X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr II Trymestr
Odpowiedz

II Trymestr

Oceń ten wątek:
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wczoraj jak sie polozylam na pleckach a naprawde b.rzadko tak leze bo staram sie na boku to moj maly przeszedl samego siebie i tak sie naprezyl ze kolo pepka wyczulam glowke??hmm normalnie pileczka tenisowa ale zanim zawolalam tatusia to zwial i zmienil miejscowke :-) ale jaja pewnie sobie rosnie Kacperek.w srode go odwiedze i obejrze:-)

    Patuska1992, vivien, Rika, anilorak lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • aila Ekspertka
    Postów: 230 289

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...Pasia to przepiekne momenty...
    Mi od kilku dni dokucza wieczorem bol plecow.Probuje kazdej pozycji,ale nie pomaga.Dopiero jak uloze sie na wznak w lozku.Jednak na szczescie dolegliwosci wystepuja na razie tylko wieczorem,po calym dniu.
    Poza tym od 2 tygodni czuje moje MALE/WIEKIE Szczescie.Od 4 dni wyczuwam nawet pod reka,jak czasami cos mi sie tam w brzuzku wybrzuszy.Z perspektywy czasu mysle,ze babelki czulam juz w 15 tygodniu,tyle ze w owym czasie mialam czesto gazy i dlatego i mi to umknelo,po drugie nie wierzylam,ze moge juz cos czuc.W pierwszej ciazy czulam pierwszy raz w 17 tygodniu.teraz w 16,tyle ze od razu konkretne ruchy a nie babelki.Dlatego wiec,jestem przekonana,iz to co czasami czulam juz na przelomie 14 i 15 tygodnia to jjuz moj Babel oznajmial mamusi o swoim istnieniu:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2013, 18:59

    Rika lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Adrianku!!!:)
    [link=https://www.suwaczki.com/]82do3e5eiide99pv.png[/link]
    tb733e5ezrvezdb0.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aila takze potwierdzasz teorie ze w drugiej ciazy szybciej czuc babaska :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała też rządzi wieczorami i to coraz mocniej kopie dziś i tatusiowi się ujawniła :) Super czuć pod ręką kopniaczki :)A najbardziej ruchliwa jest jak leżę na plecach :) Pasia te dzieci to takie małe urwiski :)

    pasia27, Rika, anilorak lubią tę wiadomość

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No juz w brzuszku daja czadu :-) no i tak jak my maja lepsze dni i gorsze raz aktywne a raz spokojne :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nas jakos dzisiaj malo..pogoda lepsza i dziewczyny sie dotleniaja:-)
    Vivien dzisiaj nie ma??

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja również jestem w 2 trymestrze i kontynuując temat z (z początku wątku) jestem drugi raz w ciąży, mój Syn za miesiąc (dokładnie za miesiąc) skończy 3 latka.
    Od prawie 3 tygodni wiem, że spodziewam się znów Syna (w 13 tyg. na USg genetycznym Pan ginekolog dawał 90% szans na poprawność swojej obserwacji, a w ubiegłą środę moja Ginka powiedziała to samo, dając 100% szans...i nie znając "teorii" Tamtego :) ).

    Ja nie czuję jeszcze ruchów i już doczekać się nie mogę, jeszcze pamiętam jak to było w ciąży z Kubusiem - cuuuuuuuuuudowne uczucie :)

    Od jakiegoś miesiąca poprawiło się moje samopoczucie, bo wcześniej była masakra! Jak pierwsza ciąża minęła prawie bez uciążliwych dolegliwości tak, w tej były mdłości przez całe dnie i wymioty zdarzyły się kilka razy...na szczęście chyba tydzień przed Wielkanocą ustąpiło...i do tamtej pory odpukać, da się żyć :)

    Pozdrawiam , przyszłe Mamuśki :)

    aila, anilorak, Izabela lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:53

    pasia27, anilorak lubią tę wiadomość

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga, teraz jak już lepiej się czujesz, korzystaj z tej pięknej pogody:) I reszta cieżaróweczek również:)
    Ja teraz sporo czasu spędzam na świeżym powietrzu (hmmmm.... świeżym powietrzu w Katowicach? Brzmi śmiesznie;)) ) i wystawiam buźkę choć trochę do słońca bo wyglądam jak córka młynarza a tu żadnych perspektyw na piękną opaleniznę w lato:(

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia ale fajna akcje mialas ;) ja juz bym tez chciala czuc moja ksiezniczke troszku mocniej :( jak narazie to czuje tylko pod reka jakby pod skora jakas wierci pieta sie krecila ;) Choc wczoraj jak lezalam na lozku to 4 razy takie mocniejsze kopniecie czulam ale jak meza zawolalam juz bylo po akcji :(
    w ciuciu babke sie bawi :P

    Nasze dzieciaczki ujawniaja sie wieczorem bo w ciagu dnia sa bujane do snu ;) a w nocy energia je roznosi ;) :P

    Aila co do bolu plecow to mnie tez troszku juz mecza... ale tylko kosc ogonowa :\
    jak bede w pl kupie sobie rogala do lezenia,podobno pomaga ;)

    Pasia jakos mnie naz wczoraj zachecil na spacerek bo pogoda byla super,troszku dotlenic sie czasami trzeba ;) a juz nie moglam w domu lezec :( cala sobote w lozku przelezalam bo lekkie skurcze mialam :( pewnie po mojej piatkowej akcji :P
    Super masz ze juz w srode zobaczysz malego ;) ja jeszcze 1,5tyg musze wytrzymac :(

    pasia27 lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    Shagga, teraz jak już lepiej się czujesz, korzystaj z tej pięknej pogody:) I reszta cieżaróweczek również:)
    Ja teraz sporo czasu spędzam na świeżym powietrzu (hmmmm.... świeżym powietrzu w Katowicach? Brzmi śmiesznie;)) ) i wystawiam buźkę choć trochę do słońca bo wyglądam jak córka młynarza a tu żadnych perspektyw na piękną opaleniznę w lato:(

    corka mlynarza mowisz :D
    to witaj w klubie ;) ja juz zaczynam sie zastanawiac jak tu by troche koloru dostac bo zlewam sie z bialymi scianami ;)
    A kurcze po pudrze zrobila mi sie teraz strasznie sucha skora i musze chodzic bez :\ pewnie tez uroki ciazy... :\

    Shagga ciesze sie ze wkoncu mozesz cieszyc sie ciaza wkoncu mowia ze drugi trymestr jest najlepszy... ;)
    U mnie jakosc zmeczenie nie mija i ciagle potrzebuje poobiednie spanko ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shagga ponoc jest teoria ze drugie dziecko wyczuwa sie szybciej? oj taak to cudowne juz wiesz skoro juz masz takiego 3letniego faceta w domku:-) a tu drugi w drodze super.gratuluje :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wiem dobrze jak to trudno jest wylezec tym bardziej ze pogoda sie robi:-)
    czyli kazda z nas wczoraj ladowala baterie na sloneczku bo chociaz mam ciemniejsza karnacje to i tak wydaje mi sie ze jestem blada :-( i zastanawiam sie jak bedzie w upaly bo mam delikatne zadyszki juz teraz :-/

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i tez zauwazylam ze jak chodzac bujam brzuszek to Kacperek drzemka a jak leze to on rzeczywiscie ma 'sale gimnastyczna' w brzuszku:-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Izabela Ekspertka
    Postów: 195 330

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien mi rowniez mniej lub bardziej dokuczaja bole plecow, kupilam sobie ta poduche http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html jestem bardzo zadowolona. pod plecy, brzuszek, miedzy nogi, czuje sie lepiej. moj M to od razu sie do niej przymierzyl i powiedzial, ze spimy na zmiane co drugi dzien ;) gdyby nie to, ze sprowadzic ja z polski kompletnie sie nie oplaca chyba juz by sobie takowa sprezentowal :)
    w kazdym razie polecam.

    lprkcwa1k6b8086c.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabela wrote:
    vivien mi rowniez mniej lub bardziej dokuczaja bole plecow, kupilam sobie ta poduche http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html jestem bardzo zadowolona. pod plecy, brzuszek, miedzy nogi, czuje sie lepiej. moj M to od razu sie do niej przymierzyl i powiedzial, ze spimy na zmiane co drugi dzien ;) gdyby nie to, ze sprowadzic ja z polski kompletnie sie nie oplaca chyba juz by sobie takowa sprezentowal :)
    w kazdym razie polecam.

    fajna ta poducha tylko ta cenaa zwala z nóg :(

  • Karolka Przyjaciółka
    Postów: 115 171

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka wrote:
    Izabela wrote:
    vivien mi rowniez mniej lub bardziej dokuczaja bole plecow, kupilam sobie ta poduche http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html jestem bardzo zadowolona. pod plecy, brzuszek, miedzy nogi, czuje sie lepiej. moj M to od razu sie do niej przymierzyl i powiedzial, ze spimy na zmiane co drugi dzien ;) gdyby nie to, ze sprowadzic ja z polski kompletnie sie nie oplaca chyba juz by sobie takowa sprezentowal :)
    w kazdym razie polecam.

    fajna ta poducha tylko ta cenaa zwala z nóg :(

    No w smyku wczoraj widzialam tą poduche nawet za 169pln.... ja kupiłam o wieeeele taniej, na allegro:

    http://allegro.pl/wielofunkcyjna-poduszka-do-karmienia-rogal-170cm-i3192114877.html

    wlasnie dziś czekam na dostawę, mam nadzieję, że będzie ok. I wogóle że najpierw pomoże spać na boku i jakby mnie plecy bolaly, no i później mam nadzieję jakoś ogarnąć karmienie bliźniąt z tą poduchą.. :)

    Adka, anilorak lubią tę wiadomość

  • Antolka Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey i ja postaram sie na stałe dołaczyc do wątku :)
    Jeśli chodzi o ruchy to jeszcze ich chyba nie czuje, tzn cos czuje, ale nie wiem czy to to :)
    A plecy, poki co mam spokojne, może to zasługa jogi i gimnastyki.
    Nie wiem, nie mam poki co na co narzekać.
    Po trasznym I trymestrze teraz jest o niebo lepiej :)

    mhsvj44jngo177cq.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ide dzisiaj do lekarza na wizytke:-)
    w poniedzialkowym moczu wyszly mi szczawiany slady ilosciowe ale wiem ze to od pomidorkow ktore jem codziennie :)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka wrote:
    Adka wrote:
    Izabela wrote:
    vivien mi rowniez mniej lub bardziej dokuczaja bole plecow, kupilam sobie ta poduche http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html jestem bardzo zadowolona. pod plecy, brzuszek, miedzy nogi, czuje sie lepiej. moj M to od razu sie do niej przymierzyl i powiedzial, ze spimy na zmiane co drugi dzien ;) gdyby nie to, ze sprowadzic ja z polski kompletnie sie nie oplaca chyba juz by sobie takowa sprezentowal :)
    w kazdym razie polecam.

    fajna ta poducha tylko ta cenaa zwala z nóg :(

    No w smyku wczoraj widzialam tą poduche nawet za 169pln.... ja kupiłam o wieeeele taniej, na allegro:

    http://allegro.pl/wielofunkcyjna-poduszka-do-karmienia-rogal-170cm-i3192114877.html

    wlasnie dziś czekam na dostawę, mam nadzieję, że będzie ok. I wogóle że najpierw pomoże spać na boku i jakby mnie plecy bolaly, no i później mam nadzieję jakoś ogarnąć karmienie bliźniąt z tą poduchą.. :)

    dużooo tańsza :) daj znać jak się sprawdzi. Mój M. dzisiaj stwierdził, że dla mnie to bezsensu wydatek bo ja w nocy tak się wiercę, że z taka poducha to tylko do zasypiania może mi się przydać ;)

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ