X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to my zaczynaliśmy od 19 w styczniu O_O chyba, że to aż tak się rozmiarówka w zależności od sklepu różni.
    Odkąd wychodzimy na plac zabaw to nie poznaję mojego dziecka. Podbiega do dzieci i dorosłych, uśmiecha się, macha rączkami, zaczepia. Kiedyś jak ktoś go zaczepiał jak siedział w wózku to nos na kwintę i zero uśmiechu, nagle dusza towarzystwa :D

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia dr Gruszke będę polecac każdemu. Cudowna kobieta. Rzeczowa profesjonalna a przy tym uprzejmą sympatyczna i że świetnym podejściem do dzieci. Wizyta warta jazdy i ceny. Pani doktor zrobila plan dzialania i liczę że będzie skuteczny. Także proszę o długoterminowe kciuki za efekty :-)

    P. S. Dziś telefon ze termin taty z tej srody odwołany i mamy czekać na tel o kolejny termin...

    Etoilka, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Chciałam życzyć wszystkim bobasom które u ko kończyły roczek
    Jadzi, Lukaszkowi, Kirze, Wojtusiowi, Zuzi, Zosi, Pati i Idze wszystkiego co najlepsze! Abyście wyrosli na mądrych i dobrych ludzi. Zdrówka, szczęścia i naj naj.

    Aniu współczuję Ci z całego serca! Trzymaj się :"

    Etoilka, machirude lubią tę wiadomość

  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Magda! Co u Was? Odezwij się czasem, bo Cię nam tu brakuje :)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mierzyłyscie długość stóp swoim dzieciakom? Co ja się namęczyłam żeby mu stopy odrysowac na kartce 🙉🙉🙉 popisalam i siebie i jego, bo ze mną walczył 😂 wychodzi w małym zaokragleniu (doliczam błąd rysunku 😋) ok 13cm

    Madzia wróć do nas, bez Ciebie to już nie to samo 😉

    Przebija nam się górna 1, ciekawe ile potrwa zanim wyjdzie, ale już ją widać

    Magdzia85F, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nic ciekawego. :P

    Ada ma 6 ząbków, nową furę, którą kocha - dosłownie w domu w niej siedzi - kupiliśmy tak jak myszka valco snap 4 ale piankowe koła szary (kolor wybrała Ada), noce różnie, pokazuje paluszkiem, jak jest głodna mówi mniam i zaczęła mówić "da".
    Rozpoczelysmy przygodę z nocnikiem, póki co siusiu nie, ale kupę zrobi.
    Do chodzenia samej sie nie garmie a właściwie to sie bardzo boi. Tylko za rączki. Butów nie kupujemy wiec póki nie bedzie chodzić. Ale w Blue City jest sklep, w którym dobieraja buty dla takich szkrabow, wiec podjedziemy tam, jak juz bedzie trzeba.

    29.04 mamy druga dawkę meningokow a 31.05 MMR.

    I roczek robimy tak jak wypada w Wielkanoc.

    Bede zaglądać do Was, ale już rzadziej.

    Ach. Monnn gratulacje!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2019, 13:46

    Etoilka, Monnn lubią tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga serdeczne życzenia od nas! Rośnijcie zdrowo :*

    Madzia dziękuję :)

    Kupiliśmy dziś buciki na wiosnę firmy Mido Noster. Okazuje się, że mamy sklep z obuwiem dla maluchów pod nosem ;) A tutaj nasze buciki:

    https://vicobuty.pl/glowna/6025-mido-noster-154-trzewiki-dziewczece-polbuty-121.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2019, 12:45

    Magdzia85F, Etoilka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, właśnie odrysowaliśmy stópkę, 11 cm :) czyli zgadza się u nas rozmiar 18.

    aga_90 lubi tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • machirude Autorytet
    Postów: 331 417

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze przed zakupem butów. Zosia jeszcze nie chodzi więc na zewnatrz ma tylko takie miekkie butki, a w domu skarpetki lub boso. Ale tu fajny artykul:
    http://mamafizjoterapeuta.pl/2018/06/18/pierwsze-buciki-dla-dziecka/

    Magda, Ania dziękuję w imieniu Zosi za życzenia i również spóźnione życzenia dla Zuzi od nas! Jak udały się urodziny?

    Magda, a u Ciebie? Pomogła Ci przerwa od forum? Ja czasami też muszę się odciąć od wszystkiego, żeby nabrać dystansu do pewnych spraw...

    W ubiegłym tygodniu byliśmy z Zosią w zlobku. Też zauważyłam że jest coraz bardziej śmiała. Fajnie jest obserwować jak sobie radzi.

    Pytanie do mam kp wracajacych do pracy: jak chcecie rozwiązać sprawe kp w ciągu dnia? Ja chciałam te dzienne karmienia ograniczyć ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, zwłaszcza, że ostatnio, tak jak pisala Kamila, Zosia zmienila się w noworodka i totalny z niej cycek...

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    thgfcwa1r2kcbeuv.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda my byliśmy w Blue w Mivo Kids, o nim mówisz? Czy jeszcze jakiś jest?
    Snap to też moja nowa miłość :D Udało nam się też sprzedać wcześniejszy. Po wystawieniu na olx od razu odezwało się 9 osób O_O

    Machirude ja wychodzę z założenia, że jak mnie nie będzie to nie będzie cycy i będzie musiał z tym żyć ;) Jedynie się boję, że mogą mnie boleć więc chyba bez laktatora się nie obejdzie, ale zobaczymy. Póki co u nas jest różnie z tym cycoleniem. Jednego dnia dużo, innego tylko do drzemki. Zależy czy mu jedzenie podejdzie, czy uzna że tego nie ruszy.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Machirude, generalnie jest tak, że nie ma mamy to nie ma cyca i dzieci to kumają :)
    Pytanie jak się Twoje piersi zachowają.
    Moje bez problemu znoszą nawet 10 h bez karmienia (tak, zdarzały sie takie piekne dni :P) :)
    W razie wu, pamiętaj (jeśli nie wiesz), że lepiej ulżyc sobie recznie (do uczucia ulgi) niż laktatorem, bo laktator pobudza laktację.

    U nas przygotowania do imprezy roczkowej 0- jednak ją robimy, w najbliższą niedzielę :)
    W czwartek idziemy na szczepienie odra-świnka-różyczka+ospa a w poniedziałek pierwszy dzien adaptacji w żłobku :)

    Tyle emocjiiiii :)


    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Machirude szczerze tak sobie.

    Myszko o tak, dokładnie ten sklep!
    U nas obie zakochane jestesmy w wózku. A stary jaki mieliście? My chcemy drugie dziecko. Wiem,ze mozna gondole dokupić i sie zastanawiamy co robić.

    U mnie lewa pierś wytrzyma ok 4h, ale juz boli, prawa dłużej. Ale po tym czasie zawory puszczają i mleko leci.

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily już macie MMR? Ja mam wpisane w książeczce zdrowia że to 13-14 miesiąc, a w przychodni aż mnie dokładnie pytała o datę urodzenia żeby było min 13 miesięcy.

    Mieliśmy Espiro Next Avenue.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, nasza pediatra powiedziala, ze wystarczy ukonczone 12 msc, wiec tak szczepimy. Podobno mozna nawet wczesniej tylko wtedy trzeba podac dawke przypominajaca (czy jak to tam sie nazywa :) ).

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaliśmy wyniki badań alergicznych i na wszystkie 28 alergenów wyszło 0, czyli że nie jest na nic uczulony.. Nie wiem co o tym myśleć.. Wręcz wydaje mi się, że to błąd laboratorium, bo same 0? Po jajku był wysypany od stóp do głów i nie ma nawet 1? Przecież pierwsza grupa nawet nie musi dawać objawów więc trochę się dziwię że to tak wyszło.
    Alergolog kazała pobrać krew 2h po jedzeniu, tak też poszłam ale nie poleciała mu nawet kropla. Pielęgniarka zaczęła się rzucać, że za długo nie pił (wodę podawałam ale pił po łyczku, nie chciał za bardzo, wcześniej zjadł z obu piersi) i że jeśli ma alergię to ma i nie ważne, czy będzie najedzony czy głodny.. No to mu podałam pierś i potem udało się krew pobrać. I teraz nie wiem, czy to przez to karmienie, czy oni tam coś źle zbadali czy on serio nie ma alergii..
    Iza jak Wy pobieraliście?

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia i Pawełek dziś życzenia lecą do Was 🎂🎁 wszystkiego co najlepsze z okazji Waszego święta. Rośnijcie zdrowo ♥️

    Tusianka lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • olKaczucha Autorytet
    Postów: 303 185

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny...
    Ja tak z innej beczki..
    Moje dziecko skończyło 02.04 rok. Jeśli chodzi o jedzenie.. To trochę zaczynam się martwić ponieważ jak daje jej no Filipsa do raczki to nie gryzie go a wkłada dosłownie całego i chce polykac, zaczyna się dlawic. Jak daje takiego długiego to też gryzie największy kawał jaki się da i sobie z nim nie radzi. Już 2 razy wyjmowalam jej z gardła żeby się nie udusila.
    Co wy dajecie?
    Jak to dajecie? Bo jak pokoje to je sama i sobie radzi ale nie dawałam np kawałków banana bo ona to poprostu lyka i ja się boję :(
    Jak to jest u was z jedzeniem np do rączki.. Co dajecie? A jeśli w kawałkach kroicie to co?

    iv09mg7yklmn388j.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za życzenia! Zaległe buziaki dla Igi i dla Pawełka! 😘

    U nas z okazji roczku przeboje z czwórkami, idą wszystkie cztery. Maruda nie z tej ziemi, ratujemy się maśćią i czopkami. Młoda rozpracowała zabezpieczenia szuflad. I ma fazę na znaki drogowe, każdy znak na spacerze musi być obejrzany, a najlepiej polizany. No i nie ma opcji, żeby usnęła na spacerze, więc wychodzimy po drzemkach.

    Gabi radzi sobie super z kawałkami wg mnie. Potrafi odgryźć, ale też zdarza się wsadzić wielki kawałek banana - wtedy tak długo memła w buzi, aż jest w stanie przełknąć.

    Wczoraj byłam w zusie po papier, że pobierałam zasiłek i zarejestrowałam się w urzędzie pracy. Podjęliśmy decyzję, że póki co do żłobka małej nie dajemy.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • olKaczucha Autorytet
    Postów: 303 185

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a moja właśnie tego nie mieli tylko łyka :( może jeszcze dla niej za wcześnie...
    Ja też od 01.04.przywitalam urząd pracy....

    iv09mg7yklmn388j.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktor w zależności czy mu coś bardzo smakuje czy tak średnio. Bo jak bardzo bardzo to takie wielkie kawały mieli i mieli aż przemieli 😉 jak mniej pyszne to wypluje.

    Kupilismy dziś buty, rozmiar 21. Trafiliśmy promocję na Elefanteny. Wyszły po rabacie 97zl,a skórzane, mięciutkie i w miarę ładne 😋 dużo bardziej podobały mi się Geoxy, ale 219zl to trochę przesada. Co innego gdyby były w czymś lepsze, to bym się nawet nie zastanawiała, a różniły się jedynie marką😉
    Znalazłam w Smyku 1 parę butów skórzanych, bez usztywnione pięty, z miękką podeszwą. Są niebieskie i różowe, kosztują 99zl,obecnie jest 20% rabatu. Gdyby któraś była zainteresowana to zerknijcie na Smyka 🙂

    Byliśmy dziś na badaniach i u hematologa na kontroli bo przez 2 miesiące teraz nie dawalisny żelaza. Hemoglobina nie spada, a nawet troszkę urosła, zostajemy bez żelaza i kolejna kontrola za 3 miesiące 😁

    Buty dziś wypróbowane na placu zabaw, radość dziecka nie do opisania 🤩🤩🤩

    Wszystkiego najlepszego dla kolejnych Roczniaków 😘😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 19:20

    Tusianka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
‹‹ 804 805 806 807 808 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ