X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niska beta-czy coś nie tak?
Odpowiedz

Niska beta-czy coś nie tak?

Oceń ten wątek:
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myslicie ile moze potrwac oczekiwanie na krwawienie przy hcg ok 970? Progesteron 5? Mam plamienia od jakiegos tygodnia z hakiem ale luteine i duphaston odstawilam dopiero wczoraj.

    relgdf9hrp5i882w.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    Jak myslicie ile moze potrwac oczekiwanie na krwawienie przy hcg ok 970? Progesteron 5? Mam plamienia od jakiegos tygodnia z hakiem ale luteine i duphaston odstawilam dopiero wczoraj.

    Póki co beta u Ciebie jeszcze rośnie (niewiele, bo niewiele, ale tendencja jest rosnąca), więc być może nie doszło jeszcze do momentu krytycznego, musisz być cierpliwa. Natomiast dobra wiadomość jest taka, że przy tak niskiej becie, poronienie nie będzie zapewne jakieś spektakularne.. Jajko jest malusieńkie. Myślę, że spokojnie poczekaj jeszcze tydzień, a jak się nic nie zadzieje to zrób jeszcze betę.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam wczoraj truchtem z4 km, 3 razy dziennie przysiady/swingi i faktycznie trochę więcej krwi, ale „wątróbka” mini co jakiś czas tylko przy sikaniu... na usg wyszło ze jaja juz nie ma. Wiec tylko to endometrium 17mm i pewnie jakies pozostałości.
    Teraz pytanie kiedy do kontroli?
    Beta zaczęła spadać 12 dni temu (wiecej jej nie powrarzałam). Od 14 dni występuje krwawienie (nie jakies obfite).
    Ile czekać? Czy pójść do szpitala na kontrole? I jeśli np bede widziała ze endometrium spadło 2-3mm to nie zgadzać się na zabieg? Ginekolog mówił o 2-3 dniach. Nie chce sobie zaszkodzić.
    Póki jest krwawienie moge czekać np do poniedziałku?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Zrobiłam wczoraj truchtem z4 km, 3 razy dziennie przysiady/swingi i faktycznie trochę więcej krwi, ale „wątróbka” mini co jakiś czas tylko przy sikaniu... na usg wyszło ze jaja juz nie ma. Wiec tylko to endometrium 17mm i pewnie jakies pozostałości.
    Teraz pytanie kiedy do kontroli?
    Beta zaczęła spadać 12 dni temu (wiecej jej nie powrarzałam). Od 14 dni występuje krwawienie (nie jakies obfite).
    Ile czekać? Czy pójść do szpitala na kontrole? I jeśli np bede widziała ze endometrium spadło 2-3mm to nie zgadzać się na zabieg? Ginekolog mówił o 2-3 dniach. Nie chce sobie zaszkodzić.
    Póki jest krwawienie moge czekać np do poniedziałku?

    Ja chodziłam z pozostałościami jaja w macicy miesiąc czasu, bo na kontroli, po farmakologicznej indukcji poronienia (tabletki), powiedzieli, że się wszystko wyczyściło, a dopiero potem miałam zabieg, po miesiącu..

    Po poronieniu powinno się zrobić kontrolę po 2 tygodniach, jeśli krwawienie nie ustępuje.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic zobaczymy, 2 tygodnie zaraz stukną lub stanęły w zależności od kiedy liczyć.
    I jak po tym zabiegu? Wszystko potem w porządku? Boje sie tej ingerencji ale z drugiej strony skoro konieczne ro moze wiecej korzyści niż złego :(

    Gratulacje i mega uściski z serducha do każdej u której bez problemów ❤️
    Niech sie zdrowo rozwijają maluchy cała ciąże i potem

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    No nic zobaczymy, 2 tygodnie zaraz stukną lub stanęły w zależności od kiedy liczyć.
    I jak po tym zabiegu? Wszystko potem w porządku? Boje sie tej ingerencji ale z drugiej strony skoro konieczne ro moze wiecej korzyści niż złego :(

    Gratulacje i mega uściski z serducha do każdej u której bez problemów ❤️
    Niech sie zdrowo rozwijają maluchy cała ciąże i potem

    U mnie w porządku, przynajmniej udało mi się zajść i urodzić malucha po łyżeczkowaniu ;)

    Natomiast nie będę ukrywać - najlepiej poronić samodzielnie. Może zrób jeszcze betę, żeby zobaczyć jak wygląda teraz?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam, 11:55 weszłam na pobranie :) byłam pewna ze do 12:30.
    Mama męża umówiła mnie do zaufanego lekarza znajomego także zobaczymy co jeszcze on powie.
    Jeszcze jakaś szansa jest pewnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik bety przez 9 dni spadło o 3200.
    Teraz jest 1400.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Mam wynik bety przez 9 dni spadło o 3200.
    Teraz jest 1400.


    To ładny spadek. Daj sobie jeszcze czas - widać, że się wszystko oczyszcza :)

    gapciaa lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dzis w końcu pierwszy dzień miałam taki typowy okres, znaczy mam nadal. Ze czuje jak ze mnie leci a nie tylko przy sikaniu :)
    Będzie tez pewnie to widać jutro na usg :) taka mam nadzieje :)
    Buziaczki!

    Leira lubi tę wiadomość

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ile razy jest sens robic bete? u mnie pierwsza ciaza i po wielkich trudach- po in vitro
    podany trzydniowy zarodek
    8dpt-41,4
    10dpt-113,9
    14dpt-998,5
    16 dpt ? (czekam na wynik)
    wydaja mi sie ze nie ma sensu robic wiecej ale caly czas jestem niespokojna i mam wrecz obsesyjna potrzebe kontroli i sprawdzania czy wszystko ok
    Biore rozne leki w tym zastrzyki z heparyny, zero plamień.
    Czy biorac to pod uwage moge przypuszczac ze jest wszystko w porzadku? transfer byl 14.01 wiec dzisiaj 17dpt. 22 dpt ( wtorek przyszly) mam usg.Czy powinien juz byc pecherzyk widoczny?

    16uddqk30vgif7kq.png
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    dziewczyny ile razy jest sens robic bete? u mnie pierwsza ciaza i po wielkich trudach- po in vitro
    podany trzydniowy zarodek
    8dpt-41,4
    10dpt-113,9
    14dpt-998,5
    16 dpt ? (czekam na wynik)
    wydaja mi sie ze nie ma sensu robic wiecej ale caly czas jestem niespokojna i mam wrecz obsesyjna potrzebe kontroli i sprawdzania czy wszystko ok
    Biore rozne leki w tym zastrzyki z heparyny, zero plamień.
    Czy biorac to pod uwage moge przypuszczac ze jest wszystko w porzadku? transfer byl 14.01 wiec dzisiaj 17dpt. 22 dpt ( wtorek przyszly) mam usg.Czy powinien juz byc pecherzyk widoczny?

    Beta rosnie pieknie, ja tak jak ty robilam to badanie 4 razy i sobie odpuściłam, pozniej beta troche zwalnia dziewczyny maja wartosci 5-6-10tys i panikuja ze beta nie podwaja sie co 48h, co jest bezsensu, bo przy takich wartościach podwaja sie duzo pozniej :-) Takze czekaj na ostatni wynik i juz nie badaj, dalej usg bedzie wyznacznikiem czy wszystko w porządku z dzidziusiem :-) powodzenia!

    eikts65gz0i70ci6.png
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo :)

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u lekarza nr. 3 :) powiedział ze szansa ze samo sie oczyści jest duża. Dostałam Arthrotec 2 tabletki. Ale ide jeszcze po cos przeciwbólowego. Za 10 dni do kontroli. I bez tego krwawienie sie rozchulało. Jestem dobrej myśli.
    ❤️

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta z dziś 2517:)

    gapciaa lubi tę wiadomość

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    Beta z dziś 2517:)

    No to super :)
    W kolejnej ciąży tez życzę sobie pięknych przyrostów i pięknego zdrowego maleństwa tak samo jak Tobie teraz ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 15:24

    Baylee lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To echo środkowe (dzis 13mm) to to samo co wcześniej gin określił jako endometrium 17mm? :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    dziewczyny ile razy jest sens robic bete? u mnie pierwsza ciaza i po wielkich trudach- po in vitro
    podany trzydniowy zarodek
    8dpt-41,4
    10dpt-113,9
    14dpt-998,5
    16 dpt ? (czekam na wynik)
    wydaja mi sie ze nie ma sensu robic wiecej ale caly czas jestem niespokojna i mam wrecz obsesyjna potrzebe kontroli i sprawdzania czy wszystko ok
    Biore rozne leki w tym zastrzyki z heparyny, zero plamień.
    Czy biorac to pod uwage moge przypuszczac ze jest wszystko w porzadku? transfer byl 14.01 wiec dzisiaj 17dpt. 22 dpt ( wtorek przyszly) mam usg.Czy powinien juz byc pecherzyk widoczny?

    Nie ma sensu. Przyrosty są OK i za tydzień na USG będzie już pewnie widać jajo w macicy, albo jajo z zarodkiem. Jeśli chcesz mieć pewność zarodka to poszłabym na USG za dwa tygodnie od ostatniej bety :)

    Baylee lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Byłam u lekarza nr. 3 :) powiedział ze szansa ze samo sie oczyści jest duża. Dostałam Arthrotec 2 tabletki. Ale ide jeszcze po cos przeciwbólowego. Za 10 dni do kontroli. I bez tego krwawienie sie rozchulało. Jestem dobrej myśli.
    ❤️

    Jak się rozhulało to nie bierz tego gówna, tzn leku.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazał to wzięłam :( komu mam ufać przecież widział jak jest :/ teraz jakby znowu mniej a z założenia miało być po nim wiecej... ehh jeszcze mam 3x1 tab Ergotaminę od dzis wieczorem.

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ