X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zwolnienie w ciąży
Odpowiedz

Zwolnienie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • perliczka_82 Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, ok to faktycznie się nie zrozumiałyśmy :) jak będzie powyżej 12 tc to dobrze :)
    Praca w nocy, o ile kojarzę, w ciąży nie jest dopuszczalna, więc przynajmniej tyle dobrego, że będą musieli te zmiany rozsądnie rozpisać :)

    xMadzik lubi tę wiadomość

  • moniqe1985 Ekspertka
    Postów: 140 78

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie u mnie w pracy teraz jest bardzo skomplikowany okres. Jedna dziewczyna się zwolniła, my pracujemy pojedyńczo na zmianie. Więc znowu stres że bedą nadgodziny których ostatnuio jest i tak sporo. Dodatkowo jest problem z szefami którzy mają problemy finansowe i obiekt może zostać sprzedany. Niechciałabym być świnia i zostawić teraz dziewczyny na lodzie, ale chyba będę musiała patrzeć na siebie. Dziś i jutro mam zmiany dzienne 8-20 a potem mam urlop do poniedziałku. I w poniedziałek mam zamiar wcisnąc się do lekarza bo niestety termin mam na 29 a w tych dniach jestem w pracy i raczej tego nie zamienie. Mam już dość serio ale najbardziej boje się że jak tu powiem a potem się okaże że coś będzie nie tak to już na pewno strace tą prace.

    w4sqvfxmck01v371.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zagląda tu któraś jeszcze? Ja w podobnej sytuacji, umowę mam do końca sierpnia i wtedy będę w 13 tc chce już od teraz iść na zwolnienie bo po pierwsze nie było łatwo o ciaze a po drugie moja szefowa... ehh nawet nie chce mi się tego pisać, poza tym 9 godz przed kompem na siedzaco non stop to chyba nie jest odpowiednia pozycja dla kobiety w ciąży. Doradzcie mi czy oprócz l4 powinnam zaniescjakies zaświadczenie do pracy?

    novemberbaby lubi tę wiadomość

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 5 lipca 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sytuacja wygląda tak. Generalnie potrzebne jest jedynie zwolnienie z oznaczeniem ciążowym. Jednak wiem z doświadczenia, że niektórzy pracodawcy wymagają również zaświadczenia o ciąży - oba wystawi ci lekarz na wizycie.

    Inna sprawa, że zdaje mi się, że naprawdę rzadko zdarza się (osobiście się z tym nie spotkałam w ogóle), żeby lekarz wystawił zaświadczenie i zwolnienie ciążowe przed wizytą serduszkową - to jest wyznacznik tego, że mówimy o ciąży.

    Ja z racji ryzyka jestem na l4 od momentu zobaczenia bijącego serduszka i nie ma problemu.

    Jeśli chodzi o samą kończącą sie umowę, 13tc to już moment, w którym twoja umowa zostanie automatycznie przedłużona do dnia porodu, więc aż do porodu jesteś chroniona.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2016, 11:41

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Rebeca Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 9 lipca 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo zwolnień....

    Ja jestem obecnie na stażu z Urzędu Pracy. Staż dostałam na 6 miesięcy + potem 3 miesięczna umowa z zakładem pracy. To jest mój kolejny staż w tym samym zakładzie pracy.

    No i lekarz zalecił mi, abym wzięła zwolnienie niedługo. Orientujecie się jak to jest ze zwolnieniem chorobowym na stażu z UP? Ile czasu mogłabym być na takim zwolnieniu (do końca stażu?)? I czy pracodawca potem podpisze ze mną jeszcze umowę na te 3 miesiące?

    Aniołek 18.07.2016 <3
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 10 lipca 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "A propo zwolnień....

    Ja jestem obecnie na stażu z Urzędu Pracy. Staż dostałam na 6 miesięcy + potem 3 miesięczna umowa z zakładem pracy. To jest mój kolejny staż w tym samym zakładzie pracy.

    No i lekarz zalecił mi, abym wzięła zwolnienie niedługo. Orientujecie się jak to jest ze zwolnieniem chorobowym na stażu z UP? Ile czasu mogłabym być na takim zwolnieniu (do końca stażu?)? I czy pracodawca potem podpisze ze mną jeszcze umowę na te 3 miesiące? "

    W przypadku długotrwałego zwolnienia lekarskiego staż może być przerwany bo nie będziesz mogła zrealizować programu stażu. Zwykle urząd czeka co najmniej miesiąc żeby przerwać staż ze swojej strony, chyba że wcześniej wystąpi o to organizator stażu. Umowy to ci raczej nie dadzą, organizator wystąpi do urzędu z pismem, że Cię nie zatrudni z powodu przebywania na zwolnieniu.
    Czasami urząd nie przerywa stażu jeśli już dużo nie zostalo do końca.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Rebeca Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 10 lipca 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź Dorotek1983 :)

    Ja właśnie szukałam informacji w internecie na ten temat i na stronie bezprawnik.pl znalazłam taki oto fragment (przepisy na rok 2016) :

    "Gdy lekarz wyśle ciężarną kobietę na zwolnienie w trakcie stażu, wtedy Urząd Pracy będzie w dalszym ciągu wypłacał pełną wartość stypendium. W momencie kiedy umowa z UP się zakończy, środki nie będą już przelewane. Także pracodawca często nie ma obowiązku zatrudnienia po zakończeniu stażu."

    Aniołek 18.07.2016 <3
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 10 lipca 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przy pierwszej ciąży, którą straciłam i przy obecnej, lekarz do którego chodzę od momentu podejrzenia ciązy (czyli przy samym pęcherzyku, brak bicia serca) wypisał mi zwolnienie.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 10 lipca 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na 100%?

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 10 lipca 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, ciążowe L4 z literką B.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2016, 19:46

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 10 lipca 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałaś szczęście - rzadko wystawiają tak wcześnie. :) Super, że się udało - oby wszystko dalej bez żadnych problemów się układało!

    Shantelle lubi tę wiadomość

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 10 lipca 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Mam pytanie, obecnie przebywam na zwolnieniu. Czy miała któraś z was sytuację że miała pieniądze dostarczone do domu? Mój szef zapomniał podać mojego numeru konta (podał mój adres do dostarczenia pieniążków) i musiałam sama jechać do ZUS aktualizować te informację.
    Jestem ciekawa czy ktoś miał taką sytuację :)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2016, 20:56

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 11 lipca 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rebeca tak naprawdę wszystko zależy od "praktyki" stosowanej w urzędzie. Wiem, że jedne urzędy przerywają staże ciężarnym ciągnącym zwolnienie, a inne czekają do zakończenia stażu. Postępowanie w sprawie ciężarnej pracującej regulują przepisy kodeksu pracy, ale Kodeks Pracy nie ma zastosowania do osoby odbywającej staż, gdyż z organizatorem stażu nie łączy Cię stosunek pracy.
    Co do zatrudnienia po stażu, w momencie zawarcia umowy musiałabyś być zdolna do pracy, a przebywając na zwolnieniu nie jesteś. Nawet gdybyś zakończyła zwolnienie celem zawarcia umowy organizator wykręci się z zatrudnienia jako powód podając np, że nie zdobyaś umiejętności, które umożliwią Ci samodzielne wykonywanie zadań na stanowisku, na którym miałaś być zatrudniona.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Rebeca Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 13 lipca 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek1983 tak, zapewne masz rację, bez sensu podpisywać umowę kto od dłuższego czasu przebywa na zwolnieniu... :) sama bym tego nie zrobiła gdybym była pracodawcą

    Aniołek 18.07.2016 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2016, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Mamusie i przyszłe mamusie, jak myślicie. Czy kontroli z ZUS częściej poddawane są kobiety zatrudnione w firmie która zatrudnia mniej czy więcej niż 20 pracowników? Pytam ponieważ w pierwszym przypadku płatnikiem za L4 jest ZUS, a w drugim pracodawca. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalile wrote:
    Inna sprawa, że zdaje mi się, że naprawdę rzadko zdarza się (osobiście się z tym nie spotkałam w ogóle), żeby lekarz wystawił zaświadczenie i zwolnienie ciążowe przed wizytą serduszkową - to jest wyznacznik tego, że mówimy o ciąży.
    Ja mam L4 od pierwszej wizyty tj. 4t4d - ze względu na charakter pracy. Widoczny był tylko pecherzyk ciążowy w macicy- bez zarodka i bez ciałka żółtego. Więc chyba wszystko zależy od tego gdzie się pracuje.

  • FaNiente Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 4 października 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Zaczęłam grzebać w tym wątku bo sama właśnie zaczynam 5tc i umówiłam się na przyszły tydzień do gina na pierwszą wizytę. Zastanawiam się czy nie poprosić od razu o zwolnienie, bo niby praca wydawałoby się lekka (biurowa, 8 h przy kompie), ale w rzeczywistości mam mega stresujące zajęcie. W moim biurze zawsze pracowały 3 osoby, w czerwcu kolega się zwolnił, więc jego obowiązki zostały podzielone na mnie i koleżankę. Koleżanka 2 tygodnie temu poszła na zwolnienie bo... jest w ciąży :) i generalnie wszystkim teraz zajmuję się ja sama. Szefostwo nie spieszy się z jakąkolwiek odsieczą :( parę dni temu test ciążowy pokazał 2 kreseczki i nie czuję się jakoś fantastycznie, ale też tragedii nie ma. I teraz się zastanawiam czy od razu nie poprosić o zwolnienie chociaż na 1-2 tygodnie żeby odpocząć i się zregenerować i pokazać w pracy, że muszą kogoś szukać bo ja sama nie wyciągnę...
    Co o tym myślicie?

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 24 października 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FaNiente wrote:
    Cześć Dziewczyny :)
    Zaczęłam grzebać w tym wątku bo sama właśnie zaczynam 5tc i umówiłam się na przyszły tydzień do gina na pierwszą wizytę. Zastanawiam się czy nie poprosić od razu o zwolnienie, bo niby praca wydawałoby się lekka (biurowa, 8 h przy kompie), ale w rzeczywistości mam mega stresujące zajęcie. W moim biurze zawsze pracowały 3 osoby, w czerwcu kolega się zwolnił, więc jego obowiązki zostały podzielone na mnie i koleżankę. Koleżanka 2 tygodnie temu poszła na zwolnienie bo... jest w ciąży :) i generalnie wszystkim teraz zajmuję się ja sama. Szefostwo nie spieszy się z jakąkolwiek odsieczą :( parę dni temu test ciążowy pokazał 2 kreseczki i nie czuję się jakoś fantastycznie, ale też tragedii nie ma. I teraz się zastanawiam czy od razu nie poprosić o zwolnienie chociaż na 1-2 tygodnie żeby odpocząć i się zregenerować i pokazać w pracy, że muszą kogoś szukać bo ja sama nie wyciągnę...
    Co o tym myślicie?

    I jak było na wizycie? To raczej od Ciebie zależy jak się czujesz, czy chcesz odpocząć czy nie. Znam dziewczyny w ciąży, które od początku poszły na zwolnienie i się "nie szczypały" i takie, które pracowały prawie do końca, bo się dobrze czuły.
    Z tego co się orientuję wg kodeksu pracy kobiety w ciąży nie
    Mi lekarz dał od razu zwolnienie na pierwszej wizycie w 7 tygodniu bo miałam plamienia. Mimo, że w pracy był spokojny okres, lubię ją i myślałam, że jeszcze popracuję parę miesięcy, ale lekarz stwierdził,że początek ciąży to najważniejszy okres i wręczył zwolnienie na miesiąc. Ja na szczęście mam super szefostwo, ale wiem, że to wyjątek ;-)

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 24 października 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam napisać, że z tego co się orientuję, wg przepisów praca kobiet w ciąży przy komputerze nie powinien przekraczać 4 godzin w ciągu dnia.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 24 października 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Ja dostałam zwolnienie w 11tc na trzy tygodnie z możliwością przedłużenia, bo miałam wtedy gorący okres w pracy a i samopoczucie nie było najlepsze. Trzy tygodnie minęły a ja nie mogłam dojść do ładu sama ze sobą: czy wracać do pracy czy nie wracać. Z jednej strony czuję się już lepiej i chętnie bym wróciła a z drugiej... nie opłaca mi się, bo lepszą "wypłatę" dostanę siedząc w domu niż pracując. Rozmawiałam dzisiaj zarówno z lekarzem jak i szefem i ustaliliśmy, że nie wracam. Odrobinę mi ulżyło, bo ta sprawa nie dawała mi spokoju.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ