X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża
Odpowiedz

Wczesna ciąża

Oceń ten wątek:
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam założoną na początku 7 tygodnia, dokładnie 6 tydz. 2 dni, na tej wizycie było widać bijące serduszko. :)

  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaB wrote:
    A ja mam jeszcze inne pytanie. Kiedy założono Wam kartę ciąży? Ja jestem w 7t2d A jeszcze nie mam. Moja lekarka mówiła że na kolejnej wizycie po wszystkich badaniach mi założy. Trochę żałuję że już nie mam bo muszę iść do dermatologa z plamami na nodze i z kartą ciąży byłoby mi łatwiej. Tak w rejestracji babka jakby mi nie uwierzyła że jestem w ciąży..
    u mnie wczoraj wedlug usg 8+3 i tez nie mam zalozonej karty ciazy . pani w recepcji powiedziala ze założy mi przy kolejnej wizycie (Az za miesiac) bede wtedy w 13 tygodniu

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Jenny Wren Przyjaciółka
    Postów: 72 33

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczęta. To mój pierwszy post. Jestem po in vitro, mój drugi transfer okazał się udany. Nigdy wcześniej nie udało mi się zajść w ciążę, więc jestem przerażona i szczęśliwa jednocześnie ;) Pierwsza wizyta ciążowa wypada 1 czerwca.
    A oto moje przyrosty bety:
    7dpt - 71
    9dpt - 175
    11 dpt - 426 progesteron 322
    12 dpt - 673
    14 dpt - 1858

    Czy takie wyniki są prawidłowe? Koleżanka zasugerowała mi ciąże bliźniaczą, jednak podawaną miałam tylko 1 blastocystę.
    No i niestety stresuje mnie moja nadżerka na szyjce macicy, bo krwawi i przez nią plamię.

    rfxgvfxmxsf2l7sh.png
  • WiolaB Ekspertka
    Postów: 167 82

    Wysłany: 22 maja 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem przyrost super widać że wszystko idzie w dobrym kierunku :) A z tą nadzieję to najlepiej skonsultować z lekarzem.

    oar8skjo700e5rvp.png

    Aniołek [*] 30.04.2017r - 5tc
    Dwie kreski na teście 30.04.2018r. - Naturalny CUD <3
    Ponad 2 lata walki.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny Wren wrote:
    Witajcie dziewczęta. To mój pierwszy post. Jestem po in vitro, mój drugi transfer okazał się udany. Nigdy wcześniej nie udało mi się zajść w ciążę, więc jestem przerażona i szczęśliwa jednocześnie ;) Pierwsza wizyta ciążowa wypada 1 czerwca.
    A oto moje przyrosty bety:
    7dpt - 71
    9dpt - 175
    11 dpt - 426 progesteron 322
    12 dpt - 673
    14 dpt - 1858

    Czy takie wyniki są prawidłowe? Koleżanka zasugerowała mi ciąże bliźniaczą, jednak podawaną miałam tylko 1 blastocystę.
    No i niestety stresuje mnie moja nadżerka na szyjce macicy, bo krwawi i przez nią plamię.

    Wyniki super, chociaż nie powiedziałabym na podstawie samej bety, że jest to ciąża bliźniacza, bo przyrosty są raczej normalne, jak dla ciąży pojedyńczej, ale.. kto wie, w końcu to IVF :)

    Dobrze, że masz wizytę na 1 czerwca - wtedy już z pewnością będzie coś widać - może nawet serduszko/a :)

    Nadżerka w ciąży zwykle nie jest żadnym problemem, więc uszy do góry :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 16:48

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Asiunia253 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz nie moge doczekac sie jutrzejszego dnia ,az zobacze na usg czy jest juz moja kropeczka i czy bije serduszko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 17:07

    Evell lubi tę wiadomość

    Asiunia253
  • nuteczka87 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiunia w którym tygodniu jesteś? Ja byłam 14ego ,4 tydzień licząc od miesiączki i jeszcze na usg nie było widać.. lekarz kazał przyjść mi 28ego. Bardzo się martwię że nadal nic nie będzie :/

  • Jenny Wren Przyjaciółka
    Postów: 72 33

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczęta, ja się nie nastawiam na bliźniaczą. Cieszę się ze przyrost jest dobry :) cieszę się że w końcu mogłam tu trafić :) Mam nadzieję że rozpoczyna się nowy etap w moim życiu. Miłego dnia Wam!

    rfxgvfxmxsf2l7sh.png
  • Asiunia253 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam dwa tyg temu i wtedy byłam wedlug usg 6 tydz ,wedlug okresu 5+1 .byl pęcherzyk 1,19 cm .Jutro wszystko sie okaże ale mam nadzieje że bedzie okej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 17:47

    Asiunia253
  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny Wren przyrost super także gratulacje

    Monia
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 22 maja 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuteczka87 wrote:
    Asiunia w którym tygodniu jesteś? Ja byłam 14ego ,4 tydzień licząc od miesiączki i jeszcze na usg nie było widać.. lekarz kazał przyjść mi 28ego. Bardzo się martwię że nadal nic nie będzie :/
    Za tydzien to zobaczy tylko czy ciaza jest dobrze umiejscowiona czy jest pęcherzyk ciazowy i ew pęcherzyk zoltkowy

    Anika91. lubi tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez jeszcze nie mam karty, zobaczymy czy mi zalozy w pt, ale watpie, bo to bedzie 7+2. Nuteczka, u mnie w 5 tyg była tylko czarna kropka, tydz pozniej zarodek z bijacym serduszkiem, wiec chyba nie ma co sie spieszyć, chociaż wiem, że łatwo się mówi.

    Dibolek, czeka Cie dlugi miesiąc:)

  • nuteczka87 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 maja 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kobietki za odpowiedź

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiunia253 wrote:
    Ja juz nie moge doczekac sie jutrzejszego dnia ,az zobacze na usg czy jest juz moja kropeczka i czy bije serduszko

    Będę trzymać kciuki! Daj znać po wizycie! :)
    nuteczka87 wrote:
    Asiunia w którym tygodniu jesteś? Ja byłam 14ego ,4 tydzień licząc od miesiączki i jeszcze na usg nie było widać.. lekarz kazał przyjść mi 28ego. Bardzo się martwię że nadal nic nie będzie :/

    W czwartym tygodniu to nie dziwne, że nic nie było widać - zwykle zaleca się pierwszą wizytę w ukończonym 6 tygodniu (6t0d) :)

    Evell lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 22 maja 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojemu motylkowki, którego jeszcze nie widziałam w brzuszku puszczam swoje ulubione piosenki :) Mam nadzieje, że w czwartek ukaże się serduszko.

    Jeśli chodzi o L4 najchętniej juz bym poszła, bo o niczym innym nie jestem w stanie myśleć, poza tym nie chcę się stresować. Ale jak pomyślę, że miałoby się nie udać i wszyscy by się dowiedzieli (bo chyba zwolnienia ciążowe mają inne oznaczenia?) to mam opory.

    Gratuluję Wam dziewczyny serduszek:) Ja jeszcze na razie boję się ustawić suwaczka..

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    W czwartym tygodniu to nie dziwne, że nic nie było widać - zwykle zaleca się pierwszą wizytę w ukończonym 6 tygodniu (6t0d) :)

    Ja w piątek będe miałą równo 6 tydzień czy mogę już wtedy iść czy jeszcze poczekać do następnego tyg?

  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 22 maja 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Ja w piątek będe miałą równo 6 tydzień czy mogę już wtedy iść czy jeszcze poczekać do następnego tyg?
    Ja na twoim miejscu poczekalabym tydzień wtedy już zobaczysz serce a w 6 może jeszcze nie być widać i będziesz się martwić niepotrzebnie

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Ja w piątek będe miałą równo 6 tydzień czy mogę już wtedy iść czy jeszcze poczekać do następnego tyg?

    Możesz iść, oczywiście, ale prawda jest taka, że im później pójdziesz tym więcej stresu sobie oszczędzisz. Czasem do zapłodnienia doszło później, albo ciąża wolniej się rozwija i w 6t0d może być widać np. pusty pęcherzyk, albo nawet.. nic. I wtedy to dopiero kobieta ma stresa. Najbezpieczniej byłoby poczekać do 7t0d, ale wiem, że ciężko wytrzymać, więc jeśli pójdziesz wcześniej to musisz być przygotowana, że może nie wszystko być widać i nie stresować się :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 22 maja 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zamówiłam detektor tętna bo zwariuję między wizytami zamartwiając się czy serduszko nadal bije

    Leira lubi tę wiadomość

    Monia
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 22 maja 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u lekarza 6t0d i mówiła że coś gdzieś daleko zaczyna telepotac. Kolejna wizytę mam 28 maja A będzie to 8t0d.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 23:03

    Leira lubi tę wiadomość

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ