X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Aktywnie w ciąży :-)
Odpowiedz

Aktywnie w ciąży :-)

Oceń ten wątek:
  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://mamawformie.pl/wszystkie-cwiczenia-w-ciazy/ !!!!
    II i III trymestr filmiki:
    - z Edytą Litwiniuk,
    - Patrycją Olejarczyk,
    - rozgrzewka przed ćwiczeniami
    - ćwiczenia na skurcze łydek,
    - obrzęk nóg,
    - ćwiczenia z piłką,
    - relaksacja :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 11:04

    dddodiii, Beeblu, Symfonia lubią tę wiadomość

    atdc6iyehd9qphks.png
  • Klaudixxon Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 18 maja 2015, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W styczniu się dowiedziałam, że jestem w ciąży chodziłam na siłownię i grałam w tenisa. Zorientowałam się, że coś jest nie tak jak miałam mega spadek formy i nie byłam wstanie ćwiczyć danych serii z obciążeniem jak zawsze.
    Grałam w tenisa w sumie do końca marca z trenerem, pulsometrem. Potem przestałam bo już brakowało mi na to sił,byłam ultra śpiące i nie dawałam rady. Obecnie mamy maj i energia powoli mi wraca więc myślę nad jakimiś ćwiczeniami w domu + spacery.
    Oczywiście jak ktoś nie ćwiczy i nie chce nie namawiam, ale jak na razie nic mnie nie boli, nic mi nie dolega więc poćwiczę jak dam radę aby ten stan bez dolegliwości mi się utrzymał. Jutro robię skalpel II Ewki Chodakowskiej zobacze jam mi pójdzie.

    Znalazłam jeszcze taką listę filmików z ćwiczeniami dla ciężarnych na YT:
    https://www.youtube.com/watch?v=qRotz4n4NrM&list=PL94NN7mgl1ZQXmRoV5s-QR4dHrHKkAxrr&index=32

    f2w3yx8d0bccyl0l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze sobie poszukać jakiś zestaw ćwiczeń, bo chyba zwariuje.
    Wiem że nie mam wariować, że nie mogę za dużo, bo jednak zaraz plamie ,ale choć coś , choć troszkę dla formy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już sie wziełam kurde:)Teraz super się czuję,lato idzie,trza jakoś wyglądać w tej ciąży;P
    Pomalutku sobie ćwiczę te swoje ćwiczenia,o których pisałam wcześniej i trochę nogi mi się poprawił i pupka...zobaczymy co dalej bedzie;)

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 20 maja 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja dziś znalazlam taką oto stronkę www.fitmom.pl Jest o powrocie do formy po porodzie, ale są też ćwiczenia na czas ciąży :)

    21.10.2015 Leon <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj bylam na rowerze:-) cos wspaniałego :-) Jechałam powolutku,bo tylko 15/h i nie męczyłam sie wcale..Bylo mi cudownie i zacznę jeździć codziennie :-)

  • anet Autorytet
    Postów: 412 330

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mamusie, ja chodzę 3 razy w tyg na basen, pływam 30 min i 15 min masuje uda i pośladki na biczach wodnych, czuje się super, nigdy mnie nie boli przy tym brzuch, a i słyszałam od mojej gin, że i dzieciaczkom bardzo podoba się taka forma aktywności, polecam :) listopadówka

    dddodiii lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgeh3gw66n.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 9 lipca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dokładnie od 22 czerwca codziennie jeżdżę na rowerze stacjonarnym, codziennie minimum 15 km, zazwyczaj 20 a dziś dojechałam do 27 km :) Przed ciążą byłam aktywna, byłam w trakcie robienia brzucha :D Czasem się zastanawiam czy nie za dużo tego rowerku no ale skoro czuje się dobrze, wcale mnie to nie męczy i ciąża zdrowa :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Klaudixxon Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 9 lipca 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie lekarz zabronił wszelkich aktywności, oszczędzać się mam no i zobaczymy czy na następnej wizycie coś się zmieni i będę mogła coś się poruszać. Chociaż spacer bo na razie to rosnę:(

    f2w3yx8d0bccyl0l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety skonczylam z rowerem,strasznie mi się napinał i robił sie bardzo twardy..nie będę ryzykować...
    Ale na orbitreku poćwiczę,chociaż w upały odpuszczam:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i skończyło się moje:aktywnie w ciąży:/
    Niestety,ale mam jakieś bóle miesiączkowe co kilka dni...do tego bolesne skurcze wystapiły,także...nie będę ryzykować i ...jak najmniej ruchu...koniec.

  • Klaudixxon Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 17 lipca 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodii jak masz bóle ala miesiączkowe to bierz magnez odrazu z b6. Moja gin mi kazała brać jak taki bóle miałam i pij dużo wody.

    Dziewczyny z takimi bólami to i nospe biorą (żeby skurczy nie było) i magnez nawet 3 razy dziennie. No i z aktywnością daj sobie na wstrzymanie i jak będziesz u gin sprawdź jak się miewa Twoja szyjka.

    dddodiii lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d0bccyl0l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudixxon wrote:
    dddodii jak masz bóle ala miesiączkowe to bierz magnez odrazu z b6. Moja gin mi kazała brać jak taki bóle miałam i pij dużo wody.

    Dziewczyny z takimi bólami to i nospe biorą (żeby skurczy nie było) i magnez nawet 3 razy dziennie. No i z aktywnością daj sobie na wstrzymanie i jak będziesz u gin sprawdź jak się miewa Twoja szyjka.
    Bylam 8 lipca,szyjka w porządku.
    Biorę magnez caly czas 370mg. Ale dziękuję za rady;-)
    Cwiczenia-jakiekolwiek odpuszczam do samego konca.
    Nie chcę małej rodzic juz teraz,staram sie leżeć i dużo ogólnie odpoczywać...

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 lipca 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Bylam 8 lipca,szyjka w porządku.
    Biorę magnez caly czas 370mg. Ale dziękuję za rady;-)
    Cwiczenia-jakiekolwiek odpuszczam do samego konca.
    Nie chcę małej rodzic juz teraz,staram sie leżeć i dużo ogólnie odpoczywać...
    No i odpoczywaj, po porodzie będziesz ćwiczyć ile i jak chcesz :)
    Ja na pewno dam sobie wycisk :D

    dddodiii lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 31 lipca 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie 20 km to na rowerku to dużo czy mało?Zajmuje mi to około 55 min wole wolno, bezpieczniej :) 2x10km

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2015, 19:32

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle,ze w sam raz. Jeździłam tez po 20-30km/h,a potem wyczytałam,ze w ciąży nie należy przekraczać 10km/h. Ale błagam...co to jest 10km/h :D Żarty jakies...
    Póki sie dobrze czujesz,to korzystaj,bo ja juz niestety nie daje rady...musze czekać jak mala się urodzi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga! Ale pamiętaj powoli na rowerku!!! Rob czasem przystanki-zwłaszcza na napicie sie wody;-) To bardzo ważne. Pamietj,ze nasze organizmy teraz wykonują bardzo ciezka prace.

  • Hikaru Autorytet
    Postów: 271 184

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo dużo chodzę, tam gdzie się da to nie wsiadam w auto czy autobus tylko idę i tak codziennie. Dodatkowo 2x w tyg chodzę na aktywne 9 miesięcy, bardzo chciałabym iść na basen ale mam azs nasilone w ciąży więc odpada

    5d5226c818.png

    <3 Leon <3 05.02.2016 4730g/62cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hikaru wrote:
    Ja bardzo dużo chodzę, tam gdzie się da to nie wsiadam w auto czy autobus tylko idę i tak codziennie. Dodatkowo 2x w tyg chodzę na aktywne 9 miesięcy, bardzo chciałabym iść na basen ale mam azs nasilone w ciąży więc odpada
    No w tak wczesnej ciąży i do 20-tego któregoś tygodnia,to jeszcze się chce:-)korzystaj,póki możesz,bo potem juz naprawde jest ciężko...

  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 14 tygodniu. Dzis pierwszy raz bylam na jodze. Super. Zaraz po zajeciach dostalam turbodoladowania. Szkoda, ze teraz jest sezon wakacyjny, bo tylko sa zajecia raz w tygodniu, a csuje, ze moglabym dwa razy;)
    Znajoma mi mowila, ze bardzo dobrze jej sie po jodze rodzilo. To mnie zachecilo.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ