X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 7 marca 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ibishka wrote:
    Dumna wzruszona mama pędzi się pochwalić.. Gabi zrobiła dziś pierwsze kroki bez trzymanki :-)!!
    Dumna eciocia gratuluje :D

    ibishka lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 7 marca 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Gabi :)

    ibishka lubi tę wiadomość

    dxomclb10296nsxe.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 7 marca 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawa dla Gabi!

    Mamy buty i kapcie nawet. Z kapciami nie ma problemu, za to buty już zostały opłakane :D ale babeczka w sklepie mówiła, że to dość normalna reakcja.

    ibishka lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 7 marca 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusianka wrote:
    Brawa dla Gabi!

    Mamy buty i kapcie nawet. Z kapciami nie ma problemu, za to buty już zostały opłakane :D ale babeczka w sklepie mówiła, że to dość normalna reakcja.
    Marta pochwal się co kupiłaś :)

    Zuzia też namiętnie ściąga buty, ale tylko w domu. Na dworze zapomina, bo świat taki ciekawy.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 7 marca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://allegro.pl/oferta/buciki-dziewczece-wojtylko-polbuty-na-rzepki-21-7856355205?utm_source=google&utm_medium=cpc&gclsrc=aw.ds&ds_rl=1257782&ev_campaign=_SHS_DCK_pla_dziecko_obuwie&ev_adgr=trzewiki+i+półbuty&gclid=Cj0KCQiAn4PkBRCDARIsAGHmH3egKk5FH2rha-cDjgmkbgDB-v-kYHibvID0POB0H_fBx6qTrTFRJ18aAuEAEALw_wcB - mamy dokładnie takie. Kapcie firmy Nazo.
    Założyłam jej te adidaski i popłakała chwile, ale chodzi w nich z pchaczem, więc jednak zostały zaakceptowane :D

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 7 marca 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u fizjoterapeuty żeby skonsultować i mi mówiła że jako pierwsze buty to żeby kupić takie co są nad kostkę, żeby trzymały górę, ale muszą mieć miękką podeszwe co się łatwo zgina. Też najpierw kupiłam takie adidaski ale teraz będę szukać wg wskazówek. Powiedziała że na chwilę to tam luz ale jak będzie w nich chodził na spacery to trzeba dobrze dobrać.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 7 marca 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja usłyszałam, że najnowsze badania mówią o butach nie krępujących kostki i możliwie miękkich oraz giętkich. Wiem, że jest to kwestia sporu pomiędzy starą i nową szkołą, bo rozmawiałam też z fizjo. I bądź tu mądry ;/

    Myślę, że np w przypadku Zuzi już nie ma to aż takiego znaczenia, bo ona chodzi już bardzo dobrze. Chociaż tak, jak pisałam najlepiej jest boso :)

    ibishka lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 7 marca 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówił ortopeda, że ma być sztywny zapiętek, nie muszą być nad kostkę, bo dziecko też pracuje nóżką w kostce. Byłam w sklepie, gdzie się specjalizują właśnie w butach dla dzieci i mieli takie modele adidasków i trzewiki, ale też nie zakrywające kostki.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 7 marca 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ona bardzo odradzała attipasy, że się nogi pocą i generalnie nie są to dobre buty, mimo że był na nie szał. Co do kostki to się może źle wyraziłam, mówiła że trzewiki, ale nie takie ortopedyczne co zakrywają kostkę i ją całkowicie blokują.
    Grześ właśnie też bardzo dobrze chodzi, a właściwie to biega ciągle. Ręce trzyma praktycznie wzdłuż tułowia, a nie tak jak na początku w górze, kuca, wstaje gdzie chce, nawet się już nie przewraca za często.
    Buty które pierwsze kupiłam mają twardą podeszwę, więc szukam innych, zresztą już są za małe.
    Co mnie zdziwiło, to że powiedziała że powinno być az 1,5cm zapasu O_O nie wiem jak chodzić w tak za dużych butach.. No ale powiedziała, że to jakieś zalecenia ze szkoleń odnośnie zdrowia stóp.

    edit: I bądź tu człowieku mądry jak każdy ma inne zalecenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2019, 19:12

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 7 marca 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O attipasach właśnie słyszałam, że nie ma z nimi szału. Z takich polecanych firm to Renbut, Emel, Wojtyłko, Elefanten (ale podobno wybrane modele) i jeszcze kilka innych. Zależy też, ile kto chce wydać. Dla mnie 200 złotych za buty, z których za chwile dziecko wyrośnie i użyje kilka razy to przesada :D

    My mamy niecały 1cm zapasu.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 8 marca 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownego Dnia Kobiet dla wszystkich mam i małych kobietek! Zdrówka, szczęścia, radości i spełnienia marzeń.

    A dla małych mężczyzn buziaki :*

    Tusianka, ibishka, Etoilka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 8 marca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego naj w dniu naszego święta! I dla małych księżniczek również 😘

    APrzybylska, ibishka, Sylwiaa95, Etoilka lubią tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 8 marca 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla forumowych kobiet i kobietek ;)

    Z tymi butami to już zglupialam. Gdzie nie czytam tam zupełnie inne zalecenia. Bardziej sugerowałabym się tym, że skoro na boso najlepiej, to buty takie które jak najlepiej się do stopy dopasowują i nie przeszkadzają. Ale to tak na logikę, a nie wg teorii :) na szczęście u nas jeszcze kupione na wiosnę niechodki, ażeby lans był :P

    Wychodzimy powoli z zapalenia oskrzeli. O mały włos a wysłano by nas do szpitala, bo było źle. Na szczęście obeszło się bez.

    Gratulujemy Gabi pierwszych samodzielnych kroczkow! ;* 👏👏👏

    Z nowych "łupów" po imprezie roczkowej mamy auto na akumulator. Czerwone 🤩🤩🤩 Dziecko szczęśliwe, glaszcze maskę, caluje, kręci kierownica, zmienia biegi, a tata nie może się doczekac aż będzie można iść na spacer :D

    Tusianka, APrzybylska, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 8 marca 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z innej beczki: widzialyscie?
    https://youtu.be/a1kGi-X2_C8

    Czy tylko ja się na tym mocno wzruszyłam? 😪🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2019, 21:37

    Tusianka, APrzybylska, pola80 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 9 marca 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny podczytuję was od początku.

    aga_90 super link - uśmiałam się do łez

    podobnie jak na tym linku tylko o ciąży - Małomiasteczkowy Cover ciążowy - parodia utworu Dawida Podsiadło:

    https://www.youtube.com/watch?v=cm4siVebfWM

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2019, 15:26

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 10 marca 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pozdrawiam serdecznie. Ja w dalszym ciągu nie mam jak do Was zaglądać. Gratulacje dla chodzących- u nas jeszcze daleka droga. Obecnie mamy katar gigant. Matka wariatka znowu zarezerwowała wczasy, tym razem na zimę 2019/2020 - i odlicza dni do września i do grudnia Haha. U nas to już chyba pierwsze roczniaki są wiec wszystkiego najlepszego dla Maluchow - i na zapas tez,bo nie wiem kiedy znów uda mi się zajrzeć. Wszystkiego dobrego !!!!

    APrzybylska, Tusianka, aga_90 lubią tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 10 marca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia jak miło Cię widzieć/czytać. Nawet te kilka słów. Zdrówka życzę dla Pati 😍

    Rene buziaki dla synusia 😚♥️

    U nas aktywny weekend. A ja mam jakiś spadek formy. Byłam wczoraj z siostrą na zakupach i kupiłam tylko jedną rzecz 😉 poza tym słabo mi i niedobrze. Byle do wtorku.

    Co tam u Was?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 10 marca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, a co kupiłaś? :-)
    Ja wczoraj uznałam że jeżdżenie na zakupy do sklepów nie ma sensu. Miałam upatrzone dla Grzesia dwie kurtki w Zarze. Na teraz i bardziej letnią. W sklepie była tylko letnia ale nie było rozmiaru, generalnie na stronie mega wybór a w sklepie pusto. Kupiłam w końcu jedyną która pasowała ale nie jestem do końca przekonana. Zamówiłam też inną w c&a i zobaczę która zostanie. Kupiliśmy też buty. Pasowały raptem jedne, z marki super fit, wcześniej o nich nie słyszałam ale wydają się wygodne. Następnym razem zamówię wszystko w necie i odeślę rzeczy które nie będą pasować. Nie lubię takiego kupowania na siłę bo tylko to się nadaje.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 10 marca 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam całą listę żeby uzupełnić garderobę, niestety muszę się pożegnać z moimi ubrankami w rozm 36 i kupić większe. A z tego wszystkiego tylko kurtka na wiosnę mi wpadła w oko.

    I dla Zuzi też muszę kupić coś lżejszego.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • machirude Autorytet
    Postów: 331 417

    Wysłany: 10 marca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Gabi <3

    O Marysiu super, że możesz pracować z domu. Ja jestem przerażona, że za chwilę przez większość dnia Zosia będzie bez rodziców :(

    Dzięki za trop z Pepco. Tez kupiłam tą kurteczke, niebieską, chociaż u nas teraz takie wichury, że chyba jest jeszcze trochę za lekka.

    Kinga, ja w większości kupuje przez internet. Zwykłe zakupy mnie męczą, zwłaszcza że z Zosią i tak się po sklepach nie pochodzi. Stacjonarnie idę jak wiem konkretnie po co i gdzie. Wchodzę, biorę, płacę i wychodze. Dzisiaj poszliśmy na Mamaville, bo chcieliśmy przymierzyć nosidło, zmierzylismy i poszlismy, reszty nawet nie oglądaliśmy bo tluuuumy ludzi, ciasno, harmider. Wolę przez internet :)

    Klaudia, super. Dokąd na wczasy? Ja mam nadzieję, że uda nam się częściej podróżować.

    Aniu, we wtorek wizyta?

    thgfcwa1r2kcbeuv.png
‹‹ 792 793 794 795 796 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ