Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Staraczki - grupa wsparcia
Odpowiedz

Staraczki - grupa wsparcia

Oceń ten wątek:
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 29 września 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gina, nie dał mi skierowania na NFZ na te zakaźne bo powiedział ze jeśli prowadze ciąże prywatnie a nie u nich i nie jestem ich stałą pacjentka to musze zrobic badania prywatnie. Nosz kur**. Zapierdzielaja z pensji na te wszystkie składki a i tak gowno sie należy. Alez jestem zła!!
    Ale przynajmniej widziałam swojego Bąbelka i wszystko z nim dobrze. Serduszko bije jak szalone no i moje dziecko ma juz 2,11cm :) według pomiarów to mój 9t3d :)
    jrqcky6s6nfq_t.jpg

    żabka04, Lilianap lubią tę wiadomość

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda tak lekarz musi wprowadzić do systemu i poda skorygowany wynik.
    Będzie dobrze.
    Czepilas się bety a tak naprawdę ona najmniej ważna już teraz.
    Tak naprawdę gdyby było coś źle lekarz będzie widział napewno i gdzieś cie skieruje.
    Na pewno można zrobić kolejne badania "nimfy" koszt 2000-2500zl.
    Te wyniki wszystko powiedzą na 100%.

    Dlatego pisałam wcześniej o tym teście to więcej stresu przynosi niż to warte.
    Jestem pewna ze wszystko jest ok z twoim dzidziusiem.

    Lilanap piękny wózek :-)
    Twoja księżniczka będzie pięknie w nim wyglądać :-)

    Edwarda ja pewnie bym usunęła bo sama psychicznie bym nie dała rady jeszcze mąż który by nie umiał sobie poradzić mnie gy serce pękło jakbym widziała zero czułości do takiego dziecka że strony męża.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feva piękna fasolka.
    Gratuluję :-)
    Zdrowka

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 29 września 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feeva cudna kropusia :D Cieszę się ogromnie, że wszystko ok:D

    Ja marzę, żeby urodzić zdrowiutkie dzieciątko, modlę się o to z całego serca, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że zabijam swoje dziecko z powodu choroby... Dla mnie to jest straszne po prostu. I od razu nasuwa mi się pytanie, o czym pisałam też na kwietniówkach - co w sytuacji, kiedy dziecko urodzi się zupełnie zdrowe, wszystko będzie przebiegało ok, a potem nagle dopadnie je jakaś choroba, czy zdarzy się wypadek i mamy dziecko niepełnosprawne... i wtedy co...? Eutanazja...? Bo nie damy psychicznie rady wychowywać dziecka niepełnosprawnego...?
    Pomijam już sytuacje, o których czytałam, gdy kobieta dowiaduje się, że dziecko będzie ciężko chore, poddaje sie aborcji, a okazuje się, że dziecko było zupełnie zdrowe...

    Przepraszam za dosadność, wszystkim nam tu życzę z całego serca szczęśliwych rozwiązań i zdrowiutkich dzieciaczków i żeby żadna z nas nie musiała nigdy borykać się z takimi problemami:*

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 29 września 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam wyniki : ryzyko tris 21 ( z.Downa )
    1 : 19 177 tris 18 - poniżej 1 : 20 000 tris 13 - poniżej 1 : 20 000
    Jeszcze mój doktorek kazał mi podać wagę, ciśnienie krwi z ostatniej wizyty i czy mam jakieś choroby , ale tak czy tak nie zmieni to zapewne wyniku na gorsze także kamień spadł mi z serca !

    edwarda20, Oublier lubią tę wiadomość

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlodaaa wrote:
    Właśnie dostałam wyniki : ryzyko tris 21 ( z.Downa )
    1 : 19 177 tris 18 - poniżej 1 : 20 000 tris 13 - poniżej 1 : 20 000
    Jeszcze mój doktorek kazał mi podać wagę, ciśnienie krwi z ostatniej wizyty i czy mam jakieś choroby , ale tak czy tak nie zmieni to zapewne wyniku na gorsze także kamień spadł mi z serca !

    No widzisz.
    Teraz luz i głaskać brzusio

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 30 września 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodaaa wspaniale :D to teraz już na luzie :D

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 30 września 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mloda no widzisz ;) ciesz sie kochana zdrowa dzidzia ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 30 września 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mnie ucieszyły te wczorajsze wyniki i do tego dzisiaj zaczęłam 4 miesiąc , ze kupiłam pierwsze ubranka ❤️
    Takie zakupy ciesza jak żadne inne ! ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2017, 16:15

    eel lubi tę wiadomość

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 30 września 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i super! :D my od wczoraj przeglądamy wózki, foteliki, łóżeczka... XD

    A w ogóle to jestem prawie pewna, że wczoraj wieczorem czułam ruchy dzidzi <3 takie smyranie i nie wiem... Jakby pływanie rybki :D

    Feeva lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 30 września 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro to bardzo wcześnie , ja dzisiaj o tym czytałam to większość pisała, ze koło 17 tygodnia , ale każda z nas jest inna. Ja tez już się nie mogę doczekać kiedy poczuje pierwsze ruchu :)

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 30 września 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruchy mozna juz wyczuc ok 15 tc tylko ze duzo kobiet nie wie ze to jest to ;) duzo wlasnie zalezy od budowy kobiety.
    Ja jeszcze sie bronie przez zakupami bo wiem ze jak zaczne to juz bez konca :D
    Ale wszystko mam upatrzone. Wozek, lozeczko, bujaczek, smoczki, laktator, posciel, nawet lalki i misie :D

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • eel Przyjaciółka
    Postów: 108 32

    Wysłany: 30 września 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, właśnie dopiero co przeniosłam się do Was z OF ;) mam pytanie, które mnie nurtuje. W środę powinnam dostać @, ale szczęśliwie zobaczyłam na teście dwie kreseczki ;) jednak od tego czasu wieczorami pobolewa mnie podbrzusze, ból podobny jak podczas @. Czytałam, że na początku tak może się dziać, ale czy któraś z Was to potwierdzi? Miałyście podobnie? ;>

    26 l. / euthyrox 88
    p19uflw1zsxjh0gu.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 30 września 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eel zdecydowanie tak. ten bol bedzie ci towarzyszyl jeszcze bardzooo dluugoo. nsjpierw w macicy duzo sie dzieje a potem bedzie tak bo macica sie rozciaga. dojda klucia, ciagniecia i inne dziwne "bole" w dole brzucha :) pamietaj tylko ze nie moze bolec bardzo. jesli boli bardzo to warto powiedziec o tym lekarzowi.

    eel lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • eel Przyjaciółka
    Postów: 108 32

    Wysłany: 30 września 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    eel zdecydowanie tak. ten bol bedzie ci towarzyszyl jeszcze bardzooo dluugoo. nsjpierw w macicy duzo sie dzieje a potem bedzie tak bo macica sie rozciaga. dojda klucia, ciagniecia i inne dziwne "bole" w dole brzucha :) pamietaj tylko ze nie moze bolec bardzo. jesli boli bardzo to warto powiedziec o tym lekarzowi.
    Uspokoiłaś mnie. Dziękuję <3

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    26 l. / euthyrox 88
    p19uflw1zsxjh0gu.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 30 września 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eel ja nie robiłam testu bo tak mnie bolał brzuch że co chwile latalam sprawdzic czy @ przyszla. Brzuch będzie cię dłuższy czas tak pobolewal. Jak bardzo dokuczliwy to pomoze nospa. Jesli nie ma dodatkowo plamien i nie są to bóle skurczowe to wszystko w porządku ;) do końca ciąży bedziesz brzuszek odczuwala ;)

    eel lubi tę wiadomość

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • eel Przyjaciółka
    Postów: 108 32

    Wysłany: 30 września 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo miłe, że tak sprawnie odpowiadacie ;) dzięki! Bo już trochę się wystraszyłam...

    26 l. / euthyrox 88
    p19uflw1zsxjh0gu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 30 września 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że to wcześnie, ale kurcze, to jest zupełnie nowe odczucie, nigdy czegoś takiego nie czułam. Przelewa mi się często po jelitach, coś mi tam bulgocze itd, ale to jest inne:D i tylko jak leżałam na płask wieczorem to czułam, w ciągu dnia nic, dzisiaj póki co też na razie cisza:)

    Eel gratulacje! :) tak jak piszą dziewczyny - to zupełnie normalne :) ja też nie testowałam, bo wyszłam z założenia, że zaraz będzie okres. Mało tego, lekarz na wizycie kazał mi zrobić betę a ja się upieralam, że nie, bo już mnie brzuch boli i zaraz dostanę. XD

    eel lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • eel Przyjaciółka
    Postów: 108 32

    Wysłany: 2 października 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy powinnam przed wizytą u lekarza zrobić jakieś badania? Bhcg i progesteron czy coś innego? A może czekać co lekarz powie? :>

    26 l. / euthyrox 88
    p19uflw1zsxjh0gu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 października 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam betę 3 razy i progesteron, przy czym doktorek powiedział, że nie wie po co aż 3 razyxD i żebym tylko po tygodniu od pierwszej powtórzyła:) Dalej już mnie on kierował w kwestii badań:)

    eel lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ