X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG pierwszego trym.
Odpowiedz

USG pierwszego trym.

Oceń ten wątek:
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że Ty taka słodka;) Ciekawe czy w brzuszku nie zamieszkuje kobietka;):)

    Mamy tego samego dnia wizytę u gina.
    Chciałabym już się dowiedzieć płeć. Jeśli mój lekarz mi nie powie, to pójdę na 4d.
    Chciałabym zrobić rodzinie suprajsa na 24.12;P

    Spokojnie, prenatalne będą prawidłowe;)
    I zobaczysz wszystko z bliska, heh;)
    Tak jak ja, np. rozkraczone chude nogi;)

    izulala lubi tę wiadomość

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem w 7 tyg. ciąży i w tymże tygodniu udałam się do ginekologa. Lekarz zbadał mnie tylko placami i rzucił "wygląda na to, że jest pani w ciąży",dał skierowanie na krew i mocz i kazał przyjść kolejny raz w styczniu (to będzie koniec 1 trymestru! i wtedy zrobi usg.

    Czy to normalne, czy zostałam olana?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na pierwszym badaniu tez robili tylko "normalne" badanie,ale dostałam skierowanie na usg w 6 tyg. I po nim lekarz powiedział, żebym przyszła w styczniu, w 12-13 tygodniu. Ale to pierwsze usg nie zawsze jest wykonywane, "obowiazkowe" jest właśnie to pod koniec I trymestr. Jednak ja bym chciała wiedzieć, czy ta ciaza jest tam gdzie powinna,tetno, itp., dlatego gdybym nie miała usg w 6 tyg, poszłabym do innego lekarza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym wolała wiedzieć czy wszystko jest ok, bo miałam laparoskopię i mam stracha czy to nie jest pozamaciczna, chociaż nic mnie nie nie boli i nie plamę, no ale strach jest. Jestem trochę rozczarowana bo specjalnie poszłam prywatnie i zapłaciłam...

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nietupska wrote:
    Hej, jestem w 7 tyg. ciąży i w tymże tygodniu udałam się do ginekologa. Lekarz zbadał mnie tylko placami i rzucił "wygląda na to, że jest pani w ciąży",dał skierowanie na krew i mocz i kazał przyjść kolejny raz w styczniu (to będzie koniec 1 trymestru! i wtedy zrobi usg.

    Czy to normalne, czy zostałam olana?

    Jak na wizyte prywatna to jestem w szoku.... Mi lekarz pokazywał pęcherzyk mniejszy niż 4mm.... Dziewczyny normal nie obserwują jak pęcherzyki rosną... Przecież u ciebie juz powinien być zarodek... Serce może juz bije? Nie rozumiem jak ci mógł tego nie pokazać.
    Na NFZ nawet robią....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2015, 15:25

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u ginekologa w 6 tyg i miałamu USG oprócz normalnego badania. Teraz co wizytę czyli co jakieś 3 czy 4 tyg mam robione USG. Ale chciałam zapytać czy Wy dostajecie od lekarza zdj z badania? Mi nie daje wpina je do karty

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wina zdjęcia z usg ale kartę mam ja ze sobą i noszę :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalile wrote:
    Na NFZ nawet robią....
    Zapomniałam dodać, że nie założył karty ciąży i też dopiero 21 stycznia ma zamiar.

    Nie wiem co robić bo lekarka, do której chodziłam na nfz to tylko recepty potrafi wypisywać, a na internecie ma bardzo różne opinie, m.in., że ma slaby sprzęt na którym nie potrafi porządnego usg zrobić. A to już druga lekarka, bo pierwsza na którą trafiłam idąc 1 raz w życiu do ginekologa też konowałka.

    Będę miała ubezpieczenie medyczne w pracy ale dopiero od stycznia, nie uśmiecha mi się iść drugi raz prywatnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2015, 15:35

  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalile wrote:
    Mi wina zdjęcia z usg ale kartę mam ja ze sobą i noszę :)
    Fajnie Ci :) mój ginekolog generqlni e rozmowy nie jest, nic nie pokazuje jedynie burknie serce bije wszystko oki i tyle :) a ją ciekawa jestem

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pytaj! On jest po to żeby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Jak coś jest nie tak to zmień lekarza. On cię ma wspierać!

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamierzam wybrać się prywatnie na USG 3d żeby mężowi na święta zrobić prezent. Myślicie że BD można już zobaczyć plec? Coś po spekulować? Dalile póki co nie mam możliwości zmiany ginekologa, po świętach przenosze się do innego miasta i tam poszukać kogoś lepszego.

    NatiB lubi tę wiadomość

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nietupska wrote:
    Zapomniałam dodać, że nie założył karty ciąży i też dopiero 21 stycznia ma zamiar.

    Nie wiem co robić bo lekarka, do której chodziłam na nfz to tylko recepty potrafi wypisywać, a na internecie ma bardzo różne opinie, m.in., że ma slaby sprzęt na którym nie potrafi porządnego usg zrobić. A to już druga lekarka, bo pierwsza na którą trafiłam idąc 1 raz w życiu do ginekologa też konowałka.

    Będę miała ubezpieczenie medyczne w pracy ale dopiero od stycznia, nie uśmiecha mi się iść drugi raz prywatnie.


    Z tymi kartami to jest tak że czasem lekarze czekają do drugiej wizyty. Wiele ciąż niestety jest traconych w pierwszych tygodniach. Ja się cieszę że moją mam od wizyty serduszkowej. Z uwagi na to ze zależy mi na dobrej opiece wybrałam lekarza prywatnego... Ale... Dziewczyny lekarza można zmienić! Szukajcie najlepszego dla was.

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kartę założyła mi w 12 tygodniu, USG na każdej wizycie, pierwsze 4tydz(albo 5) + iles tam dni ( sam pecherzyk 15mm) bo sama była ciekawa czy rozwija się dobrze. Lekarze zakładają, że wiekszosc ciąż rozwija się prawidłowo i nie zawsze robią to usg co uważam za głupote, bo po pierwsze nie wymaga to wkładu energii i dużej ilosci czasu ze strony lekarza a często pomaga wyłapać drobne anomalia, które można zniwelowac przepisaniem zwyklej luteiny... Kontrolne USG powinno być przy każdej wizycie chociazby w celu uspokojenia kobiety...

    Tynia, Fairuza lubią tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze gada. Soku jej polać. :)

    NatiB lubi tę wiadomość

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tynia wrote:
    Zamierzam wybrać się prywatnie na USG 3d żeby mężowi na święta zrobić prezent. Myślicie że BD można już zobaczyć plec? Coś po spekulować? Dalile póki co nie mam możliwości zmiany ginekologa, po świętach przenosze się do innego miasta i tam poszukać kogoś lepszego.

    Płeć tak najwczesniej 18-20 tydzien, wczesniej wszystkie maluchy wyglądają jak chłopcy także o błąd łatwo, szczegolnie w 10-11 tyg ;p

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio na badaniu chcialam ją pomeczyć o określenie płci to powiedziala, że moglaby podać nawet w 15 tyg ale równie dobrze może mi powróżyć z fusow także odpuscilam dopytywanie i stwierdzilam, że najważniejsze, że serduszko pracuje i mały ma sie dobrze (nawet sikał, przypalowiec <3)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sobie powtarzamy że to za wcześnie ale może na prenatalnych coś będzie widać? Robiliście bądź będziecie robić w 11-13 tyg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2015, 15:56

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NatiB dzięki za odpowiedź :) Ja prenatalne 4 stycznia mam mieć robione z tego co mi gin powiedzial. A wiecie może jak one mniej więcej wygladaja?

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ale mysle, ze nie bo dopiero koło 17 tygodnia schodzą ewentualne opuchnięcia i dokladnie ksztaltują się narządy. Podobno w 13 tygodniu podają płeć nawet ale to chyba bardziej strzelanie niż faktyczna ocena płci i duża możliwość pomyłki.... Dużo zalezy od sprzetu USG i umiejętnosci lekarza... Tu jest artykuł odnosnie płci

    http://babyonline.pl/plec-dziecka-kiedy-widac-plec-dziecka,ciaza-plec-dziecka-artykul,3705,r1p1.html

    :)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tynia, usg przez powloki brzuszne, ocena przeziernosci karkowej, kości nosowej, tętna dzieciaszka i ogólny jego rozwój i rozwój ciąży ale wlasnie lekarz skupia sie na przeziernosci czyli NT i kosci nosowej czyli NB, skrotowo mowiac

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ