X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Staraczki - grupa wsparcia
Odpowiedz

Staraczki - grupa wsparcia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    W końcu @ do mnie przylazła :) już nie pamiętam kiedy ostatnio cieszyłam się z okresu;) wczoraj byłam u gin bo do tego wszystkiego infekcja mi się przyplątała, i Cysta jak była tak jest, kilka centymetrów ale ile dokładnie nie powiedziała. Mam nadzieję że we wtorek już jej nie będzie i zdążę ze stymulacją w tym cyklu.

    Trzymam mocno kciuki żeby było po twojej myśli :-)

  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 29 września 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam jeszcze , od wczoraj już poprostu siedzę jak walnięta i szukam jakiś odpowiedzi w internecie , ale to na nic ... Zastanawiałam siw czy nie zadzwonić do niego czy dostał maila ?! Ale tez nie chce być taka nadgorliwa, facet tez ma pewnie dużo pracy itd.

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlodaaa wrote:
    Nie mam jeszcze , od wczoraj już poprostu siedzę jak walnięta i szukam jakiś odpowiedzi w internecie , ale to na nic ... Zastanawiałam siw czy nie zadzwonić do niego czy dostał maila ?! Ale tez nie chce być taka nadgorliwa, facet tez ma pewnie dużo pracy itd.

    A co się stało?

  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 29 września 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap piękna córa <3

    Wszamanka czekamy na Ciebie tutaj z brzuszkiem :)

    Ja dzisiaj mam wizytę na 16:30, podejrzę swojego Bąbelka :)

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 29 września 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mloda nie szukaj w internecie bo to nic nie da. Wszystkie parametry nakladaja sie na siebie i dopiero mozna oszacowac ryzyko. Spokojnie bo dzidzia czuje twoje napiecie i tez jest niespokojna.
    Wszamanko trzymam mocno kciuki. Naprawde mam nadzieje ze to wkoncu bedzie twoj czas ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 29 września 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka czekam na interpretacje wyników testu Pappa , a martwi mnie podwyższone beta hcg ! Mam nadzieje , ze doktorek dzisiaj mi to wyślę !

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlodaaa wrote:
    Żabka czekam na interpretacje wyników testu Pappa , a martwi mnie podwyższone beta hcg ! Mam nadzieje , ze doktorek dzisiaj mi to wyślę !

    Dużo podwyższone?

    Przecież beta na tym etapie ciąży jest już jak ci to powiedzieć nie miarodajna.
    Zaraz spr swoje wyniki

    Edit.
    Nie mam bety z papa.
    NT=2,1 mm
    Crl=67,9mm
    Ryzyka
    Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:652 ryzyko skorygowane 1:4169
    Trisomia 18 podst 1:7693 skory <1:20000
    Trisomia 13 podst 1:18110 skóry <1:20000

    Może to ci pomoże.
    Na pewno jest wszystko ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 13:26

  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 29 września 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam
    NT = 1.2 mm
    Crl = 53 mm
    Ryzyka skorygowane:
    21 - 1:18860
    18 - <1:20000
    13 - <1:20000
    Bete z pappa napisze jak wroce z pracy ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap będzie miała dziewczynkę ja mam chłopaka jak widzisz wymiary się różnią bo: zależy od sprzętu, pomiaru lekarza, płci, i dużo innych czynników wpływa.

    Rozumiem młoda że masz jakieś normy podane skoro Cie martwi ta beta?
    Jestem pewna ze wszystko jest ok.
    Nie potrzebnie się smutasz i dzidziusia martwisz.
    Tak wiem dobrze się mówi ja też rozszerzyć przechodziłam tym bardziej że mnie gin wysłał do kliniki genetycznej także miałam głaz na sercu.
    Jeszcze mąż który mówił że on by nie dał rady psychicznie wychowywać chore dziecko że trzeba by było usunąć.
    To był koszmar "ta chwila".

    Daj znać jak lekarz się odezwie

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 29 września 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj nie chodzi o standardową bhcg tylko o wolne bhcg - link: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/test-podwojny-w-ciazy-pap-a-i-beta-hcg-normy-i-wyniki_35168.html

    tez kilka dni temu sie o tym dowiedzialam, bo dziewczyny pisaly o roznych wynikach. Ja mam prenatalne za tydzien :O

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 29 września 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Tak wiem dobrze się mówi ja też rozszerzyć przechodziłam tym bardziej że mnie gin wysłał do kliniki genetycznej także miałam głaz na sercu.
    Jeszcze mąż który mówił że on by nie dał rady psychicznie wychowywać chore dziecko że trzeba by było usunąć.
    To był koszmar "ta chwila".

    Super, że jednak jest wszystko ok. Twoj mąz jest szczery, mysli jak moj i ja. Chociaz jedna osoba, ktora rozumie, bo wiekszosc kobiet mysli odwrotnie.

    żabka04 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 29 września 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodaaa nie denerwuj się, na pewno będzie ok. Ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym do gina z pytaniem właśnie czy dotarł mail, co Cię będzie trzymać w napięciu tyle czasu.

    Mi z kolei minęła euforia po ostatniej wizycie i już się martwię kolejną :/ tymczasem mój mąż złapał fazę i pół dnia przegląda wózki, foteliki itp., bo "musi wiedzieć na jakie kwoty się nastawić" itd... O.o a ja sobie co chwilę przypominam, że dopiero sam początek czwartego miesiąca, że tyle jeszcze przede mną i znowu zamiast się cieszyć ciążą to myślę, oby być już na dalszym etapie... A na dalszym etapie pewnie będzie to samo X_X

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 29 września 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2w4fymp.png

    Ja mam tylko takie coś podane + z usg crl 64mm , nt 1,5mm

    Także wydaje mi się, ze z tego co zrozumiałam mój lekarz musi to wprowadzić jeszcze do jakiegoś systemu i dopiero obliczyć ryzyko...

    Zastanawia mnie ta wysoka beta hcg !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 15:30

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 29 września 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mloda nie sugeruj sie tym pojedynczym wynikiem bety. Najwazniejsze jest wlasnie oszacowanie ryzyka w systemie. Naprawde nie martw sie na zapas.
    Totoro ja juz sama wozek mam upatrzony :D chce Roan Bass Soft z eko skory w brzoskwiniowej wersji :D (ps. kolor narazie dostepny tylko w Rosji:D) mi po tym prenatalnym spadl kamien z serca i dopiero teraz ciesze sie ciąża na całego. Mam zdrowe cudowne dziecko. Co wiecej można chcieć ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 29 września 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap a ja mimo, że wiem, że na ostatniej wizycie było wszystko ok, to i tak już się martwię :/

    Podeślij jak możesz link do tego wózeczka, ciekawa jestem :D my chcemy Adamex barletta któryś z szarych :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 29 września 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Lilianap ja tez planuje roan bass sofy bialo żółty ❤️

    Chociaż podobają mi się jeszcze te z dużymi kołami ze szprychami , ale taki lepszy już tez niezle kosztuje :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 16:08

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 29 września 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja fura marzeń dla księżniczki
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/59b60317d617.jpg

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 29 września 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie te Roany stoją na równi z Bartella tylko że roan ma większą gondole.
    Ten żółty też widziałam. Piękny jest. Ale ja kocham pastele ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 16:37

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 29 września 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlodaaa wrote:
    2w4fymp.png

    Ja mam tylko takie coś podane + z usg crl 64mm , nt 1,5mm

    Także wydaje mi się, ze z tego co zrozumiałam mój lekarz musi to wprowadzić jeszcze do jakiegoś systemu i dopiero obliczyć ryzyko...

    Zastanawia mnie ta wysoka beta hcg !!!

    Podzielę się z Tobą, tym co powiedziała mi moja ukochana Pani ginekolog. (a dodam, że uważam ją za bardzo mądrą kobietę) Te tzw. badania genetyczne nie są badaniami diagnostycznymi, tylko przesiewowymi. Tak samo wysokie jak i niskie obliczone ryzyko nie jest determinujące jeśli chodzi o stan zdrowia Twojego maluszka. Co więcej, same wyniki z krwi są mało miarodajne, dlatego tak ważne jest aby było połączone z dokładnym badaniem USG i dopiero na tej podstawie oblicza się ryzyko.
    Summa summarum: nie martw się na zapas i czekaj cierpliwie na wizytę u swojego lekarza prowadzącego. Jeśli on zauważy coś niepokojącego, to pewnie zleci dalszą diagnostykę. (niestety bardziej inwazyjną)
    Kończąc i na marginesie. Cieszę się, że ja moich wyników z krwi nie widziałam przed USG, bo pewnie też odchodziłabym od zmysłów, chociaż moje wyniki są całkiem dobre.
    Pozdrawiam i pamiętaj, że stres może tylko zaszkodzić :*

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 29 września 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap piękny :D Pewnie tez bym się skusiła mając pewność, że będzie dziewczynka, ale myślę jeszcze przyszłościowo i wolę żeby był "unisex" i potem przydał się dla drugiego...;)

    A kiedy planujecie takie zakupy dziewczyny? Zdaję sobie sprawę, że jeszcze bardzo wcześnie, ale z drugiej strony wolałabym sobie rozłożyć to w czasie, a nie potem wszystko na raz... teraz mąż znalazł np. fajny fotelik w promocji i już miauczy, że zanim kupimy to się promocja skończy i on już by brałxD

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 210 211 212 213 214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ