X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Dolegliwości II trymestru.
Odpowiedz

Dolegliwości II trymestru.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od poczatku ciazy mam dziwny smak w buzi.,ni to gorzki ni kwasny, to on powoduje u mnie mdlosci, zwlaszcza jak cos zjem...wieczorami jest tak zle, ze nie moge myc zebow...i chodze szybko spac, by go nie czuc...czy ktos tez tak ma?
    Myslalam, ze w II trymestrze to minie, ale niestety, moge w zwiazku z tym jesc rzeczy, ktore sa mdle. Nie mam zachcianek, boje sie, ze nie dostarcze dziecku witamin, bo po warzywach i owocach jest na prawde zle :/

    Jestem w 15 tc.

  • Kamyk1989 Ekspertka
    Postów: 149 194

    Wysłany: 23 marca 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym trymestrze praktycznie nic nie mogłam jeść, oprócz białego twarożku, warzyw (rzodkiewka, sałata, pomidor) i owoce (brzoskwinie, jabłka i grapefruit). Non stop byłam senna, miałam mdłości i oczywiście częste wizyty w toalecie. Odkąd weszłam w II trymestr ustąpiły mdłości i w końcu mogłam zjeść mięso :D Senność też mi minęła (choć nie do końca :P ), ale za to męczy mnie zgaga, bóle kręgosłupa, bóle pachwin.. I non stop bym tylko jadła :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19tc i klucia w szyjce macicy?
    Martwi mnie to, podrzusze tez boli ale to w zasadzie nic nowego.
    Ma ktoras podobne klucia?
    Na poprzedniej wizycie z szyjka wszystko bylo ok.

  • Arienna Autorytet
    Postów: 2898 2605

    Wysłany: 24 marca 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mnie kłuje od wczoraj. W sumie jestem chora i mam straszny kaszel i mam nadzieję że to poprostu naruszone trzewia ale zaczynam się niepokoić :(

    Aniołek 11.10.2014 (5tc) ***Gang 18+***
    ewebii4.png
    klz9tv73qklgbi72.png - 7 kg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od wczoraj klucia wszyjce bylam u gin i mnie uspokoil.mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze. Dzis odpoczywam i mam nadzieje, ze w nocy uda mi sie zasnac i nie bede juz tego czuc :)

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 27 marca 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dolegliwości w II trymestrze, to:
    - baaardzo wrażliwe dziąsła - mimo, że używam specjalnej pasty paradontax i miękkiej szczoteczki, to i tak krwawią, że hej;
    - sucha skóra, smaruję ją rano i wieczorem oliwką, a i tak w ciągu dnia gdzieś mnie skóra zaswędzi;
    - ZAPARCIA, po prostu masakra. W aptece mówią, że nic dla ciężarnych nie mają, a aktivia już nie pomaga. Jem owoce, piję wodę... Irytacja totalna
    - czasami tętnienie w uchu - słyszę swój puls, gdy jest podwyższony - czasami jak ledwie wstanę z łóżka.

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Arienna Autorytet
    Postów: 2898 2605

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twins ja na zaparcia pije kawę (INKĘ) z mlekiem na czczo lub wodę przegotowaną z miodem na czczo- trochę pomaga

    Aniołek 11.10.2014 (5tc) ***Gang 18+***
    ewebii4.png
    klz9tv73qklgbi72.png - 7 kg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dolegliwości to okropny ślinotok, mdłości które ciągną się od 5 tygodnia, zgaga, krwawienie dziąseł przy myciu zębów, ciągłe parcie na pęcherz szczególnie w nocy, pobolewanie podbrzusza :-)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie 4 miesiąc przywitał wymiotami, mega mdłościami i ślinotokiem w nocy. Masakra!!! Praktycznie I trymestr bez objawów (tylko zmęczenie i senność), a teraz takie historie :( A, no i częstomocz, ale to mam praktycznie od początku. Teraz się tylko nasilił z 2-3 nocnych wizyt w WC do 5, czasem 6...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2015, 22:21

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam oczywiscie dalej mdlosci i wymioty, ktore trwaja gdzies od 5-6 tygodnia. Okropny slinotok po jedzeniu, w dodatku slina jest kwasna... jedynie piersi az tak juz nie bola, albo sie przyzwyczailam.

  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opisze swoje. Okropne mdłości do tej pory - zaczął mi sie 15 tc. ale straszne,może łącznie z osłabieniem sprawiają, ze od dwóch mies. nie wychodzę z łóżka. Zatrzymanie wody co dołożyło mi 2-3 kg i spowodowało tzw. zespół cieśni nadgarstka, objawia sie to tym ze cierpną mi mocno dłonie w nocy, co wybudza mnie kilka razy, plus wybudzanie na sikanie tez pare razy, ostatecznie nie przespałam do tej pory prawie żadnej nocy normalnie. Wzdęcia, gazy. Zaparcia - ekstremalne, zgroza! oby żadna z Was nie doświadczyła. Po prostu brak jakichkolwiek ruchów jelit, totalny zastój, już nie chce pisać ze nic nie pomaga, żadne owoce, otręby, colon c, czopki glicerynowa. Nic. Została lewatywa, która przypłaciłam powikłaniami - odwodnieniem takim ze ból chciał mi rozerwać głowę i ostrymi wymiotami. Dochodziłam do siebie pare dni. Trądzik - cała gęba w pryszczach, pomimo stosowania sie do zaleceń dermatologa. Paskudny smak w ustach - kapec a czasami metaliczny smak. Teraz zaczęły sie krwawiące dziąsła. Na policzkach tez zgęstniał mi meszek i wydłużył sie, nie wyglada to za dobrze. Zapomniałabym o zatkanym nosie i wiecznym glucie w gardle, który muszę wypluwać, ale czasami sie nie da wiec jedynym wyjściem jest połknięcie. A wtedy odruch wymiotny na gluta :(
    Ogólnie od trzech miesięcy jestem w stanie PARCHA.
    Chce żeby sie poprawiło, bo zaczynam sie obawiać o moja psychikę :(

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam o codziennej zgadze, bólach krzyża i stawów biodrowych.

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa09 - a myslalam, ze ja mam przerabane ;< wspolczuje. Sprobuj na te nudosci kupic w aptece opaski sea band. Dzialaja na zasadzie akupresury. Nie wiem czy to one pomagaja, czy co, ale nie mam juz nudnosci 24/7 i jak wymiotuje, to 3-4 razy, a nie 15 razy dziennie. Mnie boli jedno biodro, czasem az sie w nocy budze. Ale nie ma dramatu. Tradzik, masa sliny, beznadziejny smak w ustach - to mam do tej pory.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2015, 15:10

  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekkie bóle brzuszka i zaparcia żadnych mdłości ani wymiotów nie ma :)

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mdłości osłabły. Od czasu do czasu jest mi tylko niedobrze z powodu różnych zapachów (wczesniej też byłam wrazliwa na zapachy, ale teraz to już podwójnie je odczuwam). Krwawiące dziąsła nawet przy myciu zębów i zaparcia - już wczesniej miałam, ale teraz są dwa razy większe! Też nie wiem już jak sobie radzić. Niestety na płatki owsiane nie mogę patrzeć, a one mi pomagały zawsze!

  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    green wrote:
    Sprobuj na te nudosci kupic w aptece opaski sea band. Dzialaja na zasadzie akupresury.
    Dzięki green, już wypróbowalam, niestety bezskutecznie.

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • Karolkaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    trafiłam tu pierwszy raz I bardzo podoba mi się Wasze forum.
    Mój problem dotyczy bólów głowy; jestem w 20 tygodniu ciąży I od ponad miesiąca borykam się z okropnymi bólami głowy, które przychodzą w nocy, rano po wstaniu z łóżka mijają. Czy któraś z Was miała podobną przypadłość? Już nie mogę patrzyć na swoje łóżko I nie chcę spać, bo wiem że za każdym razem kończy się to okropnym bólem głowy I poczuciem przepływu krwi we wszystkich żyłach w głowie. Czy takie przypadłości to też norma?
    Pozdrawiam cieplutko

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolkaaa wrote:
    Cześć dziewczyny,

    trafiłam tu pierwszy raz I bardzo podoba mi się Wasze forum.
    Mój problem dotyczy bólów głowy; jestem w 20 tygodniu ciąży I od ponad miesiąca borykam się z okropnymi bólami głowy, które przychodzą w nocy, rano po wstaniu z łóżka mijają. Czy któraś z Was miała podobną przypadłość? Już nie mogę patrzyć na swoje łóżko I nie chcę spać, bo wiem że za każdym razem kończy się to okropnym bólem głowy I poczuciem przepływu krwi we wszystkich żyłach w głowie. Czy takie przypadłości to też norma?
    Pozdrawiam cieplutko

    A czy pamiętasz, by spać na boku? Najlepiej lewym, choć oczywiście nie non stop. Ogólnie trzeba unikać spania na plecach. Spróbuj też więcej pić.

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa09 wrote:
    Zaparcia - ekstremalne, zgroza! oby żadna z Was nie doświadczyła. Po prostu brak jakichkolwiek ruchów jelit, totalny zastój, już nie chce pisać ze nic nie pomaga, żadne owoce, otręby, colon c, czopki glicerynowa.

    Zgodnie z zaleceniem położnej codziennie rano piję na czczo suszone śliwki zalane wrzątkiem - 5 śliwek zalewamy wrzątkiem do połowy kubka, po pół godzinie gnieciemy je i wszystko pijemy. Po tym dwie łyżki stołowe Lactulosum. Potem wypijam szklankę wody - staram się jej pić jak najwięcej w ciągu dnia. Zauważyłam dużą poprawę. Przedtem też było u mnie bardzo ciężko z zaparciami. Spróbuj :) I oczywiście spacer/ ćwiczenia dla kobiet w ciąży: https://www.youtube.com/watch?v=6lsT_W7p7Ps&index=2&list=PLWKvmKnHcEp1BhrIZyMc1bEe4QDA_T_jT . Aktywność dotleni i pomoże jelitom ;)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa09 wrote:
    Dzięki green, już wypróbowalam, niestety bezskutecznie.

    Kurcze :( juz nie wiem co Ci doradzic ;( ja sie jeszcze borykam z nudnosciami, ale jakos je znosze. Jak jest zle, bardzo zle, to biore hydroksyzyne (stosowana na nudnosci i wymioty w ciazy-konsultowane z trzema roznymi ginami-mozna brac). Ale to jest lek, wiec biore, jak wiem, ze zaraz bede wisiec nad wc. U mnie juz na tym etapie pomaga regularne jedzenie - jem co 1,5-2 h male porcje. Zupe np jem na 2 razy.
    Dziewczyny kiedys na jakims watku pisaly, ze witamina C 3x1 pomaga na nudnosci - jakis gin zalecal komus. Magne b6 max mi moja pani dr kazala brac - choc mi srednio pomagalo to na nudnosci. Ale mozesz sprobowac. Trzymam kciuki by Ci przeszlo. Daj znac jak sie czujesz.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ