X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża
Odpowiedz

Wczesna ciąża

Oceń ten wątek:
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 21

    Wysłany: 20 maja 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mniej więcej o tym czasie miałam lekkie plamienia, okazało sie ze był to mały krwiaczek. Nie miałam przy tym żadnych innych dolegliwości. Jestes obstawiona lekami, bedzie dobrze! :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 maja 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO wrote:
    Cześć dziewczyny, dzisiaj mam 6t2d (7 tydzień) ciąży, dostałam plamienia brązowego, od początku biorę duphaston, acard, ac.folicum oraz wit.prenatalne oraz euthyrox, jestem po jednym poronieniu, w którym też mniej więcej w tym czasie miałam plamienie jednorazowe. Bardzo się martwię. Myślicie, że jeśli nie mam dużych dolegliwości i bólu brzucha to nie wróży to nic złego...? Dodam, że wizytę u lekarza mam dopiero w środę. Co robić? Czy można ewentualnie zapobiec kolejnemu niepowodzeniu?

    Brązowa krew - plamienie na brązowo, to plamienie starą krwią. Nie jest groźne i nie wymaga pilnej interwencji bo to właśnie stara krew. Może to pozostałość z implantacji, albo masz małego krwiaka? Jedno i drugie jest normalne, Ty już bierzesz duphaston i resztę leków więc jesteś zabezpieczona ;)

    Poronienia nie przegapisz - to jak poród, tylko bez przeciskania się dziecka. Ból bardzo silny.

    Plamienie nie musi świadczyć o poronieniu: pierwszą ciążę miałam idealnie: zero plamień, ładne przyrosty bety, a wyszło puste jajo. W drugiej krwawienia, plamienia, bóle a la menstruacyjne, a teraz już zaczynamy 39 tydzień.

    Uszy do góry - każda ciąża jest inna, tym razem się uda :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anita_croix Przyjaciółka
    Postów: 77 48

    Wysłany: 20 maja 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonko92, jak tu wszyscy powtarzają i mają rację - tylko spokój nas uratuje. Spróbuj nie myśleć o tym co było, skup się na tym co masz teraz , a masz szansę na bycie super mama..

    Dziewczyny, moze któraś mnie odeśle do tematu albo wyjaśni, czy 1 trymestr kończy się 3 miesiące po ostatniej miesiączve, jeśli były regularne, czy kiedy crl odpowiada 11 tyg. i 6 dniom?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2018, 13:20

    3jgxhqvked9xqp0y.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 maja 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita_croix wrote:
    Slonko92, jak tu wszyscy powtarzają i mają rację - tylko spokój nas uratuje. Spróbuj nie myśleć o tym co było, skup się na tym co masz teraz , a masz szansę na bycie super mama..

    Dziewczyny, moze któraś mnie odeśle do tematu albo wyjaśni, czy 1 trymestr kończy się 3 miesiące po ostatniej miesiączve, jeśli były regularne, czy kiedy crl odpowiada 11 tyg. i 6 dniom?

    1 trymestr kończy się w momencie kiedy płód ukończy 12 tydzień życia - czyli przyjmuje się, że jest to nasz 14 tydzień ciąży (licząc od OM). Oceniać wiek ciąży po długości płodu to jak oceniać wiek człowieka po jego wzroście, wiadomo, że ludzie są różni (ci w brzuchu też ;) )

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anita_croix Przyjaciółka
    Postów: 77 48

    Wysłany: 20 maja 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe no nie do końca, bo jednak crl jest w miarę uniwersalny i z tego co mi lekarz mówił, zarodki zachowują się podobnie w tym okresie 1 trymestru, dlatego istnieją uniwersalne tabele dotyczące wieku ciąży i crl (oczywiście z pewnym niewielkim zakresem tolerancji). Czyli dużo czasu mi zostało zanim się uciesze na dobre.. chyba pójdę hobbystycznie sprawdzić jak się ma maleństwo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2018, 17:04

    3jgxhqvked9xqp0y.png
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 21

    Wysłany: 20 maja 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita_croix wrote:
    Hehe no nie do końca, bo jednak crl jest w miarę uniwersalny i z tego co mi lekarz mówił, zarodki zachowują się podobnie w tym okresie 1 trymestru, dlatego istnieją uniwersalne tabele dotyczące wieku ciąży i crl (oczywiście z pewnym niewielkim zakresem tolerancji). Czyli dużo czasu mi zostało zanim się uciesze na dobre.. chyba pójdę hobbystycznie sprawdzić jak się ma maleństwo
    Ja gdybym mogła to „zaglądałabym” codziennie i sprawdzała jak sie ma nasze dzidzi. Pomimo tego, że ogólnie jestem spokojna, to czasem odczuwam taki niepokój, bo jak się nie bać skoro niewiadomo jak sie rozwija, czy serduszko nadal bije, ale staram sie szybko wyrzucać te myśli z głowy. Moja Pani doktor mnie ochrzanila, że nie można aż tak się martwic, bo zwariuje, trzeba myślec pozytywnie, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu... ale jak nie myślec skoro życie doświadczyło w inny sposób, teraz po prostu tak bardzo się boje. :(

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 maja 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może zainwestuj w detektor tętna?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 21

    Wysłany: 20 maja 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Może zainwestuj w detektor tętna?
    Na pewno zainwestuje, tylko czy jeszcze nie za wczesnie zeby zacząć z niego korzystać? W sobote zaczęłam 9 tydzien.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 maja 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonko92 wrote:
    Na pewno zainwestuje, tylko czy jeszcze nie za wczesnie zeby zacząć z niego korzystać? W sobote zaczęłam 9 tydzien.

    Z tego co dziewczyny pisały na forum to 9-10 tydzień da się już wykryć serduszko :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 20 maja 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonko92 te z myślałam o kupnie detektora tętna bo z takim zamartwianiem czy wszystko z fasolką jest ok czy serduszko bije nie jest przyjemne ani dla niej ani dla mnie. Niestety kompletnie nie wiem jaki kupić, dziś trochę poczytałam ale mało to pomogło w podjęciu decyzji.
    Może któraś z was coś podpowie?

    Monia
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 maja 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam detektora, ale dziewczyny miały głównie AngelSounds i były zadowolone - zresztą jest taki wątek na forum, możecie go odkopać używając wyszukiwarki, myślę, że słowo klucz "detektor" powinno być wystarczające ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie bylo mnie przez weekend bo moja radosc po wizycie z serduszkiem ostudzil post o poronieniu kolezanki jednej z was, wiec postanowilam odciac sie od zamartwiania.
    Ale! Zrobilam jeszcze raz tsh, wyszlo 2,2wiec zadnych lekow nie biore.
    Z objawow- prawie nic oprocz ciaglego spania(14/godz na dobe!!)i wielkiego apetytu. Nawet biust nie boli, mdlosci rzadko. W pt wizyta.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 maja 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika czyli objawy zaczynają się u Ciebie rozkręcać - najlepsze przed Tobą :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie strasz, juz wolalbym rano latac do kibelka niz ciagle spac. A jeszcze od dwoch dni jestem taka jedza ze az siebie nie poznaje..a jestem nauczycielem, terapeuta i ped specjalnym, wiec serio- mam w sobie cierpliwosc. A teraz? Denerwuje mnie wszystko.mam nadzieje ze to szybko minie, bo inaczej jakas melisa wkroczy. Oby tylko mozna bylo to pic :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 maja 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika91. wrote:
    Nawet nie strasz, juz wolalbym rano latac do kibelka niz ciagle spac. A jeszcze od dwoch dni jestem taka jedza ze az siebie nie poznaje..a jestem nauczycielem, terapeuta i ped specjalnym, wiec serio- mam w sobie cierpliwosc. A teraz? Denerwuje mnie wszystko.mam nadzieje ze to szybko minie, bo inaczej jakas melisa wkroczy. Oby tylko mozna bylo to pic :)

    No tak do 2 trymestru (14 tydzień) to raczej nie minie - u mnie wyciszyło się w 17 tygodniu chyba :D

    Potem drugi trymestr będzie zajebisty i.. po 7 miesiącu znów się zacznie senność, zmiany nastrojów, dojdą bóle w krzyżu, ogólne opuchnięcie ciała i inne "radości" :D

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stan błogosławiony, prawda?:) a jak u was z wieściami dla rodziny? u mnie wie moja mama, mąż naciska, żeby już reszcie powiedzieć, bo od wyjścia ze szpitala ciągle drążą temat, do tego moje ciągłe L4. jesteśmy blisko, ale ostatnio przestałam jeździć, zasłaniając się obowiązkami, teraz myslą, że jestem obrażona. i nie wiem, czy uda mi się do tego 14tyg utrzymać to w tajemnicy...

  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 21 maja 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika91. u nas podobna sytuacja, oprócz mojej mamy nikt nie wie. Boimy się powiedzieć o tym głośno, żeby nie zapeszyć. Ale chyba nie będzie wyjścia bo pomału widać już moje krągłości

    Monia
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 maja 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poinformowałam wszystkich chyba w 15 tygodniu, ale miałam traumę po pierwszym poronieniu i chciałam poczekać.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam koleżanki.Czy to normalne,że mam taki wilczy apetyt kurde zaczyna mnie to przerażać bo ciągle jem a to dopiero początek.Oprócz tego to bym ciągle spała i cycki bolą trochę nie ma szału ;) a co u was jak się czujecie ?

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 21 maja 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Witam koleżanki.Czy to normalne,że mam taki wilczy apetyt kurde zaczyna mnie to przerażać bo ciągle jem a to dopiero początek.Oprócz tego to bym ciągle spała i cycki bolą trochę nie ma szału ;) a co u was jak się czujecie ?
    Ja mam odwrotnie. W ogóle nie chce mi się jeść. Nie mam apetytu. Ale to chyba ze stresu.

    uwo99n73lnbybmmo.png
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ