X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • katarynka07 Przyjaciółka
    Postów: 184 38

    Wysłany: 17 września 2015, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W drugiej ciazy czulam od 11 tc....bardzo dokladnie....a teraz w 3 jestem grubsza i czuje od 18tc

    kasia
  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 17 września 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czułam od 18tc + 4d. nie czułam żadnych bąbelków, motylów itp tylko coś zbliżonego do drgania mięśnia - początkowo w samym dole brzucha, tuż nad spojeniem łonowym potem trochę wyżej.

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • EwaLauren Koleżanka
    Postów: 54 18

    Wysłany: 17 września 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 15 tc i nie wiem czy takie delikatne musniecia czy to dzidzia czy moje jelita robia sobie ze mnie jaja... Jak rozpoznac czy to sa ruchy dziecka ?? Mam od dawna zespol jelita wrazliwego wiec tak czy siak daja mi w kosc ale tych musniec chyba wczesniej nie mialam... sama nie wiem... moze sobie sama to wmawiam.. ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2015, 09:31

    7e2313663fc403a57b7a77ae1c773239.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 18 września 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaLauren wrote:
    Jestem w 15 tc i nie wiem czy takie delikatne musniecia czy to dzidzia czy moje jelita robia sobie ze mnie jaja... Jak rozpoznac czy to sa ruchy dziecka ?? Mam od dawna zespol jelita wrazliwego wiec tak czy siak daja mi w kosc ale tych musniec chyba wczesniej nie mialam... sama nie wiem... moze sobie sama to wmawiam.. ??
    Też mam stwierdzony zespół jelita drażliwego. Pierwszy ruch jaki poczułam i byłam pewna, że to to, to było delikatne pęknięcie. Na drugi dzień się powtórzyło, później dzień przerwy i znów ;) i tak już zostało. Ruchami jelit, ani żadnymi podobnymi sobie nie zwracałam głowy ;) czekałam na jasny sygnał od mojego dziecka :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 22 września 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Około 12 tc zaczęłam czuć w podbrzuszu tak jakby głaskanie/ocieranie od środka w dosyć regularnych porach, co kilka dni puknięcie od środka.

    A teraz zbliżam się do 15tc i czuje już codziennie ciosy i kopniaczki ok 3,4 cm pod pępkiem. Zdarzają się przez cały dzień i w nocy. Gdybym miała policzyć to koło 15/20 na dobę.
    Nie można tego pomylić z niczym innym :)


    Jeżeli chodzi o bąbelki i odgłosy z brzucha to mam je od początku ciąży, cały czas słychać jakbym była strasznie głodna ;))

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ją sobie przypomne że już od 10 tygodnia wyczekuje ruchòw to mi się chce śmiać z samej siebie. Wiadomo, że każda z nas pragnie by stało się to jak najwcześniej☺

  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 26 września 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh. A ja chyba ostatnio zaczynam sie schizowac i to ostro.. bo niby tak w polowie 16 tyg zaczelam cos tam delikatnego czuc,nawet nie wiem czy to bylo to ale dosc regularnie bo praktycznienco dzien. A teraz od cisza od jakis 4 dni. Wczesniej przed tym pobolewal mnie brzuch i krzyz i zaraz po tym sie taka cisza zrobila.. i niby wiem ze ma prawo jeszcze sie nie odzywac regularnie albo jest to bardzo delikatne ale sie martwie troche bo probowalam wszystkiego,brzuszkiem poruszyc,zjesc cos slodkiego i sie polozyc.. w nocy mam problem ze spaniem wiec mniej wiecej po 2,5 godz moge nie spac bo sie wybudzam i koniec i wtedy tez niby staram sie cos wyczuc bo podobno malenstwa w nocy bardziej szaleja.. a tu dalej nic. I lapie schizy nieziemskie przez to :> a wizyta dopiero za 2 tyg..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2015, 12:25

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja za dwa dni kończę 11 tc i mam wrażenie że coś tam się rusza ale nie wiem czy to kopniaki natomiast są takie same jak kopniaki. To moja druga ciąża w pierwszej czułam tak 17-18 tc a teraz czekam z utęsknieniem ;-) darra nie martw się na zapas i daj znać jak po wizycie :-D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja poczułam rowno w 17t1d prawdziwe delikatne kopniaczki :)

    a teraz czuję wieczorami jak juz leżę wyciszona :)

  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 16 października 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja juz czuje w sumie co dzien;) jednak te nerwy nie byly potrzebne:) jestem po wizycie,jest wszystko ok i bede miala córcie! :) alez jestem szczesliwa:)

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • plkasia Koleżanka
    Postów: 47 8

    Wysłany: 16 października 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie jest mozliwe aby czuc ruchy w 11 tygodniu... Ja pierwsze ruchy i falujacy brzuch dostrzegłam w 17 tygodniu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jestem w drugiej c. Delikatne muśnięcia czułam od 12 tyg., a porządne kopniaki, które poczuł małż i syn to już od 17 tyg.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej pierwszej ciąży ruchy czułam w 12 tc. a teraz w drugiej jestem w 10tc. i już czuje od 3 dni delikatne muśnięcia i wiercenia w podbrzuszu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży czułam wyraźnie ok. 19-20 tygodnia. Jestem ciekawa jak będzie tym razem. :)

  • Domi82 Przyjaciółka
    Postów: 69 46

    Wysłany: 3 listopada 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie- w pierwszej ciąży poczułam pierwsze ruchy koło 19-20 tygodnia, teraz leci 17-ty tydzień i nic, takie małe smyranie tylko, choć to chyba juz mój maluszek.

    oar8vfxmmnw6im3i.png
  • Kama84 Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 03:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze ruchy poczulam w 17 tyg i 4 dniu. Nie da sie tego pomylic z niczym innym. Wczesniej myslalam, ze juz czuje a to byly tylko jelita. Upewnilam sie jak maluszek odezwal sie po raz pierwszy. To delikatne kopniecie, pukanie od srodka albo uczucie jak by mi sie jakies miesnie w brzuchu przesuwaly. Przecudowne uczucie. Maz poczul 2 dni pozniej. Przez pierwsze 4 dni czulam tylko rano i wieczorem. Jednego dnia nawet rano nie czulam. Teraz po tygodniu zaczynam czuc w ciagu dnia delikatnie.

    Kama84
  • niecierpliwaa Autorytet
    Postów: 1319 1619

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam w 13 tygodniu jeden raz takie pukniecie a potem dopiero 15 i 16 tydzien tez takie pojedyńcze. Od 19 tyg ruchy czuję codziennie :)

    Synuś Antoś - 23.03.2016r. :)
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 17 tygodniu poczułam ruchy, których nie mogłam pomylić z niczym innym, wcześniej też coś czułam, ale to było burczenie w brzuchu. Jednak ruchy mojego dziecka to nie kopniaki ale przesuwanie się w brzuszku, muśnięcia. Jeszcze mnie nic nie kopnęło :) A najlepsze jest to, że jak czuje coś i przykładam rękę to przestaje, także dotykowo nie miałam okazji wyczuć jeszcze :)

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 02:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy te ruchy można porównać do pulsowania małej tętniczki albo pękających bąbelków?
    Pierwszy raz takie pulsowanie poczułam kilka dni temu, czułam jakby drganie mięśnia, dzisiaj czuje to wyrazniej, takie delikatne puknięcia. Mówie sobie, że to niemozliwe zeby już czuć ruchy, dopiero początek 17 tyg, ale to uczucie jest czyms nowym, wydaje mi się, że nie mylę tego z ruchem jelit, ale ciężko mi ocenić na 100% :/

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam to i ja sie podziele :)

    Ja ruchy poczułam w 14t5d takie pikanie delikatne przez 2 dni później była przerwa i dopiero regularne i mocniejsze 15t5d jak przyłożę ręke to czuje przez skórę kopniaki

    To moja druga ciąza:) w pierwszej podobnie czułam ruchy

    NatiB ja czuje bardzo wyraźnie ruchy a wiec wszystko możliwe u Ciebie <3

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ