X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG KIEDY WIDAĆ??
Odpowiedz

USG KIEDY WIDAĆ??

Oceń ten wątek:
  • Malinowa Panienka Autorytet
    Postów: 2255 1502

    Wysłany: 1 lutego 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quendi wrote:
    Dziewczyny Drogie! Nie spieszcie się z tym usg naprawdę.
    Ja poszłam dopiero w 10 tyg. ciąży, po pierwsze tak mi zalecił lekarz po drugie nie chciałam prywatnie czekalam na usg państwowe.
    Myślałam cały czas że muszę dać rade i wytrzymać-oczywiście mega się denerwowałam-jak każda z nas.
    A sa różne teorie co do usg-jedne dziewczyny biegaja co chwila inne 3-4 razy w ciągu całej ciąży. Mi powiedzial lekarz ze usg nie jest takim zupełnie nieszkodliwym badaniem.
    Główki do góry i cierpliwosci!!
    ja muszę zaświadczenie dostać bo robimy dużo Eventów i trzena nosić różne rzeczy więc dostarczę papiur i będę zwolniona ;)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    [*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

    Mutacja V Leiden hetero (acard 150mg.,heparyna 0,6ml.)
    MTHFR 1298A>C hetero
    Niedoczynność tarczycy Euthyrox N 150
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 3 lutego 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj i jest pęcherzyk 4 mm :) i też potrzebny był mi papier.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 7 lutego 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Ja byłam wczoraj na USG (5 tydzień i 5 dzień ciąży, a owulację miałam w 17 dniu cyklu), pęcherzyk ciążowy 10mm, pęcherzyk żółtkowy 2,8mm. Oczywiście też liczyłam na zarodek i serduszko, bo taka wiadomość bardzo uspokaja, ale poczekam teraz 2 tygodnie....

    IK
    bjmAp1.png
  • Eva0507 Ekspertka
    Postów: 143 165

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Ostatnią miesiączkę miałam 2 stycznia. Od 14 stycznia praktycznie codziennie były przytulaski z moim pięknym (wrócił z 4 miesięcznego rejsu, więc bardzo za sobą się "ztęskniliśmy"). 3 lutego zrobiłam test wyszedł pozytywny, 4-ego betę wyszła 1227 powtorzylam 48h po i była 2658. Wizytę mam umówioną na 11 lutego. Myślicie, że już będzie coś widać ... Bardzo się stresuję ze zobaczę puste jajo tyle się już naczytałam w internecie, aż głowa puchnie. Bardzo chciałabym zobaczyć naszą dzidzię...

    ckai43r8qxen3hco.png
    hchy9jcg3aamtfbp.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 7 lutego 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva0507, nie stresuj się pustym jajem, bo ten termin usg, jest jeszcze dosyć wczesny. Wszytko też zależy kiedy miałaś owulację ;) Warto zrobić usg, żeby zobaczyć czy pęcherzyk jest dobrze usytuowany. Ja też czekam na zarodek i najchętniej poszłabym na usg wcześniej niż za dwa tygodnie.... ;)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    IK
    bjmAp1.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 lutego 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bylam u gina w 4 tyg i 6d i byl juz pecherzyk, powiekszona sluzowka macicy oraz 1mm zarodka, a w 6 tyg i 3d elegancko bilo serduszko 170 uderzen i zarodek wielkosci 4.5mm
    mysle ze warto po 6 tyg sprawdzic czy jest akcja serca oraz czy zarodek prawidlowo zagniezdzil sie w macicy
    sama miala 2x sytuacje ze nie rozwinal sie i wchlonal niestety
    faktem jest, ze u niektorych kobiet bedzie widac zarodek pozniej lub wczesniej w 5tyg w zaleznoci od daty owulacji
    to calkiem normalne, ze sie Kobitki denerwujecie i sprawdzacie sobie
    zadne badania nie udowodnily szkodliwego wplywu na zarodek
    ja w 1 trym robilam usg co 2.5 tyg po wczes klopotach i na tym forum tez sa Dziewczyny, ktore b czesto sprawdzaly jak rosnie ich Maluszek
    po 12tyg mozecie zaopatrzyc sie w detektor tetena plodu (allegro) i bedziecie spokojne
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    weronika86 lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie mam ten problem...byliśmy wczoraj na usg czyli 5t1d i niestety nic nie było widać, ale bardziej mi zależało na posiewie bo nie wiem czy podleczyłam bakterię, którą miałam wcześniej. Trochę się boję, bo poprzednia ciąża była pozamaciczną i trochę się boję, aby tyko nie powtórzyło się to.. Zrobiłam dziś betę i w piątek robię i wizyta... Czekam i siedzę jak na szpilkach ;(((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2014, 09:42

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj i był tylko pęcherzyk 7mm i lekarz powiedział że jest bardzo wczesna ciąża ale wszystko jest na swoim miejscu i kazał mi przyjść za 2 tyg to będzie dużo więcej widać, więc siedzę jak na szpilkach i cierpliwie czekam do 5.03. Mam nadzieję że będzie wszystko ok.

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 19 lutego 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waniulka a jakieś badania kazał zrobić? Ja też mam nadzieje, że wszystko jest dobrze :) mam takie przeczucie..

    Waniulka lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Waniulka a jakieś badania kazał zrobić? Ja też mam nadzieje, że wszystko jest dobrze :) mam takie przeczucie..
    nic narazie mi nie kazał robić tylko folik łykać ale ja go łykam już parę miesięcy więc stwierdził żę bardzo dobrze

  • Bluraja Koleżanka
    Postów: 39 12

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę jutro do lekarza bo mam bóle brzucha , może zrobi mi usg , ale pewnie nic nie będzie widać jeszcze .

    xnw4vkcb6o569j47.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jutro idę na wizytę i też pobolewa mnie brzuch ale nie non stop więc mam nadzieję, że wszystko ok

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Jutrzenka Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 25 lutego 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) Na pierwszym USG byłam w 4td, mimo że lekarz odradzał tak wczesną wizytę - nie wytrzymałam. Faktycznie zobaczyłam niewiele, bo jedynie pęcherzyk mikro rozmiarów. Dostałam skierowanie na badania i zalecono mi odpoczynek. Kolejną wizytę mam umówioną za tydzień czyli w 7t2d i mam nadzieję, że uda się już zobaczyć coś więcej. Brzuch bolał mnie od dnia poprzedzającego termin @ i trwał przez tydzień. Lekarz powiedział, żeby się tym nie przejmować, a gdyby ból był silny, to żebym brała no spe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 11:57

    xnw49n73wkp1z6up.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 25 lutego 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na USG. Widać pęcherzyk (0,93cm) ciałko żółte, ale nie widać zarodka :( Dostałam Luteinę i się martwię...

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 26 lutego 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo w 5 tyg to ma prawo jeszcze nic nie wiadc :) ja tez dostalam luteine :)) odpoczywaj duzo, to pomaga :) ja mam swoja dzialalnosc wiec mam wolne od pracy i leze :)) a bierzesz jakies witaminy? :) ja od pol roku biore kwas foliowy i pregne plus a teraz od lekarza luteina i wit.D :) za 2 tyg mam kolejna wizyte :))

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 26 lutego 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę kwas foliowy i jod, na razie mam nic więcej nie brać. Odpoczywać będę mogła dopiero od kwietnia... Też mam kolejną wizytę za 2 tygodnie i naprawdę nie mogę się doczekać.
    Magic wrote:
    Bergo w 5 tyg to ma prawo jeszcze nic nie wiadc :) ja tez dostalam luteine :)) odpoczywaj duzo, to pomaga :) ja mam swoja dzialalnosc wiec mam wolne od pracy i leze :)) a bierzesz jakies witaminy? :) ja od pol roku biore kwas foliowy i pregne plus a teraz od lekarza luteina i wit.D :) za 2 tyg mam kolejna wizyte :))

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 26 lutego 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo wrote:
    Dziś byłam na USG. Widać pęcherzyk (0,93cm) ciałko żółte, ale nie widać zarodka :( Dostałam Luteinę i się martwię...

    Bergo, rzadko kiedy widać zarodek w 5 tygodniu, nie ma powodu do zmartwień. A na co ta luteina?

    infinity888 lubi tę wiadomość

  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 26 lutego 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na powstrzymanie skurczy macicy, czyli żeby przeciwdziałać poronieniu. Ja mam endometriozę i podobno luteinę trzeba wtedy brać.

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo trzymam kciuka choc ja wiem ze bedzie dobrze. 5 tydzien to jeszcze wczesnie. Ja poszlam wczesniej bo chcialam posiew zrobic :)) bedziesz sie smiac z tych nerwowych dni :) a ktorego masz wizyte? :)

    Lenka5 lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 27 lutego 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę mam 11 marca, ale wcześniej tj.5go idę na wizytę do innego lekarza Muszę założyć kartę ciąży w dwóch miejscach. U lekarki której ufam i w centrum medycznym, gdzie mam abonament i badania za darmo.

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ