Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??
Odpowiedz

Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??

Oceń ten wątek:
  • aasti Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 29 marca 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luliczek, masowanie brzucha w przypadku twardnienia macicy to niestety jedna z gorszych rzeczy, jakie możemy zrobić. Wiem, bo to był też mój błąd. Od lekarzy wiem, że jeśli u kobiety często pojawia się twardnienie macicy, to nie należy dotykać/masować/głaskać brzucha, aby nie pobudzać do jeszcze częstszych skurczów. Jeśli chcesz okazać czułość maleństwu, to najbezpieczniej będzie, jak obejmiesz brzuszek jedną ręką na górze drugą na dole, oczywiście nie uciskając go :)
    I skonsultuj się z lekarzem, na pewno poradzi ci, czy powinnaś brać leki rozkurczowe czy nie.

  • SummerVisions Debiutantka
    Postów: 14 13

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz na ostatniej wizycie powiedział, że mam skurcze Braxtona-Hicksa. Nie są one regularne i zazwyczaj ustępują przed upływem godziny, dwóch. Macica "trenuje" w ten sposób wydanie dziecka na świat. Skurcze mają za zadanie przystosować macicę do porodu - rozpocząć proces jej skracania i rozwierania. Odczuwam je jako spinanie w dole macicy, ciężko jest mi przybrać w pełni wyprostowaną postawę. Czasami pojawiają się też lekkie bóle, jak przed okresem.

    I zgadzam się z moją poprzedniczką - masowanie brzucha tylko pobudza skurcze. Położne często przed porodem zalecają masowanie brzucha aby przyśpieszyć akcję porodową.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2016, 07:42

    nzjd6vgcehf8qt7d.png

    nzjd43r8vj9vszon.png

    Stay positive!
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiedziałam, że takie twardnienia, skurcze braxtona mogą występować tak wczesnie, myślałam, ze blizej 30 t.c. a u mnie też już występują a jestem w 20 tc. Ale z tego co widzę to sporo kobiet ich doświadcza

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • aasti Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie każdy z tych skurczów to ten Braxtona-Hicksa. Powinnaś to skonsultować z ginekologiem przy najbliższej wizycie. Ja nauczyłam się rozróżniać skurcze Braxtona od tych niepokojących dopiero w 24 tc.

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już mówiłam lekarzowi, sprawdzał macicę, szyjkę, mierzył długość szyjki ( 4 cm) i wszystko było ok. Ja i tak cały czas jestem na luteinie. Czasami te twardnienia są takie dziwne, że zastanawiam się czy to dziecko się chwilowo tak może układa, że wypycha macicę bo są dni kiedy czuję rzeczywiście, ze cała macica na kilka sekund twardnieje a są też takie momenty, że z jednej strony tylko w określonym miejscu czuję twardość a z drugiej strony brzuch jest miękki. Macica by się chyba nie kurczyła tylko w połowie :) Sama już nie wiem ale kilka razy zdarzyła się już taka sytuacja

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • staraczka_85 Koleżanka
    Postów: 46 117

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też walczę z twardnieniem macicy od 15 tygodnia. Niby szyjka jest w porządku i nic złego się nie dzieje, ale lekarz powiedział, że to absolutnie nie jest normalne. Dostałam luteinę i biorę ją już trzeci tydzień. Jak tylko odstawiam, to skurcze natychmiast wracają, więc prawdopodobnie będę brać ten lek do końca ciąży. Mój lekarz powiedział, że tego nie wolno bagatelizować.

    ckai43r875tbq03c.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze na twardnienia macicy zalecają leżenie i odpoczynek. Wiecie co jest najlepsze? Że mi macica stawia się najczęściej właśnie podczas leżenia.. :/ tak sobie los postanowił ze mnie zakpić. Nie mówię tu o leżeniu na plecach bo to w ogóle nie wchodzi u mnie w grę ale o leżeniu na boku, najczęściej lewym. Byłam nawet z tego powodu na IP parę dni temu, lekarz zbadał szyjkę - długa na 4 cm i zamknięta, z dzieckiem też wszystko w porządku, zresztą czuję moją dzidziulę jak mnie kopie codziennie. Za tydzień mam kontrolę u lekarza prowadzącego, mam nadzieję, ze szyjka pozostanie bez zmian bo nie wiem już co o tym myśleć. Twardnienia występują codziennie po kilka razy.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też od 15 tc mam twardnienia, luteine już odstawiłam. Brałam jeszcze nospe. A yeraz biorę większą dawkę magnezu, nie mogę leżeć na plecach bo zaraz jest skurcz. Muszę mieć nogi podciagniete wtedy jest ok. Nic nie dzwigam, dużo leżę. Jakoś trzeba wytrwać do końca .. a i ograniczcie glaskanie brzucha do min.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2016, 15:11

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • MirelS Autorytet
    Postów: 929 2136

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! ja też niestety mam takie twardnienia, a wręcz mój brzuszek jest cały czas za twardy. Najgorzej jest wieczorami, czuję jakbym kamień nosiła. Dokuczają mi też skurcze. Lekarka zaleciła mi magnez 3x2, no-spe 3x1 i dużo odpoczynku. Odkąd biorę więcej magnezu to przynajmniej te skurcze się nieco wyciszyły. Szyjka przez to się na szczęście nie skraca,ma jakieś 31 mm cały czas.

    Paulina jeżeli czujesz twardnienia w jakimś jednym miejscu to prawdopodobnie maluszek sobie coś wypina,np. pupę :) Ja przez 3 dni czułam jak wbija mi się pod prawe żebro. Poleżałam na lewym boku i ból ustąpił,bo się mały przesunął :)

  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za rady Dziewczyny :). W ostatnich dniach coraz częściej mam te twardnienia. Jak juz Maluszek jest większy to dużo bardziej to czuć, bo macica większą i jak wcześniej musiałam dotknąć żeby poczuć ze brzuch jak kamień i powiększył się ta teraz już po prostu czuje ze to się dzieje.
    Wizyta u lekarza dopiero 26 kwietnia ale jak byłam ostatnio to lekarz stwierdził że wszystko jet w porządku . Zbadał szyjkę i powiedział ze jest ok. Nie mierzył. Nie miałam jeszcze ani razu mierzone szyjki. To źle czy po prostu jest za wcześnie ?

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Mi tez twardnieje macica. Głownie wlasnie jak sie położę na plecach wieczorem. Po zmianie pozycji na boczna powoli przechodzi.
    Ale czy czujecie dodatkowo dyskomfort? Nie nazwałabym tego bólem, ale taka tkliwoscia.
    Rownież przy dotyku macica jest taka wrażliwa.

    Wizytę mam dopiero na 20.04, ale chyba wybiorę sie do lekarza jutro. Bo póki co zlecił mi przez internet nospe.

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czasami czuję taki dyskomfort a czasami w ogóle nie zauważę, ze mi się postawiła tylko jak przez przypadek dotknę to czuję, ze jest twarda, także różnie to bywa.. Mi lekarz kazał leżeć i brać no - spę ale nie widzę jakiejś szczególnej poprawy. Na szczęście szyjka nienaruszona

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie wróciłam od lekarza bo sie zwolniła wizyta.
    Szyjka zamknięta i długa, dał mi luteinę i puścił serduszko. Ogólnie uspokajał, ale tez kazał wstrzymać sie od jakiekolwiek aktywności, w tym seksu.

    Ulżyło mi. Dzięki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 20:25

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czasem czuję jak po jednej stronie brzuch twarnieje i golym okiem widac górkę na brzuchu myślałam ze to maluszek sie tak wypina ale natknelam sie na ten watek i przestraszyłam szczerze mówiąc...czy nie wygląda to jak wspomniane przez was skurcze?

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się obudziłam w 15 tc z taka twarda wystajaca kulka . W szpitalu mi sugerowali ze to może dziecko ale jestem pewna że nie. To był skurcz . Do teraz biorę magnez czasami nospe , dużo leżę i nie glaszcze brzucha. Póki co jest lepiej

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    Dziewczyny, czasem czuję jak po jednej stronie brzuch twarnieje i golym okiem widac górkę na brzuchu myślałam ze to maluszek sie tak wypina ale natknelam sie na ten watek i przestraszyłam szczerze mówiąc...czy nie wygląda to jak wspomniane przez was skurcze?

    nie tak. takie górki ja mam czasem, mimo, że jesteśmy dużo 'młodsi' od Was.
    Ten mój skurcz był po całości, cała miednica robiła się twarda jak kamień. I czuć było takie napięcie, skurcz właśnie. natomiast jak młody się wypnie to po prostu się wypnie :)

    staraczka_85 lubi tę wiadomość

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulfenstein wrote:
    nie tak. takie górki ja mam czasem, mimo, że jesteśmy dużo 'młodsi' od Was.
    Ten mój skurcz był po całości, cała miednica robiła się twarda jak kamień. I czuć było takie napięcie, skurcz właśnie. natomiast jak młody się wypnie to po prostu się wypnie :)
    Mnie się skurczala w jakimś miejscu i czułam że to skurcz a nie dziecko bo skurcz poprzedalo mrowienie albo jakby scisniecie mięśnia. Poza tym dziecko nie jest twarde jak kula bilardowa obszyta ludzka skóra.

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym kazda z nas jest inna .. więc różnie to odczuwamy

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest tak ze robią sie kule na brzuchu ale z różnych stron raz z prawej raz z lewej i tylko w tym miejscu brzuch jest twardy czuje jakby jej czesc ciała tak mi sie wydawalo..czuje przy tym napięcie skory po chwili wraca do normy. W czwartek mam usg wiec i tak wspomne lekarzowi bo troche sie tym martwię

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    U mnie jest tak ze robią sie kule na brzuchu ale z różnych stron raz z prawej raz z lewej i tylko w tym miejscu brzuch jest twardy czuje jakby jej czesc ciała tak mi sie wydawalo..czuje przy tym napięcie skory po chwili wraca do normy. W czwartek mam usg wiec i tak wspomne lekarzowi bo troche sie tym martwię

    Nie martw się będzie ok, może spróbuj nospe i magnez brać do wizyty. I nie glaszcz brzuszka .

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ