X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Rodze w styczniu 2018
Odpowiedz

Rodze w styczniu 2018

Oceń ten wątek:
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej i drugiej ciazy nie zwolniłam w ogóle tempa wiec teraz dmucham sama na zimne, zobaczymy czy warto..

    U nas w rodzinach wiedza o obydwóch ciążach, głównie dlatego ze zaczęły się idiotyczne żarty ze mój mąż jest najstarszy i ze jego młodsza siostra (23 lata) się już dorobiła córeczki a my 4 lat po ślubie i jeszcze nic,
    Ludzie potrafią być bardzo rozmyślni...

    Gdyby chcieli normalnie porozmawiać i zapytać to inna sprawa ale w rodzinie mojego męża jakos brak wyczucia i zamiast rozmawiać urządza się żarty, wtedy trzeba niestety chamsko reagować,
    także problem zaczyna się już wyżej drzewa genealogicznego..

    Nie jesteś niedojrzała Casjopea,
    Wszędzie mówi się ze ciąża to nie choroba a my kobietki jak nam się wydaje ze stali odlane,
    chcemy udowodniać wszystkim ze tak właśnie jest, widzisz widocznie nasze organizmy nie są tak silne jak nam się wydawało.

    Nic wstydliwego!

    Moja mama w termin mojego porodu nosiła wiadra z wodą...
    Ja mogę do 5 kg teraz dźwigać i to lepiej w sumie żeby nie.

    Dzidzia najważniejsza ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 07:27

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sie zatrulam chyba :( Wlasciwie to na pewno. Nic nie moge zjesc i wlasciwie z lazienki nie wychodze.. Mam nadzieje, ze takie przygody nie maja negatywnego wplywu na ciaze..

  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co zjadłaś?
    Pij dużo płynów, żeby się nie odwodnić. Ewentualnie, jak do wieczora Ci nie przejdzie, idź do lekarza.

    Mnie się dzisiaj tak kręci w głowie, że czuję, ze zaraz fiknę za biurkiem...

    x8qc98p.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuje wymiotów Casjopea,
    Mraugosiu wytrzymaj a jak nie uciekaj z tej okrutnej pracy :)
    ja tez dziś mam ból plecków i właśnie dopadły mnie bóle menstruacyjne,
    mam nadzieje ze to tez zle nie wróży ..

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem nawet w stanie za duzo wypic, od rana moze szklanke mi sie udalo utrzymac w zoladku :/ Koszmar.

    Mraugosia to wracaj do domu i do lozka :)

    Klio86 nie martw sie, to pewnie macica sie rozciaga, bo dzidzius rosnie :)

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak myśle ;)
    Brzuszek zaokrągla mi się coraz bardziej,
    A na wadze u gina póki co 20 dkg mniej jak ostatnio.

    Byłam dziś na badaniu krwi na tarczyce, bo przed 3 tyg wyszła pod granica i muszę to skontrolować.

    Casjopea to nie dobrze ze tylko jedna szklankę wypiłaś,
    Może jakiś rosołek ci ktoś może ugotować?
    Musisz uzupełnić płyny.

    Ja ostatnio się tak odwodnilam ze cisnienie miałam 83/58,
    Teraz staram się wymuszać w siebie hektolitry wody blee

  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Pisał Wam jakiś czas temu o płomieniach. W czwartek byłam u ginekologa i było ok ale miałam się oszczędzać. Od piątku bez plamienie a dzisiaj znowu. Nie wiem czy znowu truć tyłek ginekologowi czy poczekać.

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulka901 bylo ok, ale mialas sie oszczedzac? Z jakiego powodu?

  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog powiedział że obraz usg jest ładny i możliwe że od np podnoszenia starszaka pękło jakieś naczynko i kazał uważać. Ale wiadomo jak to z dzieckiem czasem na głupi kibelek trzeba posadzić i już.

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, jakoś przeżyłam, choć nie wiem jakim cudem dowlokłam się do domu. Klio, praca nie jest okropna, powiedziałabym, że nawet bardzo fajna i ją uwielbiam. Dlatego w miarę możliwości chciałabym pracować jak najdłużej.
    Co do bólów przypominających miesiączkowe, to dziewczyny z tego forum na innym wątku pocieszyły mnie mówiąc, że to nic groźnego. Jeśli jesteś teraz w terminie spodziewanej miesiączki, to nawet mogą pojawić się plamienia. Tak, że luz :-)

    Casjopea - przeszło Ci już trochę?

    Agulka - może to nie być nic poważnego, ale ja po doświadczeniach z poprzednią ciążą nie miałabym skrupułów, tylko trułabym ginowi dupę za każdym razem, kiedy coś by mnie zaniepokoiło.

    x8qc98p.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli pewnie tez zrobil Ci sie krwiak, ale widocznie nieduzy i niezagrazajacy ciazy skoro gin nie kazal lezec :)

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mraugosia, tez czytałam ze takie bóle są całkiem naturalne,
    Czasem po prostu mimo wszystko się zastanawiam bo doświadczenia się odzywają,
    A pracy skoro przyjemna i ją lubisz mogę ci tylko pozazdrościć :)

    Co do plamien Agulka dlatego tez nie bede się wypowiadać bo ja przy tej 3 ciazy wiele razy walcze ze sobą żeby nie popadać w przesadna histerie z różnymi objawami,
    Myśle ze będzie dobrze, masz już jedno wspaniałe dzieciątko i teraz tez uda się na pewno spokojnie dotrwać do rozwiązania ;)
    Nie forsuj się nadmiernie tylko!

  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyłek ginowi będę truć na pewno :) z pierwszym dzieckiem miałam przeboje id 31tc a teraz już na początek ciekawie. Dziś odebrałam wyniki badań i mam glukoze na czczo 95. Więc albo powtórka badania albo test glukozy mnie czeka

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mraugosia troche mi przeszlo, ale zjadlam tylko pietke od chleba, zeby moc Duphaston i pregne plus lyknac i wypilam dwie herbaty, poza tym caluski dzien leze i przysypiam :( Okropienstwo. Ale jak jestem taka calkiem przeglodzona to widze, ze brzuszek mi sie juz troszke zrobil :) Oczywiscie taki tyci tyci, ze tylko my z tatusiem dziecka widzimy, ale jest! ;)

    Klio86 lubi tę wiadomość

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się dziś czujecie dziewczyny?

    Rano po śniadaniu miałam ból żołądka ale sytuacje unormowałam zupką i rumiankiem, teraz tylko boli mnie miednica, pochwa i dupka od paru godzin ..

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odkryłam temat "Styczniówki 2018 " na "ciąża ogólne",
    Korzystacie?
    Stron 418 ;)

  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, bo nie ogarniam ilości postów :-) wolę mniejsze grono :D

    x8qc98p.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja także ;)
    Jak się czujesz Mraugosia?

  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie do niczego. Nie dość, że od wczoraj ledwo trzymam się na nogach, bo cały czas kręci mi się w głowie, to jeszcze bez przerwy mi niedobrze.
    Na dodatek pokłóciłam się z mężem. Nie dość, że nie ma go całymi dniami, to wczoraj już całkiem przegiął. Czuję, ze jestem z tym wszystkim sama, z ciążą, problemami, własnymi obawami. To na razie początki, a ja już czuję, że liczyć będę mogła na niego tylko wtedy, jak łaskawie znajdzie czas. Na pierwszym miejscu jest firma i wszystko inne, a ja na ostatnim miejscu.
    Jak otwarcie się o coś nie upomnę, nie powiem wprost to nie ma szans, żeby sam pomyślał.
    Mam już dość tego szarpania się, wysiadam.

    x8qc98p.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba taki nasz los.. a chłopcy zwalają wszystko na hormony, ciaza to dla nich świetny okres żeby tłumaczyć swoją nieudolność niestety..
    Zrób coś dla siebie, może nawet dzień urlopu na życzenie, oddychniesz trochę :*

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ