X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 27 października 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia, nie masz czym się martwić, bo dzidziuś jest jeszcze malutki i to czy go czujesz zależy od jego ułożenia. Na początku tak jest zawsze. Dopiero później będziesz codziennie czuła regularne ruchy (choć też jak się ułoży plecami do Twojego brzucha, to mniej się czuje). A i tak może spać i nie będzie kopać przez jakiś czas.

    Welonisia lubi tę wiadomość

  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 29 października 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    druga ciąża w 17tygodniu czułam ruchy:)

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 29 października 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    druga ciąża, pierwszy namacalny ruch w 17t0dc:) natomiast ruchy niewyczuwalne na zewnątrz czułam już dużo wcześniej:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • mf Autorytet
    Postów: 1288 1274

    Wysłany: 30 października 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jestem w pierwszej ciąży, takie delikatne pukanie poczułam na początku 16tygodnia, po kilku dniach po zjedzeniu słodkiego było wyczuwalne, acz leciuteńkie puknięcie, jak trzymałam dłoń na brzuch, mąż też czuł - to nie ruchy jelit, bo akurat te już wcześniej starałam się wyczuwać, żeby później umieć odróżnić. Teraz co jakiś czas czuję jak się rusza, nie należę może do chudzinek, ale teraz ważę 62,5kg przy 171cm.

    n59yjw4zk9ewdyby.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 30 października 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak to jest kiedy łozysko ulokowało się na przedniej ścianie?? Miała któraś? Kiedy poczuła pierwsze ruchy :) mam nadzieję, że pójdzie jeszcze do góry lub się przesunie, bo będę się martwić, że ja nic nie czuje :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • mantissa Autorytet
    Postów: 1711 2362

    Wysłany: 30 października 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wg usg zaczynam 19 tydzień i niestety jeszcze zupełnie nic nie czułam, mimo, że jestem dość szczupła. Ale się nie martwię, widocznie dziecię mam spokojne, bo nawet na usg niewiele się rusza. Jak nie poczuję do 21 tygodnia, to wtedy będę maltretować gina czy wszystko w porządku. :P

    34+3 - 2760 g - 49 cm
    relgtgf68emyfyl0.png
    5ii80tsd33hasgj8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pierwsze ruchy poczułam tak wyraznie w 21 tyg ciąży ponieważ to moja pierwsza ciąza jest

  • Gosha Autorytet
    Postów: 1817 4623

    Wysłany: 2 listopada 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druga ciaza, ruchy wyczuwałam juz około 14 tyg, bardzo szybciutko, teraz 19 tydzien i juz widac jak brzuch sie rusza przy fikolkach... A dzisiaj po raz pierwszy w nocy sie budziłam, tak sie kręciło

    uwo9lqxwoe8jis8o.png

    f2wll6d8jif5zy9b.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 3 listopada 2014, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę się doczekać :)

    Magic lubi tę wiadomość

    relgh371zl7nd975.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:24

  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 4 listopada 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze ruchy poczułam po II USG w 20 tyg ciąży :) Dziewczyny Kochane nie ma cie się co martwić. Później dzidzia nie daje wytchnienia i daje ostre kopniaki non-stop :P


    e1l049r.png

    mantissa lubi tę wiadomość

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 7 listopada 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym powiedziałam że jest to bardziej wyczuwalne jak bąbelki, leżeć najlepiej jest nieruchomo na lewym boku i wsłuchać się w organizm, żeby dziecko się zaczęło ruszać to czasami wystarczyło albo nie ruszać się, bądź poruszać brzuch, albo zjesc coś słodkiego. U mnie to się sprawdził wypoczynek i cisza. Dlatego nie martw cie się w pierwszej ciąży pózniej odczuwa się ruchy niż w kolejnych nie ma określonych tygodni dokładnie kiedy należy wyczuć być moze dziecko nie jest bardzo ruchliwe, poczujecie napewno jak bedzie duzo większe:) i zobaczycie ze w nocy zamiast spać bedzie dziecko się bawić:P i nie da wam spac:)

    Gosha lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Gosha Autorytet
    Postów: 1817 4623

    Wysłany: 7 listopada 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej pochodzi troszkę, zjeść cos słodkiego położyć sie na plecach... I sie zaczyna

    uwo9lqxwoe8jis8o.png

    f2wll6d8jif5zy9b.png
  • Gosha Autorytet
    Postów: 1817 4623

    Wysłany: 7 listopada 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku sie kręci a potem sie zaczyna istne wariactwo aż sie brzuch rusza A położę rękę -cisza, udaje ze śpi, hihi.

    uwo9lqxwoe8jis8o.png

    f2wll6d8jif5zy9b.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 9 listopada 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19w5d czyli dziś,falujący brzuch to jest to :D

    mantissa lubi tę wiadomość

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Aneta Przyjaciółka
    Postów: 69 93

    Wysłany: 10 listopada 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży ok 20 tyg poczułam pierwsze ruchy. Teraz jest to druga ciąża i od kilku dni wieczorami jak leżałam to miałam wrażenie jak by to dziecko się rusza, aż do wczorajszego wieczora gdy było widać jak mi brzuch podskakuje podczas ruszania bobaska :) pierwszy raz to tak poczułam pod ręką wczoraj ruch że później mąż obserwował. Zdziwiłam się że już czuje ruchy, bo to 13 tydzień...

    milokida lubi tę wiadomość

    km5stv7361vxjf9a.png
    relg8u69a26kg643.png
    34bwdzu5isdrf17x.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 11 listopada 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w pierwszej ciąży, wg OM jest to 14 tydzień.. Już się nie mogę doczekać kiedy moja kruszynka zacznie dawać te "kopniaki". Do dziś nie mogę uwierzyć że nam się udało :)

    Embelove lubi tę wiadomość

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • mimi3 Znajoma
    Postów: 21 6

    Wysłany: 18 listopada 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to możliwe żebym w pierwszej ciąży czula dzidziusia w 14 + 3 Tc?

    f2w3flw1p31jfvcq.png
  • Gosha Autorytet
    Postów: 1817 4623

    Wysłany: 19 listopada 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi3 wrote:
    Czy to możliwe żebym w pierwszej ciąży czula dzidziusia w 14 + 3 Tc?
    mysle ze to jak najbardzije realne, ja w pierwszej ciazy czulam bardzo szybko, tylko juz nie pamietam ktory to byl tydzien bo to bylo 9 lat temu, :( a teraz takie wyrazne to 14 tydzien, ale babelki w brzuszku czulam juz wczesniej tylko nie wiedzialam czy to to jest TO :)

    mimi3 lubi tę wiadomość

    uwo9lqxwoe8jis8o.png

    f2wll6d8jif5zy9b.png
  • mimi3 Znajoma
    Postów: 21 6

    Wysłany: 20 listopada 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie od dwóch dni cos czuje i się zastanawiam czy to to TO :)

    f2w3flw1p31jfvcq.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ