X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG KIEDY WIDAĆ??
Odpowiedz

USG KIEDY WIDAĆ??

Oceń ten wątek:
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 28 lutego 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzedniej ciąży się nadenerwowałam, nastresowałam, więc teraz chyba pójdę dopiero w 8 tygodniu, szczególnie, że owulację miałam dość późno, bo 22 dnia cyklu.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • mako Znajoma
    Postów: 21 9

    Wysłany: 28 lutego 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja trochę się martwię, byłam dziś na USG, jest pęcherzyk wszystko prawidłowo umiejscowione, ale nie widać jeszcze serduszka. Lekarz mówi, żeby się nie martwić, może owulacja była później. Dziś jest 7 tydzień i 1 dzień ciąży. Kazał przyjść za dwa tygodnie. Ale ja się boję, że coś nie tak. U Was wcześniej było już widać serduszko.

    oeuayx8dssvqrrow.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 1 marca 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mako, ja się na tym nie znam, więc nie powiem Ci czy to normalne czy nie. Doskonale za to rozumem Twój lęk. Sama się boję, bo jak byłam na USG to nie było jeszcze widać zarodka, a u koleżanki na tym etapie już był... Tak to jest jak się człowiek porównuje z innymi. Myślę, że nie pozostaje nam nic innego jak czekać i zaufać lekarzowi. Trzymam za Was kciuki- za Ciebie i Twojego kropka z bijącym serduszkiem :)
    mako wrote:
    A ja trochę się martwię, byłam dziś na USG, jest pęcherzyk wszystko prawidłowo umiejscowione, ale nie widać jeszcze serduszka. Lekarz mówi, żeby się nie martwić, może owulacja była później. Dziś jest 7 tydzień i 1 dzień ciąży. Kazał przyjść za dwa tygodnie. Ale ja się boję, że coś nie tak. U Was wcześniej było już widać serduszko.

    Magic lubi tę wiadomość

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 1 marca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazds z nas jest inna, nie ma co sie martwic bo i tak wyjdzie na dobre i tak :) trzeba dbac o siebie brac witaminki i duzo odpoczywac :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • monia0084 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja też dzisiaj byłam na usg u gin jestem w 4 tyg i 4 dniu ciąży i babka powiedziała ze już powinien być zarodek, a jest tylko puste jajo i w dodatku tak małe że nawet nie da się go zmierzyć, a poza tym dodała że moją ciążę widzi w ciemnych barwach bo miałam brązowe plamienia przez 3 dni przed spodziewaną @ i przepisała mi luteinę 2*2 tabl pod język.
    Jestem załamana, za 2 tyg kazała przyjść na kolejne usg.

  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia0084 wrote:
    Hej dziewczyny, ja też dzisiaj byłam na usg u gin jestem w 4 tyg i 4 dniu ciąży i babka powiedziała ze już powinien być zarodek, a jest tylko puste jajo i w dodatku tak małe że nawet nie da się go zmierzyć, a poza tym dodała że moją ciążę widzi w ciemnych barwach bo miałam brązowe plamienia przez 3 dni przed spodziewaną @ i przepisała mi luteinę 2*2 tabl pod język.
    Jestem załamana, za 2 tyg kazała przyjść na kolejne usg.

    Kobiety ginekolodzy to w większości gorgony, które nie powinny się tym zajmować, albo koniecznie musiałaby zainwestować w sposób przeprowadzania wywiadu z pacjentem w sposób cywilizowany. Normalnie, szkoda słów.

    A Ty się Monia nie przejmuj, głowa do góry i jesteśmy z Tobą! :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Martina Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 3 marca 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja dziewczyny się stresuje..:(
    Tak w ogóle to witam Was, bo jestem tu nowa,a to mój pierwszy post:)..Przejdę do rzeczy,może dacie mi nadzieję.:/.Byłam dzisiaj na pierwszym usg w 5 tygodniu ciąży i gin powiedział mi,że nic nie widać!Nawet o pęcherzyku nie wspomniał!Nie wiem co mam o tym myśleć..martwię się..Czy któraś z Was miała tak samo??Wiem,że to za wcześnie na usg-5 tydzień,ale miewałam bóle brzucha i z przezorności postanowiłam,że pójdę wcześniej..Gin powiedział,że skoro test wyszedł pozytywnie to ciąża jest i żeby się zgłosić za 2 tygodnie,że wtedy będzie już co nieco widać..Poradźcie coś..A może wybrać się prywatnie,bo byłam na nfz?

    Magdziara lubi tę wiadomość

    Martina
  • monia0084 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 3 marca 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rewolucja dzięki za słowa otuchy, a ja swoją drogą chyba będę musiała zmienić ginekologa już na samym początku. pozdrawiam Was wszystkie

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 3 marca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martina po pierwsze to spokoj. Zrob wdech i gleboki wydech. Nie stresuj malenstwa :) a Twoj przypadek to tak jak u mnie. 5t2d i nic a po 3 dniach pecherzyk :)) ja juz mialam pania gin to szybko ja zmienilam bo od wymyslania to ona byla najlepsza :)) teraz mam faceta i jak bylam na badaniu i nie bylo nawet pexherzyka to ja panikowalam ze znowj ciaza pozamaciczna ze znowu mnie pokroja a on zaczal mnie przekonywac ze bedzie dobrze i Jest ;) takze uspokoj sie bo teraz jestes odpowiedzialna za druga istote ;)

    Martina lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Martina Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 3 marca 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Martina po pierwsze to spokoj. Zrob wdech i gleboki wydech. Nie stresuj malenstwa :) a Twoj przypadek to tak jak u mnie. 5t2d i nic a po 3 dniach pecherzyk :)) ja juz mialam pania gin to szybko ja zmienilam bo od wymyslania to ona byla najlepsza :)) teraz mam faceta i jak bylam na badaniu i nie bylo nawet pexherzyka to ja panikowalam ze znowj ciaza pozamaciczna ze znowu mnie pokroja a on zaczal mnie przekonywac ze bedzie dobrze i Jest ;) takze uspokoj sie bo teraz jestes odpowiedzialna za druga istotę ;)

    Trochę mi ulżyło..Dziękuję za otuchę..Wiem,że nie powinnam się stresować,ale co ja poradzę,że tak bardzo się martwię o swoje maleństwo..Już jestem taka wrażliwa dusza,że jak na kimś i czymś mi zależy to szaleje:/ Wiem,że denerwowanie się w niczym nie pomoże,więc postaram się już wrzucić na luz :).Jak myślisz Magic wybrać się na kolejną wizytę prywatnie??

    Martina
  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 4 marca 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana każdej z nas zależy na naszym maleństwu,, prawdę mówiąc nie wszystko od nas zależy i na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Powinniśmy się martwić o to o co mamy wpływ. Dieta, ruch, odpoczynek....Ja jestem po ciąży pozamacicznej i jak sie dowiedziałam o obecnej ciąży to strach był ogromny, no ale z drugiej strony powiedziałam sobie, że przecież zawsze źle nie może być. Na razie jest ok, pomimo tego że na jajniku mam ogromną torbiel i muszę cholernie na siebie uważać żeby nie pękła. ..3 mam za siebie i za Was kciukasy....

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martina nie dziękuj, bo wiem sama po sobie, że się denerwujesz a potem wychodzi na to, że wszystko było nie potrzebne, bo i tak takim stanem niczego nie poprawisz :)

    A co do prywatnych wizyt to ja chodzę tylko prywatnie :) z tego względu, że mam lekarza na każde zawołanie i telefon :) często też mają lepszy sprzęt :) i widzę ;)
    ISZTAR to tak jak i ja :) też miałam pozamaciczną :) wystraszyłam, się jak zobaczyłam dwie kreski ale jednocześnie wiedziałam,że jest dobrze bo test mi po jednym dniu po terminie @ wyszedł :) a przy poprzedniej nie wychodził :) będzie dobrze :) 3maj się :*

    RewolucjaSięDzieje lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Martina nie dziękuj, bo wiem sama po sobie, że się denerwujesz a potem wychodzi na to, że wszystko było nie potrzebne, bo i tak takim stanem niczego nie poprawisz :)

    A co do prywatnych wizyt to ja chodzę tylko prywatnie :) z tego względu, że mam lekarza na każde zawołanie i telefon :) często też mają lepszy sprzęt :) i widzę ;)
    ISZTAR to tak jak i ja :) też miałam pozamaciczną :) wystraszyłam, się jak zobaczyłam dwie kreski ale jednocześnie wiedziałam,że jest dobrze bo test mi po jednym dniu po terminie @ wyszedł :) a przy poprzedniej nie wychodził :) będzie dobrze :) 3maj się :*


    Ja też, ginekolog i dentysta - zawsze prywatnie, po konowałach na NFZ nie chcę nigdy więcej ryzykować :)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Martina Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt, sprzęt mają nie pierwszej "świeżości" i nawet nie można zobaczyć dziecka w 3,czy 4D, poza tym słyszałam o tym co nieco..Na następną wizytę umawiam się już tylko i wyłącznie prywatnie..Mam namiary na dobrego lekarza,z czego bardzo się cieszę :),więc luzik :D

    Martina
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 4 marca 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dziś, 5t0d i był pęcherzyk 5mm. Mam się zgłosić za tydzień, bo potem ginekolog ma niestety urlop, mam jakieś szanse na serducho w 6t0d?

    Bergo lubi tę wiadomość

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 4 marca 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w poprzedniej ciąży właśnie w 6 tygodniu i już serducho działało jak trzeba, także powinnaś już coś widzieć :)

    eM lubi tę wiadomość

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6t0d- widziałam pulsujące coś... Serduszko bije 125/minutę :) Kropek ma 5,5mm i bardzo uspokojoną mamusię :)

    RewolucjaSięDzieje, eM, weronika86 lubią tę wiadomość

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedźcie mi, czy w 7 tygodniu i 5 dniu będzie już widać, czy ciąża jest OK? Czy to nie za wcześnie?

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 5 marca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro ja już dziś widzialam to myslę, że powyżej 7 tygodnia na pewno będzie widać i zarodek i puls :)
    Mysz86 wrote:
    A powiedźcie mi, czy w 7 tygodniu i 5 dniu będzie już widać, czy ciąża jest OK? Czy to nie za wcześnie?

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 5 marca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz86 wrote:
    A powiedźcie mi, czy w 7 tygodniu i 5 dniu będzie już widać, czy ciąża jest OK? Czy to nie za wcześnie?


    Będzie już widać i serducho i fasola! :)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ