X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • madziunia736 Debiutantka

Wysłany: 19 kwietnia 2016, 10:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatia już nie mogę się doczekać, a dni na leżąco się tak dłużą :-)

• Luliczek Przyjaciółka

Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :), dziś byłam na USG połówkowym (19 tydzień) u lekarza, który nie prowadzi mojej ciąży. I ogólnie wszystko super tylko widzę w opisie badania "Łożysko w dnie macicy i na ścianie przedniej". Lekarz w żaden sposób tego nie skomentował w czasie badania. Dopiero w opisie poczytałam. Nie wiem czy mam się martwić czy to nic takiego... Jakiś czas temu (z 4 tygodnie) mój lekarz prowadzący podczas badania USG powiedział,że łożysko na tylnej ścianie i że jest ok. Czy to możliwe że tak powędrowało, czy po prostu mój lekarz prowadzący ma jeszcze gorszy sprzęt do USG niż mu się wydaje??
    Za tydzień wizyta u lekarza prowadzącego...
    Chyba zaczynam się martwić...

To zagraża dziecku w jakiś sposób?
    Nie martwię się tym,że to wiąże się z porodem przez cc- bo że tak będę rodzić to wiedziałam zanim zaszłam w ciążę niestety...Tylko obawiam się o dzieciątko...

[link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • agatia Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia 2016, 02:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 12:58

• Luliczek Przyjaciółka

Wysłany: 20 kwietnia 2016, 14:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro jest tak jak mówisz to chyba mogę się uspokoić choć trochę.
    Ja leżę póki co tez . Wstaje sporadycznie. Do lekarza, do sklepu raz na czas... teraz na dniach czeka nas przeprowadzka i nie mam pojęcia jak to zorganizować bo wszystko w rozsypce a ja nawet nie mogę za bardzo się ruszyć o zaraz bóle ...

Mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze u Was dziewczyny i u waszych Maluszków .

[link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • agatia Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia 2016, 21:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• opóźniona Autorytet

Wysłany: 21 kwietnia 2016, 09:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatia wrote:
    Jestem po wizycie, łożysko nic nie drgnęło :( jutro na usg połówkowym będzie dokładny ogląd. Ginka powiedziała, że narazie nie będzie mnie straszyć i stresować, ale jest delikatnie mówiąc niewesoło.
    Mnie żaden lekarz tak nie straszył tym łożyskiem. Mówią, że tak się zdarza i tyle. Wizytę mam w sobotę, ale nie liczę na jakiekolwiek podniesienie się.

Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

• agatia Autorytet

Wysłany: 21 kwietnia 2016, 11:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• opóźniona Autorytet

Wysłany: 21 kwietnia 2016, 11:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatia wrote:
    Opóźniona mnie ginka nie straszy, tylko wie, że w dobie Internetu pewne informacje mam. Ja się martwię, bo niestety takie łożysko to ogromne ryzyko na wcześniaka i krwotok podczas cc.
    Ale to tylko wtedy jak całkowicie przoduje, czyli jak całkowicie zakrywa ujście szyjki. U Ciebie tak jest? Bo u mnie dochodzi do ujścia brzegiem.
    Tutaj na belly jest dziewczyna w ciąży starszej od mojej o 4 tygodnie i ona ma całkowicie przodujące łożysko. Prowadzi normalny tryb życia i nawet uprawia seks. Nikt jej nie mówił o zagrożeniach.
    A cięcie do cc można zrobić w takim miejscu, żeby nie rozciąć łożyska. Ja mam na przedniej ścianie i żaden lekarz nie widzi problemu.

Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

• agatia Autorytet

Wysłany: 21 kwietnia 2016, 17:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• opóźniona Autorytet

Wysłany: 21 kwietnia 2016, 19:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie raczej się nie podniesie. Jest tam od 10 tygodnia jak jeszcze się tworzyło i ani drgnie, więc na cud nie liczę :/

Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

• agatia Autorytet

Wysłany: 23 kwietnia 2016, 06:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wysłany: 24 kwietnia 2016, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec moje drogie przodujące Nasz synuś urodził się 20 kwietnia przez CC, (odeszły mi wody ). Mały jest zdrowy, dostał 10 punktów. wczoraj wróciliśmy do domku i uczymy sie siebie. Pozdrawiamy

opóźniona, madziaw88 lubią tę wiadomość

• agatia Autorytet

Wysłany: 26 kwietnia 2016, 12:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wysłany: 28 kwietnia 2016, 17:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatia wszystko bez komplikacji, nawet już dziś mi szwy zdjeli :-) Nie myślałam z po takiej operacji będe tak szybko w formie

agatia lubi tę wiadomość

• agatia Autorytet

Wysłany: 1 maja 2016, 23:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• nick nieaktualny

Wysłany: 12 maja 2016, 22:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem w 17 tc, wczoraj na wizycie u ginki dowiedziałam się że moje łożysko graniczy milimetrami lub nawet się styka z szyjką macicy, miesiąc temu tak nie było i jestem trochę przestraszona. Zaczęłam czytać forum i zastanawiam się jak sytuacja się u mnie rozwinie. W sobotę idę na usg prywatnie bo moja prowadząca ma kiepski sprzęt w swoim gabinecie a jedyne co mi radziła to ograniczenie przytulania z mężem i przestrzegła że mogę krwawić... Dam Wam znać.
    Jeszcze nurtuje mnie pytanie czy łożysko leżące na szyjce da się wyczuć? boli? bo ja już nie wiem czy wyczuwam ocieranie w dole czy czasem nie działa u mnie moja podświadomość?

• opóźniona Autorytet

Wysłany: 13 maja 2016, 08:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 10 tygodnia czuję ból łona, pachwin i ud. Nie wiem czy to od nisko położonego łożyska, ale tak myślę.

Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

• nick nieaktualny

Wysłany: 13 maja 2016, 11:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Opóźniona za odpowiedź, ja również czuję rozciąganie w pachwinach i udach wieczorami, to najpewniej rozciąganie wiązadeł i stawów bo rośnie brzuszek :) podobnie czułam w pierwszej ciąży. Tylko to szuranie nad kością łonową tego nie miałam .. dowiem się jutro podczas usg i upewnię się jeszcze co do płci Dzidziusia ;)

• opóźniona Autorytet

Wysłany: 13 maja 2016, 12:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę w środę, ale wątpię, żeby łożysko mi się podniosło :/ Przez tyle tygodni siedziało w jednym miejscu, więc marnie to widzę.

Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

• agatia Autorytet

Wysłany: 14 maja 2016, 22:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 12:55

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ