X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr praca a ciaza
Odpowiedz

praca a ciaza

Oceń ten wątek:
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam umowe o pracę od listopada a 21 grudnia dowiedziałam się, że jestem w ciaży - 5 tydzień. Lekarz od razu wystawił mi zwolnienie bo pracuję w żłobku i na samym początku ciąży już miałam anginę ropną i byłam na antybiotyku. Tyle się naczytałam w internecie o kontrolach z zusu w przypadku kobiet, które niedługo po podpisaniu umowy zaszły w ciąże, że zaczęłam się stresować, że nie dostanę zasiłku bo zus uzna, że moja umowa była fikcyjna czy coś :( a ja naprawdę tam pracowałam przez te 1.5 miesiąca tylko jak pracodawca w razie czego ma to udowodnić jak zaczną sprawdzać? Ja w żłobku nie prowadziłam żadnej dokumentacji, nie ma tam moich podpisów, jedynym dowodem na moją pracę jest kilka zdjęć z dziećmi np. podczas ubierania choinki w grudniu. O dziecko starałam się od kwietnia a akurat tak się złożyło ( nie wiem cud, przeznaczenie), że w ciążę zaszłam dopiero na początku grudnia jak już miałam pracę. Macie jakieś doświadczenia z takimi kontrolami z zusu? Pozdrawiam :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • a.badziak Ekspertka
    Postów: 152 166

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekam do przyszłego tygodnia i zobaczymy co lekarz powie. Źle się czuję tylko wieczorami, ale rzeczywiście praca w przedszkolu jest na pełnych obrotach. Nigdy nie wiesz co Cię czeka. Dzięki za podpowiedzi.

    km5scbxmnqd7jrtx.png
  • srokuś Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie niestety nie obowiązuje automatyczne przedłużenie umowy, bo byla to umowa na okres próbny i gdybym byla w 12 tyg to owszem, powinni mi ją bez gadania przedłużyć do dnia porodu, no ale niestety. Szefowa mam w porządku i wiedziala o tym, że nie mam dzieci, ale chcę je mieć. Wiec mysle, ze jak przedluza umowę to jeszcze przed wizytą u lekarza uprzedze ją co i jak.

    http://www.photoblog.pl/xunacancionx
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 6 lutego 2016, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy pracodawca jak wysyła ten formularz do zusu zus z- 3 po upływie 33 dni na zwolnieniu to musi dołączyć wszystkie zwolnienia od początku ciąży czy tylko ostatnie zwolnienie?

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 6 lutego 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    czy pracodawca jak wysyła ten formularz do zusu zus z- 3 po upływie 33 dni na zwolnieniu to musi dołączyć wszystkie zwolnienia od początku ciąży czy tylko ostatnie zwolnienie?
    Tylko ostatnie zwolnienie, a potem kolejne już bez druku z-3.

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 6 lutego 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki ;)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ