X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odżywianie się w ciąży
Odpowiedz

Odżywianie się w ciąży

Oceń ten wątek:
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    schola wrote:
    czytałam gdzieś również że miętowa też nie bardzo bo powoduje zgagę i dodatkowo obciąża wątrobę
    Miętowa jak dla mnie super działa na mdłości :) tylko muszę się wtedy przemóc żeby się jej napić :)

    201411191762.png
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 7 października 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze wiedzieć o tej herbacie malinowej

    ea895dd043.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2014, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasa jesc nie mozna lekarze nie zalecają! Także uważajcie ja troszkę ananasa ciuplam imtak z ciekawości w neta zajrzałam .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2014, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbata żurawinowa pyszna jest :) mozna pic herbatę tylko nie w dużych ilościach malinową tez mozna tylko nie lisciastą :) mozna pic melisę rumianek miętę :) cappuccino małe albo filiżankę kawy :) mnie od kawy odrzuciło totalnie ale czasem capucino się napije .

    agnieszka1804 lubi tę wiadomość

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 15 października 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a o co chodzi z tym ananasem? Tu jest fajny artykuł i tam jest stwierdzenie że jak byśmy zjadły z 7 na raz to może nam zaszkodzić ale raczej nie po kilku plastrach http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/dieta/produkty-absolutnie-zakazane-w-ciazy-zobacz-czego-nie-wolno-ci-jesc,203_4826.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 12:54

    relgh371zl7nd975.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 15 października 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętajmy że ciąża to nie choroba :) Owszem trzeba uważać na zagrożenia pokarmowe. Unikać niedogotowanego mięsa, serów pleśniowych, czyli wszystkie produkty które nie przeszły procesu Temperatury wrzenia i mogły zostać bakterie, bo wtedy może być problem. Unikać wiadomo również alkoholu papierosów a kawę jeśli nie możesz się oprzeć to zejdź do porannej i tyle. Wprowadź do swojej diety więcej owoców i warzyw i będzie dobrze. Ale nie popadajcie w paranoje że togo nie tego też nie wolno, w ciąży trzeba unikać zagrożeń pokarmowych a nie eliminować jedzenie. Wiadomo że jak będziesz codziennie latać do mc donald albo kfc czy pochłaniać non stop pizze to nie będzie dobrze ale jak raz w miesiącu sobie pofolgujesz i zjesz fast food jak masz ochotę to nic ci się nie stanie. Jak mam chęć napić się coli to ją kupie tyle że nie 2litry a puszkę. Jeśli chcesz coś słodkiego to zjedz tylko w normalnej ilości bo nadmiar słodyczy nie jest zdrowy dla normalnego człowieka a co mówić o kobiecie w ciąży po prostu wszystko z umiarem. To też wyjdzie na plus. Wasz maluszek też poznaje nowe inne smaki i też się do nich przyzwyczaja więc może to zmniejszyć ryzyko kolek jak się urodzi :)

    agnieszka1804, Rachele, Martika87 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 19 listopada 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do malin... jest duża ilość puryn w tych owocach więc nie powinny ich jeść kobiety w ciąży oraz osoby z niewydolnością nerek... Maliny działają rozkurczowo na mięśnie gładkie, więc mogą prowokować poronienia.

    kajuttka
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam zapytać o jedzenie marynowanych w słoiczkach np.pieczarki marynowane,papryka czy też sałatki obiadowe z słoika można jeść ?

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja powiem tak ja w ciązy jem wszystko na co mam ochotę przetwory marynowane ze słoika nawet mieso z grila piję też raz w tyg kawę i mj dzidziuś rośnie jak na drożdzach waży już ponad 800g i prawidłowo się rozwija jem tez dużo owoców bo mam na nie straszną ochotę

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 25 listopada 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina_b wrote:
    Dziewczyny pamiętajmy że ciąża to nie choroba :) Owszem trzeba uważać na zagrożenia pokarmowe. Unikać niedogotowanego mięsa, serów pleśniowych, czyli wszystkie produkty które nie przeszły procesu Temperatury wrzenia i mogły zostać bakterie, bo wtedy może być problem. Unikać wiadomo również alkoholu papierosów a kawę jeśli nie możesz się oprzeć to zejdź do porannej i tyle. Wprowadź do swojej diety więcej owoców i warzyw i będzie dobrze. Ale nie popadajcie w paranoje że togo nie tego też nie wolno, w ciąży trzeba unikać zagrożeń pokarmowych a nie eliminować jedzenie. Wiadomo że jak będziesz codziennie latać do mc donald albo kfc czy pochłaniać non stop pizze to nie będzie dobrze ale jak raz w miesiącu sobie pofolgujesz i zjesz fast food jak masz ochotę to nic ci się nie stanie. Jak mam chęć napić się coli to ją kupie tyle że nie 2litry a puszkę. Jeśli chcesz coś słodkiego to zjedz tylko w normalnej ilości bo nadmiar słodyczy nie jest zdrowy dla normalnego człowieka a co mówić o kobiecie w ciąży po prostu wszystko z umiarem. To też wyjdzie na plus. Wasz maluszek też poznaje nowe inne smaki i też się do nich przyzwyczaja więc może to zmniejszyć ryzyko kolek jak się urodzi :)

    Podpisuje sie obiema rekami.

    Dadalabym od siebie tylko, ze ja odstawiam potrawy zawierajace surowe jajka oraz miesko surowe (tatar, ktorego uwielbiam). Zwieksze ilosc ryb i wszytsko z rozsadkiem. Musimy pamietac, ze ciaza to cud natury a nie choroba.
    Oczywiscie dieta zmienia sie w przypadku np. cukrzycy i wtedy to juz inna bajka, gdyz trzeba bardziej kontrolowac jadlospis.

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 25 listopada 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i odstawcie lepiej marynaty w occie. Ocet zakazany w ciąży

    relgh371zl7nd975.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 26 listopada 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodaje do listy: watrobka :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dodam śledzie oraz dwa sery: mozzarellę i fetę (mleko niepasteryzowane).

    Ananasa można, podobnie jak wątróbkę, o ile je się ją w niewielkich ilościach, a nie talerz na raz ;)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Cytruska Znajoma
    Postów: 23 20

    Wysłany: 27 listopada 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogłabym zrezygnować z mojej ulubionej herbatki z cytryną, piję jej duuużżooo, mam nadzieję, że nie zaszkodzi :) pozdrawiam

    w4sqskjo6iyngx8g.png

    no i jest ..... Boże, żeby ładnie rosła fasolka :D
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 27 listopada 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie oplakuje moja mozzarelle ... i parmezan ..... :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo,że są niezdrowe produkty,których lepiej unikać ale też nie dajmy się zwariować. Ciąża to nie choroba :) Moja sąsiadka miała zachcianki na kebaby,pizze itp i jej córcia jest zdrowa- ma już dwa latka :)
    Nie ma co rezygnować a jedynie ograniczyć trochę. Gdybym miała się aż tak przejmować to nie wychodziłabym do żadnej restauracji - bo nie wiadomo przecież czy myją dokładnie warzywa i czy kucharz ma czyste ręce bez zarazków. Nie popadajmy w paranoje :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego nie można pić herbaty z cytryną?
    Cytruska wrote:
    Ja nie mogłabym zrezygnować z mojej ulubionej herbatki z cytryną, piję jej duuużżooo, mam nadzieję, że nie zaszkodzi :) pozdrawiam

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam,oj tam. Wiadomo,że nikt octu pić nie będzie ale gdy się ma ochote na przepyszne grzybki w occie to chyba nic się nie stanie? Nie zjem kilo tylko z 5 i już :P
    dziks_power wrote:
    i odstawcie lepiej marynaty w occie. Ocet zakazany w ciąży

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pije soczek z malin ze 2-3 kubki tygodniowo.Bez przesady :)

    kajuttka wrote:
    Co do malin... jest duża ilość puryn w tych owocach więc nie powinny ich jeść kobiety w ciąży oraz osoby z niewydolnością nerek... Maliny działają rozkurczowo na mięśnie gładkie, więc mogą prowokować poronienia.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak ! :D
    Rachele wrote:
    Podpisuje sie obiema rekami.

    Dadalabym od siebie tylko, ze ja odstawiam potrawy zawierajace surowe jajka oraz miesko surowe (tatar, ktorego uwielbiam). Zwieksze ilosc ryb i wszytsko z rozsadkiem. Musimy pamietac, ze ciaza to cud natury a nie choroba.
    Oczywiscie dieta zmienia sie w przypadku np. cukrzycy i wtedy to juz inna bajka, gdyz trzeba bardziej kontrolowac jadlospis.

    zrz69vvj69ave0jf.png


1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ