X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??
Odpowiedz

Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??

Oceń ten wątek:
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 22 maja 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaliczyłam szpital przez twardnienia i klucie, pomimo ze szyjka ok. Dostaje asparagin luteine i nospe. Przy twardnieniach jest zakaz dotykania brzucha i nakaz odpoczywania.

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • świeżnka Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 23 maja 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakaz dotykania brzucha? o kurcze naprawdę? dlaczego tak? myślałam że jak sobie lekko pomasuję to pomoże... :-(

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 23 maja 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    świeżnka wrote:
    zakaz dotykania brzucha? o kurcze naprawdę? dlaczego tak? myślałam że jak sobie lekko pomasuję to pomoże... :-(
    Nie Kochana, każdy dotyk brzuszka jest zabroniony niestety, mi w szpitalu nawet ograniczyli sprawdzanie tętna Maluszkowi, żeby nie potęgować skurczy. A skurcze mogą działać źle na szyjkę, to znaczy skracać ją, co prowadzi do przedwczesnego porodu. Ciężko jest nie dotykać, ja się jeszcze sama zapominam czasami i dotykam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2016, 20:28

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 23 maja 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie nie powinno sie dotykać. Masowanie to juz wogole zabronione. Ja nawet jak balsam nakladam no troszke tylko przejeżdżam reką i zostawiam az sam sie wchlonie. U mnie dzis skurcze sie trochę nasilily wieczorem. Chyba za duzo siedzenia a za malo lezenia

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 28 maja 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzeczywiscie te twardnienia byly...dziwne :) nawet jak smarowalam brzuch balsamem. O glaskaniu nie bylo mowy bo momentalnie mi twardnial z 1 strony na przyklad...jak nie ma problemow z szyjka to pol biedy :)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 28 maja 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni@ wrote:
    Faktycznie nie powinno sie dotykać. Masowanie to juz wogole zabronione. Ja nawet jak balsam nakladam no troszke tylko przejeżdżam reką i zostawiam az sam sie wchlonie. U mnie dzis skurcze sie trochę nasilily wieczorem. Chyba za duzo siedzenia a za malo lezenia
    może jak masz dzień, że nie możesz dużo leżeć to bierz nospę i wiekszą dawkę magnezu na wszelki wypadek? żeby brzuszek tak nie twardniał

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 28 maja 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose123 wrote:
    rzeczywiscie te twardnienia byly...dziwne :) nawet jak smarowalam brzuch balsamem. O glaskaniu nie bylo mowy bo momentalnie mi twardnial z 1 strony na przyklad...jak nie ma problemow z szyjka to pol biedy :)
    mi nigdy nie twardnieje cały, zawsze robi się wałek albo górka tylko na części :) czasami mam tych skurczy 5-10 naa cały dzień, a podobno norma do 10. Właśnie szyjka :) moja zawsze ma 4-4,7 zalezy od sprzetu, mam nadzieje ze tak zostanie

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 28 maja 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta93 wrote:
    może jak masz dzień, że nie możesz dużo leżeć to bierz nospę i wiekszą dawkę magnezu na wszelki wypadek? żeby brzuszek tak nie twardniał
    Tak robię. Jak tylko skurcze są częściej biorę nospę. Wizyta dopiero 7 czerwca u mojego gina. Mam nadzieje ze szyjka bedzie ok. U mnie przeważnie twardy jest caly brzuch podczas skurczu. Wogole musze wszystko robić w zwolnionym tempie. Kazdy gwaltowny ruch kończy sie skurczem

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 28 maja 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam tych skurczy gruuubo ponad 10 w ciagu dnia...zalezalo jak ten dzien wygladal i czy sie bardzo czyms stresowalam bo wtedy byl koszmar...potrafilam lezec i spinal mi sie co chwile.. :) ale z szyjka nie mialam problemu do samego konca wiec bylo ok :)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 28 maja 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży po 30 tyg mialam skurcze co kilka minut co niestety negatywnie wplywalo na szyjke. Mam nadzieje ze tym razem obedzie sie bez szpitala i do konca ciąży będę w domu.

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 29 maja 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio mam twardniejący brzuch praktycznie codziennie wieczorem... myślałam że takie skurcze są normalne w ciąży i nie świadczą o niczym nieprawidłowym, ale teraz zaczęłam się martwić po tym co piszecie... dobrze, ze za parę dni wizyta to zgłoszę to lekarzowi...

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 29 maja 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMadzik dużo odpoczywaj. Z reguły na początku lekarz zaleca właśnie odpoczynek, dużą dawkę magnezu, luteinę i nospę.

    xMadzik lubi tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 21 lipca 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wy też macie/miałyście (jestem w 18 tyg) takie uczucie jakby napięcia mięśni brzucha?
    Boję się ze to twardnienie, ale w sumie już sama nie wiem... To jest moja 1 ciąża i wszystko jest dla mnie takie nowe. Jakby ktoś poradził to byłoby mi miło :)

    Np. jak śpię i chce się przewrócić na drugi bok, to czuję mięśnie brzucha. Miałam tak 3 dni pod rząd i po prostu za każdym razem się budziłam jak się przewracałam, bo czułam takie jakby ciągnięcie. Albo jak chcę wstać albo jak podnoszę nogę, a czasem tylko jak postawie nogi delikatnie to wszystko czuję w brzuchu, a czasem i zakłuje.

    To kurka normalne?

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 21 lipca 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fiska0 wrote:
    A czy wy też macie/miałyście (jestem w 18 tyg) takie uczucie jakby napięcia mięśni brzucha?
    Boję się ze to twardnienie, ale w sumie już sama nie wiem... To jest moja 1 ciąża i wszystko jest dla mnie takie nowe. Jakby ktoś poradził to byłoby mi miło :)

    Np. jak śpię i chce się przewrócić na drugi bok, to czuję mięśnie brzucha. Miałam tak 3 dni pod rząd i po prostu za każdym razem się budziłam jak się przewracałam, bo czułam takie jakby ciągnięcie. Albo jak chcę wstać albo jak podnoszę nogę, a czasem tylko jak postawie nogi delikatnie to wszystko czuję w brzuchu, a czasem i zakłuje.

    To kurka normalne?

    To nie jest normalne. Przy takich twardnieniach powinnaś brać luteine i magne B6. Odpoczywać i zakaz sexu. Takie twardnienia świadczą o poronieniu zagrażającym lub ryzykiem porodu przedwczesnego. Jeśli pracujesz to powinnaś isć n L4.

    Ja takie twardnienia mam od 15tyg. W 32 tyg miałam twardnienia nawet co 10 min.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 21 lipca 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O boze, to mnie nastraszylas! Ogolnie dobrze sie czuje i dzis juz spalam normalnie bez przebudzen, ale czasem brzuszek zakluje przy podnoszeniu nogi.
    Chyba sie wybiore do lekarza w takim razie... :(

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 22 lipca 2016, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche mnie przestraszylas i nie wiem czy potrzebnie. Szczesliwie moj lekarz przyjmowal po poludniu i przynajmniej wiem, ze z dzidkiem wszystko w porzadku. Jedynie do czegi mizna bylo sie przyczepic to nie lezal glowka do dolu ale i na to jeszcze przyjdzie pora... Szyjka w porządku, brzuch taki jak Powinien byc, a klucia moga sie zdarzac przy np takich ruchach i to gwałtownych.

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 22 lipca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita, chyba niepotrzebnie siejesz panikę. W takich przypadkach oczywiście ZAWSZE należy skonsultować się z lekarzem, ale w większości takie twardnienia nie są niczym groźnym.
    Ja również miałam twardnienia w 17. tygodniu - i to tak silne, że momentami chodzić nie mogłam. Lekarz zalecił magnez na stałe i luteinę przez 3 dni. Po 3 dniach przeszło :) Jeszcze mi się czasami zdarzają twardnienia, ale u mnie ewidentnie są związane ze zwiększoną aktywnością dziecka. I nie są już tak silne jak wtedy.
    Dodam jeszcze, że seksu nikt mi nie zakazał, pracuję do tej pory (32. tydzień), a ciąża rozwija się prawidłowo.
    Fiska, głowa do góry i słuchaj lekarza :)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 22 lipca 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fiska0 wrote:
    Troche mnie przestraszylas i nie wiem czy potrzebnie. Szczesliwie moj lekarz przyjmowal po poludniu i przynajmniej wiem, ze z dzidkiem wszystko w porzadku. Jedynie do czegi mizna bylo sie przyczepic to nie lezal glowka do dolu ale i na to jeszcze przyjdzie pora... Szyjka w porządku, brzuch taki jak Powinien byc, a klucia moga sie zdarzac przy np takich ruchach i to gwałtownych.

    Teraz piszesz,że cię straszę, ale jak pytasz to ci odpowiadam co mi zalecono i jak wyglądało to na przestrzeni tygodni. Przecież wiadomo,że zrobisz jak uważasz, albo jak ci każe lekarz. Ja nie jestem wyrocznią. Nie chcesz rad to nie pytaj na forum a nie gadaj,że cię straszę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2016, 13:13

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 22 lipca 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia wrote:
    Julita, chyba niepotrzebnie siejesz panikę. W takich przypadkach oczywiście ZAWSZE należy skonsultować się z lekarzem, ale w większości takie twardnienia nie są niczym groźnym.
    Ja również miałam twardnienia w 17. tygodniu - i to tak silne, że momentami chodzić nie mogłam. Lekarz zalecił magnez na stałe i luteinę przez 3 dni. Po 3 dniach przeszło :) Jeszcze mi się czasami zdarzają twardnienia, ale u mnie ewidentnie są związane ze zwiększoną aktywnością dziecka. I nie są już tak silne jak wtedy.
    Dodam jeszcze, że seksu nikt mi nie zakazał, pracuję do tej pory (32. tydzień), a ciąża rozwija się prawidłowo.
    Fiska, głowa do góry i słuchaj lekarza :)

    Jaką panikę ja sieję??? nie napisałam nic więcej niż ty. Napisałam jakie miałam zalecenia Ja a wy wszystko bierzecie do siebie. Trochę dystansu. A jak go nie macie to nie szukajcie porad na forum. I tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2016, 13:19

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 22 lipca 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    To nie jest normalne. Przy takich twardnieniach powinnaś brać luteine i magne B6. Odpoczywać i zakaz sexu. Takie twardnienia świadczą o poronieniu zagrażającym lub ryzykiem porodu przedwczesnego. Jeśli pracujesz to powinnaś isć n L4.

    Ja takie twardnienia mam od 15tyg. W 32 tyg miałam twardnienia nawet co 10 min.



    Nie napisałaś więcej niż ja?
    Napisałaś zaniepokojonej dziewczynie w ciąży, że grozi jej poronienie. Takimi słowami mogłaś ją bardziej skrzywdzić niż pomóc.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ