X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Staraczki - grupa wsparcia
Odpowiedz

Staraczki - grupa wsparcia

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap wierzę, że to będzie udany cykl, trzymam kciuki!:)

    Ja właśnie zglupialam. Jajniki bolą, piersi bolą a śluz jak przy owulce, przezroczysty, ciągnący O.o i bądź tu mądry człowieku. Owulka w 51. dc to chyba nie bardzo sensowna opcja, nie? O.o raczej hormonki głupieja... Jak ja się będę miała jeszcze męczyć ze 2 tyg. do miesiączki to się zastrzelę :(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Myszok Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 maja 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Ja po wizycie i nie wiem, czy się śmiać, czy płakać... moja lekarka od samego początku dawała mi tabletki na wyregulowanie miesiączek. I tyle. Usg, to tylko w ciąży. Cytologia... hmm... po dzisiejszej wizycie dowiedziałam się, że mam tyłozgięcie macicy, 2,5cm mięśniaka, zapalenie tarczycy (dostałam skierowanie na.badania), a mój pęcherzyk w 15 dniu cyklu jest bardzo niewydarzony. Ogólnie pan doktor pogratulował mi, że mam dziecko :)
    Powidzcie mi, proszę, na jakie koszty badań mam się nastawić? Mam tsh, ft4, anty TPO, anty TG i prolaktynę.

    :)
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 10 maja 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszok wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Ja po wizycie i nie wiem, czy się śmiać, czy płakać... moja lekarka od samego początku dawała mi tabletki na wyregulowanie miesiączek. I tyle. Usg, to tylko w ciąży. Cytologia... hmm... po dzisiejszej wizycie dowiedziałam się, że mam tyłozgięcie macicy, 2,5cm mięśniaka, zapalenie tarczycy (dostałam skierowanie na.badania), a mój pęcherzyk w 15 dniu cyklu jest bardzo niewydarzony. Ogólnie pan doktor pogratulował mi, że mam dziecko :)
    Powidzcie mi, proszę, na jakie koszty badań mam się nastawić? Mam tsh, ft4, anty TPO, anty TG i prolaktynę.
    W okolicach 200zł

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • abcd246 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 10 maja 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę Was o poradę. Dzisiaj jest 27 dzień cyklu, cykle mam 29-30 dniowe. Cos mnie tknelo żeby zrobić test ciazowy. Zrobiłam i wyszła druga bardzo blaka kreska. Po jakiejś godzinie zrobiłam drugi z innej firmy też wyszła bardzo blada kreska. Było to po południu. Pojechałam zrobić betę hcg i wyszła 37,24. Pojadę powtórzyć w piątek, ale moje pytanie czy taka wartość może świadczyć o ciąży i prawidłowej wartosci? Czy któraś z Was miała podobną wartość przed miesiaczka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2017, 22:17

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 maja 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszok przykro mi, że tyle "wspaniałości" przyszło Ci usłyszeć:( ale zawsze jest ten plus, że jesteś zdiagnozowana, uporasz się z problemami i wreszcie się uda:) W mojej miejscowości badanie pojedynczego hormonu kosztuje ok. 21zł, ale anty tpo jest droższe np... Pewnie tak jak MaGo pisze - pod 200zł;/ Ale możesz iść do lekarza na nfz i poprosić o skierowanie, żeby nie płacić;)

    abcd246 jesne, że taki wynik świadczy o ciąży! :) Teraz tylko trzeba powtórzyć, żeby wiedzieć czy ładnie przyrasta:) Gratulacje:):):)

    abcd246 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • abcd246 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 10 maja 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Myszok przykro mi, że tyle "wspaniałości" przyszło Ci usłyszeć:( ale zawsze jest ten plus, że jesteś zdiagnozowana, uporasz się z problemami i wreszcie się uda:) W mojej miejscowości badanie pojedynczego hormonu kosztuje ok. 21zł, ale anty tpo jest droższe np... Pewnie tak jak MaGo pisze - pod 200zł;/ Ale możesz iść do lekarza na nfz i poprosić o skierowanie, żeby nie płacić;)

    abcd246 jesne, że taki wynik świadczy o ciąży! :) Teraz tylko trzeba powtórzyć, żeby wiedzieć czy ładnie przyrasta:) Gratulacje:):):)
    Kochana nawet nie wiesz jak mnie uspokoilas. Czyli to jest taki 3 tydzien?
    Cieszę się choć nie chce za wcześnie! Ale trzeba myśleć pozytywnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2017, 22:48

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 maja 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abcd246 co do norm jaka wysoka beta w którym tygodniu to nie pomogę, sama w ciąży jeszcze nie była:) musisz sobie w necie sprawdzić, ale z tego co wiem to generalnie wynik >5 świadczy o ciąży:) Powinno sie zbadać po 48h kolejny raz, żeby sprawdzić czy prawidłowo przyrasta (powinna się podwoić) :) I myśl pozytywnie, otóż to!:)

    abcd246 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • abcd246 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 10 maja 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro no właśnie wydaje mi się że 3 tydzien. Ale zobaczymy w piątek

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
  • Myszok Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 11 maja 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Myszok przykro mi, że tyle "wspaniałości" przyszło Ci usłyszeć:( ale zawsze jest ten plus, że jesteś zdiagnozowana, uporasz się z problemami i wreszcie się uda:) W mojej miejscowości badanie pojedynczego hormonu kosztuje ok. 21zł, ale anty tpo jest droższe np... Pewnie tak jak MaGo pisze - pod 200zł;/ Ale możesz iść do lekarza na nfz i poprosić o skierowanie, żeby nie płacić;)

    Dzięki bardzo :) a orientujesz się może jak to jest z tą prolaktyną? Lekarz mi mówił, że trzeba się jakoś przygotować do badania, ale z nadmiaru informacji przestałam przyswajać chyba...

    :)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 maja 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcd246 trzymam kciuki za piękny przyrost! :)

    Myszok kurcze ja się jakoś specjalnie nie przygotowywałam do tego badania, jeśli dobrze kojarzę, to np. duży wysiłek fizyczny trzeba ograniczyć przed badaniem, ale ja tak jak mówię, nie przywiazywalam wagi do tego :)

    abcd246 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • abcd246 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 12 maja 2017, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro dam znać po badaniach mam nadzieję że będzie jak należy

    Totoro lubi tę wiadomość

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 12 maja 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy prolaktynie trzeba dzień wcześniej zrezygnować z seksu, wysiłku fizycznego, stresu, do badania być na czczo, tyle pamiętam:)

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Myszok Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 maja 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    Przy prolaktynie trzeba dzień wcześniej zrezygnować z seksu, wysiłku fizycznego, stresu, do badania być na czczo, tyle pamiętam:)

    ze stresu bardzo chętnie zrezygnuję ;) gorzej z seksem ;)

    dziękuję bardzo za podpowiedź :) tak mi właśnie coś świtało, bo pan doktor się śmiał, że wstrzemięźliwość trzeba zachować, ale właśnie nie byłam pewna czy w tym kontekście ;)

    :)
  • abcd246 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 12 maja 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie moja beta po dwóch dniach wzrosła z 37,24 na 101,45 czy to prawidłowy przyrost? Wydaje mi się że tak. Patrzyłam na kalkulator przyrostu bety to wyszło mi że w normie. Mam nadzieje że mogę się cieszyć ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 18:37

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcd246 pięknie <3 <3 <3

    abcd246 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • abcd246 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi bo to wskazuje na 4 tydzień jakos. Powtórzyć betę jeszcze w poniedziałek? Kiedy na wizytę do lekarza się umówić?

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tu już nie pomogę;/ Muszą się bardziej doświadczone w tej materii wypowiedzieć:)

    Ja, znając siebie, pewnie bym powtórzyła jeszcze w poniedziałek:P no i znowu JA pewnie szybko umawiałabym się do gina, ale to ze względu na moje problemyn hormonalne, żeby w razie czego brać duphaston czy co tam by było trzeba:)

    abcd246 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • abcd246 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tym samym pomyślałam. Też miałam małe przeżycia już... A poza tym niedoczynność tarczycy, także chyba w poniedziałek będę już truła o termin

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 20:40

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 12 maja 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej byc u gina za wcześnie niz za pozno ;)

    Ja już po zastrzykach. Jajniki zaczynaja intensywnie pracowac. W poniedzialek mam do gina. Kazal wziasc mi od razu pregnyl. Tylko wydaje mi sie ze moze byc za szybko na jego podanie. W pon bedzie 11 dc :/

    abcd246 lubi tę wiadomość

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abc gratulacje.
    Tak powtórz betę i umów się szybko do gin.
    Do endokrynolog też bo przy niedoczynności tsh bardzo skacze.
    Będziesz na pewno co MC u endokrynolog z wynikami.


    Lilianap trzymam kciuki mocnoooooo!
    Może podejdź na monitoring żeby spr pęcherzyka żeby faktycznie nie za szybko pękło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2017, 12:10

‹‹ 138 139 140 141 142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ