X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 31 października 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggy, ja idę na koniec listopada. I mam nadzieję, że łożysko będzie w dnie, a nie przy szyjce :P

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 31 października 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes gratulacje <3

    Felice mi dr mówił że jeśli krwawienie ma wystąpić przy przodującym to bez znaczenia czy leże czy coś robię (w 12tc właśnie mnie krwawienie obudziło) bo krwawienie najczęściej jest spowodowane pękaniem naczyń krwionośnych bo przy szujce macica jest cieńsza a tam się rozciąga jak łożysko przodujące, oczywiście nie że mogę robić co chce bo i tak i tak coś się może stać, leżenie i leżenie na szczęście już mam trochę odpuszczone bo łożysko się odsunęło


    Peggy ja mam 5.11 połówkowe :) 10.11 wizyta u gina na nfz a 11.11 prywatnie :)

    FeliceGatto, agnes175 lubią tę wiadomość

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 1 listopada 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roletka, to czekamy na info :)

    Jak to jest ze skierowaniem do ewentualnej cesarki? Lekarz prowadzący nam to wystawia i idziemy ze skierowaniem do szpitala czy jak?

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 1 listopada 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    roletka, to czekamy na info :)

    Jak to jest ze skierowaniem do ewentualnej cesarki? Lekarz prowadzący nam to wystawia i idziemy ze skierowaniem do szpitala czy jak?

    Wystawia lekarz prowadzący :) z tym skierowaniem idziesz wcześniej do szpitala i zapisuje się na cc. Potem wracasz do domu i jedziesz do szpitala juz w dniu cc.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • metax_a Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 1 listopada 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Dołączam do waszego grona z przodującym nisko łożyskiem stwierdzonym na ostatniej wizycie w 21 tyg dnia 27.10. Bardzo się denerwuję i martwię co dalej będzie. Nie miałam jeszcze krwawień i mam nadzieję, że już tak zostanie. W głowie roją mi się czarne scenariusze ;(. Codziennie kłuje mnie w brzuchu na dole po prawej stronie i nie wiem dlaczego. Gin przepisała mi no-spę 3 x 1 tabletka dziennie do następnej wizyty 24.11.

    Koleżance Agnes bardzo gratuluję, że się udało i to daje mi małą iskierkę nadzieji na pomyślne dobre zakończenie w terminie.

    agnes175 lubi tę wiadomość

    0w28tj8.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 4 listopada 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    metax_a a wiesz jak dokładnie masz ułożone to łożysko? Zasłania ujście wewnętrzne czy jest bocznie przodujące?
    Ja już jestem w 26 tc i też żadnych krwawień. Liczę, że zostanie mi tak do końca albo chociaż jak najdłużej i za Ciebie też trzymam kciuki :)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • MaryLou Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 5 listopada 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny

    dołączam do grona przodujących :( Dwa tygodnie przeleżałam w szpitalu z krwiakiem tuż przy szyjce, najpierw w 10 tyg miałam małego krwiaka pod kosmówką, który ją odwarstwiał. Leżałam i po miesiącu się wchłonął, a kosmówka przykleiła. Trochę pochodziłam (przesuwanie mebli, bez większego wysiłku, ale zawsze, i wejście po schodach mnie chyba załatwiło... Jednak trzeba bardzo uważać jak już krwiak jakiś był, bo naczynka są kruche) i w 18 tyg dostałam krwotoku :( Teraz leżę plackiem w domu, na ostatniej wizycie okazało się, ze krwiak jakby się zaczynam zwapniać (cały czas plamię stara krwią, wiec się oczyszcza. Ale dodatkowo łożysko całkowicie zakrywa szyjkę macicy... Jestem w 20 tyg i gin daje marne szanse, że coś się zmieni... Ale tu czytam, ze jeszcze długo łożysko może się podnosić... I maleństw w ułożeniu miednicowym, ale to też chyba jeszcze się zmieni...? Do tego szyjka krótka (w poprzedniej ciąży leżałam ze skracającą się szyjką od 20 tyg, ale urodziłam w 39 tyg zdrową córeczkę :) Teraz podobno to nie takie straszne, bo łożysko jakby ja zatyka. No i i tak leżę. Cieszę się, ze do Was trafiłam, razem zawsze raźniej :)

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryLou wrote:
    Witajcie Dziewczyny

    dołączam do grona przodujących :( Dwa tygodnie przeleżałam w szpitalu z krwiakiem tuż przy szyjce, najpierw w 10 tyg miałam małego krwiaka pod kosmówką, który ją odwarstwiał. Leżałam i po miesiącu się wchłonął, a kosmówka przykleiła. Trochę pochodziłam (przesuwanie mebli, bez większego wysiłku, ale zawsze, i wejście po schodach mnie chyba załatwiło... Jednak trzeba bardzo uważać jak już krwiak jakiś był, bo naczynka są kruche) i w 18 tyg dostałam krwotoku :( Teraz leżę plackiem w domu, na ostatniej wizycie okazało się, ze krwiak jakby się zaczynam zwapniać (cały czas plamię stara krwią, wiec się oczyszcza. Ale dodatkowo łożysko całkowicie zakrywa szyjkę macicy... Jestem w 20 tyg i gin daje marne szanse, że coś się zmieni... Ale tu czytam, ze jeszcze długo łożysko może się podnosić... I maleństw w ułożeniu miednicowym, ale to też chyba jeszcze się zmieni...? Do tego szyjka krótka (w poprzedniej ciąży leżałam ze skracającą się szyjką od 20 tyg, ale urodziłam w 39 tyg zdrową córeczkę :) Teraz podobno to nie takie straszne, bo łożysko jakby ja zatyka. No i i tak leżę. Cieszę się, ze do Was trafiłam, razem zawsze raźniej :)

    MaryLou, oj.... Ty to masz ciężką sprawę. Ale racja, jest jeszcze duża szansa na zmiany :) Dziwię się tylko, że z plamienia nie trzymają Cię w szpitalu. Hmm... teraz serio leż plackiem i wynudz się za wszystkie czasy, bo za kilka dobrych tygodni zapomnisz, czym była nuda ;)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • metax_a Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 5 listopada 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    metax_a a wiesz jak dokładnie masz ułożone to łożysko? Zasłania ujście wewnętrzne czy jest bocznie przodujące?
    Ja już jestem w 26 tc i też żadnych krwawień. Liczę, że zostanie mi tak do końca albo chociaż jak najdłużej i za Ciebie też trzymam kciuki :)

    Zasłania ujście wewnętrzne.
    Dziękuje za kciuki i również będę je trzymać dla nas wszystkich bo przecież musi być dobrze.

    0w28tj8.png
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na połówkowym, łożysko które w 12 tc nachodzilo na szyjkę dziś jest już ponad 6 cm od szyjki :-D oby wasze też się ładnie podniosły :-)

    No i w brzuchy rośnie mi parka <3

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roletka wrote:
    Byłam dzisiaj na połówkowym, łożysko które w 12 tc nachodzilo na szyjkę dziś jest już ponad 6 cm od szyjki :-D oby wasze też się ładnie podniosły :-)

    No i w brzuchy rośnie mi parka <3

    Aaaaaaa! Czad! I z lozyskiem i z dzieciaczkami! Hahaha, super!

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • MaryLou Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    MaryLou, oj.... Ty to masz ciężką sprawę. Ale racja, jest jeszcze duża szansa na zmiany :) Dziwię się tylko, że z plamienia nie trzymają Cię w szpitalu. Hmm... teraz serio leż plackiem i wynudz się za wszystkie czasy, bo za kilka dobrych tygodni zapomnisz, czym była nuda ;)

    Nie trzymają, bo jak sami stwierdzili nic więcej w szpitalu nie zrobią niż można zrobić w domu. Na szczęście mąż i moja mama zajmują się starszą córką (chociaż juz samodzielna, bo uczennica) i wszystkim innym, takze nawet herbaty nie musze sama sobie robic.
    Plamienie nie jest u mnie związane z łożyskiem tylko krwiak się opróżnia. I tak naprawde to głupio to zabrzmi, ale cieszę się z tego plemienia właśnie dlatego, że krwiak się nie powiększa, tylko wycisza. I nie odkleja łożyska.
    Konsultowałam się dziś (wprawdzie tylko telefonicznie) z innym ginem z dużym doświadczeniem i on mówi, że nie ma paniki, tylko trzeba leżeć. I podobno bardzo często się zdarza, że łożysko zmienia jeszcze swoją pozycję. Bo przeciez macica jeszcze baaardzo urośnie. (Na razie czuję kopniaki tuż nad spojeniem lonowym i mam dość maly brzuszek, w pierwszej ciąży tez bym maleńki, dopiero gdzies w 7. miesiącu go wywaliło :P ) A nawet jak łożysko się nie przesunie, to najwyżej będzie CC.

  • MaryLou Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    MaryLou, oj.... Ty to masz ciężką sprawę. Ale racja, jest jeszcze duża szansa na zmiany :) Dziwię się tylko, że z plamienia nie trzymają Cię w szpitalu. Hmm... teraz serio leż plackiem i wynudz się za wszystkie czasy, bo za kilka dobrych tygodni zapomnisz, czym była nuda ;)

    Nie trzymają, bo jak sami stwierdzili nic więcej w szpitalu nie zrobią niż można zrobić w domu. Na szczęście mąż i moja mama zajmują się starszą córką (chociaż juz samodzielna, bo uczennica) i wszystkim innym, takze nawet herbaty nie musze sama sobie robic.
    Plamienie nie jest u mnie związane z łożyskiem tylko krwiak się opróżnia. I tak naprawde to głupio to zabrzmi, ale cieszę się z tego plemienia właśnie dlatego, że krwiak się nie powiększa, tylko wycisza. I nie odkleja łożyska.
    Konsultowałam się dziś (wprawdzie tylko telefonicznie) z innym ginem z dużym doświadczeniem i on mówi, że nie ma paniki, tylko trzeba leżeć. I podobno bardzo często się zdarza, że łożysko zmienia jeszcze swoją pozycję. Bo przeciez macica jeszcze baaardzo urośnie. (Na razie czuję kopniaki tuż nad spojeniem lonowym i mam dość maly brzuszek, w pierwszej ciąży tez bym maleńki, dopiero gdzies w 7. miesiącu go wywaliło :P ) A nawet jak łożysko się nie przesunie, to najwyżej będzie CC.

    FeliceGatto, ailatan lubią tę wiadomość

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wam pięknie te łożyska śmigają do góry! Może i dla mnie jest nadzieja :) Cieszę się, że żadnych krwawień nie mam, bo bym się stresowała potwornie.

    Nie wiecie jak to jest cc? Jak niski osadzenie łożyska jest już wskazaniem do cc? Czy te moje 13 mm od ujścia, gdyby tak zostało, to by było wskazanie, czy nie? Wiem wiem, to pytanie do lekarza, ale ciekawa jestem czy coś wiecie na ten temat :)

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    Ale Wam pięknie te łożyska śmigają do góry! Może i dla mnie jest nadzieja :) Cieszę się, że żadnych krwawień nie mam, bo bym się stresowała potwornie.

    Nie wiecie jak to jest cc? Jak niski osadzenie łożyska jest już wskazaniem do cc? Czy te moje 13 mm od ujścia, gdyby tak zostało, to by było wskazanie, czy nie? Wiem wiem, to pytanie do lekarza, ale ciekawa jestem czy coś wiecie na ten temat :)

    Peggy, mój doktorek mówił, że bezpieczne jest 15mm. A pracuje w szpitalu i robi cięcia ;) Także jesteś na granicy.

    ailatan lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 5 listopada 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Będę więc kibicować memu łożysku do samego końca ;)

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 5 listopada 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piggy to zweryfikuj u lekarza, ale wydaje mi się ze czytałam że 5cm

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 5 listopada 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to niezła rozbieżność! Pewnie to od lekarza zależy. No nic, bądźmy wszystkie dobrej myśli :)

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Dabko Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 10 listopada 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dołączam do Waszego grona z łożyskiem przodującym centralnie. Jestem w 29 tyg jak na razie bez żadnych plamień itd mimo wszystko moja ginekolog zaleciła bardzo oszczędny tryb życia i tak od trzech tygodni sobie odpoczywam... Oby wytrwać jak najdłużej :-) mam pytanie jak często macie kontrolne usg? Ja najbliższe nam w piątek...

    Dabko
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 11 listopada 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dabko, super Ci idzie, oby tak dalej. Centralnie przodujące to już na bank cesarka, co?
    Ja mam USG co miesiąc, bo mój lekarz ma urządzenie w gabinecie. Chodzę też kontrolnie co jakiś czas do innego lekarza. Chyba teraz, pod koniec ciąży, będziemy miały częstsze wizyty.

    Jutro mam USG, proszę o kciuki za chociaż 5 mm do góry ;)

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ