X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie czuc coraz czesciej, ale nue sa to mocne uderzenia, takie leciutkie pukniecia Jak trzymam reke na brzuchu to sie uspokaja i nic nie czuc. Maz raz trzymal reke na brzuchu z 20 min i nic nie bylo, a wczesniej co minute. Tez tak macie ze co chwile czuc kopanie? Bo u mnue jak przychodzi pora to nawet kilka razy pod rzad, potem np co minute albo dwie

    binka76 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak na razie czuję po 1,2 lub3 uderzenia/pukniecia i tyle :P I za jakiś czas ()parę godzin) to samo :P A jak położę rekę na brzuchu to czasem kopnie ale nie zawsze. Czuje wtedy jak sie przemieszcza z miejsca na miejsce albo wybuli się i sobie siedzi. Głównie nad kością łonową co mnie denerwuje hehe :) :D

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • naali13 Autorytet
    Postów: 938 648

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiaa wrote:
    Naali kiedy poczułąś pierwsze ruchy ?? Ja się już nie mogę doczekać kiedy będę czuła mocniejsze ale nie za mocne :D :)
    W 17 tygodniu

    01.2016 🧒
    10cs -03.2021 ciąża pozamaciczna 💔
    1cs
    3.09 ⏸️ 6.09 HCG 68 -> 8.09 180 -> 10.09 - 431 -> 14.09 - 4200
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak tam u Was z ruchami malców podczas usg?Bo moje małe to ma chyba adhd :D
    Od wszystkich lekarzy którzy do tej pory robili mi usg słyszałam że ruchliwy człowiek nam rośnie heh

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też lekarz muwi że Zosia jest wiercona :-D ale najbardziej lubi pokazywać swoją pipulkę :-D ;-) :-D

    tulipanna lubi tę wiadomość

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chociaż wiadomo że dziewczynka na 100 % :D

    justa1234 lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz mały też nieźle dokazuje!
    Właśnie wskoczyliśmy w 23 tc. To co czuję w podbrzuszu przekroczyło moje oczekiwania :) To miały być bąbelki albo muśnięcia skrzydeł motyla. Chyba przegapiłam ten moment, bo u mnie od razu impreza ;)

    grosz_ek lubi tę wiadomość

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi jak to jest u was z tymi ruchami. Weszlam teraz w 22tc i czuje juz je od 2 tygodni. Czesto teraz czuje o roznych porach dnia, ale ciagle sa to takie pukniecia. Sila tych ruchow w zasadzie jest podobna, nie czuc jeszcze jak sie polozy reke na brzuchu (zreszta nawet jesli to dziecko nie chce kopac jak sie trzyma reke na brzuchu). Kiedy mocniej zaczelyscie czuc dzidzie? Ja sobie to tlumacze lozyskiem na przedniej scianie i chyba jeszcze musze poczekac

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Powiedzcie mi jak to jest u was z tymi ruchami. Weszlam teraz w 22tc i czuje juz je od 2 tygodni. Czesto teraz czuje o roznych porach dnia, ale ciagle sa to takie pukniecia. Sila tych ruchow w zasadzie jest podobna, nie czuc jeszcze jak sie polozy reke na brzuchu (zreszta nawet jesli to dziecko nie chce kopac jak sie trzyma reke na brzuchu). Kiedy mocniej zaczelyscie czuc dzidzie? Ja sobie to tlumacze lozyskiem na przedniej scianie i chyba jeszcze musze poczekac
    Z tego co wiem jak się ma łożysko na przedniej ścianie to te ruchy nie będą takie dość intensywnie odczuwalne ;-)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dość długo nie czułam takich mocnych ruchów.W zasadzie dobrze czuje dopiero od 26tygodnia

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to normalne ze czuje je tylko z lewej strony. Z prawej jeszcze nigdy nie kopal

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały kopie z prawej strony i na środku brzucha :) jakoś z lewej go nie czułam jeszcze :D

    Aga23 lubi tę wiadomość

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiaa wrote:
    Mój mały kopie z prawej strony i na środku brzucha :) jakoś z lewej go nie czułam jeszcze :D
    Haha ja mam obecnie to samo :D

    Tusiaa lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na jakiej wysokosci czujecie kopniaczki bo u mnie tak na wysokosci majtek. Nie wiem czemu tak nisko, w 18tc na usg dziecko byli ulozone glowka w dol wiec myslalam ze powinnam czuc kopniaki kolo pepka, chyba ze z powrotem jest dupka na dol. Wysokosc na jakiej jest lozysko moze miec wplyw gdzie sa odczuwalne kopniaki?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka ja czuję kopniaki nad kością łonową, troche poniżej pępka i głównie po prawej stronie . Na tym etapie dziecko jeszcze nie raz sie obróci. Ma duzo miejsca to szaleje jak może :)
    Nie ważne gdzie, ważne że w ogóle kopie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2015, 10:16

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja czuję jyz kopniaki w żebra i przepone coraz gorzej oddychać hehe

  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 5 września 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie mija 18 tyg i 3 dzien i zadnych kopniakow, uderzeń, tydzien temu myslalam ze to babelki jakies ale moglam pomylic z jelitami:-/ i sie zastanawiam czy ja nie mam lozyska na przodzie, musze sie lekarza spytac

    74di4z17q2rryrdy.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 7 września 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam łożysko na przedniej ścianie i czekam na te słodkie ruchy...czasem wydaje mi się że coś tam się poruszy ale słabo... a szkoda bo to moja druga ciąża i w pierwszej czułam juz od 17 tyg kopniaczki takie że na skórze były widoczne

    80e684ff13.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 16 września 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam łożysko na przedniej ścianie, jestem trochę grubsza i to moja pierwsza ciąża a ruchy dzidzi czułam już od początku 18 tyg. wiec z tym, że niby powinnam później czuć to jakaś ściema była:):P! Też żadnych tam skrzydeł motyla czy coś...tylko jak dla mnie - gdzie już to gdzieś pisałam na tym forum, to to się odczuwa jakby takie mimowolne skurcze :)! Takie wiecie...jakby Wam mięsień drgał gdzieś...dokładnie takie samo uczycie a nie żadne bąbelki...to bąbelków w ogóle nie przypomina...chyba że to jelita a nie Dzidzia...to se mogą być bąbelki! ;)
    Na początku też czułam Dzidzię tylko koło kości łonowej, ale teraz wszędzie...oprócz lewej części brzucha...ciekawe czemu tam nie!? Może tam właśnie są jelita ściśnięte:>? I dlatego te całe bąbelki...to ja radzę...czujecie bąbelki po lewej stronie...to na pewno nie Dzidzia ;)! Ale to takie moje odczucia...może ktoś to odczuwa inaczej...

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 16 września 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na poczatku czulam ruchy tylko po lewej stronie, dopiero od niedawna czuje na srodku i z prawej, ale mimo wszystko czuje czesciej z lewej bo moje lozysko jest jakby raczej z orawej, tak przynajmniej mi to wyglada na usg. Narazie czuje kopniecia do pepka, nie wiem do jakiej wysokosci siega teraz macica. Ale te ruchy mimo ze czuje je od miesiaca nie sa tak mocne, ze np widac jak sie dzidzia rusza pod skora, raczej tak jak mowisz, jakby drgal miesien, choc czasem czuc jak sie polozy reke na brzuchu

    Biedron lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ