X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG pierwszego trym.
Odpowiedz

USG pierwszego trym.

Oceń ten wątek:
  • Mama Kasia Koleżanka
    Postów: 50 3

    Wysłany: 21 października 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 11+2 tc, jednak wszędzie piszą, że jestem w 12tc. Dlatego teraz mam mały problem. Na USG pierwszego trymestru zapisałam się na 2go listopada co daje 13tc, jednak na wszystkich innych stronach, jak i na belly, znów pokazuje, że to 14tc.
    Czy powinnam przenieść wizytę, czy nie patrzeć na to zaokrąglenie?

    Mama Kasia
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 21 października 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że wystarczy zaokrąglić.
    Też miałam z tym problem.
    Skoro obecnie jesteś 11tc i 2 dc ( to jest inaczej 12tc).
    Jak będziesz za tydzień w 12 tc i 2 dc ( to inaczej 13tc).
    To jest na takiej zasadzie jak urodziny.

    Chyba dobrze wytłumaczyłam:) Mam nadzieję.
    Jak coś, to dziewczyny, sprostujcie mnie:)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Mama Kasia Koleżanka
    Postów: 50 3

    Wysłany: 21 października 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeśli po zaokrągleniu będzie to 14tc to znaczy, że jeszcze nie jest za późno? Bo to USG trzeba zrobić podobno między 11 a 14 czyli do 13t+6d tylko teraz nie wiem, czy te tygodnie to po zaokrągleniu czy nie :)

    Mama Kasia
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 21 października 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 listopada będziesz miała 14 tc ( ale tak naprawdę 13 tc).. Piszesz, że obecnie jest 11 tc i 2 dni. A, że 2 listopada przypada w poniedziałek, to masz równo 13 tc i 0 dc)..
    Także mieścisz się ;)
    Piszesz o badaniu prenatalnym,prawda?:)

    Mnie jak babeczka zapisywała na to badanie, to zapytała o ostatnią miesiączkę i sama mi ustaliła;) Nieważne, czy zarodek jest młodszy. Oni liczą od ostatniej miesiączki.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 21 października 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że nie pogmatwałam.
    Będziesz tak naprawdę w 13tc i 0 dc) - czyli 14 tc.. ;)
    A skoro badanie jest do 14 tc ( czyli 13 tc i 6 dni, to Ty będziesz w 13 tc i 0 dc)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 21 października 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkość dziecka jest tu ważna, bo to usg robi się jakoś od 45 mm do 80 mm, więc jeśli wiedziałabyś że dziecko może być starsze niż wynika z om, to lepiej umówić się wcześniej. Ale jeśli to 13t0 to na pewno będzie ok :) Chodzi o to żeby nie zostawiać na sam "graniczny" koniec tego badania, bo dziecko mogłoby być za duże żeby sprawdzić niektóre rzeczy.

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 21 października 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola ma rację.. U mnie np. zarodek jest młodszy o 5 dni.

    Ale ciekawe, u mnie Pani nie pytała ile mierzy dzidzi, tylko kiedy ostatnią miałam miesiączkę. I generalnie mam termin na 14tc od om ( ale będę w 13 tc i 0 d).
    Dodać też trzeba, że jednak ciąża jest młodsza.

    Mamo Kasia, babeczka kazała Ci samej przeliczyć mniej więcej termin?

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Mama Kasia Koleżanka
    Postów: 50 3

    Wysłany: 22 października 2015, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny! Moja ciąża jest teoretycznie tydzień młodsza niż z OM (pozna owu i na potwierdzajacym ciaze usg w 7t6d pokazalo ze dzidzia jest tak jakby 6t6d).
    Z tym ustaleniem to tutaj takie zagmatwane, jednego lekarza mam od wizyt, a zupelnie innego w innym szpitalu mam usg dlatego sama musialam sobie ustalic co i jak. Ale na szczescie jednak trafilam. dzieki Dziewczyny za pomoc :)

    Mama Kasia
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 22 października 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super, że jest wyjaśnione;)

    Pozdrawiamy ciepło;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 23 października 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to usg jest wykonywane przez brzuch czy transvaginalne?

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 23 października 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnie, zależy jak widać ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 26 października 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj miałam usg właśnie w 12 tygodniu i miałam robione dopochwowo. Niby zwykłe usg, ale tak cudnie było wszystko widać :)

    Kocia, Fairuza lubią tę wiadomość

  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 27 października 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvi a byłaś sama czy z przyszłym tatą? chciałabym pójść razem z M ale przy usg dopochwowym miałabym jednak pewien dyskomfort ...

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 27 października 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam sama, bo niestety mój mąż za granicą. Z mężem postanowiliśmy, że przed świętami Bożego Narodzenia pójdziemy na usg 3D lub 4D w 20 tygodniu, bo też przewidziane jest wtedy usg i już raczej poznamy płeć dziecka. Ale dziewczyny przychodzą z mężami, wchodzą na początku same, lekarz omawia i zapisuje badania itp a jak już przechodzą na usg to prosi przyszłego tatusia do gabinetu. Nie ma co się wstydzić męża, już bardziej wstydziłabym się ginekologa, ale ja jakoś z tym nie mam problemu - to jego praca przecież :)

    Ja planowałam, aby mąż był na usg na koniec I trymestru, jednak musiał wcześniej wyjechać i nie udało nam się z planami.

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 27 października 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, że niekiedy już na badaniu prenatalnym widoczna jest płeć;)
    Wczoraj akurat rozmawiałam z taką kobitką bliźniaków;)

    Evi, a długo to badanie trwało?

    Właśnie mam mieć badanie za 3 tygodnie..

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 27 października 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie badanie nie było za długo, około 10 - 15 minut (samo usg). Lekarz zmierzył najpierw długość dzidziusia, określił wiek wg. usg, grubość fałdu karkowego i z tych pomiarów zrobił zdjęcia. Potem dokładnie pokazał mi wszystko, każdą nóżkę, kości udowe, każdą rączkę, jak zbliżył to nawet widziałam paluszki w stopie :) Pokazał gdzie żołądek, kość nosowa, oczodoły (na zwykłym usg to takie czarne punkciki), drogi moczowe. Pokazał bijące serduszko, a potem włączył głośnik i usłyszałam jak bije. Oczywiście istotne jest jak dzidzia jest ułożona, u mnie dobrze była przekręcona, więc usg nie trwało długo.

    Może na jakiś super sprzętach tak, ale jest duże ryzyko pomyłki, dlatego lekarze niektórzy nie podejmują się określenia płci.

    Fairuza lubi tę wiadomość

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 27 października 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, to na takiej zasadzie;) Czyli można powiedzieć, że to takie dokładne zbadanie na usg;) Jakieś pewne w mega wielkim przybliżeniu;)
    A powiedz, oczka widać, uszy? zalążki tych narządów?

    Określenie płci również chyba wiąże się z dobrym okiem lekarza.. ponoć;)

    Kiedy masz jeszcze badanie? bo słyszałam, że parę tygodni później kolejne b.prenatalne.
    Śmiać mi się chce, bo kobitka, z którą wczoraj rozmawiałam, powiedziała, że można było kupić płytkę ze zdjęciami z usg za 50zł..

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 27 października 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek, oczka widać - to właśnie takie oczodoły. Uszka to też takie plamki ciemne w okolicy głowy :) Ja to tak widziałam, ale lekarze widzą inaczej, uczyli się jak interpretować to wszystko. Poszukaj sobie zdjęcia usg metodą doplera, to zobaczysz jak to wygląda. Przesyłam link do jakiejś przypadkowej stronki.

    http://40tygodni.com/ciaza/tygodnie-ciazy/13-tydzien-ciazy

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 27 października 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co rozmawiałam z paniami w poczekalni to kolejne usg obowiązkowe jest w 20 tygodniu ciąży. Pani była w 16 tygodniu i nie miała usg.
    Mi żadnych płyt nie proponował :) Zresztą nie przyjmuje w żadnej klinice tylko wynajętym lokalu więc nie ma takich warunków super, dostałam dwa zdjęcia i opis, ale wszystko za to widziałam bezpośrednio na monitorze :)

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 27 października 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale w zasadzie, Elvi, nie widać za bardzo wad, prawda? Jedynie co, to przezierność karkowa.
    Najpewniejsze usg zapewne jest już, jak piszesz, w 20 tygodniu.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ