X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr praca a ciaza
Odpowiedz

praca a ciaza

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kirys wrote:
    nietupska nie zaniży, bo do podstawy wejdzie wynagrodzenie z tylu miesięcy, ile przepracowałaś w obecnej pracy (nie licząc miesiąca, w którym rozpoczęło się chorobowe).
    ok, dzięki ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 6 tygodniu ciąży i pracuję na umowę zlecenie.
    W przyszłym tygoniu będę rozmawiała z szefową.Zobaczymy co będzie.

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale skomplikowanie to wszystko :P czyli jak ja przepracowałam na umowie w sumie ok 1.5 miesiąca i poszłam na zwolnienie ( 21 grudnia - 5 tydzień ciąży) to dostanę taki zasiłek jak pensje w listopadzie czy mniejszy? Bo u mnie po tak krótkim czasie to nawet nie ma z czego tej średniej wyliczać :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, jeśli nie przepracowałaś nawet jednego pełnego miesiąca, to podstawa zasiłku będzie taka, jaką dostałabyś za pełny miesiąc (np. jak wynika z umowy).

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz trzeba tylko czekać na pozytywną opinię z zusu. Oby było wszystko ok bo ja się naprawdę nie chcę w ciąży dodatkowo denerwować. Pozdrawiam :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    ale skomplikowanie to wszystko :P czyli jak ja przepracowałam na umowie w sumie ok 1.5 miesiąca i poszłam na zwolnienie ( 21 grudnia - 5 tydzień ciąży) to dostanę taki zasiłek jak pensje w listopadzie czy mniejszy? Bo u mnie po tak krótkim czasie to nawet nie ma z czego tej średniej wyliczać :)
    Jeszcze jedno - jeśli poszłaś na zwolnienie 21 grudnia, to za grudzień płaci Ci pracodawca. Co więcej, w nowym roku nadal płaci pracodawca przez 33 dni, czyli do 2 lutego, bo dni te liczy się w roku kalendarzowym.

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acha czyli te 33 dni nie liczą się od 21 grudnia tylko od 1 stycznia tak? Ciekawe czy oni o tym wiedzą w ogóle :/ Jeżeli wyślą te dokumenty za wcześnie ( przed upływem 33 dni) to pewnie ZUS się będzie z nimi kontaktował nie?
    Jeszcze tylko chcę się upewnić - ja nic w zusie nie muszę załatwiać i wypełniać żadnych dokumentów? Wystarczy, że pracodawca wyśle wypełniony zus z-3 z moim zwolnieniem i później będzie dosyłał zwolnienia tak? :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • kirys Autorytet
    Postów: 823 761

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te 33 dni liczy się w roku kalendarzowym, ale jak w jednym roku nie upłynie tyle dni, to od 1 stycznia liczy się od nowa. Takie są przepisy. Czyli w Twoim przypadku pracodawca płaci chorobowe od 21 do 31 grudnia i od 1 stycznia do 2 lutego. Dopiero od 3 lutego będzie zasiłek z ZUS. Jeśli wyślą dokumenty za wcześnie, to ZUS na pewno się skontaktuje.
    Zgadza się, Ty w ZUS nie musisz wypełniać żadnych dokumentów.

    Helenka <3 Rośnij zdrowo córeczko!
    km5smg7ygfmqp0h0.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz dzięki :))

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Skali89 Autorytet
    Postów: 3292 1652

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, z tego co czytałam macie umowy o pracę, ja mam kurcze zlecenie co prawda z zusem, ale nie opłacałam tego dodatkowego ubezpieczenia, gdzies wyczytałam, że jak bede opłacać to po 90 dniach będzie mi norlalnie przysługiwało l4 wiecie coś na ten temat?Ponoć pracodawca nie może odmówić zgłoszenia do ubezpieczenia, umowę mam na czas nieokreślony

    f2wl9vvjltbug8tg.png
    3i499vvjrdc5a4oq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W razie czego i tak dostaniesz 1000zł przez 12 m-cy od państwa. Taka ustawa weszła od tego roku. Też jestem na umowie zlecenie.

  • Skali89 Autorytet
    Postów: 3292 1652

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba będę musiała wystosować wniosek o zgłoszenie, ale wtedy się zapyta na pewno po co mi to;p ciekawe czy można opłacić wstecz, musze chyba do jakiegoś radcy iść co się zna na tych kruczkach wszystkich

    f2wl9vvjltbug8tg.png
    3i499vvjrdc5a4oq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do nauczycielek:
    już wiem co się wlicza w L4 100%.

    jest to:
    - zasadnicza + stażowe + dodatek motywacyjny + dodatek wychowawczy;
    - nadgodziny;
    - 13stka;
    - urlopowe wyliczane z nadgodzin (takie wypłacane w lipcu i sierpniu oraz na ferie).

    Ogólnie wszystko to co nie jest wypłacane z funduszu socjalnego.

    przynajmniej powyższe składniki zostały wzięte u mnie pod uwagę ;)

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobo frut, dzięki za info, dobrze wiedzieć :) To dlatego mam większą kasę na zwolnieniu niż jakbym do szkoły chodziła :)

    Skali89, ja byłam w pierwszej ciąży jak miałam umowę zlecenie. Rodziłam 22 maja a o ubezpieczeniu i możliwości pobierania macierzyńskiego dowiedziałam się pod koniec marca, więc na szybkiego panie w księgowości mnie ubezpieczyły z dniem 1 kwietnia, przepracowałam jeden miesiąc opłacając dodatkowe chorobowe i jak urodziłam w maju to zasiłek macierzyński ZUS wyliczył mi tylko na podstawie całego kwietnia, bo wcześniej nie miałam chorobowego opłacanego. Także wilka korzyść dla mnie wtedy, zwłaszcza, że dobrze wtedy zarabiałam :)

    Niestety nie wiem jak to jest ze zwolnieniem w ciąży, bo teoretycznie na umowie zlecenie musisz wykonać pewne zlecenie, inaczej cię zwolnić mogą. Ja pracowałam do końca, szefowa dała mi wolnego dwa tygodnie przed porodem, ale nigdzie tego nie zgłaszała, tak z dobrego serca. Ważne jest aby w dniu porodu być ubezpieczoną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2016, 21:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 08:49

    Monika.ch87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie również przyjaźnie w firmie podchodzą do przyszłych mam, pracują krócej, nie mają takiego parcia na wyniki sprzedażowe, a nawet się krzywo nie patrzą jak się idzie szybciej na L4 ;) choć z drugiej strony jest dość stresująca, więc mam nadzieję, że uda mi się szybko dostać zaświadczenie od ginekologa ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u szefowej poinformować ją o ciąży i z umowy zlecenie dostałam umowę o pracę do czasu rozwiązania. ;) Chociaż w tym temacie jestem spokojna.

    Skali89 lubi tę wiadomość

  • Skali89 Autorytet
    Postów: 3292 1652

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jeszcze nie byłam,, ciekawe z tą umową. Moja koleżanka ma umowę do sierpnia, ale u nich co chwila ich przenoszą do innej spółki i tak też było teraz, od stycznia miały im się zmieniać umowy- niby, że miała być w innej spólce, musiała robic badania medycyny pracy i lekarz jej nie podbił, bo wyszło, że jest w ciązy i nie może tyle godzin dziennie pracować.

    f2wl9vvjltbug8tg.png
    3i499vvjrdc5a4oq.png
  • Lusia_M Autorytet
    Postów: 371 250

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobo_frut wrote:
    do nauczycielek:
    już wiem co się wlicza w L4 100%.

    jest to:
    - zasadnicza + stażowe + dodatek motywacyjny + dodatek wychowawczy;
    - nadgodziny;
    - 13stka;
    - urlopowe wyliczane z nadgodzin (takie wypłacane w lipcu i sierpniu oraz na ferie).

    Ogólnie wszystko to co nie jest wypłacane z funduszu socjalnego.

    przynajmniej powyższe składniki zostały wzięte u mnie pod uwagę ;)


    A powiedz mi jeśli się orientujesz, to jeśli jako nauczyciel jestem zatrudniona do końca sierpnia (umowa będzie przedłużona do dnia porodu czyli w moim przypadku do września) to wypłacany macierzyński przez ZUS (bo z tego co kiedyś gdzieś czytałam należy mi się nawet jak po porodzie mnie zwolnią) liczy się jako 100% z mojej ostatniej umowy czyli pełen etat, czy te nadgodziny, które robie a nie są uwzględnione w umowie też się jakoś doliczają - o ile w ogóle mi się cokolwiek należy ... (nie wiem w sumie jak to jest, ale w mojej szkole jest moda na umowy na co roku na rok).

    l22ndf9htwh3ze14.png
    f2w3rjjg4598ywee.png
    xtgw0tsdn9bsou03.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie czy słyszałyście kiedyś o takim przypadku albo same byłyście w takiej sytuacji, że lekarz ginekolog wystawił kobiecie w ciąży zwolnienie na całą ciążę? Lekarz może chyba wystawiać zwolnienie od wizyty do wizyty o ile się nie mylę tak? Tak jest też w moim przypadku i mój pracodawca ostatnio dzwonił do mnie i robił problemy, że chce zwolnienie na całą ciążę bo on nie wie jak ma teraz zatrudnić kogoś na zastępstwo za mnie bo ja niby mogę w każdej chwili wrócić do pracy i on nie ma 100% pewności , że ja nie wrócę a on już załatwi zastępstwo i co wtedy :/ Zwolnienie teraz mam do 7 lutego, tego samego dnia idę na kolejną wizytę i dostanę kolejne zwolnienie. Pytałam się lekarza i powiedział, że nie ma takiej możliwości bo tak naprawdę w każdej chwili może się coś wydarzyć, no i też zus zrobiłby mu kontrolę, że na jakiej podstawie wystawia takie długie zwolnienie. A już myślałam, że mnie nic nie zaskoczy :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ