X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • Bounty Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 18 tc 1 ciąży, waga + 1,4 kg (akutalnie 54,4). Nie wyczuwam ruchów, brzuszka w ogole nie widac :< martwie się niesamowicie, choć tydzień temu byłam u gin i wszystko było okej. Ale boje się ciągle że coś jest nie tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2017, 12:58

  • Goszu Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,
    Ja jestem prawie pewna że czułam już jakieś delikatne ruchy już z 2 tygodnie temu i co kilka dni sie powtarzają (teraz mam 17tydzien i 0kg na plusie ale mimo to brzuch się delikatnie ujawnił). Porównałabym to do mrowienia tak mniej wiecej na lini majtek i tak jakbyście przejechały sobie językiem od wewnątrz po policzku :) Wyłapałam to wtedy gdy leżałam już spokojnie w łóżku :) Przelewanie, wzdęcie itp to na pewno nie było!

    Co do tego że się nie tyje to ja bym się nie martwiła, też nie tyje. Skoro lekarz mówi że to całkiem normalne a dzidzia rośnie jak trzeba, to nic tylko się cieczyć że nie trzeba jeszcze wymieniać garderoby :)

  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba juz pwoli cos czuje...wczoraj siedze sobie spokojnie i zaczytalam sie wiec chcialo mi sie siku ... i dostalam w pecherz ;) lekko ale poczulam ze to jelito by mi chyba tak nie tanczylo w brzuchu :D i w pracy tez rano czulam takie wiercioszki ...jeszcze bardzo delikatne ale przecudne to jest :) najpiekniejszy czas :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj poczułam pierwszy raz "motylki w brzuchu", zawsze jak czytałam gdy kobiety pisały, że czuły takie łaskotanie to zastanawiałam się jakie to uczucie a dzisiaj leżąc poczułam właśnie TO :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u mnie na calego juz! :D wiec spokojnie moge powiedziec ze w 18 tyg poczulam

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 1 lutego 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem obecnie w połowie 16 tyg. To moja druga ciąża. Łożysko na tylnej ścianie. Pierwsze delikatne muśnięcia i jakby pękające bańki mydlane czułam na pod koniec 14 tyg. Teraz to już normalne kopniaczki :P

    Brzuszek już sporawy. jestem raczej normalnej budowy - ok 65 kg (od początku ciązy najpierw schudłam, a teraz przybyło mi aż 0,9 kg).

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro zaczynam 19 tydzień i nie czuję jeszcze nic :) mam nadzieję, że ten stan niedługo już potrwa, bo nie mogę doczekać się kopniaków ;)

    Kicirożek, agnieszka1290 lubią tę wiadomość

  • madzialenaa Ekspertka
    Postów: 186 96

    Wysłany: 4 lutego 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam niecałe 2tyg temu, czyli mniej więcej 18-19tc, zaczęło się od nieśmiałego bulgotania, teraz to już wyraźne kopniaczki synusia :D to moja pierwsza ciąża,łożysko wysoko na przedniej ścianie, więc to mogło na początku amortyzować :)

    thgf43r8f6d704ya.png
  • Kicirożek Ekspertka
    Postów: 132 93

    Wysłany: 5 lutego 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzis mam 22 tydz i 5 dzień i jakos specjalnie nie czuje ruchów. Kopniaków to juz w ogóle. Z dzidzia wszystko ok, łożysko położone prawidłowo, lekarz mowi ze jeszcze jest na to czas- tez tak uważam ...

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach ❤️
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 6 lutego 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja narzekalam ze nie czuje .. at o mozja druga ciaza a teraz taks sie rozkrecilo ze szok :)

    Kicirożek lubi tę wiadomość

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Sylwusiakmamusiak Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 6 lutego 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 19 tyg juz czuje delikatne bulgotki w brzuszku jestem pewna ze to bobas :) . Co prawda brzuszka prawie u mnie nie widać ale to moja druga ciąża i myślę ze dlatego wiem ze te bulgotki to właśnie dziecko :D....

    thgf3e3kxvkcjnl8.png
    dqprjw4zbcgoeeks.png
  • Sylwusiakmamusiak Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 6 lutego 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <3

    thgf3e3kxvkcjnl8.png
    dqprjw4zbcgoeeks.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 7 lutego 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusiakmamusiak wrote:
    Ja jestem w 19 tyg juz czuje delikatne bulgotki w brzuszku jestem pewna ze to bobas :) . Co prawda brzuszka prawie u mnie nie widać ale to moja druga ciąża i myślę ze dlatego wiem ze te bulgotki to właśnie dziecko :D....

    to moja pierwsza ciąża i jak tylko mam bulgotanie w brzuchu (najczęściej gdy zmieniam pozycję w łóżku) to się zastanawiam czy to Maluch czy zwykłe żołądkowe kwestie :P

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Sylwusiakmamusiak Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 7 lutego 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko mi to stwierdzić jak jest u ciebie :D ale u mnie jest właśnie najczęściej czuć malucha jak lezę spokojnie lub siedzę :)Jak wcześniej z przed ciąży nie pamiętasz takiego bulgotania to możliwe ze to twój maluszek :P

    thgf3e3kxvkcjnl8.png
    dqprjw4zbcgoeeks.png
  • alijas1 Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 7 lutego 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ;)
    Ja pierwsze ruchy dzieciątka poczułam w 16tc + 4 dniu ciąży. To moja pierwsza ciąża i sama byłam w szoku, że tak szybko maleństwo dało o sobie znać. Ze względu na częste problemy z jelitami (wzdęcia itp) nie dało się tego pomylić z pracą jelit. Dwa dni był spokój i na nowo dzidziuś się "odezwał" ;). Najwspanialsze uczucie na świecie (o ile nie kopie po pęcherzu he he ) obecnie 22tc + 5d i już wiem w jakich porach Nasz szkrabik urzęduje ;)

    ckaiyx8dhj0c2lym.png

  • Sylwusiakmamusiak Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 7 lutego 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alijas1 wrote:
    Witajcie ;)
    Ja pierwsze ruchy dzieciątka poczułam w 16tc + 4 dniu ciąży. To moja pierwsza ciąża i sama byłam w szoku, że tak szybko maleństwo dało o sobie znać. Ze względu na częste problemy z jelitami (wzdęcia itp) nie dało się tego pomylić z pracą jelit. Dwa dni był spokój i na nowo dzidziuś się "odezwał" ;). Najwspanialsze uczucie na świecie (o ile nie kopie po pęcherzu he he ) obecnie 22tc + 5d i już wiem w jakich porach Nasz szkrabik urzęduje ;)

    Rzeczywiście bardzo wcześnie :). Szczęściara z Ciebie :). Tak to prawda wspaniale uczucie kopniaki malucha, jeszcze te pierwsze to wogole :) .Później jest gorzej jak kopie po żeberkach już nie jest tak milo ale i tak byłam szczęśliwa i dobrze wspominam :) Czekam teraz az drugie moje maleństwo zacznie sie bardziej wiercić

    thgf3e3kxvkcjnl8.png
    dqprjw4zbcgoeeks.png
  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 8 lutego 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie w drugiej ciąży, pierwsze ruchy pojawiły się w tym tygodniu, czyli 17 tc. Póki co najbardziej odczuwam to leżąc na plecach kiedy brzuch się zapada/ spłaszcza, ale generalnie uczucie jest dziwne, takie bolesne trochę ciągnięcie. Was też to pobolewa, czy raczej wcale? Nie wiem, czy jest się czym martwić :/

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 6 marca 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatniego dnia 19. tygodnia poczułam 2 pierwsze kopy :) Ale były na tyle silne, że nie dałoby ich się pomylić z niczym innym :) Te delikatniejsze puknięcia musiałam przeoczyć :)

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam pierwsze ruchy w 17 tyg teraz jestem w 24 i czasem mam dosyć bo młoda dużo się wierci i czasem jak kopnie to mam świeczki w oczach. Lubi kopać dosyć boleśnie

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 16 tyg 4 dni :-) wczoraj wieczorem jak się położyłam to czułam takie delikatne puknięcia przez chwilę :-) czekam na mocniejsze kopniaki wtedy będę na pewno pewna , że to dzidziuś szaleje :-)♥♥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 08:30

‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ