X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Dolegliwości II trymestru.
Odpowiedz

Dolegliwości II trymestru.

Oceń ten wątek:
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolegliwości od koloru do wyboru :) a u mnie wieczorna zgaga, bóle podbrzusza/pachwin, głowy i pleców od czasu do czasu :) Da się żyć ale na dłuższą metę to można zwariować :)

    f2w3rjjgnbtc8i3h.png



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mojej bezobjawowej ciąży koniec :D plecy, nogi, podbrzusze czasem ból dobija ale czy to normalne?Te bóle brzucha?Też tak macie?
    A dziewczynki robiłyście już glukozę??

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o 2 trymestr to bole podbrzusza, pachwin, przede wszystkim :\ a tak to narazie nie narzekam ;)

    Rose123 lubi tę wiadomość

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 22 tygodnia zapominałam czasem że jestem w ciąży, zero bóli za to teraz się zaczęło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2015, 20:15

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga 23 fakt kazda z nas jest inna,jedna ma objawy wczesniej,inna pozniej ;)
    Najwaniejze ze mamy podobne :)

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja generalnie nie mialam zadnych strasznych dolegliwosci ciazowych (poza 5krotnym krwotokiem) nie wymiotowalam, nie mialam mdlosci, omdlen itp. Jedynie na poczatku bylam strasznie senna, ale minelo. W drugim trymeatrze to bolaly mnie piersi, rosna mi wlosy np na brzuchu i skora jest wrazliwsza podczas golenia, czesto sie zacinam. Najgorsze jest pobolewanie podbrzusza. Czuje ciezkosc i ucisk w macicy, ale tak chyba moj organizm reaguje. Miesnie nie sa przyzwyczajone do dodatkowego ciezaru.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam teraz masakryczną zgagę,nogi popuchnięte jak balony,kłucie w macicy i wrażenie jakby ktoś mi ciągnął za brzuch no i jeszcze ból pleców,i to chyba na tyle :-)

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    ja mam teraz masakryczną zgagę,nogi popuchnięte jak balony,kłucie w macicy i wrażenie jakby ktoś mi ciągnął za brzuch no i jeszcze ból pleców,i to chyba na tyle :-)
    a i jeszcze włosy mam matowe i drutowate i do tego niechcą przyjmować farby :-(

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dziewczyny, w grupie raźniej :) cierpimy razem hehe w końcu nasze dzieciaczki rosną! :) oczywiście życzę każdej z Was i sobie również jak najmniej i jak najlżejszych 'ciągnięć' w pachwinach :)


    f2w3rjjgnbtc8i3h.png



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 1 mialam mdlosci 2 miesiace dzien w dzien kilka razy dziennie jadlam i pilam na sile,bolaly piersi sennosc,teraz w drugim trymestrze caly kregoslup powoli czuje,zmeczenue jakbym przebuegla maraton zaraz i cisnienie wysokie jak tchu nie zlapie a wystarczy ze 15 min pochodze,schody dramat dla mnie,piersi dalej bola swedzacy brzuch i piersi czasem nie do zniesienia,wzdecia,zgage raz mialam taka ze mi malo przelyku nie wypalilo,zaparcia,i nagle zmiany nastroju 1 dzien placze drugi sie smieje,czeste siusianie,bole w pachwinach i podbrzuszu ciagniecia,jakbym nie wiem ile tachala co dzien to tyle,jak dobrze jest o tym pogadać ,rozumiem was doskonale i życze wytrwałości i cierpliwisci kazdej z was i sobie też,to dla tych wspanialych maluchow ktore rosna w nad musimy wytwac ☺

  • justi441 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny

    szukałam fajnego forum przyszłych mam i chyba znalazłam ;)
    jestem w 23 tygodniu i u mnie niestety albo i stety to samo.
    początek ciąży rozpoczęty krwotokiem i krwiakiem poza tym żadnych dolegliwości.
    teraz to samo co u was czyli zgaga, bóle podbrzusza, ciągłe duszności spowodowane upałami, brak sił i apetytu. Ostatnio troszkę jakby zaczął twardnieć mi brzuch, byłam u lekarza wszystko jest ok wiec to może wina pogody. Ostatnio też bóle pleców i bezsenność.
    Ale co tam mój synek waży już 500g i kopie jak szalony to najważniejsze :)

    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2015, 19:46

    Maximka lubi tę wiadomość

    0d1yrjjg2jkpt7hc.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cierpię chyba na depresję. Oczekiwanie bardzo źle na mnie oddziałowuje. Jeszcze tyle czasu... I ciągle mi smutno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2015, 20:13

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka, rozważ pójście do psychiatry, bo depresja niestety moze rozwinąć sie po przyjściu na świat dziecka, mówię to Tobie z własnego doświadczenia

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę musiała. Z mężem o tym nie pogadam a nie chcę ani sobie ani dziecku przysparza dodatkowych kłopotów

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Ja cierpię chyba na depresję. Oczekiwanie bardzo źle na mnie oddziałowuje. Jeszcze tyle czasu... I ciągle mi smutno.
    Smutno??? Myszka! Nie możesz byc smutna!! Jestes juz prawie w 24 tygodniu! Ja przed chwila tez bylam w 24, a tu już 31 :-) Zobaczysz,ze jeszcze zatęsknisz za ciążą jak maluszek sie urodzi...Dzisiaj oglądałam zdjęcia -te,które sobie robiłam,żeby porównywać jak brzuszek rośnie :-) wiesz,ze się popłakałam przy 20 tygodniu? Bo zdalam sobie sprawę jakie to było uczucie wtedy...pierwsze kopniaczki...:-) To jest nasz najpiękniejszy czas i nie możesz byc smutna!
    Mysle,ze możesz spróbować isc na taka wizytę,moze wtedy lepiej sie poczujesz-oni sa fachowcami -my jedynie możemy Ci dać dobre rady...

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny zastanawiam sie ile jeszcze wytrwam z tym bolem pachwin i kluciem.Nie idzie normalnie chodzic,lezenie jedynie troche pomaga.Biore Aspargin i no-spe bo inaczej bym pewnie nie dala rady.w zeszlym tyg gin wspomniala o wiezadlach:-(



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose123 wrote:
    Kurcze dziewczyny zastanawiam sie ile jeszcze wytrwam z tym bolem pachwin i kluciem.Nie idzie normalnie chodzic,lezenie jedynie troche pomaga.Biore Aspargin i no-spe bo inaczej bym pewnie nie dala rady.w zeszlym tyg gin wspomniala o wiezadlach:-(
    Rose wytrwalosci .... Mnie narazie popuscilo, ale jak dluzej pochodze to podbrzusze pobolewa i tez w takim wypadku tylko lezenie. Jestes pod kontrola lekarza, tak ze nie martw die i uszka do gory :)

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maximka staram sie:-) smutno przy okazji w domu kiedy maz w pracy a wyjsc sie za bardzo nue da bo zaraz wszystko ciagnie wrrr tez mam nadzieje,ze mi w koncu troche odpusci:-)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie jeszcze 2 tyg temu ciagle cos kłuło czulam sie jakbym miala kamien w podbrzuszu. Teraz wszystko przeszlo czuje sie jakbym gory mogla przenosic. Strasznie mi ulzylo bo tez sie denerwowalam ze ciagle cos.
    W ciazy mam czesto zapchany nos a od wczoraj leci mi krew ale tylko przy wydmuchiwaniu

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pomóżcie proszę - dopiero zaczęłam drugi trymestr i nagle pojawiły się bóle podbrzusza (ciągnięcie) i takie uczucie ciężkości (takie "ciążenie" i nacisk macicy ku dołowi)…czy któraś z Was tak miała? To normalne? Miałam ostatnio bardzo stresujący okres i martwię się czy coś złego się nie stało :(

    69vc2j6.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ