X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zwolnienie w ciąży
Odpowiedz

Zwolnienie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Leirion Autorytet
    Postów: 361 749

    Wysłany: 24 października 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edit

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 16:19

    w57vhgqs6gy512r8.png

    p19uvfxmkm1szofn.png

  • Bounty Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 25 października 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEWCZYNY, UDAŁO SIĘ! :)))

    Badanie krwi wskazuje na 3 tydzień!:) Niestety mam już za sobą gorycz porażki, gdyż poroniłam 4 lata temu w 5 tc... Stąd moje ogromne obawy więc szybciutko skoczyłam po zwolnienie lekarskie - wolę odpoczywać, niż pracować w sklepie po 12h bez możliwości spoczynku...
    Na zaświadczeniu lekarskim mam wpisaną serie BO, czy ktoś wie może dokładnie czego dotyczy zwolnienie? NIestety moja ginekolog była bardzo rozkojarzona, gdyż podczas mojej wizyty otrzymała telefon o pobycie jej ojca w szpitalu - stąd nie zadałam kilku istotnych pytań...

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 25 października 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdź na necie. B to oznaczenie zwolnienia ciazowego a 0 nie wiem. Powodzenia!

    Selja lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • FaNiente Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 11 listopada 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alikar wrote:
    I jak było na wizycie? To raczej od Ciebie zależy jak się czujesz, czy chcesz odpocząć czy nie. Znam dziewczyny w ciąży, które od początku poszły na zwolnienie i się "nie szczypały" i takie, które pracowały prawie do końca, bo się dobrze czuły.
    Z tego co się orientuję wg kodeksu pracy kobiety w ciąży nie
    Mi lekarz dał od razu zwolnienie na pierwszej wizycie w 7 tygodniu bo miałam plamienia. Mimo, że w pracy był spokojny okres, lubię ją i myślałam, że jeszcze popracuję parę miesięcy, ale lekarz stwierdził,że początek ciąży to najważniejszy okres i wręczył zwolnienie na miesiąc. Ja na szczęście mam super szefostwo, ale wiem, że to wyjątek ;-)
    Dzięki Alikar, za odpowiedź.
    Lekarka po zbadaniu mnie i usg stwierdziła, że wskazane będzie zwolnienie bo od razu widać, że jestem znerwicowana pracą, co skutkuje odrobinę za wysokim ciśnieniem, więc najpierw dostałam zwolnienie na 3 tygodnie do kolejnej wizyty, czyli do minionego poniedziałku. Na tej wizycie od razu dostałam przedłużenie o kolejne 4 tygodnie z tych samych powodów, poza tym męczą mnie bardzo mdłości a o koncentracji na czymkolwiek już nie wspomnę ;-)

    Alikar lubi tę wiadomość

  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 18 listopada 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie :) Umowa kończy mi się za tydzień. Będę wtedy w 17 tyg ciąży (5 miesiąc). Czy wtedy muszę coś podpisywać, że umowa się przedłuża czy wystarczy, że będę dostarczać kolejne L4 i automatycznie wszystko się przedłuży? I kolejnym dokumentem będzie dopiero (opróćz L4) akt urodzenia dziecka?

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy przez całą ciążę wysyłacie L4 do pracodawcy czy potem do ZUSu?

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • Aguuuś Ekspertka
    Postów: 137 121

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marie_marie22 wrote:
    Dziewczyny, czy Wy przez całą ciążę wysyłacie L4 do pracodawcy czy potem do ZUSu?

    Z tego co wiem do wysyła się do pracodawcy bo jesteś ich pracownicom a oni mają obowiązek dostarczenia do ZUS w ustalonym terminie.


    f2w3rjjgr8ib3mwr.png

    Aniołek 7t3d (*)
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuuuś, dziękuję za odpowiedź :) tak własnie robię już ale miałam chwilę zawachania.

    oar8yx8d9fawxkqt.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ