X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niska beta-czy coś nie tak?
Odpowiedz

Niska beta-czy coś nie tak?

Oceń ten wątek:
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak sie spodziewalam niestety... hcg 954 wiec przyrost symboliczny, proGesteron 18. Dr kaze brac leki do pon, do usg. Chociaz najpierw napisala zeby odstawic...

    relgdf9hrp5i882w.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Melduje że zaczęło spadać :) póki co -1000 w stosunku do piątku czyli po 72h

    Oby szybko doszło do samoistnego i całkowitego poronienia, żebyś mogła wznowić starania jak najszybciej! Daj znać co u Ciebie, jak się trzymasz?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedzie dziewczyny moja lekarka nie traktuje ciąży biochemiczna jako ciąży w karcie wpisała mi że to moja pierwsza ciąża mówiła że jak nie widać pęcherzyka to nie uznaje ciąży jak to jest, jak mówić lekarzom? Czy ciąża biochemiczna to ciąża czy nie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2019, 14:25

    27a73b5519.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ide dzis do kontroli, ale do innego lekarza. Mój okazało sie ze będzie dopiero 12 lutego :o
    A jednak chce wiedzieć wcześniej czy juz wszystko ok. Były dni mocniejszego krwawienia z kawałkami śluzówki, a teraz juz właściwie tylko resztki. Śluz barwiony na brunatno przy badaniu szyjki.
    Tez właśnie myśle co powiedzieć temu lekarzowi co nie zna mojej sytuacji :)
    Chyba powiem, ze ciąża bezzarodkowa i poronienie samoistne. Jakoś mi najlepiej brzmi.
    Trzymajcie kciuki :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Ja ide dzis do kontroli, ale do innego lekarza. Mój okazało sie ze będzie dopiero 12 lutego :o
    A jednak chce wiedzieć wcześniej czy juz wszystko ok. Były dni mocniejszego krwawienia z kawałkami śluzówki, a teraz juz właściwie tylko resztki. Śluz barwiony na brunatno przy badaniu szyjki.
    Tez właśnie myśle co powiedzieć temu lekarzowi co nie zna mojej sytuacji :)
    Chyba powiem, ze ciąża bezzarodkowa i poronienie samoistne. Jakoś mi najlepiej brzmi.
    Trzymajcie kciuki :)

    No pewnie, trzeba skontrolować stopień oczyszczenia na USG. Daj znać po wizycie! Oby się wszystko wyczyściło!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Klamka1982 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam 36 lat, 13 letnią już córkę i od 2 lat starałam się o drugie dziecko.

    Kiedy już odpuściłam walkę 21.01 w dniu @ zamiast krwi przyszło delikatne plamienie.
    Myślałam, że się rozkręca ale po 3 dniach tj 24.01 15dpo, poszłam na betę i ku niemałemu zdziwieniu wynik 137mlU/ml.

    Problem w tym, że 8dpo wynik mojego proga to 6,6ng/ml.
    Od kilkunastu cykli wg zaleceń lekarza zawsze po owu brałam luteinę 1x2 podjęzykowo i teraz po wyniku bety znowu zaczęłam brać ale zwiększyłam dawkę do 3x2tbl.
    Raz dziennie delikatnie na brązowo plamię i w sobotę idę do gina.

    Dzisiaj rano powtórzyłam betę i nie mogę się na niczym skupić, czekając na wyniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 11:09

    7u22rjjgvtihrf60.png
    bhywej28ktkf3xqs.png
    2 lata starań.
    24.01 beta 137mlU
    28.01 beta 1328mlU
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka1982 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam 36 lat, 13 letnią już córkę i od 2 lat starałam się o drugie dziecko.

    Kiedy już odpuściłam walkę 21.01 w dniu @ zamiast krwi przyszło delikatne plamienie.
    Myślałam, że się rozkręca ale po 3 dniach tj 24.01 15dpo, poszłam na betę i ku niemałemu zdziwieniu wynik 137mlU/ml.

    Problem w tym, że 8dpo wynik mojego proga to 6,6ng/ml.
    Od kilkunastu cykli wg zaleceń lekarza zawsze po owu brałam luteinę 1x2 podjęzykowo i teraz po wyniku bety znowu zaczęłam brać ale zwiększyłam dawkę do 3x2tbl.
    Raz dziennie delikatnie na brązowo plamię i w sobotę idę do gina.

    Dzisiaj rano powtórzyłam betę i nie mogę się na niczym skupić, czekając na wyniki.


    Hej, hej!

    GRATULACJE! :)

    Ciąża młodziutka, na USG pewnie nie będzie nic widać. Plamieniem się nie martw, ja krwawiłam na początku szczęśliwej ciąży, powody są różne, czasem implantacja, czasem krwiak, czasem pęknięte naczynko - to wszystko się zdarza bardzo często :)

    Daj znać jak będziesz mieć wyniki - trzymam kciuki :)

    EDIT: Progesteronem się nie martw - w bardzo wczesnej ciąży, takiej jak Twoja (do ok ukończonego 6 tygodnia) może być bardzo niski, poniżej 10, dopiero potem odbija w górę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 11:18

    Klamka1982 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Klamka1982 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Hej, hej!

    GRATULACJE! :)

    Ciąża młodziutka, na USG pewnie nie będzie nic widać. Plamieniem się nie martw, ja krwawiłam na początku szczęśliwej ciąży, powody są różne, czasem implantacja, czasem krwiak, czasem pęknięte naczynko - to wszystko się zdarza bardzo często :)

    Daj znać jak będziesz mieć wyniki - trzymam kciuki :)

    EDIT: Progesteronem się nie martw - w bardzo wczesnej ciąży, takiej jak Twoja (do ok ukończonego 6 tygodnia) może być bardzo niski, poniżej 10, dopiero potem odbija w górę.

    Dziękuję kochana za podtrzymanie na duchu, ciąża malutka bo wg daty @ 27.12 to 4t + 4dni. Muszę czymś zająć myśli do późnego popołudnia.

    7u22rjjgvtihrf60.png
    bhywej28ktkf3xqs.png
    2 lata starań.
    24.01 beta 137mlU
    28.01 beta 1328mlU
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział doktor, ze jak to krwawienie sie nie nasili to do szpitala, bo jeszcze sporo tego zostało

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endometrium na ta chwile ma 17mm a powinno mieć normalne 2mm. Pęcherzyka już nie ma. Gdyby krwawienie się nie nasiliło to za 2 dni do szpitala (juz mam skierowanie)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka1982 wrote:
    Dziękuję kochana za podtrzymanie na duchu, ciąża malutka bo wg daty @ 27.12 to 4t + 4dni. Muszę czymś zająć myśli do późnego popołudnia.

    No przy becie 137 mIU/ml to od razu widać, że młodziutka :) Nic się nie martw, przypuszczam, że na wyniku będzie beta 250 mIU/ml w górę :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Powiedział doktor, ze jak to krwawienie sie nie nasili to do szpitala, bo jeszcze sporo tego zostało

    Wiesz, powinny wypadać z Ciebie takie, hmm, jakby kawałki tkanek (w dotyku jak surowa wątróbka). Spróbuj sobie pomóc - długi spacer, przysiady (siłownia to wybawienie), powinno ostro ruszyć. A jak nie to trzeba będzie się na IP zgłosić. Mam jednak nadzieję, że się uda.

    gapciaa lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Klamka1982 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki...

    1328mlU/ml.....

    Chyba ok.... ?

    7u22rjjgvtihrf60.png
    bhywej28ktkf3xqs.png
    2 lata starań.
    24.01 beta 137mlU
    28.01 beta 1328mlU
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka1982 wrote:
    Mam wyniki...

    1328mlU/ml.....

    Chyba ok.... ?

    SUPER !!!

    Pięknie się ciąża rozwija !!! :)

    EDIT: Przy takich przyrostach w sobotę już może być coś widać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 14:53

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Klamka1982 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    SUPER !!!

    Pięknie się ciąża rozwija !!! :)

    EDIT: Przy takich przyrostach w sobotę już może być coś widać :)

    Ten przyrost to po 96h ale raczej w normie?

    Leira a myślisz, że jeszcze powinnam powtórzyć w środę? Tak na dobitkę? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 15:52

    7u22rjjgvtihrf60.png
    bhywej28ktkf3xqs.png
    2 lata starań.
    24.01 beta 137mlU
    28.01 beta 1328mlU
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka1982 wrote:
    Ten przyrost to po 96h ale raczej w normie?

    Leira a myślisz, że jeszcze powinnam powtórzyć w środę? Tak na dobitkę? :)

    Nawet jak na 96h to przyrost super!
    Ja bym w takiej sytuacji już bety nie robiła - poszłabym na USG w sobote i jak nic nie byłoby widać (nawet pęcherza w macicy) to zrobiłabym betę. Natomiast jeśli będzie widać pęcherz, albo pęcherz z zarodkiem to umówiłabym kolejne USG za tydzień lub dwa i potem już czekałabym na genetyczne.

    Klamka1982 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Wiesz, powinny wypadać z Ciebie takie, hmm, jakby kawałki tkanek (w dotyku jak surowa wątróbka). Spróbuj sobie pomóc - długi spacer, przysiady (siłownia to wybawienie), powinno ostro ruszyć. A jak nie to trzeba będzie się na IP zgłosić. Mam jednak nadzieję, że się uda.

    Wypadały „wątróbki” ale teraz jakby mniej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakies jeszcze sposoby? Moze cos zjeść/wypić? Przysiadów z ciężarkami zrobiłam 100 zaraz druga seria... Seks tez moze pomoc? Jakiś zimny/gorący prysznic? Ja chyba mam trochę pecha :) liczyłam, ze dzis zamknę ten rozdział

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka1982 wrote:
    Spróbuj bardzo gorącej kąpieli ale jak ktoś będzie w domu.

    To rozszerza naczynia krwionośne, skurcze są mocniejsze ale jest ryzyko wystąpienia krwotoku.

    Odradzałabym akurat tą metodę. Lepiej postawić na ruch.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Klamka1982 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Odradzałabym akurat tą metodę. Lepiej postawić na ruch.

    Masz rację to mega głupia metoda.

    Odebrałam progesteron.

    Przy luteinie 3x2 pod język mam wynik 31,90ng.

    Dobrze że sobie zwiększyłam bo mogło być słabo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2019, 15:14

    7u22rjjgvtihrf60.png
    bhywej28ktkf3xqs.png
    2 lata starań.
    24.01 beta 137mlU
    28.01 beta 1328mlU
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ