X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr praca a ciaza
Odpowiedz

praca a ciaza

Oceń ten wątek:
  • Skali89 Autorytet
    Postów: 3292 1652

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaję, że od wizyty do wizyty, a pracodawca może niech z kadrami pogada i niech mu przybliżą przepisy,bo to on powinien wiedziec a nie ty:) ale wiem, takich super mamy szefów hehe:)

    f2wl9vvjltbug8tg.png
    3i499vvjrdc5a4oq.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedział, że zapyta się księgowej.. Kobiety w ciąży nie powinny się takimi sprawami przejmować ale niestety tak to już jest. Pozdrawiam :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, ze nie wystawiają na całą ciążę. Tylko od wizyty do wizyty. Dodatkowo ja musiałam donieść zaświadczenie od ginekologa, że jestem w ciąży. Po to, żeby inaczej mi wszystko naliczali (100% zwolnienie) i jak pracowałam na dniówki i nocki po 12h to teraz na grafiku jestem od pn-pt po 8h.



    0d1y3e3k4s8gf5uq.png

  • kedziorek Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki witam się z wami.ja jestem w 5 tygodniu i tak właśnie się zastanawiam kiedy powinnam poinformować swoją szefowa o moim odmiennym stanie :-) pracuje na farmie w norwegi pomagam przy krowkach więc praca nie zbyt lekka.chciałam poczekać do 12 tygodnia minimum co myślicie?moja szefowa to młodziutka osoba.sama niedawno urodziła córeczkę :-) (6 miesięcy temu) wydaje mi się że mam z nią dobry kontakt ale i tak obawa zostaje jeśli chodzi o jej reakcje.

    natka
  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Moim zdaniem, jeżeli masz ciężką pracę, to najlepiej powiedzieć już, żeby zminimalizować ewentualne ryzyko. Zwłaszcza jeśli w razie czego możesz wziąć zwolnienie lekarskie i mieć zapewnione dochody oraz to, że Cię nie mogą zwolnić, bo nie wiem jakie w Norwegii są przepisy. A może dogadasz się bez problemu z szefową. Skoro masz z nią dobry kontakt i sama jest matką, to powinna zrozumieć, że teraz Twoje Maleństwo jest najważniejsze. A jeśli nie powiesz i nie daj Boże stanie się coś złego, to będziesz miała do siebie samej pretensje.

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • kedziorek Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kirys :) no właśnie tutaj jest tak dziwnie.ciążę prowadzi lekarz rodzinny i położna jeśli wszystko jest w pozadku nie chcą dawać zwolnienia a ciążę uważają dopiero od 12 tygodnia.wiem że ona też pracowała do samego końca ech porabane to wszystko.pracuje po 3 godziny 3 razy w tygodniu plus sprzątam domki kolejne 3 dni więc zostaje tylko jeden dzień wolnego.No nic chyba poczekam do pierwszej wizyty u lekarza.pogadam i zobaczymy co dalej

    natka
  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czy owak uważaj na siebie, lepiej nic nie dźwigaj itp. Powodzenia! :-)

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • a.badziak Ekspertka
    Postów: 152 166

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki! Zaczyna mi się 5 tydzień ciąży, ale boję się jak zareaguje szefowa. Pracuje w przedszkolu po 8 godzin. Na dodatek za tydzień w szkole mają ewaluację i cały czas jest podminowana. Do tego panuje u nas ospa.... nie wiem sama co robić ... poradźcie

    km5scbxmnqd7jrtx.png
  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę wcześnie na zwolnienie od ginekologa. Chociaż jeśli powiesz czy ginekologowi czy rodzinnemu o ospie to dadzą Ci zwolnienie. Ja bym nie ryzykowała. Jak nie chcesz, żeby wiedziała szefowa to idź do rodzinnego.

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, na okres tygodnia czy dwóch możesz iść do lekarza rodzinnego i on wystawi ci zwykłe zwolnienie a nie ciążowe i nikt nic nie będzie wiedział. Może poleci trochę na wypłacie, ale czego nie robi się dla maleństwa, zwłaszcza, że to początki. A nawet jak chorowałaś na ospę to ja też się bałam. Podobno drugi raz nie można zachorować, ale mówią, że na półpasiec tak, a to jest tak jakby powikłania po ospie.
    Ja też w szkole pracuje i od 8 tygodnia poszłam na zwolnienie. U mnie początki były trudne, w 15 tyg. doszły jakieś plamienia a teraz już nie chce wracać i psuć organizację szkoły, bp zatrudnili panią na moje miejsce. Poza tym jak siedzę w domu to jeszcze nie chorowałam a w szkole często z oskrzelami biegałam, bo nie było innego wyjścia.

    MajaRyt lubi tę wiadomość

  • Lusia_M Autorytet
    Postów: 371 250

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewaluacja to niepotrzebny stres dla nas w ciąży... u mnie krążą plotki, że w tym roku szkolnym już będziemy mieć ja na pewno... Z kolei ja wiem, że u mnie dyrekcja bardzo źle reaguje na L4 ciążowe... koleżanka, która jest u nas na pół etatu zatrudniana co roku na nową umowę powiedziała, że od 5msc nie będzie już chodzić do pracy to usłyszała, że to była jej ostatnia umowa w tej szkole... mi może uda się pochodzić do końca roku ... zobaczymy

    l22ndf9htwh3ze14.png
    f2w3rjjg4598ywee.png
    xtgw0tsdn9bsou03.png
  • srokuś Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Jestem po pierwszej wizycie, ciąża potwierdzona, wszystko gra. W pracy nic nie mówiłam, że względu na to iż za tydzień kończy mi się umowa, a od lutego mam mieć nową. 8 lutego mam kolejną wizytę i lekarz powiedział, że da mi od razu zwolnieni. I właśnie teraz nie wiem, czy nie lepiej by było kilka dni przed wizytą uprzedzić szefową, że idę do lekarza i ze względu na moje poprzednie poronienie i trudności z zajściem w ciąże prawdopodobnie idę zaraz na l4?


    http://www.photoblog.pl/xunacancionx
  • Baby Jaga Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Nie mam pojęcia jaką masz szefową. Wydaje mi się, że jeśli jest w porządku to można ją poinformować i powinna pójść Ci na rękę i przedłużyć Ci umowę do końca wychowawczego. Jeśli nie jest w porządku to i tak ma chyba obowiązek (nie jestem pewna sprawdź) dać Ci umowę do terminu porodu.

    Aga
  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Srokuś ja na Twoim miejscu zaczekałabym jak dostanę nową umowę i wtedy powiedziała, że idziesz na lekarza i prawdopodobnie od razu wyśle Cię na L4.

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowa ulega automatycznie przedłużeniu do dnia porodu, jeśli jej zakończenie wypadałoby po ukończeniu 3 miesiąca ciąży.

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • BlueBerry23062015 Ekspertka
    Postów: 131 70

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny:) umowa automatycznie sie przedluza do dnia rozwiazania..
    prawdopodobnie zaczynam 6 tydzien ciazy ale jutro u lekarza bede miala wszystko potwierdzone ;)

    ja pracuje w handlu..praca w swiatek piatek i niedziele nocne zmiany i dzienne..ale nawet to lubilam..chcialam cos zmieniac w zyciu lecz teraz prawdopodobnie plany bede musiala pozmieniac..obecnie u mnie jest jeden wielki plac budowy...firma jest przebudowywana..zmniejsza sie powierzchnia handlowa i mam przejsc na nocne zmiany zeby przypilnowac swojego dzialu..a tam kurz halas i pelno pylu..jakos mi sie to nie widzi..wiem natomiast ze ciezarne nie powinny pracowac na nocnych zmianch wiec raczej od razu poinformuje swoja szefowa

    "Ważne, że jesteś..nie ważne gdzie!
    I to się liczy, a reszta nie!
    Szymon ur. 23.06.2015 / 23:57
    zm. 25.06.2015 / 00:32

    f2w3flw1lpuzx0i9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue Berry, lekarz powinien Ci wystawić zaświadczenie które zanosisz do kadr, ja odkąd to zrobiłam jestem w szoku jak mnie traktują w pracy :P mam lżej, mogę chodzić na przerwę kiedy chce (ale oczywiście mam nie przesadzać) i przede wszystkim krócej pracuję :)

  • mychakruszyna Autorytet
    Postów: 1359 1305

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.badziak a ja myślę że nie jest za szybko. Też jestem przedszkolanką i od 5 tygodnia jestem na zwolnieniu. Mój lekarz nawet nie chciał słyszeć ze będę pracować zwłaszcza w takim miejscu gdzie codziennie dzieci przychodzą z katarem wysypkami i chorobami zakaźnymi. Dochodzi do tego gimnastyka, ktora w moim przypadku jest zabroniona no i zbyt dużo godzin w ruchu. Mój dyrektorka pomimo ze również ciezki okres jest w pracy powiedziała że nie mam patrzeć na prace tylko zdrowie swoje i maluszka.

    MajaRyt lubi tę wiadomość

    74di6iyek3xe528u.png

    20140724580117.png
  • Lusia_M Autorytet
    Postów: 371 250

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mychakruszyna wrote:
    A.badziak a ja myślę że nie jest za szybko. Też jestem przedszkolanką i od 5 tygodnia jestem na zwolnieniu. Mój lekarz nawet nie chciał słyszeć ze będę pracować zwłaszcza w takim miejscu gdzie codziennie dzieci przychodzą z katarem wysypkami i chorobami zakaźnymi. Dochodzi do tego gimnastyka, ktora w moim przypadku jest zabroniona no i zbyt dużo godzin w ruchu. Mój dyrektorka pomimo ze również ciezki okres jest w pracy powiedziała że nie mam patrzeć na prace tylko zdrowie swoje i maluszka.

    Pozazdrościć, ja w swojej jak powiem o ciąży to obawiam się, że po porodzie prace stracę... nadzieje mam jedynie taką, że jak pochodzę do końca ciąży to będą widzieć jak bardzo mi na tej pracy zależy... i może się nade mną zlitują

    l22ndf9htwh3ze14.png
    f2w3rjjg4598ywee.png
    xtgw0tsdn9bsou03.png
  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mychakruszyna wrote:
    A.badziak a ja myślę że nie jest za szybko. Też jestem przedszkolanką i od 5 tygodnia jestem na zwolnieniu. Mój lekarz nawet nie chciał słyszeć ze będę pracować zwłaszcza w takim miejscu gdzie codziennie dzieci przychodzą z katarem wysypkami i chorobami zakaźnymi. Dochodzi do tego gimnastyka, ktora w moim przypadku jest zabroniona no i zbyt dużo godzin w ruchu. Mój dyrektorka pomimo ze również ciezki okres jest w pracy powiedziała że nie mam patrzeć na prace tylko zdrowie swoje i maluszka.
    I to jest szefowa-człowiek;)

    a.badziak lubi tę wiadomość

‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ