X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pęcherzyk płodowy
Odpowiedz

Pęcherzyk płodowy

Oceń ten wątek:
  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 12 lutego 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesica wrote:
    Witam, byłam wczoraj u gina bo miałam lekkie plamienia w weekend, dostałam luteinę 2x100mg dopochwowo i duphaston 2x1tabl. Zrobił mi usg i widział pęcherzyk 5 mm. Powiedział że to trochę mało jak na tydzień ciąży liczony od ostatniej miesiączki ( pierwszy dzień ostatniej miesiączki 3.01.2019 ). Nie ma jeszcze zarodka ani ciałka żołtkowego :(
    Zaczęłam się bardzo martwić bo przeczytałam na wielu stronach że na ten czas już zarodek powinien być a najczęściej i serduszko. Czy to rzeczywiście jest tak liniowe ? Czy raczej indywidualne i jeszcze wszystko może być prawidłowo ? Mam przyjść na kolejne USG za 10 dni.
    A i jeszcze jedno 4 dni temu miałam betę 435 dwa dni wcześniej 230. Może ze względu na to że beta była taka niska jeszcze ciąża jest młodsza ? Przyrost wydaje mi się prawidłowy. Czy powinnam ją jeszcze powtórzyć może pod koniec tygodnia ?



    Może do owulacji doszło później i ciąża jest młodsza, za 10 dni się wszystko wyjaśni co do bety to ja bym poczekala do wizyty, u mnie beta przerastala prawidłowo przy pustym pecherzyku ciazowym więc moim zdaniem nie jest ona wyznacznikiem,bo pęcherzyk rosl prawidłowo a zarodka nie bylo,najważniejsze usg.

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 12 lutego 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesica wrote:
    Witam, byłam wczoraj u gina bo miałam lekkie plamienia w weekend, dostałam luteinę 2x100mg dopochwowo i duphaston 2x1tabl. Zrobił mi usg i widział pęcherzyk 5 mm. Powiedział że to trochę mało jak na tydzień ciąży liczony od ostatniej miesiączki ( pierwszy dzień ostatniej miesiączki 3.01.2019 ). Nie ma jeszcze zarodka ani ciałka żołtkowego :(
    Zaczęłam się bardzo martwić bo przeczytałam na wielu stronach że na ten czas już zarodek powinien być a najczęściej i serduszko. Czy to rzeczywiście jest tak liniowe ? Czy raczej indywidualne i jeszcze wszystko może być prawidłowo ? Mam przyjść na kolejne USG za 10 dni.
    A i jeszcze jedno 4 dni temu miałam betę 435 dwa dni wcześniej 230. Może ze względu na to że beta była taka niska jeszcze ciąża jest młodsza ? Przyrost wydaje mi się prawidłowy. Czy powinnam ją jeszcze powtórzyć może pod koniec tygodnia ?


    Co do plamien to też je miałam w poprzedniej ciąży która była ciaza bezzarodkowa, jak i w obecnej ok 5-6 tyg
    plamienie było lekkie 2 dniowe.
    Ok 7 tyg usłyszałam serduszko ma wizycie :)

‹‹ 15 16 17 18 19
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ