X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    I ja się dopisuję do grona sierpniowych mamuś :)
    Termin na 27 sierpnia
    Jak na chwilę obecną wszystko przebiega pomyślnie, oby tak dalej i tego również Wam życzę ;)

    taka ja, Kasia_1990 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączamy do zacnego sierpniowego grona ;) akurat dziś na wizycie 6tc1d, kolejna wizyta 1lutego to po dokładnych pomiarach wyliczy mi dokładnie termin :) bo karmię piersią i w tym cyklu miało nie być szans :D a tu bach dwie kreski

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 19:12

    taka ja lubi tę wiadomość

  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy wy też już macie widoczny brzuszek? Ja jestem mega zdziwiona bo to dopiero 8 tydzień a ja wyglądam jakbym ciągle miała wzięcie. Nie ma mowy o bardzo dopasowanych ubraniach do pracy bo brzuch staje się podejrzany :) (zamierzam powiedzieć o ciąży dopiero po 1 trysemestrze), spodnie tez staly sie jakby ciasniejsze.

    3i492n0agf4rykt3.png
  • Eliska Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.kak wrote:
    Dziewczyny, czy wy też już macie widoczny brzuszek? Ja jestem mega zdziwiona bo to dopiero 8 tydzień a ja wyglądam jakbym ciągle miała wzięcie. Nie ma mowy o bardzo dopasowanych ubraniach do pracy bo brzuch staje się podejrzany :) (zamierzam powiedzieć o ciąży dopiero po 1 trysemestrze), spodnie tez staly sie jakby ciasniejsze.

    U mnie 10 tydzień ale na razie mieszczę się nawet w dopasowanych dżinsach, z wagi też -2 kg mimo że nie wymiotuje ale to pewnie przez brak apetytu. Mimo to widzę że brzuszek jest inny, pomoże pępka widać zaokraglenie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia.kak, jestem w 8 tyg, a już od jakichś 2 czuje się jak balon :( nie wiem czy to ciąża, czy święta :D ale podobno woda się zbiera w organizmie i to może sprawiać wrażenie, ze brzuszek już rośnie. Chociaż piersi już mi sie co najmniej rozmiar powiększyły, są ogromne i widać dużo żył :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 23:20

  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ithildin wrote:
    Chodzę prywatnie, a z racji tego, że poprzednią ciąże straciłam to na pierwszą wizytę poszłam dzień po tym, jak miał pojawić się okres a test wyszedł pozytywny, żeby dostać receptę na luteinę;) I w efekcie wypada mi wizyta raz na 2 tygodnie, zresztą najchętniej to latałabym co tydzień, żeby sprawdzać czy wszystko jest ok;) Teraz przede mną najtrudniejszy chyba tydzień, bo w poprzedniej ciąży właśnie kilka dni przed wizytą trafiłam do szpitala z plamieniami, no ale staram się myśleć o tym, że to na pewno był po prostu nieszczęśliwy przypadek i teraz musi być już dobrze :) Już nie mogę się doczekać dojścia do tego bezpieczniejszego drugiego trymestru. No i zastanawiam się, ponieważ będę zmieniać lekarza prowadzącego - mieszkam w Szczytnie, po wizycie w tutejszym szpitalu i traumie jaką zafundował mi ginekolog w nim pracujący doszłam do wniosku, że za nic na świecie nie będę w drugiej ciąży ryzykować jakiegokolwiek kontaktu z tą rzeźnią i będę prowadzić ciążę u rodziców w warszawie, na jakimś późniejszym etapie się po prostu tam przeprowadzę i tyle - ale nie wiem czy nie iść tam do lekarza dopiero po prenatalnych jak będę miała pewność, że wszystko z młodym jest ok.


    Ja tez zmieniam lekarza prowadzacego.. Bardzo dobrze sie czulam u poprzedniego no ale niestety.. dopoki chodzilam tylko prywatnie bylo ok, jak przyszlo zglosic sie do szpitala to juz nie bylo tak kolorowo. ze wzgledu na nadcisnienie i to spore mialam miec rozwiazana ciaze przed terminem a tu niestety.. przetrzymali dziecko 13 dni. Wszystko sie szczesliwie skonczylo dzieki mojemu mezowi ktory wrecz zmusil lekarzy do dzialania..a moj lekarz prowadzacy? nie byl w stanie przeciwstawic sie ordynatorowi chociaz wiedzial jaka jest sytuacja

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.kak wrote:
    Dziewczyny, czy wy też już macie widoczny brzuszek? Ja jestem mega zdziwiona bo to dopiero 8 tydzień a ja wyglądam jakbym ciągle miała wzięcie. Nie ma mowy o bardzo dopasowanych ubraniach do pracy bo brzuch staje się podejrzany :) (zamierzam powiedzieć o ciąży dopiero po 1 trysemestrze), spodnie tez staly sie jakby ciasniejsze.

    ja niestety schudlam troche :/ nie moge jesc, widok jedzenia przyprawia mnie o mdlosci.. a jak juz cos wmusze to w wiekszosci przypadkow lece zaraz do wc. Mam nadzieje ze w drugim trymestrze to sie zmieni. Wg to jest dla mnie nowa reakcja bo w poprzednich 2ch ciazach jadlam jak szalona :D i oczywiscie zaraz po tym wc

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • NaszŚwiatWśródWas Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może i ja się dołączę !
    Termin na 12 Sierpień <3
    I biorę się za lekturę żeby ogarnąć co się tutaj dzieje :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 17:48

    taka ja lubi tę wiadomość

    f2w3skjofc5rhg6f.png
  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, pierwsza wizyta zaliczona <3. Maluszek zdrowo się rozwija, serduszko bije prawidłowo. Lekarz mnie wybadał na dziesiątą stronę :o i zrobił bardzo obszerny wywiad. Wszystko wporządku. Dostałam całą listę badań do zrobienia na następną wizytę, która ma być za 2 tyg. Ciąża wcześniejsza niż wg @ o tydzień, więc narazie dokładnego terminu porodu jeszcze nie mam wyznaczonego

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • Kasia_1990 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny;) Dołączam do was;) Termin 27 sierpnia 2018 :D 8t6d. Na początku były małe problemy ;( Ciąża bliźniacza. Jedno dzieciątko rozwija się dobrze a 2 puste jajo płodowe. Biorę Duphaston i USG co tydzień.... Wierzę, że będzie dobrze;)

  • Kasia_1990 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zmieniam lekarza. Moj lekarz prowadzący na wizycie pierwsze co pwoiedział to " Kończymy ciążę". Nie robiąc nawet USG tak stwierdził. Bo zrobieniu USG był w szoku że dzidzia ma już 1,5 cm i serduszko bije 167 razy na minutę. Byłam tak zła na niego za podejście do mnie. Pierwszą ciążę straciłam w 6 tygodniu więc teraz jestem na wszystko wyczulona. Jak lekarz może przywitać pacjentkę takimi słowami???. Jestem zażenowana zachowaniem lekarza.

    taka ja lubi tę wiadomość

  • Kasia_1990 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ptasiul wrote:
    Hej.
    I ja się dopisuję do grona sierpniowych mamuś :)
    Termin na 27 sierpnia
    Jak na chwilę obecną wszystko przebiega pomyślnie, oby tak dalej i tego również Wam życzę ;)
    Mamy taki sam termin ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) mój termin to 31 sierpnia :) ciąża blizniacza oba dzidziusie są widoczne, serduszka biją prawidłowo. Na samym początku ciąży trafiłam do szpitala z plamieniami. Tam starszymi poronieniem. Po wyjscu zgłosiłam się do mojego lekarza prowadzącego i okazało się ze ciąża jest prawidłowa i wszystko z nią ok tylko mam dwa torbiele na jajnikach co w szpitalu zdiagnozowano jako przestymulowanie zagrażające mojemu życiu i dzieciom. Jedna torbiel ma 3,5 cm druga 6,5 cm. Dostałam duphaston i luteina. Podobno mają się wchłonąć same w 2 trymestrze. Mam nadzieję ze wszystko będzie dobrze :) wszystkim przyszłym mamom życzę szczęśliwej ciąży i zdrowych dzieciątek :)

    taka ja lubi tę wiadomość

  • Nina11 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam bardzo serdecznie;)

    Bardzo sie ciesze,że mogę do Was dolączyć.
    Moj termin 16 sierpnia <3 9t3d;)

    Pozdrawiam wszystkich ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 10:57

    Nina11
  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zpup wrote:
    Hej :) mój termin to 31 sierpnia :) ciąża blizniacza oba dzidziusie są widoczne, serduszka biją prawidłowo. Na samym początku ciąży trafiłam do szpitala z plamieniami. Tam starszymi poronieniem. Po wyjscu zgłosiłam się do mojego lekarza prowadzącego i okazało się ze ciąża jest prawidłowa i wszystko z nią ok tylko mam dwa torbiele na jajnikach co w szpitalu zdiagnozowano jako przestymulowanie zagrażające mojemu życiu i dzieciom. Jedna torbiel ma 3,5 cm druga 6,5 cm. Dostałam duphaston i luteina. Podobno mają się wchłonąć same w 2 trymestrze. Mam nadzieję ze wszystko będzie dobrze :) wszystkim przyszłym mamom życzę szczęśliwej ciąży i zdrowych dzieciątek :)

    widze ze coraz wiecej ciaz blizniaczych :) gratuluje wszystkim nowym mamom

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • Izabelka 86 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Izabelka86
  • Izabelka 86 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i obcielo... tez dolaczam do sierpniowych mamusiek, termin mam na 31 sierpnia, jestem w 7 tyg i 3 dniu ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2018, 09:09

    Izabelka86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelka 86 wrote:
    No i obcielo... tez dolaczam do sierpniowych mamusiek, termin mam na 31 sierpnia, jestem w 7 tyg i 3 dniu ciazy
    Mamy tak samo!! :) gratulacje!!

  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratulacje :) chociaz z takim terminem równie dobrze, moze wpaść tez wrzesien. U mnie podobnie bo termin wg ovu to 30 sierpnia ;)

    3i492n0agf4rykt3.png
  • Karolciak Debiutantka
    Postów: 9 18

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie był prezent pod choinkę, który przyjdzie na świat 14 sierpnia :) Obecnie nudności i wymioty, a spać mogłabym cały dzień.Mam nadzieję że minie i szybko wróci dawna energia. Waga też w dół, staram się jeść jak najwięcej ale lodówka to wróg nr 1 (śmierdzi mi niemal wszystko). Niech moc będzie z nami, byle do sierpnia! :)

    p19udqk3xbet2otb.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ