Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr rozczarowanie płcią dziecka :-(
Odpowiedz

rozczarowanie płcią dziecka :-(

Oceń ten wątek:
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 13 października 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno jest tak, że we krwi możesz mieć jeszcze śladowe ilości DNA pierwszego synka, więc teoretycznie badanie mogłoby je wychwycić i dać fałszywy wynik. W praktyce jednak to jakaś ultra rzadkość, więc raczej na pewno będzie chłopak ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 14 października 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to możliwe, bo mój syn ma 2 lata, więc trochę czasu minęło xD a w internecie nie znalazłam przypadków osób, u których test NIFTY się pomylił.

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 14 października 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia wrote:
    a my w drugiej, tak jak w pierwszej ciązy, poprosilismy lekarza i niezaglądanie mięzy nogi. I do końca nie wiedzielismy wtedy i teraz tez nie będziemy wiedzieć. W pierwszej ciązy co prawda przeczuwałam chłopaka i chłopak jest ale teraz kompletnie nie wiem. WIęc będzie niespodzianka :-)
    też tak planuję zrobić żeby mieć niespodziankę ale czy wytrzymam....

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2655

    Wysłany: 14 października 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajax wrote:
    Nie wiem czy to możliwe, bo mój syn ma 2 lata, więc trochę czasu minęło xD a w internecie nie znalazłam przypadków osób, u których test NIFTY się pomylił.
    Bo sie nie myli.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 14 października 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba NIFTY się nie myli. Bynajmniej ja nie słyszałam o takim przypadku.
    Co do rozczarowania płcią...ja na przykład jakoś nieszczególnie miałam preferencje co do płci dziecka. Tak jak któraś z dziewczyn pisała, tak i ja miałam "wizualizacje" zarówno odnośnie dziewczynki, jak i chłopczyka.

    Pamiętam tylko, że jak odebraliśmy wynik NIFTY prawidłowy to mój mąż się rozpłakał ze szczęścia. I nie dlatego, że będzie córka. Dlatego, że będzie zdrowa.
    W obliczu tego, że nastraszono nas ZD to okazywanie rozczarowania płcią byłoby naprawdę..jakoś nie na miejscu.
    Ale fakt jest taki, że chciałabym drugie dziecko tej samej płci, więc jakieś preferencje już mam ( sama mam bardzo dobry kontakt z siostrą). A jeśli uda mi się po raz drugi zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko, to będę za nie dziękowała Bogu. I jeśli będzie chłopcem, to będę za nie dziękowała równie mocno, bo uważam że każde nowe życie jest cudem a zdrowe dziecko to największe szczęście jakie może spotkać rodziców.

    edwarda20, mareczkowa, nati85 lubią tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 15 października 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene wrote:
    też tak planuję zrobić żeby mieć niespodziankę ale czy wytrzymam....


    Hehe, ja nie wytrzymałam :D

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 19

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... cieszcie się, że ciąża się rozwija. Tylko tyle Wam powiem. Co tam płeć...

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarniawa wrote:
    hej dziewczyny, jestem podłamana moją sytuacją. Mam już jedną córkę i obecnie jestem w ciązy (23 t). Dziś na USG połówkowym okazało się, że znów czekamy na córkę. Mój mąź jest rozczarowany tą wiadomością. On chce mieć syna. Sam ma brata i w jego rodzinie przeważają chłopcy. U mnie jest na odwrót, mam same kuzyki i dwie siostry. Oczywiście mąż "obwinia" mnie o to, że u nas też będzie babiniec. Mnie zależy tylko, żeby malutka była zdrowa i cieszy mnie, że moja córeczka będzie miała siostrę. Szkoda mi jednak męża i nie ukrywam, że zaczyna udzielać mi się jego nastrój :-( Boje się, że po porodzie nie będzie mi pomagał. PIerwszą córką do tej pory niewiele się zajmuje :-( jest mi bardzo smutno. Czy, któraś z Was też tak miała?


    Przepraszam bardzo, ale moja empatia w tej sytuacji sięga zero i nie potrafię nic powiedzieć oprócz Ja pierdziele co za ludzie!!

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja koleżanka ma 2 synów. Od pierwszej ciaży marzyła o córce. Kiedy w drugiej ciąży dowiedziała się, że "znowu sie nie udało" to przeryczała kilka dni. Jej mąż był bezradny :) nie wiedział jak ją uspokajać i pocieszać. Oczywiście, że kocha swoich chłopakó (tzn tak myślę) ale kiedy ja byłam w trzeciej ciąży, to ona mi powiedziała, że chciałaby mieć trzecie dziecko, ale boi się, że to znowu nie będzie dziewczynka

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że może wynikać z tego, że dla wielu kobiet/mężczyzn/rodzin posiadanie dzieci to pyk - jak w filmie, od testu do porodu. Nikt z nich nie wie co to starać się kilka lat, poronic, stracić dziecko w 2 czy 3 trymestrze i to często niejedno, Nie mają w otoczeniu nikogo z traumatycznymi przeżyciami.Wybierają płeć, kolejność i porę roku. Tak myślę, w przeciwnym wypadku byłoby to wyrachowanie albo stereotypy.

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 19

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene wrote:
    też tak planuję zrobić żeby mieć niespodziankę ale czy wytrzymam....


    SZALONE :-)

    PannaA lubi tę wiadomość

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mareczkowa wrote:
    SZALONE :-)
    Mnie póki co się udaje :P

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ