X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odżywianie się w ciąży
Odpowiedz

Odżywianie się w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja w 1000 % :) :) :)
    paulina_b wrote:
    Dziewczyny pamiętajmy że ciąża to nie choroba :) Owszem trzeba uważać na zagrożenia pokarmowe. Unikać niedogotowanego mięsa, serów pleśniowych, czyli wszystkie produkty które nie przeszły procesu Temperatury wrzenia i mogły zostać bakterie, bo wtedy może być problem. Unikać wiadomo również alkoholu papierosów a kawę jeśli nie możesz się oprzeć to zejdź do porannej i tyle. Wprowadź do swojej diety więcej owoców i warzyw i będzie dobrze. Ale nie popadajcie w paranoje że togo nie tego też nie wolno, w ciąży trzeba unikać zagrożeń pokarmowych a nie eliminować jedzenie. Wiadomo że jak będziesz codziennie latać do mc donald albo kfc czy pochłaniać non stop pizze to nie będzie dobrze ale jak raz w miesiącu sobie pofolgujesz i zjesz fast food jak masz ochotę to nic ci się nie stanie. Jak mam chęć napić się coli to ją kupie tyle że nie 2litry a puszkę. Jeśli chcesz coś słodkiego to zjedz tylko w normalnej ilości bo nadmiar słodyczy nie jest zdrowy dla normalnego człowieka a co mówić o kobiecie w ciąży po prostu wszystko z umiarem. To też wyjdzie na plus. Wasz maluszek też poznaje nowe inne smaki i też się do nich przyzwyczaja więc może to zmniejszyć ryzyko kolek jak się urodzi :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej koleżance na mdłości pomagała tylko miętowa herbatka więc zdania są podzielone ;)
    schola wrote:
    czytałam gdzieś również że miętowa też nie bardzo bo powoduje zgagę i dodatkowo obciąża wątrobę

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem : 2 banany,mandarynki,jabłko,1 kiwi i dużą marchewkę dziennie (codziennie ) :P Do tego 2 postanowiłam jeść 2 razy tygodniowo rybkę,kurczaka,dużo suróweczek,soki pomarańczowe albo porzeczkowe albo zwykłą wodę niegazowaną z połówką wyciśniętej cytryny :P Nie napycham się wszystkim co zalecają w necie bo zwariować można od tego co wolno a co nie :P Co będzie później to zależy od bobaska na co będzie miał ochotę :) Pozdrawiam :*

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie miętowa pomagała przez moment, a za chwilę powodowała okropną zgagę. Wolę rumianek, bo jest delikatniejszy i likwiduje niestrawność.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam herbaty (kawy nigdy nie piłam), i jak przeczytałam że teina z herbaty też jest niezdrowa, to przerzuciłam się na herbatę miętową (taka z maminego ogródka) - mogę pić hektolitrami.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a macie jakieś sprawdzone sposoby na wstręt do jedzenia? Jestem w 9 tygodniu i od ponad 2 tygodni nic przełknąć nie mogę , szczególnie mięsa... Aż mnie cofa jak do kuchni wchodze :( Boje się że dziecko nie ma z czego czerpać witamin bo jade teraz na samych płatkach kukurydzianych i wodzie :(

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 6 lutego 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) zastanawiam się ile powinno się pić w czasie ciąży i przede wszystkim co powinno się pić...
    np.ja lubię z jednej torebki herbaty- melisy zrobić sobie litr do picia. zastanawiam się czy to dobrze... czytam i czytam i się gubię...

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 7 lutego 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam, że 2,5l płynów, a najlepiej to w większości wody :) Ja jestem uzależniona od Coca Coli Zero, ale dla dobra dziecka odstawiłam całkowicie. Jest ciężko, ale zamiast tego piję dużo soków, no i w końcu więcej wody.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie, że woda znajduje się również w posiłkach ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a ile jecie na co dzień ? nie chodzi mi o o odpowiedzi typu "tyle co do tej pory" tylko dokładnie wymienić przykładowy jednodniowy jadłospis ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    dziewczyny a ile jecie na co dzień ? nie chodzi mi o o odpowiedzi typu "tyle co do tej pory" tylko dokładnie wymienić przykładowy jednodniowy jadłospis ;)
    Sniadanko: jedna albo dwie kromki ciemnego pieczywa badz ciemna bulke np. z szyneczka, serkiem zoltym i pomidorkiem
    II sniadanie: jakis owoc np. kiwi albo jablko, albo po prostu jogurt owocowy czy kaszka (z sosem truskawkowym, czy waniliowa)
    Obiad: ziemniaczki opiekane badz kasze (raz gryczana, innym razem jeczmienna), warzywa na parze badz surowka jakas i do tego miesko (kotlet drobiowy / kotlet schabowy / kurczak) + czasami zupa (jarzynowa / zurek / pomidorowa / barszcz czerwony / rosol)
    Podwieczorek: zalezy co bylo na II sniadanie, jezeli owoc to tutaj jogurt, albo kisiel, a jak jogurt to tutaj owoc, ewentualnie cos slodkiego - ciasto, ciasteczka
    Kolacja: czasami zupa (jezeli nie jadlam jej na obiad), a czasami kanapeczka z czyms lub jakis owoc jak czuje sie pelna

    Fatim lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 9 lutego 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śniadanie: jajecznica z mąki z 2-3 jajek, bułka z masłem czy jajko z makaronem lub talerz owsianki na mleku (wagowo 0,4 kg).
    II śniadanie: zazwyczaj kanapki, czasem parówka z jajkiem/jakiś owoc/słodka bułka.
    Obiad: dziś np.: 1,5 gołąbka - dość duże z bułką, wczoraj jadłam kluski śląskie z gulaszem, jutro barszcz biały z jajkiem i kiełbaską białą.
    Podwieczorków raczej nie jadam, czasem jedynie podjem jakieś słodycze czy popcornu parę ziaren :) Ale teraz to ja nie mam apetytu.
    Kolacja - rożnie. Kocham pomidory ze śmietaną i cebulą, naleśniki z dżemem, często robię domową pizzę czy zapiekankę makaronową.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 20:36

    Fatim lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natchnełyście mnie, można się zainspirować :)

    A to mój przykładowy jadłospis (z dzisiaj)

    JADŁOSPIS
    Śniadanie - Banan z kiwi posypany pestkami słonecznika
    Banan 120g (1 x średnia sztuka, bez skóry)
    Kiwi 75g (1 x średnia sztuka, bez skóry)
    Winogrona 70g (1 x garść)
    Słonecznik łuskany 10g (1 x łyżka)
    Owoce umyć, obrać, pokroić na kawałki, przełożyć do miski, posypać pestkami słonecznika

    II Śniadanie - Bułeczka z serem, kiszonym ogórkiem, serem, i sałatą
    Bułka ziarnista 90g (1 x sztuka)
    Ogórek kiszony 30g ( ½ x sztuka)
    Ser gouda 25g (1 x plaster)
    Masło,2 5g (1/2 x łyżeczka)
    Sałata 5g (1 x liść)

    Obiad - Risotto z kurczakiem
    Kurczak, pierś bez skóry 200g (1 x sztuka)
    Jogurt naturalny 70g (3½ x łyżka)
    Ryż brązowy 100g (1 x paczka)
    Pieczarka uprawna 100g (6x sztuka)
    Cebula 80g (1 x małej wielkości)
    Papryka czerwona 70g ( ½ x średnia sztuka)
    Oliwa z oliwek 10g (2 x łyżka)
    Ryż ugotować wg przepisu na opakowaniu. Pieczarki pokroić na mniejsze kawałeczki, cebulę w piórka, a kurczaka i paprykę w kostkę. Na oliwie kolejno podsmażyć kurczaka, pieczarki, cebulę i paprykę. Przyprawić solą, pieprzem i natką pietruszki. Dodać jogurt i ugotowany ryż. Wszystko wymieszać i gotować na małym ogniu jeszcze przez chwilkę
    sól, pieprz, natka pietruszki, porcja na 2 dni

    Przekąska - Sok pomidorowy 330 ml, batonik

    Kolacja- Twarożek na zielono
    Ser twarogowy półtłusty 100g (4 x łyżka)
    Ogórek 90g (½ x sztuka)
    Słonecznik łuskany 10g (1 x łyżka)
    Pieczywo razowe 30g ( 1x kromka)
    Ogórka zetrzeć na grubych oczkach, dodać z pozostałymi składnikami do serka, wymieszać i posmarować kromkę chleba.
    sól, pieprz

    Zdarza mi się jeszcze podjadać coś podczas przygotowywania, ale jeśli nie napada mnie wilczy głód to tak to zazwyczaj wygląda :) w ciągu dnia piję też soki owocowe lub te syropy do rozwadniania z wodą no i oczywiście wodę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 21:05

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 lutego 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 5-6 tygodniu mialam wilczy apetyt. Jadlabym caly czas. Laczac oczywiscie nie pasujace do siebie produkty, np. jadlam parowke z delicjami. :)

    polkosia lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toa a teraz jak jest ? Ja też mam wilczy apetyt i mogłabym bez przerwy jeść więc jeden dzień jest rozsądny a drugiego pochłaniam wszystko...staram się trzymać jakąś równowagę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 22:06

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, Ty to taki mega zdrowy masz ten jadłospis ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo to byla dieta ulozona przez dietetyka, ktora miala przygotowac organizm na ciaze ;) wczesniej to jadlam tylko slodkie serki, czekolady,pizze,spaghettii a dzieki tej diecie mam odskocznie np na pizze czy cos slodkiego, ale wiem ze dostarczam potrzebne witaminy i sie odzywiam a nie po prostu jem. Regula jest taka by choc dwa posilki tego typu wprowadzic nawet jak idziemy zaszalec z jedzeniem ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę wpisywać coś raz na jakiś czas, może komuś się przyda jakiś zdrowy zamiennik lub przepis :)

    Bunia86, Miu95 lubią tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja natomiast dziś nic nie mogłam zjeść, normalnie na widok czegokolwiek jakby przełyk się zamykał :P
    Dopiero po 16 obiad - makaron z kurczakiem, bakłażanem i grzybami
    A na kolację 2 kromki z pastą z kurczaka

    Wydaje mi się jak Was czytam że to za mało (normalnie to bym dołączyła tylko śniadanko)

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia a ile ważysz ? Jeśli jesz 3 posiłki dziennie to zdecydowanie za mało. Ja jem co 3h ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ