X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruzia ja na początku miałam tak ze jadlam za 3 ale przy tym takie mdłości że jakbym nie zjadła to bym chyba się zahaftowała. Ja w sumie po temperaturze poznałam że jestem w ciąży. Monitorowałam cykl na ovufriend przez kilka miesięcy i zauwzylam ze przed samą miesiaczka ta temperatura spadala a tym razem się utrzymywała wiec warto monitorować cykle bo ta temperatura to pierwszy objaw.

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_1986, no właśnie nie mierzę temperatury, bo to dopiero mój pierwszy cykl starań, ale myślę, że jak nie wyjdzie to zacznę mierzyć - wcześniej będę wiedziała co jest grane. Tym bardziej, że testy ciążowe czasami zwodzą, i objawy, prawdziwe bądź też urojone, również ;) Po prostu zastanawiałam się, czy to możliwe, żeby po terminie spodziewanej @ test wyszedł negatywny, a można być w ciąży, czy jednak w tym terminie to już musi być pozytyw

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczekaj jeszcze troszkę może jest za wcześnie a może miałaś stres i się @ przesunęła. Życzę mimo wszystko by się udalo bo znam to uczucie jak kolejny raz nie wychodzi.

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wieczór. :D

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :) witam wszystkie moje e-kolezanki nowe i "stare", co slychac u totoro, green ? Jak starania ? ...po krotce jestem na belly juz dlugo tylko przez zaeirowania nie mialam czasu pisac.... jak wszyscy tutaj staramy sie o dziecko... 1,5 toku bez efektu, dzis z 3 dniowym spoznieniem znow przyszla @, dziewczyn y nie mam juz sily :( a jak u was ?

  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się starałam 16 miesięcy. Cierpliwość popłaca :) w ten miesiąc w którym zaszłam byłam 100% pewna ze nic nie będzie bo mój mąż wyjechał na kilka dni właśnie w te najważniejsze dni, a jednak jakimś cudem się udało :)

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie.. jestem zatrudniona na umowe zlecenie. Czy jesli bylabym w ciazy to moge sobie sama oplacac zus aby pozniej dostawac zasilek macierzynski? Czy nie da sie nic zrobic w tym temacie? Moze ktoras sie orientuje:)

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.zasilekmacierzynski.pl/artykul,8741,zasilek-macierzynski-dla-kobiety-zatrudnionej-na-umowe.html :)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 1 stycznia 2016 wchodzi ustawa dla osob zatrudnionych na podstawie umow zlecenia o dzielo, bezrobotnych i tych ktorzy stracili prace, ze po urodzeniu dziecka nalezy sie aasilek macierzynski w kwocie 1000 zl przez 12 miesiecy, wnioski bedIe sie skladac w mopsie/gminie lub urzedzie miejskim w zaleznosci kto gdzie mieszka :)

  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Moja ciaza 6+0 dni i zaczyna sie paranoja..pobolewa mnie brzuch i plecy w dole..:/ niby lzej jak na okres ale jakos sie martwie..gin mam na 4tego. Mam strasznie wzdety brzuch..ciagle mi sie odbija... sutki bola... mdli czasem.. czy to nie za wczesnie na takie objawy? W brzuchu mam takie rozpieranie troche klucie...ciagnie mnie cos z prawej strony jakby jajnik? Nigdy wczesniej nie dawal o sobie znac..martwia mnie te pobolewania i wkrecam sobie paranoje ze albo poleci okres... albo cos nie tak jest..:// chyba zbyt wiele juz czytalam..
    Aha do tego ciagle pije i sikam..wymieniam plyny jak wariatka...
    I mam uczucie wilgotnosci w majtkach wiec ciagle sprawdzam czy nie @..ale to sluz... eh...chcialabym juz wiedziec ze wszystko ok..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2015, 00:44

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wlasnie wygląda początek ciąży :p Nie panikuj!:)

    laila_25 lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2016, 12:14

    laila_25 lubi tę wiadomość

  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laila, jakbym widziała siebie w pierwszej połowie października :) Gratulacje :D

    laila_25 lubi tę wiadomość

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • Ania26_1989 Znajoma
    Postów: 16 16

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jezeli ktorejs z was to wesprze to u mnie bylo tak:
    W sumie czulam jakos ze jestem w ciazy, czasem pobolewal mnie brzuch, czasem odrzucilo mnie od kawy lub slodkiego, piersi jakies inne byly, ale testy negatywne wychodzily przed @. Jak @ nie przyszla zrobilam znowu testy ale dalej negatywne... juz myslalam ze cos ze mna jest. Dopiero Dzisiaj 7dni po spodziewanej @ test nagle wyszedl pozytywny... nie wiem jak to mozliwe Bo jeszcze we wtorek byl negatywny. Takze glowa do gory jezeli test jest negatywny - Zrobcie kolejny za kilka dni ;)

    Ania
  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania26_1989 wrote:
    Hej dziewczyny! Jezeli ktorejs z was to wesprze to u mnie bylo tak:
    W sumie czulam jakos ze jestem w ciazy, czasem pobolewal mnie brzuch, czasem odrzucilo mnie od kawy lub slodkiego, piersi jakies inne byly, ale testy negatywne wychodzily przed @. Jak @ nie przyszla zrobilam znowu testy ale dalej negatywne... juz myslalam ze cos ze mna jest. Dopiero Dzisiaj 7dni po spodziewanej @ test nagle wyszedl pozytywny... nie wiem jak to mozliwe Bo jeszcze we wtorek byl negatywny. Takze glowa do gory jezeli test jest negatywny - Zrobcie kolejny za kilka dni ;)

    Kochana dajesz mi nadzieję na to, że i u mnie tak może być :) Mój termin @ był 25.12., do dzisiaj nie nadeszła, ale zrobiłam już 3 testy i negatywy. Dlatego teraz boję się robić kolejne...
    A jak to jest, jak się okres spóźnia to raczej ta pierwsza faza przedowulacyjna się wydłuża czy ta po owulacji? Czy zawsze jest tak, że okres powinien nadejść 14 dni od owulacji a ta pierwsza faza się wydłuża i przez to okres może być spóźniony? Bo ja miałam termin owulacji potwierdzony u ginekologa na 11.12.

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu chciałam jeszcze powiedzieć, że Twoja historia jest podobna do mojej, bo u mnie też pierwszy cykl starań i zaczął się w podobnym czasie jak Twój i bardzo czekałam na wieści co u Ciebie - bardzo się cieszę, że tak szybko się udało i szczerze gratuluję :D

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze parę słów o nowym "objawie" (:D) jaki u siebie zauważyłam. Otóż od jakiegoś czasu mam problemy z cerą - i to dość duże problemy, leczyłam się u dermatologa silnymi lekami, trochę pomogły, ale nawet po leczeniu cera nie była w dobrym stanie. Od kilku dni natomiast twarz stała się gładka, przebarwienia znacznie pojaśniały i już 2 osoby powiedziały mi, że mi się cera poprawiła. Nie wiem, czy to jakiś zbieg okoliczności, czy rzeczywiście możliwe jest, żeby na początku ciąży poprawiła się cera? Naprawdę odkąd zaczęłam mieć problemy z cerą nie pamiętam, kiedy była w takim świetnym stanie. Tym bardziej przed @ - ZAWSZE coś mi wyskakiwało, a teraz wręcz przeciwnie. :)

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy to objaw ciąży był, ale 21 i 22 dnia cyklu dostałam strasznych boleści żołądka (takie kłucie i mega duże wzdęcie) i wtedy też zwymiotowałam. Stwierdziłam, że to przytrucie pokarmowe i przez kilka dni byłam na ryżu i marchewce :) Później brak bólu brzucha i zaczęły mnie boleć piersi (też tak jakby napuchły) no i spóźniająca się kilka dni @. Test w 33 i 34 dniu cyklu (zwykle trwają 28-29 dni) i dwa pozytywne. Dziś byłam dla potwierdzenia u ginekologa i jest :) Orzeszek malutki :)

    Aaa... no właśnie tak jak Ruzia napisała, mnie też zastanowiła moja cera - żadnego wyprysku przed spodziewaną @ to była czysta zagadka (myślałam, że to skutek ostatnio przebytej diety warzywno-owocowej ;))

    taka ja lubi tę wiadomość

    Już razem <3
  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cordy - gratuluję Ci serdecznie! :) Na pewno ta dieta warzywna przez kilka dni dzidzi nie zaszkodziła, wręcz przeciwnie :P Oby u mnie był ten sam powód poprawy cery ;)

    Cordy lubi tę wiadomość

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ