbym czytała o Adzie. Mam to samo. Ale to jedyny sposób, żeby zjadła. Bo na leżąco nie tknie.
    Dziś w nocy to sie odkleic nie mogła, aż mnie sutki bolą.

    Agiii 6h ciągiem tez mi sie marzy. U nas czasem zdarzy sie 3h. Ech.
    Jak macie nianię to szkoda rezygnować wg mnie. Dziecko sie jeszcze zsocjalizuje!

    Marysiu super gratki, ze klucze juz będą!
    A jak Wojtuś w restauracjach? Zjada?
    Moja nie tyka. Haha

    Co do nocnika. Byłam ciekawa opinii. Bo nie mam zdania. Ale opcja lata i prób oswajania, to dobra opcja.

    Etoilka, Rene lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wakacji. To my chyba polskie góry. Z moją siostrą i Jej rodziną.

    No ciekawe jak Ada i podróż tyle h.

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F pewnie masz rację:-)
    Jeśli chodzi o nocnik to jestem na etapie odpieluchowania całkowitego Damiana ciężko idzie bo on często choruje a wtedy juz nie woła.Trening czystości Patryka to dla mnie temat bardzo odległy:-)
    Etoilka gratuluję odbioru kluczy :-)

    Etoilka lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene a Damian ile ma teraz?

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Rene a Damian ile ma teraz?
    2,5 lat

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nocnik- dostaliśmy na skończone 6 miesięcy od mojej mamy. Wysluchalam opowieści jak to ja mając 10 miesięcy panicznie się go bałam, więc brat oswajany był wcześniej. Podsumowala: nocnik masz, a kiedy będziesz sadzac to już Twoja sprawa. O tyle dobrze ze Wiktor jeszcze sam nie usiadł, więc mnie nikt nie wypytuje. Na pewno będę próbować go oswajać. Na początku żeby próbował na nim tylko usiąść, nawet w ubraniu. Na początku w formie zabawy. Latem będzie ciepło to może nam się czasem uda w niego załatwić (mniej ubrań do zdjęcia), ale ze odpieluchowanie zabiorę się jak będę widziała że jest gotowy :)

    Słoiczki - temat rzeka. Jedni powiedzą że bardziej zbilansowane, przebadane, eko, itp. Inni że mniej wartościowe bo mięsa tylko 8-9%, większość składu to marchew i zapychacze. Według mnie prawda jest pośrodku. U nas słoiczki są średnio 2-3 razy w tyg. Staram się gotować sama, ale wiadomo że różnie wychodzi. Nie spinam się. Mój mały Żarłok pochłania wszystko co mu dam więc nie mam problemu. Doczytalam wczoraj ze słoiczek 200g ma ponad 400kcal! Wow :)
    Nie wiem dokładnie bo się nie wazylismy u lekarza, ale waga łazienkowa pokazuje zacną wagę ponad 10kg :O dziewczyny, startowalismy z 1765g :D

    I już skleroza, muszę doczytać :d

    Etoilka, Tusianka, Magdzia85F, Rene, BP 02 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, wiedziałam że było jeszcze coś "grubszego" ;)
    Kinga Twoja kuzynka zapewne działa w sposób z którym większość z nas tu się nie zgodzi. My wiemy że cukier i sól są takiemu maluszkowi niepotrzebne, że mogą wyrządzić szkody w tym małym ciałku. Że przyspieszanie chodzenia czy siedzenia też mija się z celem. Ale: jej dziecko, jej wybór, jej sprawa. Pamiętacie jak się zastanawiałam czy powiedzieć znajomym żeby poszli do neurologa albo fizjo? Przemyslalam to wtedy porządnie i stwierdziłam że ja nie chcę żeby ktoś się wtracal w moje wychowanie to i ja tak robić nie będę. Mała obecnie jest stawiana przy kanapie i stoi, od dawna jest sadzania, chociaż samej jej do siadania daleko, nie raczkuje jeszcze. Nic nie mówię, bo nie moja sprawa, to ich drugie dziecko. Wierzę że Twoja kuzynka nie robi dziecku krzywdy świadomie. W jej przeświadczeniu robi dobrze. Możemy sobie o tym podyskutować, ale daleko mi do oceniania jej. Kiedyś rzeczywiście tak robiono i "nic się nie działo". Mało kto powiąże późniejsze problemy z tym co jadł jako niemowlę. Jeśli chcesz, to możesz jej podsunąć jakiś ciekawy artykuł który zasieje w niej ziarenko niepewności, ale nic więcej zrobić nie możesz. Możesz się cieszyć że Ty wiesz to wszystko i robisz dla swojego dziecka to, co dla niego najlepsze :)

    Marysiu gratuluję odebrania kluczy! Kiedy przeprowadzka? :D

    Etoilka, Magdzia85F, Rene lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, Wojtek zje wszystko, co mu dasz. W restauracjach daję mu próbować, ale nie chcę przesadzać, bo to często za słone/słodkie/ostre, dlatego jak gdzieś idziemy, to mu zawsze biorę coś z domu.

    Dzięki, dziewczyny! Przeprowadzka jak najszybciej, liczymy na to, że pod koniec lutego się uda :)

    Magdzia85F, Tusianka, Rene lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene to powodzenia!

    Aga w sumie racja, co do obu postów.
    U nas słoiki były jak nie robiłam nic jeść. Teraz mam zamrozony rosół i pulpety, i jakieś warzywo do ew uparowania. Papek Adzie staram sie juz nie dawać.Ale tez cale kawałki w raczce miażdży i wyrzuca. Oprócz kawałków udka albo indyka.
    Wiec dostaje na łyżeczce, widelcu albo palcu.

    Marysiu to wielkanoc już w nowym mieszkaniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 14:33

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mamy w końcu to 7 kg a dokładnie 7100g :-)
    Aga pięknie Wiktorek nadrobił wagę:-)

    Magdzia85F, Tusianka, aga_90, ibishka lubią tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Rene to powodzenia!

    Aga w sumie racja, co do obu postów.
    U nas słoiki były jak nie robiłam nic jeść. Teraz mam zamrozony rosół i pulpety, i jakieś warzywo do ew uparowania. Papek Adzie staram sie juz nie dawać.Ale tez cale kawałki w raczce miażdży i wyrzuca. Oprócz kawałków udka albo indyka.
    Wiec dostaje na łyżeczce, widelcu albo palcu.

    Marysiu to wielkanoc już w nowym mieszkaniu?
    Nie dziękuję hihi
    Oby sprawnie poszło chociaż teraz to musze poczekać bo znów jest chory :-(

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to git Patryk! Widzisz nadrabia!

    I zdrówka dla starszego!

    Rene lubi tę wiadomość

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    No to git Patryk! Widzisz nadrabia!

    I zdrówka dla starszego!
    Żebym się nie zdziwiła jak za chwile będzie z 10 kg ważył ;-p
    A tak serio bardzo mnie to cieszy teraz co bym chciała to w końcu zaszczepić go tymi zaległymi szczepieniami .Może się uda
    A jak u was z zębami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 15:59

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas słoiczek obiadkowy raz na tydz lub poltora a tak to staram sie gotowac na 2 dni. Za to czesciej owoce bo ze 3 sloiczki tygodniowo. A reszta to banan, mrozone : truskawki, borowki i maliny.
    Staś nie lubi tylko zupy z zielonych warzyw a tak to ładnie je. Jeszcze etap papek z malutkimi kawałkami.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene no widać przez dziąsła. Adę męczy jakis dziwny nocny katar. Już ponad tydzień. Chyba to od górnych zębów, zatoki. Nie da sie nic z tym zrobić.
    W nocy kiepsko śpi. Ale czy to zęby, to nie wiem.

    Jak Patryk zaraz nadrobić to super. Ale do 10 to chyba aż tak expresowo to sie nie uda...chyba

    Sylwia ja tubki daję owocowe. Cenowo chyba podobnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 17:03

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam day upy - wszystkie 3 wersje! Super bo sa owoce kasza i jogurt/smietanka kokosowa a cenowo tez spoko :) i w biedrze ostatnio wszystkie smaki mozna bylo kupic :)

    Tusianka, ibishka lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Rene no widać przez dziąsła. Adę męczy jakis dziwny nocny katar. Już ponad tydzień. Chyba to od górnych zębów, zatoki. Nie da sie nic z tym zrobić.
    W nocy kiepsko śpi. Ale czy to zęby, to nie wiem.

    Jak Patryk zaraz nadrobić to super. Ale do 10 to chyba aż tak expresowo to sie nie uda...chyba

    Sylwia ja tubki daję owocowe. Cenowo chyba podobnie.
    Ja też daje tubki synek je uwielbia :-)
    Współczuję kataru

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktor zupa z zielonych warzyw tez pluł :d drogą eliminacji chyba mu groszek zielony nie podchodzi ;) a na brokuła musi mieć dzień.

    U nas i tubki i sloiczki owocowe na tapecie. Tubka znika w 30sek :D

    Rene lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_90 wrote:
    Wiktor zupa z zielonych warzyw tez pluł :d drogą eliminacji chyba mu groszek zielony nie podchodzi ;) a na brokuła musi mieć dzień.

    U nas i tubki i sloiczki owocowe na tapecie. Tubka znika w 30sek :D

    u nas Ada puściła pawia jak dałam groszek zielony :-D

    Po Day up bolał brzuch. Ale moze za wcześnie było podane.

    Rene ten katar to charczenie nosowe.

  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga u nas tez o groszek chyba chodzi :D z brokulem nie ma problemu :D

    xk81pfk.png
‹‹ 762 763 764 765 766 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ