X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niska beta-czy coś nie tak?
Odpowiedz

Niska beta-czy coś nie tak?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znowu ja :) wczoraj o 20:30 miałam kontrolę.
    W końcu dobre wieści :) wszystko ładnie sie oczyściło! :) zostały pojedyncze skrzepy, które lekarz powiedział, że za chwile już ich nie będzie. Endometrium 6-7mm, macica ładnie obkurczona :)
    W tym tygodniu zrobię zalecane badania i przygotowujemy domek dla dzidzi na nowo :D
    Zdrowa dieta, suplementacja i ruch + radość z życia i małych rzeczy :)

    Co do starań powiedział zeby tak 2/3msc się zregenerować i przygotować. Gdybym miała parcie, ze mi bardzo zalezy to pozwoliłaby od razu, ale że nie czuję presji to na spokojnie :) wiec interpretuje to że moznaby od razu sie starac, ale jeśli to nie problem to dać organizmowi cxzas na regenerację :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 lutego 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa bardzo się cieszę :)

    Zmiana odżywiania na zdrowszy to świetny pomysł. Osobiście polecam odstawić wszystkie przetworzone produkty (gotowe dania, słodycze, sklepowy nabiał: mleko, jogurty, etc) bo to straszny syf. Robić samemu posiłki, a nie będzie trzeb żadnych dodatkowych witamin i kwasu foliowego.

    Trzymam kciuki, żeby się udało kolejnym razem! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 13 lutego 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Powiem szczerze, że jak na 72 h to wynik jest słaby, chociaż nie twierdzę, że na 100% jest źle. Kiedy USG?
    Jutro idę na usg. Cała jestem w stresie ale próbuję pogodzić się z sytuacją

    590f1787e23e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat jestem z tych co wierzy w sprawdzoną i podpartą badaniami klinicznymi suplementację, bo dzisiejsza żywności (i o zgrozo nawet powietrze :( ) to juz nie to samo co jeszcze kilkanaście lat temu...
    Ale to tam wiem, że są różne punkty widzenia na ten temat i kazdy szanuje :)
    Zdrowo juz jem ale mozna jeszcze zdrowiej, jeszcze regularniej i jeszcze wiecej aktywności :)
    Z badań mam zalecone androstendion, dhea, dhea-s, testosteron, ft i na pewno powtórzę sobie tarczyce ;)
    Zarejestrowałam sie pierwszy raz u ginekologa na NFZ i liczę na skierowanie :D

    Leira lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 lutego 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmoni wrote:
    Jutro idę na usg. Cała jestem w stresie ale próbuję pogodzić się z sytuacją

    Jeszcze nie ma się z czym godzić - to dopiero jutro. Póki co jeszcze nie wszystko stracone :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 13 lutego 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa jak ty yam żyjesz. widze ze startujemy z tego samego tematu obie

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    gapciaa jak ty yam żyjesz. widze ze startujemy z tego samego tematu obie

    A o co konkretnie pytasz? :) jestem szczęśliwa po wczorajszej diagnozie, że się oczyściło, czekam aż ustaną resztki krwawienia. Od miesiąca nie byłam w lozku (robiąc cos innego niż spanie :P) więc czekam na rą chwilę z małą tęsknotą. Okres prwnie gdzieś za miesiąc, a w międzyczasie przebadan hormony pod PCOS i tarczyce :) moze tez i powtórzę insulinę chociaż naczczo ;)

  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Jeszcze nie ma się z czym godzić - to dopiero jutro. Póki co jeszcze nie wszystko stracone :)
    Dam znać po wizycie. Jakby kiedyś ktoś byl w podobnej sytuacji, może się przydać mój przykład. Trzymajcie kciuki za nas, im więcej kciuków tym lepiej :)

    kowieczka, Leira lubią tę wiadomość

    590f1787e23e5.png
  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 14 lutego 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od lekarza. Pęcherzyk urósł do 15mm.w środku pusto, bez pęcherzyka zoltkowego, bez zarodka. Dostałam skierowanie do szpitala :( mam odstawić luteine i czekać tydzień. Jeśli się nic nie zacznie to szpital

    gapciaa lubi tę wiadomość

    590f1787e23e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli to co u mnie

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 lutego 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmoni wrote:
    Wróciłam od lekarza. Pęcherzyk urósł do 15mm.w środku pusto, bez pęcherzyka zoltkowego, bez zarodka. Dostałam skierowanie do szpitala :( mam odstawić luteine i czekać tydzień. Jeśli się nic nie zacznie to szpital

    Odstaw luteinę, poczekaj z tym szpitalem - na zabieg zdążysz, może się zacznie samo.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 15 lutego 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowe wieści, chyba jeszcze gorsze... Byłam jeszcze u innego lekarza. Dokladniejszy, sensowniejszy. Dzidziuś jest, znaczy był bo zarodek schowany mocno, umarł w 6tc. Łatwiej mi było jak myślałam że puste jajo :( czekam do poniedziałku. I tak muszę zaliczyć szpital bo mamy niezgodność Rh więc muszę wziąć immunoglobuline. Ehhh... Dzięki dziewczyny za rady, wsparcie, dużo wiedzy i dobre słowa. Trzymam za Was kciuki!!!!

    gapciaa lubi tę wiadomość

    590f1787e23e5.png
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 16 lutego 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy przy moich wynikach bety mogę mieć jeszcze nadzieję na szczęśliwe zakończenie czy raczej nie robić sobie złudnych nadziei?
    08.02 19,34
    11.02 34,16
    15.02 116,20

    W poniedziałek wybieram się jeszcze na jedną betę ale niepokoją mnie te niskie wartości.

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 lutego 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *KasiaS* wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy przy moich wynikach bety mogę mieć jeszcze nadzieję na szczęśliwe zakończenie czy raczej nie robić sobie złudnych nadziei?
    08.02 19,34
    11.02 34,16
    15.02 116,20

    W poniedziałek wybieram się jeszcze na jedną betę ale niepokoją mnie te niskie wartości.

    Ciężko powiedzieć, pierwszy przyrost jest bardzo słaby, ale kolejny już jest w normie - może kolejny wynik da odpowiedź? Tylko zrób tym razem co 48h (dwa dni), a nie co 72h.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 16 lutego 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w poniedziałek będzie 72 h od poprzedniego. No nic, zobaczymy co wyjdzie. Jestem już po jednej cp, usunięto mi jajowód i boję się że to kolejna cp.

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 lutego 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *KasiaS* wrote:
    No właśnie w poniedziałek będzie 72 h od poprzedniego. No nic, zobaczymy co wyjdzie. Jestem już po jednej cp, usunięto mi jajowód i boję się że to kolejna cp.

    Na podstawie bety nie da się stwierdzić CP. W ciążach ulokowanych w macicy też może słabo przyrastać beta w efekcie czego ciąża obumiera i następuje poronienie. U Ciebie jednak sytuacja nie jest jednoznaczna. Niektóre ciąże mają wolniejszy rozbieg, więc nie nastawiałabym się na najgorsze :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 16 lutego 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za dobre słowo :) troszkę mnie uspokoiłaś :)

    Majaaaa lubi tę wiadomość

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmoni wrote:
    Nowe wieści, chyba jeszcze gorsze... Byłam jeszcze u innego lekarza. Dokladniejszy, sensowniejszy. Dzidziuś jest, znaczy był bo zarodek schowany mocno, umarł w 6tc. Łatwiej mi było jak myślałam że puste jajo :( czekam do poniedziałku. I tak muszę zaliczyć szpital bo mamy niezgodność Rh więc muszę wziąć immunoglobuline. Ehhh... Dzięki dziewczyny za rady, wsparcie, dużo wiedzy i dobre słowa. Trzymam za Was kciuki!!!!

    Kurczę współczuje :( Ale będzie dobrze za kolejnym razem!

  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 18 lutego 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiejsza beta 189,50. Słaby przyrost

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 lutego 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *KasiaS* wrote:
    U mnie dzisiejsza beta 189,50. Słaby przyrost

    Zdecydowanie, jest to zły znak. Krwawisz? Plamisz? Masz jakieś bóle?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ