X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • Baby Jaga Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 19 listopada 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was.

    Nie wiem jak zacząć w każdym razie bez zbędnych szczegółów napiszę tak wczoraj podczas usg lekarz bardzo się zdenerwował i powiedział mi że prawdopodobnie mam przodujące łożysko ale to za wcześnie 15 tydzień, żeby ostatecznie stwierdzić i wszystko może się jeszcze zmienić coś tam jeszcze pod nosem do siebie mówił pewnie oceniał stan i rodzaj tego jeszcze wtedy nie wiedziałam bo zupełnie nie miałam pojęcia o czym mówi. Zaznaczył, że do kolejnej wizyty mam prowadzić oszczędny tryb życia, powiedział czego nie wolno robić i kazał przede wszystkim leżeć.Byłam przerażona i z szokowana tym bardziej, że byłam u niego cztery dni wcześniej i było wszystko w porządku.
    Zaczęłam czytać na ten temat i się załamałam.
    Dopiero jak weszłam na wasze forum i wasze wpisy zwłaszcza Felice te z pierwszej ciąży również to stwierdziłam, że nadzieja umiera ostatnia.
    Będę leżeć chociaż nie umiem odpoczywać w ten sposób i mieć nadzieje, że szybko się podniesie albo, że w ogóle się podniesie.

    szarywrobel lubi tę wiadomość

    Aga
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 19 listopada 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wokół mnie same przypadki, gdzie się podnosi. Tak więc przed 30 tc bym się nie martwiła, o ile nie jest centralnie przodujące oczywiście.

    Ja mam wizytę we wtorek i trochę się stresuję :/ Niby się podniosło, ale cholera wie co to wyjdzie na dokładniejszym sprzęcie...

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 20 listopada 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam nadzieje ze mi sie podejdzie w gore, nigdy nie miałam łożyska przodującego, tylko nisko schodzące. Wiec mam nadzieje :) Peggy trzymam kciuki i czekam na info. Ja mam wizytę 2 grudnia dopiero. A masz jakieś plamienia? Ja na szczęście nie, i obym nigdy ich nie miała

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Baby Jaga Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 20 listopada 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pegyy dziękuje za słowa otuchy.
    Nie mam pojęcia jakie mam, mam nadzieje, że nie najgorsze.
    Trochę przeraża mnie leżenie plackiem. Do tej pory prowadziłam bardzo aktywny tryb życia oczywiście zwolniłam przy pierwszych domysłach ciąży ale nadal byłam aktywna zawodowo a teraz mam leżeć jaki przeskok.
    Mam nadzieje, że całymi dniami jedynie do kolejnej wizyty 2 grudnia.

    Trzymam za Ciebie kciuki w wtorek.

    Aga
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka89, dam znać po wizycie. Spytam też o te przesłanki do cc, bo to dalej dla mnie niejasne. Krwawień nie miałam i mam nadzieję, że już nie będę miała, skoro się trochę podniosło... Dorze, że u Ty też nie masz!

    Baba Jaga, mi też tak kazali zwolnić i miesiąc bardzo się oszczędzałam, a teraz lekarz dał zielone światło do powrotu do normalnej aktywności. Tak więc spokojnie, może nie będzie tak, że już do końca ciąży musisz tak się oszczędzać :) 15 tydzień to naprawdę bardzo wcześnie, jeszcze Ci sto razy pójdzie do góry!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 20:40

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 22 listopada 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w dniu 20.11.2015,podczas planowanego cc w 38tyg+6 przyszedł na świat Franek,3160g, 53cm, 10pkt Apgar:-) powoli dochodzimy do siebie i poznajemy nawzajem. Pierwsza doba po cc wyjęta z życiorysu, straciłam dużo krwi, wymagałam jej uzupełnienia,ale już jest dobrze. Teraz staramy się uruchomić laktację i mam nadzieję że się uda już niedługo.
    Trzymam kciuki za wszystkie przodujące, oby łożysko się podnosiło a tym u których się nie podniesie życzę dotrwania w spokoju do bezpiecznych tygodni ciąży!!!

    szarywrobel, FeliceGatto, MaryLou lubią tę wiadomość

  • Baby Jaga Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 22 listopada 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się bardzo, że w sumie wszystko skończyło się pomyślnie i gratuluje synka.
    Jeśli chodzi o karmienie nie poddawaj się ja pierwszemu synowi przez półtora miesiąca odciągałam i karmiłam z butelki dopiero po kolejnym szczepieniu zaczął jeść z piersi ale warto było.

    Ps. mam nadzieje, że się podniesie.

    Aga
  • Dabko Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 22 listopada 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alibabka gratuluję :-) rozumiem, że plamienia nie pojawiły się w ogóle u Ciebie? Ja jestem w 31 tygodniu i tak odliczam kolejne tygodnie, też bez krwawień na razie i mam nadzieję że tak zostanie! CC miałaś może gdzieś w Warszawie?

    Dabko
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 23 listopada 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dabko,u mnie obyło się bez plamienia czy krwawienia, a podobnie jak Ty od 30tyg odlicza łam kolejne dni ciąży. Od 30tyg leżałam na patologii w oczekiwaniu na cc. I udało się zrobić planowo chociaż muszę powiedzieć, że ciężko dochodzę do siebie.
    Trzymam kciuki za Was dziewczyny.

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 23 listopada 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alibabbka wrote:
    Dziewczyny, w dniu 20.11.2015,podczas planowanego cc w 38tyg+6 przyszedł na świat Franek,3160g, 53cm, 10pkt Apgar:-) powoli dochodzimy do siebie i poznajemy nawzajem. Pierwsza doba po cc wyjęta z życiorysu, straciłam dużo krwi, wymagałam jej uzupełnienia,ale już jest dobrze. Teraz staramy się uruchomić laktację i mam nadzieję że się uda już niedługo.
    Trzymam kciuki za wszystkie przodujące, oby łożysko się podnosiło a tym u których się nie podniesie życzę dotrwania w spokoju do bezpiecznych tygodni ciąży!!!

    Alibabko, super!!!! Pięknie dociągnęłaś :) Dużo zdrówka Wam życzę :*

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 23 listopada 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Kamień z serca mi spadł :-)
    Powodzenia!

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 23 listopada 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alibabko, gratuluję!! Pokaż nam Frania!
    Dlaczego leżałaś na patologii tak długo, skoro krwawień nie było? Miałaś jakieś inne wskazania? Oj biedna jesteś z tym cc trudnym :(

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Dabko Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 23 listopada 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też jestem ciekawa dlaczego leżałaś już od 30 tyg na patologii? Mi powiedzieli, że mam przyjechać do szpitala jak będą krwawienia.. W czwartek idę jeszcze na konsultacje do lekarza z Imid na Kasprzaka.. Ciekawe jakie będą zalecenia, jeśli zdarzy się cud i nie będzie krwawień u mnie to kiedy skierują do szpitala na CC. Moja lekarz prowadząca mówi że jak ona pracowała w szpitalu kilka lat temu to właśnie dla bezpieczeństwa kobiety leżały już od jakiegoś 30 tygodnia, a w szpitalu mówią żeby czekać w domu i bądź tu mądrym, każdy mówi co innego.... Eh :-/

    Dabko
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jak nie będzie krwawień to nie ma co leżeć w szpitalu... tak na chłopski rozum.

    Miałam dziś USG i jest super :) Wprawdzie dzidzia trochę mała, ale mam się nie przejmować. Łożysko zostało opisane tak, że jego górny biegun znajduje się w DNIE MACICY (aaa!!) a dolny na główką dziecka. Więc poszybowało do góry szalenie :) Bardzo się cieszę, bo (przynajmniej z tego powodu) cesarka przestała w ogóle być tematem.
    I Wam życzę takich wieści :)

    Dabko, MaryLou, FeliceGatto, Effa, Claire lubią tę wiadomość

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • MaryLou Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 24 listopada 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również jestem po wizycie i okazało się, że łożysko nie przoduje :) Być może juz wtedy po prostu jego dwa platy zeszły się, a teraz oddaliły. Bo jest dwupłatowe (na tylnej i przedniej ścianie). Krwiak prawie się wchłonął, jakaś mała resztka jeszcze została. Teraz tylko obawiam się, że mogą być naczynia przodujące :( Ale muszę o to jeszcze dopytać... Słyszałyście o tym? Gin mówi, że dwupłatowość grozi jedynie tym, że podczas porodu drugi płat może sam nie wyjść i trzeba go wyjmować. Ale czytałam, że naczynia przodujące to już gorzej... Mogą pęknąć podczas porodu, wiec jeśli się o nich wie wcześniej, to i tak cc. No i szyjka mi się skróciła (ma 14 mm w 23 tc), więc pewnie będą mnie zszywać :( Ech, dobrze, że łożysko poszło w górę, bo jak przoduje, to szwu nie można zakładać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryLou wrote:
    Ja również jestem po wizycie i okazało się, że łożysko nie przoduje :) Być może juz wtedy po prostu jego dwa platy zeszły się, a teraz oddaliły. Bo jest dwupłatowe (na tylnej i przedniej ścianie). Krwiak prawie się wchłonął, jakaś mała resztka jeszcze została. Teraz tylko obawiam się, że mogą być naczynia przodujące :( Ale muszę o to jeszcze dopytać... Słyszałyście o tym? Gin mówi, że dwupłatowość grozi jedynie tym, że podczas porodu drugi płat może sam nie wyjść i trzeba go wyjmować. Ale czytałam, że naczynia przodujące to już gorzej... Mogą pęknąć podczas porodu, wiec jeśli się o nich wie wcześniej, to i tak cc. No i szyjka mi się skróciła (ma 14 mm w 23 tc), więc pewnie będą mnie zszywać :( Ech, dobrze, że łożysko poszło w górę, bo jak przoduje, to szwu nie można zakładać.

    Zazdroszczę pozycji łożyska :)

  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 25 listopada 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    Chyba jak nie będzie krwawień to nie ma co leżeć w szpitalu... tak na chłopski rozum.

    Miałam dziś USG i jest super :) Wprawdzie dzidzia trochę mała, ale mam się nie przejmować. Łożysko zostało opisane tak, że jego górny biegun znajduje się w DNIE MACICY (aaa!!) a dolny na główką dziecka. Więc poszybowało do góry szalenie :) Bardzo się cieszę, bo (przynajmniej z tego powodu) cesarka przestała w ogóle być tematem.
    I Wam życzę takich wieści :)

    Cieszę sie! Bardzo bym chciała zeby u mnie w rzuszl tygodniu na wizycie tez poszło ładnie do góry :) trzymacie prosze kciuki! :)

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 25 listopada 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka trzymamy trzymamy :)

    MaryLou, oj masz przejścia - jak nie łożysko to szyjka :/ Będzie dobrze, trzymam kciuki :)

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Baby Jaga Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggy gratuluje dobrych wiadomości.

    Aga
  • metax_a Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 28 listopada 2015, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się łożysko podniosło tylko wystąpił kolejny problem prawdopodobnie mam cukrzycę :(. Czyli z deszczu pod rynnę.

    0w28tj8.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ