X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Aktywnie w ciąży :-)
Odpowiedz

Aktywnie w ciąży :-)

Oceń ten wątek:
  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam 2 filmiki z ćwiczeniami dla II trymestru
    1) https://www.youtube.com/watch?v=W2OARfwvvwc (Ćwicz Pilates)
    2) https://www.youtube.com/watch?v=BkClc5B9cVY (wzmacnianie przed porodem)

    W pierwszym filmiku są pokazane ćwiczenia w pozycji leżącej. Gdzieś wyczytałam, ze nie powinno się wykonywać ćwiczeń w tej pozycji? jakie są Wasze informacje na ten temat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 12:34

    atdc6iyehd9qphks.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sport to zdrowie,a jeśli nie ma przeciwwskazań to można ćwiczyć w ciąży,ale pamiętajcie o dziecku i stosujcie się do zalecanych norm,spytajcie lekarza albo jakiegoś wykwalifikowanego trenera.

    Bądźcie odpowiedzialne i nie patrzcie na kogoś tylko dbajcie o bezpieczeństwo swoje i przede wszystkim maluszka.
    Przemęczanie w ciąży też nie jest dobre.

    Ja na początku nie akceptowałam swojego wyglądu (zrobił mi się okropny cellulit wodny i mam go nawet na łydkach,przy kolanach czy żebrach ) ale dałam sobie z nim spokój na okres ciąży bo i tak nic nie zrobię.
    Po porodzie wezmę się za siebie i się pozbędę dziada :P
    Teraz mam ważniejsze sprawy niż 2 kg nadwagi ;)

    Wszystko siedzi u nas w głowie- trzeba się zaakceptować i trochę odpuścić na okres ciąży bo różnie może się zdarzyć...

    PS.Życzę Wam takiego zapału i aktywności w III trymeście :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 16:37

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbelek wrote:
    Znalazłam 2 filmiki z ćwiczeniami dla II trymestru
    1) https://www.youtube.com/watch?v=W2OARfwvvwc (Ćwicz Pilates)
    2) https://www.youtube.com/watch?v=BkClc5B9cVY (wzmacnianie przed porodem)

    W pierwszym filmiku są pokazane ćwiczenia w pozycji leżącej. Gdzieś wyczytałam, ze nie powinno się wykonywać ćwiczeń w tej pozycji? jakie są Wasze informacje na ten temat?
    Tez czytałam,ze w pozycji na leżąco na plecach now powinno wykonywać sie ćwiczeń w ciazy,wiec moze takie sobie odpuśćmy...;)
    Jest masa innych :)
    Dziękuję za strony,na pewno przecwicze :)

    Bąbelek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    Sport to zdrowie,a jeśli nie ma przeciwwskazań to można ćwiczyć w ciąży,ale pamiętajcie o dziecku i stosujcie się do zalecanych norm,spytajcie lekarza albo jakiegoś wykwalifikowanego trenera.

    Bądźcie odpowiedzialne i nie patrzcie na kogoś tylko dbajcie o bezpieczeństwo swoje i przede wszystkim maluszka.
    Przemęczanie w ciąży też nie jest dobre.

    Ja na początku nie akceptowałam swojego wyglądu (zrobił mi się okropny cellulit wodny i mam go nawet na łydkach,przy kolanach czy żebrach ) ale dałam sobie z nim spokój na okres ciąży bo i tak nic nie zrobię.
    Po porodzie wezmę się za siebie i się pozbędę dziada :P
    Teraz mam ważniejsze sprawy niż 2 kg nadwagi ;)
    Dwa kilo?? Ło kochana :) dwa kilo,to tyle co nic :)
    Ja myślę,ze tu chodzi o to,żeby się nie zaniedbać w ciąży...zwby ćwiczyć,jesli ktos cwiczyl przed ciążą -bo potem bedzie plącz,a po co to..:)
    Pewnie,ze musimy uważać i to ostro i ćwiczyć w taki sposób,żeby się nie zmęczyć za mocno,ale delikatne przyspieszenie serduszka,to lepsze dotlenienie organizmu i lepsze samopoczucie,a i figura nie zaniedbana ;)
    Mysle tez,ze jak w drugim trymestrze mijają te najgorsze objawy,to jak się weźmiemy za ćwiczonka,to juz w trzecim tez sie nie zaniedbamy :)
    Pierwszy trymestr,to byla mala przerwa :)
    Wszystko siedzi u nas w głowie- trzeba się zaakceptować i trochę odpuścić na okres ciąży bo różnie może się zdarzyć...

    PS.Życzę Wam takiego zapału i aktywności w III trymeście :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde jakos dziwnie mi sie wkleila odpowiedź...:/

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam 10 już :P
    Wg normy i BBF mam o 2 kg za dużo na tym etapie ale co tam :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łe tam...Wszystko da się zrobić i po ciąży jak zaczniemy latać za maluchem,to zgubimy w mig :) Ja pewno tez przytyje więcej,bo tak,to calkiem dobrze mi Szlo,a teraz nagle kilo w jakies 1,5 tygodnia do przodu nie wiadomo skąd,bo wcale sie nie objadam,a jem jak normalny człowiek...

    Ktos mnie zapytal ostatnio ile JUZ przytyłam..Mowie,ze ze 3 i pól kilo...a w odpowiedzi usłyszałam...to jeszcze ze cztery i będzie koniec ciazy :) Se pomyślałam...ja pierdole...bo nic innego do głowy mi nie przyszło :)Kompletnie nie wiedziałam jak mam na to zareagować...Powiedziala to mama mojego M. Jeszcze 4 kilo???? Nie no..rece opadają..to mam przejść na dietę,czy jak? No marzenie,żeby w calej ciazy przytyć 7ipol kilo,ale to chyba mega grubasy maja taki limit...
    Wtedy bylo 3ipol,teraz jest plus kilo...Tylko ze teraz to ja jem,a wczesniej nie jadłam praktycznie nic i do tego jeszcze spalałam...

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam takie ćwiczenia - spokojne i wykonywane przez ciężarną:

    https://www.youtube.com/watch?v=6lsT_W7p7Ps&index=2&list=PLWKvmKnHcEp1BhrIZyMc1bEe4QDA_T_jT

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2015, 13:30

    Goździnka, Bąbelek lubią tę wiadomość

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć norma to +15 kg.
    Moja koleżanka przytyła 20 kg ale teraz ma lepszą figurę niż przed ciążą :)

    Nie ma reguły,różne są organizmy. Jedna tyje 10 druga 20 :P


    Ja na pewno nie będę stosować w ciąży jakieś diety żeby mało przytyć bo to uważam za głupotę. Mały musi mieć wszystkiego pod dostatkiem,a no i samopoczucie też jest ważne.

    dddodiii lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no jasna sprawa :) Dieta-NO WAY! Trzeba jesc-normalnie jeść :)
    Jeszcze biorąc pod uwagę,ze łożysko wazy kilogram,dzidziulek ze 3kg,to ta cala reszta 6,czy 8 kilo szybko zniknie :)

  • perelka1846 Koleżanka
    Postów: 90 13

    Wysłany: 3 maja 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo prosimy o głosy na historię nr 2, konkurs kończy się dzisiaj o godzinie 20.
    http://mama-w-trampkach.blog.pl/wygraj-laktator-canpol-babies/
    Przepraszam za spam i dziękuję za pomoc:)

  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 45

    Wysłany: 4 maja 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ddddodi nie wiem czy wątek jeszcze aktualny ale aktywność w ciąży to też dla mnie mega ważny temat :) Przed ciążą również dużo sportu uprawiałam i trochę teraz "cierpię" przez nasze ciążowe ograniczenia.

    Ja staram się korzystać z orbitreku, rowerku stacjonarnego i zwykłego - ten zwykły poza miastem i raczej rzadko. Poza tym chodzę czasami na ćwiczenia typu "zdrowy kręgosłup", pilates i streching, niekoniecznie tylko dla kobiet w ciaży i widzę tam przyszłe mamy z naprawdę sporymi brzuszkami więc chyba są bezpieczne :)

    Ahaaa no i "zmuszam" męża, żeby w weekend zabierał mnie na długaśne spacery za miastem, w dolinkach, lasach itp - super się po tym czujemy i ja i mąż ;)
    Powodzenia w aktywnej ciąży i pozdrówki :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

    p19uvkcbq15t6635.png
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 4 maja 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co powiecie o basenie? :)

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beeblu wrote:
    Ddddodi nie wiem czy wątek jeszcze aktualny ale aktywność w ciąży to też dla mnie mega ważny temat :) Przed ciążą również dużo sportu uprawiałam i trochę teraz "cierpię" przez nasze ciążowe ograniczenia.

    Ja staram się korzystać z orbitreku, rowerku stacjonarnego i zwykłego - ten zwykły poza miastem i raczej rzadko. Poza tym chodzę czasami na ćwiczenia typu "zdrowy kręgosłup", pilates i streching, niekoniecznie tylko dla kobiet w ciaży i widzę tam przyszłe mamy z naprawdę sporymi brzuszkami więc chyba są bezpieczne :)

    Ahaaa no i "zmuszam" męża, żeby w weekend zabierał mnie na długaśne spacery za miastem, w dolinkach, lasach itp - super się po tym czujemy i ja i mąż ;)
    Powodzenia w aktywnej ciąży i pozdrówki :)
    SUPER!!!!
    A podpowiedz mi jak ćwiczysz na orbitreku,bo ja teraz bardzo szybko sie męczę...moze nie męczę,ale bardzo szybko osiągam mega wysoki puls,chociaż ustawiam sobie na program,gdzie "biegam" na jednym poziomie...
    Rowerek tez miałam..ale sprzedałam,dolozylam kasy i kupiłam orbitreka..teraz w ciazy to by mi sie przydal...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oleczkaa wrote:
    Dziewczyny, a co powiecie o basenie? :)
    Basen jest zalecany :) Tylko trzeba uważać,żeby nie złapać tam czegos...
    Ja niestety nie umiem pływać...próbowałam sie nauczyć,ale boje się :/
    W ciazy basen,to super sprawa...Z pewnością bym często chodziła,gdybym umiala pływać..Korzystajcie dziewczyny! :-)

  • Goździnka Koleżanka
    Postów: 51 22

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.youtube.com/watch?v=6lsT_W7p7Ps ja ćwiczę z tego filmiku :)

    dev255pr___.png
  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 45

    Wysłany: 5 maja 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dddodi co do orbitreku to ustawiam na jakiś niski poziom np. 4 i tak do 40 min spokojnie na nim sobie "chodzę". Zawsze możesz dostosować swoje tempo do zmęczenia :)
    Może zacznij od partii po 10 min?

    Na basen ja mega chętnie chodziłabym ale lekarz mi odradzał z powodu potencjalnych infekcji. Na początku myślałam że jest trochę za ostrożny jest ale koleżanki z pracy potwierdziły że basen jest kiepski bo one własnie w ciąży czegoś się nabawiły.
    No i się przestraszyłam i do tej pory dzidziusia tylko 2 razy w morzu "wykąpałam" bo podobno morska woda jest najlepsza a ja własnie z urlopu wróciłam ;)

    dddodiii lubi tę wiadomość

    p19uvkcbq15t6635.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde..ja tam mam mnóstwo programów,a czwarty poziom,to bardzo szybko biegnę,bo straszny luz vzuje...Zawsze ćwiczyła na nim przed i po treningu,a teraz jak 10minut daje rade,to i tak z przerwami...moze to od orbitreka zalezy...
    A jaki Ty masz?

  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 45

    Wysłany: 6 maja 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja włąsnego nie posiadam, korzystam w siłowni i tam są opcje: albo programy o których mówisz albo manualne ustawianie poziomów "ciężkości". Więc pewnie to od orbitreku zależy

    p19uvkcbq15t6635.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mam dla siebie piękny zestaw ćwiczeń :)
    Orbitrek, przerwa, ćwiczenia z obciążeniem na biceps i triceps, przysiady, wykroki, zakroki, przysiady, cwiczenia na posladki-wymachy nóg w zgięciu w klęku podpartym plus wymachy nóg wyprostowanych w kleku podpartym, przerwa, wszystko razy dwa oprócz orbitreka i na koniec znów orbitrek :)
    Tak to mogę ćwiczyć :) A po ciazy znowu mega wycisk :)
    Brakuje mi tylko brzuszków...uwielbialam...

    Beeblu lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ