X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 23 lipca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotka zdrówka! U mnie też angina i zapalenie zatok, nie czuję twarzy, nke mówię ani nie oddycham, a za przeproszeniem, pluje takimi rzeczami, że chyba to nowe formy życia 😶 🤮

    Kinga ja też z zamawianiem sukienek z netu nie miałam szczęścia. Wiem, że to nie do końca legalne, ale może spróbuj odsprzedać te tabletki?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 23 lipca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę Aniu! Mnóstwo zdrówka! Niezły synchron, choć wolałabym inny :P

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 23 lipca 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szybkiego powrotu do zdrowia. Co awans tak załatwiło? Współczuje cholerstws. Przed cukrzyca ciagle miałam problemy z gorrnymi drogami oddechowymi angina, zapalenie, oskrzela :/ masakra.
    Co do sukienek może znajdź krawcowa. Chociaż ja często trafiam na w miarę ok , ale musze je przerabiać. Jestem drobna, niska i ani cyca. Za to nogami nadrabiam jak na mój wzrost , w sensie w szerokość.
    Kinga trochę lipa z tymi tabletkami, ale może wystaw ogłoszenie bo któraś z dziewczyn będzie potrzebować a nie może iść do lekarza a je miała. Zawsze to jakieś rozwiazanie😉trzymam kciuki
    U mnie wczoraj tyle patisonow. Te idą do słoików , następne na sprzedaż. Może któraś chce kupić?
    0842cf2a5c7cbde8med.jpg
    f787d770cb4f6baemed.jpg

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 23 lipca 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc to nie wiem czy kiedykolwiek jadłam patisony xD jeśli tak, to bardzo dawno temu 😉

    Współczuję chorób dziewczyny, szybkiego powrotu do zdrowia!!
    Dorota co aktualnie oglądasz? 😁

    Kinga masakra te tabletki. Też bym podziękowała przy kasie. Widocznie kasiasta jesteś 😜

    A my siedzimy w poczekalni u okulisty. Kontrolna wizyta 😉

    Co do sukienek z neta - czasem mi się zdarzy zamówić, ale mocno wteyy sprawdzam opinie. Jednak wolę iść stacjonarnie kupić, chociaż nic w tych sklepach ostatnio nie ma 🤦‍♀️

    Ilona grubo przesadzilas że swoją samooceną! Masz świetną figurę.!!!😁

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 23 lipca 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Współczuję chorob i życzę szybkich powrotów do zdrowia.
    Z netflixa polecam nasze ostatnie odkrycie "black mirror" ryje psychikę trochę ale na swoj sposób bardzo fajny :-)

    Co do sukienek ja też zaryzykowalam i kupiłam na ślub z Chin ale hmm.. Hehe powiedzmy że było zabawnie jak przyszła i skończyło się na szaleństwie w sklepach w Krakowie.
    Ja właśnie mam wesele 3 i wszystkie sukienki małe w biuście, a że nie chciałam kupować kolejnej to poprosiłam znajoma krawcowa o przerobienie dekoltu - malinowa sukienka dołem luźna Góra dekolt łódka przemienia się właśnie w drapieżna sukienkę z głębokim trójkątnym dekoltem.. Jestem ciekawa efektu - a co! Jak szaleć to szaleć! :-)

    My próbowaliśmy odcumlowac Gabi i póki co udało się tsk że jedynie ma cumla do drzemki i do spania ale jeszcze mówiąc nie wyobrażam sobie jakim cudem uda nam się to wyeliminować.. Kosmos..

    Mialam jeszcze coś napisać ale teraz nie mogę sobie przypomnieć :-)

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 23 lipca 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonka zbiory godne podziwu :D ja chyba patisona też nigdy nie jadłam, w domu leżały jedynie dla ozdoby ;) Co do figury zgadzam się z Agą!

    Iza ze smoczkiem nie mam doświadczenia, bo u nas nie został zaakceptowany i przy drugiej dzidzi raczej też nie będę dawać. No chyba, że coś, ale to się okaże. W sumie już nie długo, matko za tydzień to już będzie III trymestr. Koniecznie pokaż nam efekty :*

    Dorotka mam nadzieję, że obie dojdziemy szybko do siebie. Mi taki synchron też nie za bardzo odpowiada. Zapomniałam, że z normalnego oddychania można mieć tyle radości ;p Dziś miałam kosmetyczkę, ale dałam radę wysiedzieć tylko na pazurkach i uciekłam do domu.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 23 lipca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to chyba poprostu stekam przez to , ze jak kazda coś ma do swojego ciała. Chociaż powinnam iść do fuzji żeby zobaczył mój brzuch. Bo na moje oko mam szparę jak rów mariański.
    Iza czekam na efekty sukienki.
    My dziś jedziemy do ortopedy z mała i będę miała czyste sumienie. Akurat robię patisony. One w smaku są lepsze jak cukinia, przypominają tez dynie bo w końcu to dynia tylko maja inne przeznaczenie. Są bardzo lekkostrawne i delikatne przy czym pożywne. Idealne do marynowania jeśli ktoś lubi. U Nas chyba takie zapomniane lub nie wykorzystane warzywo. Powiem szczerze, ze nie żałuje decyzji cukiniowo/ dyniowej :) ekstra zabawa haha.
    Ja tez walczę ze smoczkiem, ale ona jest taka jak ja byłam mała. Wydaje mi się , ze znów idą powoli jakieś żeby bo non stop by coś ciumkala :/
    Na spokojnie. Jakoś nie robię ciśnienia z tematem. Chociaż dziś miała smoka tylko teraz na drzemce także nie jest złe. Jak jest wyspana i najedzon może chodzić i się bawić. Ostatnio kupiłam jej czapkę z daszkiem i o dziwo sama ja zakłada i nosi. Wogole jestem w szoku jak to dziecko wszystko rozumie. Podaj, siadaj, wyrzuć do kosza , teraz jest super frajda z takim Maluchem. No i podjęłam decyzje , ze spróbuje z wielo pieluchami. Tak raz na jakoś czas. Bo do odpielichowania daleko, a powiem wam ze głowa mi puchnie jak patrzę, ze ponad połowa śmieci to Pielucha. Pomimo ze degradowana jakoś cofa mi się na sama myśl składowania ludzkiej kupy ...
    Aga daj znać po okuliście.
    Z tego netflixa to trochę jest. Całkiem sporo fajnych seriali. Jak odpalę to wam powiem co my oglądaliśmy.
    Chociaż najbardziej zryl mi głowę „blue” chociaż ja tam lubię filmy gdzie się biją i zabijają haha

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to pierwsze co, to bym do tych patisonów naładowała mięcha haha ;D

    Aga, aktualnie oglądam “dynastię” a w poczekalni siedzi “w garniturach”. Wcześniej obejrzałam “you” i “what if” co do tego ostatniego to motyw przewodni spoko ale za dużo gejostwa w pobocznym wątku, no jakoś nie kręci mnie oglądanie dwóch albo trzech gości w akcji...

    U nas smoczek już tylko do spania czasem nawet drzemka jest bez smoczka ale czasem musi być. Ważne że ciocie w żłobku też jej nie dają więc super.

    Każdy u siebie widzi jakieś mankamenty i to normalne i zdrowe jest moim zdaniem. Dla mnie Ilona też jest laska ale rozumiem że coś dla Niej może wyglądać inaczej.
    Ja np. mam dwa główne kompleksy (bo jest ich więcej :P ) kompleks wyższości - zawsze chciałam mieć max 165cm wzrostu i kompleks stóp - nienawidzę ich! dlatego kocham skarpetki :P

    Aniu, to Ty hardcore jesteś że do kosmetyczki poszłaś :D
    I też mam nadzieję że szybko nam przejdzie :)

    Edit: jeszcze odnośnie pieluch, to ja mogę zrezygnować z folii, plastików, butelek pet i innych ale w życiu nie zrezygnuję z pieluch jednorazowych, noł łej :P choć spotykam się z takimi szalonymi pomysłami co raz częściej wśród znajomych ;)
    Mogę być tylko umiarkowana eko hehehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2019, 15:18

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo zdrowia dziewczyny!

    U nas smoczek był też do drzemki, ale przy zębach chciała coś ciumkać i wolałam już dać jej tego smoczka niż żeby się gryzła po rękach. Ale mamy wierzchołek ostatniej trójki na wierzchu! Dwie ostatnie noce były naprawdę dobre, więc liczę że to koniec akcji.

    My do ortopedy idziemy w czwartek.

    Też się nie mogę nadziwić, jakie to małe już rozumne. Mimo że w dalszym ciągu wredne i czasem chce ją wystawić na balkon :D

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 23 lipca 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się idea wielo bardzo podoba. A ich wzory są cudowne 😍 ale bardzo sobie cenię możliwość zdjęcia dziecku brudnefo pampa i wyrzucenia do kosza 😛 z tego raczej nie zrezygnuję. Mogliby wymyślić coś pomiędzy 😉
    Ale są eko rozwiązania i u nas 😁

    Ilona napisz co tam u tego ortopedy.
    U nas oczka w porządku, wszystko super. Kontrola za rok 🤦‍♀️

    Wiktor też mocno kumaty, momentami jestem w szoku 😮 nauczyłam go "jesteś mądry po mamusi?" "tak" 😂😂😂

    Co do kompleksów to pewnie ze zdrowo jakieś mieć 😜 ale też dobrze mieć u swego boku mężczyznę który potrafi je z głowy wybić 😊

    Ja z Netflixa mogę polecić Riverdale, Stranger Things, The Walking Dead i Timeless. Ostatnio przerobilismy Bates Motel (na wzór Psychozy), ale też co kto lubi 😁 przejrzę opisy tego co polecacie 😁

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mogę polecić "Peaky blinders", "the krown" i "narcos", bardzo mi się też podobają "wikingowie".

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no breaking beds, wikingów to moje Top, oczywiście narcos, piraci , alienista, musze zobaczyć co tam oglądałam bo ja nie mam pamięci do tytułów.
    Aga super , ze oczka zdrowe.
    U Nad jest lekka jakby szpotawosc, śle powinna zniknąć do 2 raz. Nasze dziecko nie jest tych szczupłych i może być tez nie wykształcony do końca móżdżek wiec tak łapie równowagę. Wiec kontrola za minimum 6-8 miesięcy. Generalnie mamy raz na miesiąc odciągać kostki do siebie i sprawdzać szparę między kolanami. Może to być genetyczne, albo wyrośnie do 2 raz a jak nie mamy zrobić badania krwi rtgi wykluczyć jakaś rzadka chorobę genetyczna. Generalnie na razie nie martwić się na zapas, obserwować.
    Wiecie chyba przez wieś jakoś temat kupy mnie nie przeraża pod żadna postacią haha.
    Dorota ja mam ostatnio na bakier z mięsem. Mam problem żeby je robić. Tzn jem wędlinę itp, ale mną problem z surowym mięsem. Nie wiem czy to przez ilości czy poprostu mam taki etap. Miałam tez dodać mielonego, ale jakoś wyszło smażone i spróbowałam ledwo :/
    Nie w ciąży na pewno nie jestem bo okres mialamdwa tyg temu :)
    Znaczy ja jako tako kompleksów nie mam, tylko denerwuje mnie, ze mam mikry biust i kiepsko to eksponować. Chociaż czasami jestem za chuda do niektórych ubrań. Chociaż po ciąży czuje się bardziej kobieco, nie dziewczęco. Bardziej od sylwetki wkurzają mnie krosty na czołem, które robią się non stop :/ ja wagę mam piórkowa. Zawsze miałam ale do swoich nóg, ale jak patrzę na niektórych na mieście to wszystkie razem wzięte w ciąży wyglądamy lepiej.
    I uwierzcie mi, kazda z Nas tutaj po ciąży to okaz do podziwu :)
    To ze mamy coś nie tak jest normalne, ale uwierzcie mi , ze nie jedna 16-30 nam pozazdrości nawet tym które są w drugiej ciąży i to teraz z brzuszkiem 😁
    Trzeba poprostu się dużo ruszać i ćwiczyć co nam przeszkadza, a wiem ze najgorzej jest się zmotywować

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i dziś złożyłam pińcet plus

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 24 lipca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że jestem przerażona hejtem w Internecie wylewającym się na rodziny z dziećmi. Teraz jest sprawa tego paragonu "za bachora", ale generalnie odkąd pamiętam wylewa się pomyje na dzieci. Za 500+, za podróżowanie samolotem/autobusem, pójście do restauracji czy cokolwiek. Przed chwilą przeczytałam, że ktoś nawet miał pretensję że rodzice 3/4 lotu nosili dziecko (ok 2 lat) żeby nie płakało. Jak rodzic nie zwraca uwagi na zachowanie to źle, ale że jak zwraca i próbuje coś na to poradzić też źle, to aż się w głowie nie mieści. Powiem szczerze, że przez takie komentarze ja się stresuję. Mam blokadę żeby lecieć samolotem, czy iść do restauracji. Żarty z madek i bombelków/kaszojadów/gówniaków, są czasem nawet śmieszne, ale cała ta retoryka anty - dzieciowa jest przerażająca. I niestety mam wrażenie, że to się wzmogło odkąd zostało wprowadzone 500+. Nie wiem czy to wynika z zazdrości, że jakaś grupa osób dostaje pieniądze, czy z czego.
    Hejt na matki karmiące, że wywalają "cyce", a już gołe baby na bilboardach, czy półnagie pseudo "gwiazdy" na ściankach nikogo nie gorszą. Straszne to jest.
    Tak mi się ulało..

    Ilona92, aga_90 lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 24 lipca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga jeśli dobrze pamietam. To jest celowa zagrywka od tych z góry. Nie ma propagandy rodziny, jest propaganda indywidualisty bez dzieci, zarabiającego w korporacji i kupującego w markecie. Masz racje, ze tak jest. Tylko pamietaj to jest Twoje, Wasze życie, Ty je kreujesz a te biedne hejtowskie dziwki nigdy na chleb Tobie nie dadzą i nigdy nie pomogą w żadnej sytuacji. Ja się zawsze uśmiecham i robię swoje. Każdy jest inny , tym bardziej dziecko i każdy robi jak uważa. To takie zamknięte kołki idylli, która chcą nam stworzyć. Ja chodzę do kawiarni do restauracji z dzieckiem, bo ja chce żeby tam przebywało , uczyło się od małego 😊 rób swoje i jak chcesz , a zawsze na takich gownojadow splin z góry i idź dalej. Wiem, ze łatwo się mówi , ale tolerancja tolerancja, ale jakimś „fobem” trzeba być bo już chciałam pisać homofobem 😉😂

    myszkaka, aga_90 lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 24 lipca 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo tych "fobów", to mam nieodparte wrażenie, że ogromna liczba osób która pluje na rodziny z dziećmi, każe im siedzieć w domu, robić osobne strefy (najlepiej za pancerną szybą) w samolocie, wysyłająca na wczasy na działce, oburza się na dyskryminację LGBT. I ja nie mówię, że to źle że się oburza na dyskryminację LGBT, ale bronią jednych, a sami dyskryminują drugich. Skoro chcemy takiego społeczeństwa obywatelskiego to żadna grupa nie powinna być dyskryminowana. A u nas jest tak, że po prostu trzeba na kogoś pluć. Jak się nie pluje na LGBT to się pluje na rodziny i odwrotnie. Paranoja. A już chyba przodują w tym "młodzi, wykształceni, z dużych ośrodków", bo przecież są tacy postępowi i wyzwoleni, że jakaś zaściankowa "Grażyna i Janusz z Brajankiem" nie będą im zakłócać spokoju.

    Ilona92, aga_90 lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 24 lipca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, ze te gowno burze i Hejty są stwarzane przy podejmowaniu ważnych decyzji państwowych. Zawsze były jakieś parady i zagłuszano poważne decyzje ekonomiczne czy inne.
    Ja tez nie lubię pewnych grup, ale jeśli ktoś się pyta jakich odpowiem, ale się z rym nie afiszuje, kolejna sprawa to jest fakt, ze mnie denerwuje jak patrzę na ge różne parady, czy do geje, lgbt, niepełnosprawni, nauczyciele itp. Tak wyglada demokracja bo każdy by chciał mieć głos, a nie liczy się dobro ogółu. Zamiast zajmować się sprawami wyższymi np jak podkręcić gospodarkę, ekonomie, ekologię to patrzymy na jakieś błachostki, a dzieci w zimę wdychają dyń ze śmieci które pala ludzie. Ludziom się w głowach poprzestawiało co jest ważne w życiu i zamiast szanować siebie , swoją rodzine, to ludzie biorą kredyty żeby pojechać na wakacje, kupić Ferrari , apartament w Mariocie i wypożyczają prostytutki do łóżka.
    Także nagonka na pewne grupy społeczne zawsze będzie chyba , ze zrobią słońcu jedno państwo jedno wszystko i wybija 90%spoleczenstwa.
    Skłócamy społeczeństwo bo nikt nie rozmawia tylko się wymądrza.
    Zgadzam się z Kinga tylko wiecie , ze to jest głębszy przekaz.
    Zachód taki fajny i co z tego jak odpady lat Niemcy kupują mieszkania w Polsce bo noe chcą mieszkać we własnym kraju po tym jak zaprosili Turków do pracy po wojnie

    aga_90 lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 24 lipca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej 🙂
    Duzo zdrowka dka chorych oby szybko przeszło 🙂
    Patisony mniam lubimy w kazdej postaci 🙂

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 24 lipca 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też widzę tą nagonkę na matki z dziećmi. Dla niektórych każda matka to maDka, aż strach się gdziekolwiek odezwać, bo zlinczują. I chyba rzeczywiście narosło to do takich rozmiarów odkąd weszło 500+
    Temat rzeka, można rozprawić o tym długo, ale wiecie zawsze może wpaść troll i nas wszystkie od maDek wyzywać co to stają w obronie swoich bombelków kaszojadów 🤦‍♀️🤦‍♀️
    Przeczytałam komentarze pod postem tego hotelu i łapie się za głowę, brak mi słów.

    Wiem że zdarzają się ludzie którzy własnemu dziecku uwagi nie zwrócą nawet gdyby roznosiło sklep/hotwl/restaurację, ale przecież nie każdy rodzic z dzieckiem taki jest. A pomyje lecą równo po wszystkich. Cóż. Olać, bo zwariujemy 😉

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 24 lipca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do Jadzi to na pewno z tego wyrośnie, zobaczysz! Będzie laska z pięknymi nogami, a Twój D będzie musiał całej wsi i okolicznych miast pilnować 😁😁😁
    A w ogóle to Wiki chyba tęskni za koleżanką 😘

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
‹‹ 866 867 868 869 870 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ